plakati, flajeri, naljepnice...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
hvala, jako mi je drago da vam se sviđa.
još ću ja to malo promijeniti, boja vutra.org je definitivno loša, to ću još malo popraviti
i ovaj font ispod zmaja, vidjet ću što će najbolje pasati

dignut ću ja pdf, tako je najbolje, onda to može koristiti svatko! jer vjerovatno nema svatko doma corel draw!

ovo za upaljače je super ideja, tako ću napravit! ostavit ću po par upaljača u kafiću neka dijele dalje, i tako svako malo po kafićima..
 
17.05.2010
40
3
0
33
aj šou, kad to malo prepraviš, objavi neki link, pa da mozemo distribuirat, ja cu brijem dat frendu da isprinta na papire pa stickere... tak da, ak mozes nekako malo smanjit i stisnit, da bude nekih 10cm/10cm,a da se sve vidi ...nadam se da ne trazim previse, napravio bi i ja al me jebe corel, nemogu ga installat >.
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Podjelite istinu s nama, zajedno možemo pridonjeti vise....ovo: podjelite istinu s nama mi se bas i ne sviđa, jer šta ce moja zatucana mater ;D djeliti s nama, pa za nju je travurina dorga gora od heroina ROFL...tako da bi ja ostavija samo: Zajedno možemo doprinjeti VIŠE!
 
20.07.2010
6
0
0
32
naravno da je dobra ideja ja mogu se brinuti za svoj grad sa ovim frendovima,u sarajevu omladina sve više i više pada zbog 2 gr mislim da bi im ovo dalo neku nadu.pozzz
 

AndrijaJ

Aktivan Član
19.06.2010
172
124
0
46
evo i moje razmisljanje na ovu temu, mada vecina Vas zna za ta svojstva ....

jedno pitanje i par podpitanja se morate zapitati prilikom smisljanja letka, a to bi bilo :

zasto bi uopce covjeka koji ima obitelj, posao, zanimala neka tamo marihuana i istina o njoj ?

1. zbog toga sto nije stetnija od alkohola i cigareta ?
2. zbog toga sto je vlasti smatraju drogom a ona to nije ?
3. zbog toga sto vecina ljudi koja zavrsava u zatvoru ili s kaznama zbog koristenja ili uzgoja a nisu kriminalci ?
4. zbog toga sto ipak ne vodi prema tezim drogama ?
5. zbog toga da se informiraju zbog djeteta ?
... itd.

Ovdje govorimo o vrlo malom postotku ljudi koje ce to zanimati, zasto, evo odgovora :

1. vecina stanovnista ili ne pusi ili ne pije alkohol pa sad nesto trece ih niti nece zanimati
2. posto je ne konzumiraju to ih niti ne zanima
3. isto kao pod 2
3. isto kao pod 2
4. isto kao pod 2
5. vecina ionako pretpostavlja po informacijama u medijima da ih u skoli dobro informiraju o drogama tako da....
....


E sad, kako onda... ?

Prolistajte malo novine, razno razne informativne web site-ove,o cemu su vecinom komercijalni oglasi u razno raznim medijima ?
Čang slaj caj ili kako se vec zove dan danas ima reklame,
npr. kosmodiska se sjecam od kad sam bio mali,
razno razni cajevi za mrsavljenje, cajevi za opustanje, tablete protiv bolova....
Masazne fotelje, razni dodaci za sjedenje, jastucici, anatomski madraci, anatomski jastuci....
Kozmeticki preparati za uljepsavanje, wellnes, i slicno....

Sto im je svima zajednicko ?
Financijsko iskoristavanje covjekovog zdravlja.... i to masovno, vecina covjecanstva pati od nekog zdravstvenog problema.
Realno nijedna tableta, nijedan jastucic, madrac ne uklanja problem vec mozda malo pomogne na neko kratko vrijeme a onda smo u potrazi za novim ....
Svaki covjek koji trpi neku bol uvijek je u potrazi za nekim novim tabletama koja bi mu olaksale to stanje..

Jos jedno podpitanje za ono prvo pitanje, koje sam ostavio za kraj...

