Plastiq-Seedsman mix (Mazar, Pure Kush, Jack H, Blueberry) 250w mh/hps+400w hps

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Update:
Cure stavljene u box sa 250w mh na 45-50 sm i isprobano rukom 20 tak sekundi te nije bilo nikakve naznake da bi im bilo pre vruce ili da bi izgorele, ali ipak Jack je danas ujutro pokazao 2-3 mm da mu MH ne prija.
Cisto za test uzeo sam sample Florabelle i stavio u posudu sa vodom(ph 6) i ostavio da odstoji 10 minuta te izmerio EC koji je bio 550 ppm ili po chartu 1 ec.
Nisam dodavao nikakvo gjubrivo pa je isklucen taj uzrok za zuti simptom.
U boxu temperatura tokom dana je 28 dok nocu je 24-5, PC vent puse po njima non stop, dok imaju i pasivu za ulaz i izlaz, te vlaznost je u proseku 65%.

Mazar je 1 sm manji t.e nizi a BB je iste visine kao i JH ali nisu imali problema ali za svaki slucaj vraceni u box sa CFL(3x85watt).
Kushevi ocigledno jos nisu izasli te sumnjam da nece ni izaci, te sam stavio na klijanje Northern S i WW(nisam odoleo da ne stavim WW):) .
Srecom nisam dirao pasulj od Dutch Passion pa je tu za sledeci grow, mada ko zna sta cu dotle nabaviti jer planiram par dana u Adam oko Nove g.

PH i EC stigli, te je PH kalibriran te se ispostavilo da nije imalo potrebe.
Voda iz pipe je 7.8 ph i 250 ppm, a voda za polivanje spustena na 6.2 ph, naravno odstojena 30-40 sati da bi hlor ispario pa opet izmerena PH.
Primetio sam da kada spustam PH sa limunskom kiselinom voda za sat dva se ponovo popne na default vrednost, dok sa sircetom ostaje ista nakon 7-8 sati.

Fotke slede prilikom sledeceg updejta jer me trenutno pas smara za vanka, a bili smo u setnju pre sat i po, smarac :)

Pozdrav
 

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Jack i dalje pati.
Kao sto sam napisao cure su vracene na CFL a razdaljina je oko 25-27 centimetra, dok CFL ke ne griju ruku ni na 10 centimetra, kamoli na vise, tako da uzrok pregrejavanje otpada.
Sta bi moglo da bude?
Jedino sto mi pada na pamet je to sto je bio na direktnom udaru na nekih 6-7 sm od 100mm PC venta koji puse na maximum, mada su i drugarice takodje blizu pa nemaju takav problem.

Dali neko zna sta je u posredi?
Evo fotka, nije sjajna ali vidi se problem, baterije se ispraznile tokom fotkanja, a mobilni je bez kamere.
jack.jpg
 

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Malo kasnim sa updejtom, izvinite.

Evo smo na 22-23 dan od direktnog bacanja u zemlju bez prethodnog klijanja u vodu ili vlazne maramice te su prosli ravno 20 dana od zadnje fotke od Jacka sa fotke(uzrok spaljenog dela je bio PC vent postavljen blize njemu).

Prvo da napisem greske u koracima koje sam radio i koje nisam smeo, ali eto dogadjaju se.

Zanemario sam osnovni postulat kada se radi neki projekat, a to je plan razradjen do detalja, a ja ih nisam razradio pa nisam vodio beleske i omanuo sam gde nisam smeo, a to je presadjivanje.

Za seedlingse je koriscena proverena zuta Florabella, a za presadjivanje Potground H70.
H 70 po meni je odlican supstrat bar za oko, jako jako prefinjen i za razliku od Florabelle bez ikakvih grancica ili otpadka koje sam nasao u Florabelli.
Mozda je malo previse vruc jer jedan Kush+ NLights koje sam stavio direkt nisu izasli, ali nije proklijao ni onaj u Kush u Florabelli(moj osobni zakljucak je da freebiesi od Smana su prilicno old stock, i po izgledu i po klijavosti).

Presadio sam ih u Potove od 25l(kante od polikolora) jer sam im hteo omoguciti sto vise zemlje, ali prilikom presadjivanja bio sam uzasno nervozan zato sto pesak za macke koje sam kupio je bio parfimiran, a obicni vermikulit nisam uspeo naci dok sam perlit nasao samo u pakovanju od 100 kg te ga nisam mogao dovuci pa sam uzeo pesak za macke.

Sto je jos gluplje kupio sam i glinene kuglice ali iste nisam stavio iz prostog razloga sto sam zaboravio.