6. Kako marihuana moze utjecati na moj zdravstveni problem, dali mi ikako moze pomoci?

Mislim da je ovo jedini nacin na koji mozemo potaknuti interesiranje vecine pucanstva na ovim prostorima za ovu prekrasnu biljku,
a ostalo ce doci samo po sebi...

Moje laicko misljenje ...

Dosta sam citao o raku i utjecaju marihuane na proces kemoterapije, pa ljudi sto se ceka ??

Kemoterapija - Cijelo vrijeme nas filaju brojkama koliko ljudi umire godisnje od raka zbog pusenja,
pretpostavljam da je rijetko koji bolesnik za vrijeme kemoterapije imao prilike probati utjecaj marihuane za vrijeme kemoterapije...
I to ne samo da pozitivno utice na bolesnika, vec na cjelu njegovu obitelj...

Stres, depresija, bol - moje laicko misljenje da marihuana pomaze i kod ovoga, naravno u kontroliranim uvjetima

O svim gore navedenim "bolestima" komentari strucnjaka su vecinom da pomaze ali ne lijeci :)
Pa jel mi moze netko reci za neke tablete koje lijece navedena stanja, sve one isto tako samo pomazu, suzbijaju ili sto vec.

Po meni promovirajmo marihuanu kao lijek, isticimo njezina dobra i ljekovita svojstva i uspjeh je zagarantiran :)
Jedino time cemo potaknuti ljude da se malo vise informiraju o biljci, a onda nema povratka :)

Nesto kao,
"... pomaze kod :"
popis bolesti i objasnjenje


za vise informacija posjetite www.vutra.org/medicina (npr.)
a tamo tekst o medicinskom djelovanju marihuane

Garantiram masovan odaziv i brdo pitanja dal mi moze pomoci kod....

Jos kad bi imali nekog doktora koji se bavi ovom problematikom ....

Jedan primjer koji potvrdjuje ove moje navode je kalifornija, prvo je legalizirana medicinska upotreba a sad idu na to da je legaliziraju u punom profilu...
Dakle, prvo legalizacija u medicinske svrhe (da potaknu ljude da se sami malo educiraju o toj biljci) i da je prihvate a onda da je legaliziraju....
 
17.01.2011
6
1
0
33
Po meni su dokumentarci sa vutra.tv najbolji način promocije kanabisa, zamislite ovo:

-Prosječni balkanac kad čuje stonera kako opravdava travu pomisli "to droga govori iz njega" i odma zaključi da su ti podatci netočni, neobjektivni idt... Isto tako sa flyerima (nemojte me krivo shvatiti, ja sam za flyere)

-Prosječni balkanac pogleda jedan od tih sjanih filmova npr Super High Me, i vidi koliko produkcije stoji iza toga (već mu se čini legitimnije), vidi i čuje pravog doktora koji opravdava legalizaciju trave ravno u kameru, vidi bolesne ljude kojima vutra olakšava život itd.... e tu već balkanac vjeruje neke stvari.

Uglavnom kužite šta želim reć, prije će balkanac vjerovat BBC-u ili Woodie Harrelsonu nego nekome s dredovima koji upušen lijepi stickere po tramvajima.

Zato bi mogli napravit ovo, napravimo uredan dvd s svim tim dokumentarcima (vezani za legalizaciju samo, naravno) s titlovima koji su jednostavni za pokretanje na dvd playeru ili računalu.
Cijene dvd medija su stvarno smiješne, ima raznih ponuda tipa 1000 dvda za 80lp po komadu... Zamislite sad napržit 1000 identičnih dvd-a i stavit ih u najjeftini papirnati omot i na svaki napisat "Nakon gledanja, šalji dalje" i ostavljat ih po tramvajima da kruže. Sigurno će se dio unuštiti, no mnogi ljudi (pogotovo mladi) će to pogledat, vjerovatno nešto naučit, i biti dovoljno ne-ljeni da ga sutradan ostave opet u tramvaju (slično kao japanski sistem kruženja knjiga).