Druga greska(po mom misljenju, mada ne mora da znaci da sam u pravu) je bila to sto sam ih posadio previse duboko tik 1 cm do kotiledona pa je i to dodatno zakompliciralo celu situaciju.
Treca greska je to sto ih nisam presadio u neke manje saksije za vege kao sto sam planirao nego sam poslusao tudji savet i stavio direkt u velike pa prvih 7-8 dana su dobivale premalo vode jer nisam hteo da im dam previse a ispostavilo se da je trebalo zalivati ih najmanje sa 1 litru , a dobijale su po 200-250 ml..ono kapiram male od 12-13 cm, ali sam prevideo da su u zemlji jos 10+ cm.
Ok, stanje sa vodom je korigovano i sad piju vodice taman koliko traze, a traze svaki drugi dan po 1.5 litru, mozda malo vise..zalivam ih pre spavanja sa pola litre, a za 1 sat zalivam ih sa dodatnom litrom i odozdo iscuri odprilike 100 ml.

Da..presadio sam ih drugi put nakon nedelju dana od prvog presadjivanja kada sam se susreo sa kesom u kojoj su bile glinene kuglice! :)
Tom prilikom izvadio sam 15% zemlje oko njih te polako i veoma pazljivo uspeo sam da ih raskopam i dovedem zemlju u rastresito stanje da bi prilikom prevrtanja na stranu same ispale zajedno za 80% korena..ipak su neke zilice ostale u zemlji, ali ne previse.
Naribao sam stiropor velicine 30x30 cm u secku :) te stavio na dno jedan red kuglica pa polako red zemlje pa bacim stiropor i saku kuglica pa izmesam lagano i tako skoro do gore i ubacim ih centimetar do kotiledona...zasto mi je to palo na pamet nemam pojma..
I tako..biljkice su prezivele dva stresna presadjivanja, varijacije sa vodom prve nedelje.
A, da.
Topirane su pre 4-5 dana, pa eto im i treci stres :)
Ali nemaju nista protiv osim sto se Blueberry malo buni, mozda trazi hrane..
Prvi listovi (kotiledoni su pozuteli i ispali pre nekoliko dana) su poceli zuteti, a jedan sam nekako uspeo ostetiti po sredini.
Ostetio sam malo i 2-3 lista prilikom pokusaja lst-a, ali ispao je HST :)
Stanje u boxu je zadovoljavajuce, dobivaju non stop svezeg zraka, a ventilator puse po njima 18h, dok gore ima pasivan otvor i dobivaju svezeg zraka non stop.

Temperatura je tokom tih 18h svetla 25-6 stepena, dok vlaznost 50-60%, a dok spavaju temperatura se spusta na 21-22, a vlaznost na ne vise od 80%.

Hrane nisu dobili ni kap, a uspeo sam da nadjem Morske Alge 100% Ascophyllum nodosum, pa su dobile jednu dozu i cini mi se da su odusevljene.
Sutra treba da dobijem i 2-2-2 organski MultiBloom kojeg mi je preporucio covek koji odgaja hidroponski jagode u plasteniku i kaze da je odusevljen, a prinos paradajza kojeg takodje odgaja je veci za 20% od pre, a narucio sam i vodo otopivu Humusnu kiselinu koja je kako vidim sastavni deo svakog "kvalitetnog" djubriva. mazar.jpg jh.jpg bbww.jpg mazar2.jpg ww.jpg



Fotke:
jh.jpg
 

Prilozi

  • jack2.jpg
    jack2.jpg
    185,8 KB · Pregleda: 5

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
E, da..Imajte u obzir da sam bilje zakopao kao grobar :( skroz do kraja i da fali jedno 10 cm koje sam zatrpao.

Predzadnja fotka je WW star 12 dana od klijanja koji nije pretrpeo stresove, a topiran je prekjuce.
Skoro ih sustize, nadam se da ce se i one oporaviti skroz od stresova.

Neko da kaze dali je zutilo kod BB znak da trazi hrane ili je nesto drugo?
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.811
2.698
Weed California USA
Na kolko drzis lampu od biljaka?
Pijesak za macke je po meni apsolutno nepotreban a stripor jos manje. Nepotreban posao radis :)
U potH jedino sto je dobro za stavit je perlit jer se zbog svoje "finoće" zna nabit previse.

Niti jednoj ne fali nista, niti moras gnojit sa icime sad. U pot H si miran barem 3 tjedna nakon presadjivanja.
 

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Drzim svetlo na tacno 52 cm..
Verovatno si u pravu, ali meni se Pot H cinio pre mekan i pre nabijen i nije oticalo niti kap vodice kada bi zalio, a vrlo verovatno da sam malo vise stisnuo zemlju pa to je razlog.
Pesak koji sam bio je 98% gline pa sam uzeo zbog zadrzavanja vlage i aeriacije zato sto mi se pot cinio pre fin.
Mozda je subjektivni dojam jer se Florabella susila puno brze nego Pot, ali FB nije bila fina kao Pot ni upola.