Za takvu akciju je potrebno nekoliko ljudi iz istog grada koji su voljni : uložit nešto novaca za vlastitu dobrobit, uzet jedan vikend za masovno prženje dvd-a i provest par sati po tramvajima ostavljajući te dvd-e. Ovim putem ako je neko zainteresiran neka mi se javi na PM.

Zamislite samo novirane da otkriju takvu akciju i provjere sadržaj, možda čak pogledaju hmmm......
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
neka se složi neki popis dokumentaraca koji bi se zapisivao na dvd... nije problem pržiti medije...
kaj se toga tiče, novinari nebi to otkrili osim da im se ne gurne pod nos... a to se vrlo lako riješi, par ljudi se dogovori, nazovemo za početak one tudume iz 24 sata... javiti se kao " masovna poplava cd-a o marihuani u zagrebačkim tramvajima"... može se spamat i po kafićima, bilo gdje... samo ne vjerujem da će puno ljudi to pogledat... meni bi to vuklo na neku zavjeru haha, ili na neki snuff film... jedino da se na medije odštampa ili printa samo list marihuane i napiše se nešto... goli cd teško da će proć i da će nekome zapet za oko... mada nije ti loša ideja... NAKON GLEDANJA ŠALJI DALJE... meni osobno zvuči nekak nelagodno... teško da bih tako nešto stavio u plejer... Crnim markerom napisano na cdu to, jok bato :icon_lol:

vidit ćemo...
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Cool ideja, jedna stvar samo ...
Zakon o suzbijanju zlouporabe droga je napisao(la):
Članak 4.
Zabranjena je izravna i neizravna promidžba izrade, posjedovanja, uporabe i prometa droga i promidžba droga na bilo koji drugi način.
Otud i ono hapšenje momka koji je na majici imao list Kanabisa, tako da praktički oni mogu da te jebu oko bilo čega što je vezano za biljku. :eek:hno:

A tu je i distribucija copyrigted materijala (dokumentarni filmovi)

just a heads up :icon_wink:

Tako da ovako neke perspektivne ideje treba dobro razraditi i ući u to planski i smisleno.
A ne samo ubaciti "neke" dokumentarce i napisati/isprintati "nešto", sve treba imati svoju svrhu u cilju informiranja.(mislim općenito)

I slažem se s Andrijom, pristup do dekriminalizacije preko rekreativne upotrebe neće ići tako lako,
najbolje bi bilo kao i većina država prvo početi s upotrebom za medicinske svrhe pa dalje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva

Domaja the best

BANOVAN
Banovan
22.03.2012
459
14
0
32
Hi ja sam grafičar i radim u tiskari pa bi mogao sa gazom nešto dogovorit.Vutra kalendar,upaljači,maijce,privjesci,blokovi i slično.Čak i novčanice sa vutrom....Kad mašta proradi...Može se i zlatotisak odradit pa da izgleda plakat kao najava za Avatara:)
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
mozda cak i neki plakat nevezano za vutru...znate onog uncle sama sto upire prstom u vas a dole pise I WANT YOU

e bilo bi zgodno napravit nekog farmaceuta u bijeloj kuti sa logom zmije kako upire prstom u vas a dole pise I WANT YOU (and your money) ;-)
a onako u pozadini gomila pillseva
 
22.09.2012
11
0
0
57
slažem se sa svime gore navedeneim,,,,,,,,,,,,,,,al kako organizirati nešto sam
-al eto mogu sam sebi napraviti nešto na majici ,jakni i sl.
-jer se bavim air-brush-om --------------pa cu nešto si nacrtati sa VUTRA logom!!!!!!!!!!!!!!!!!:bananica:dada:cvetak
 
22.09.2012
11
0
0
57
u mom mjestu bili slovenci i predstavili sadnju legalnih sorti konoplju u industrijske svrhe prošli tjedan
-evo ipak neki mali pomak u tom smjeru
-bilo je i popraceno u "Regionalnom" tjedniku od strane novinara iz Varaždina
-eto ekipo pozdrav iz VARAŽDINA CRO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!napreduje se polako