Sta bi mogao biti uzrok zutila kod BB?
Na slici se ne vidi bas dobro nijansa ali je taj "povredjeni" pola zut prilicno, a ovaj sa ove strane dobija zutilo polako u zadnjih par dana.
 

Prilozi

  • BB zut.jpg
    BB zut.jpg
    162,2 KB · Pregleda: 40
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Spustio sam reflektor na 30 cm pa ako danas i sutra nema nus pojave ide nize za jos par cm, hvala na sugestiji.
Da..to za zuti list od vlage ima logike, ali ja nisam sreo nit po knjigama nit na forumu pa nisam mogao pretpostaviti.
Popodne nakon sto se probude pravim LST na Jack-a i Mazara dok BB cekam da se oporavi od topiranja jos koji dan pa updejtujem fotke za dan dva.

Hvala puno, pozz.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Hah potpuno isti problem.

Samo sto kod mene su do presadjivanja bile u zutu Florabellu i nije bilo zutila i isto se pojavilo nakon presadjivanja.
Mislio sam da je pocetak nedostatak N posto su simptomi nedostatka N veoma slicni, pocinje zutilo odozdo.
Kod mene se javlja samo na Blueberry dok su J.Herer i Mazar bez toga.
Evo danas je tacno cetvrta nedelja od posadjivanja ili tacno 28 dana.
Sutra cu dati BBerry 1/3 doze organskog gnojiva 2-2-2 pa videcemo kroz par dana dali ce nestati ili ne.
Stipe kaze da je moguce zutilo od vlage zato sto su listovi preblizu zemlje, sto fakat ima rezona jer sam ih ja drugi put presadio previse duboko.

Moje skromno mislenje je da bi biljcice trebale biti barem do 20 dana biti u istoj posudi te se trebaju zasaditi u dovoljno veliki pot ali nikako pre veliki jer je onda problem zalivanje.

Ne mogu da vidim dobro kod tebe na fotkama na kojoj se billjci javlja zutilo ili je na sve?
Cini mi se da su i kod tebe malo preduboko u zemlju bar ona do ventilatora.
Otkopaj pazljivo jedan 1-1.5 cm da ne bi listovi bili vlazni odozdo svo vreme jer oni disu odozdo pa verujem da bi im konstantna previsoka vlaga smetala.
 

uksnicazabunje1

Aktivan Član
22.01.2015
369
1.056
143
Kingston,Jamaica
Da,da samo tu do ventilatora sam presadio malo dublje.. videcu sta se ujutru desava ako bude gore probacu nesto nemam pojma sacekacu da cujem jos misljenja mozda pomogne.. Jel ti bar rastu normalno? ili ipak usporeno?
 

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Vidi..meni se cini da rastu usporeno ali kada usporedim druge dnevnike i gruvanja vidim da rastu sasvim normalno ako uzmem u obzir previse stresa prilikom dva presadjivanja, jednog topiranja i jos poneke greske u koracima ja sam i vise nego zadovoljan rastom.
Neki dan kao da stoje, neki dan kao da su porasli za par cm, ali definitivno su banule da rastu od kada sam im dao morske alge..nakon par dana vidi se da im bas prija i rastu.
Znam da svaki koji pocinje misli da je tako lako zavrsiti grow kao sto pise po vodicima i u opisima strainova, ali tamo pisu samo koliko vremena treba za bloom, a vreme vegetacije retko ko spominje, a za pristojan prinos i dobar kvalitet treba bar toliko vremena kao i bloom u uslovima koji nas vecina grovera ima, a to su prosek 400 w hps i koliko toliko optimalne uslove sto se zemlje, ventilacije i vlaznosti tice.
Ja sam cak u trenutku nervoze zbog glupe greske i previda hteo da ih iscupam i stavim na klijanje nov pasulj ali kada sednem ispred boxa i vidim ih kako se uvijaju, dovijaju i bore za opstanak padne mi zao i pomazim ih te lose misli odu.
Najbolje se osecam kada nakon cele noci sutradan otvorim box da ih proverim pa me sikne prvi miris hlorofila i vidim par novih listica ili cm i kada pas dodje i pronjuska ih te sedne pored mene i bulji u njih vrteci glavom levo desno prateci ventilator :)
Grovanje je opasna pasija ako je tako skapiras.

Ranije kao klinac od 20 tak godina bacao pasulj na sajt, obilazio 2 put nedeljno da zalijem i eventualno pocupam muske te da bacim 15-15-15 i odem kod golubara napunim kesu golubljeg izmeta, osusim i razvodnim te nedeljno bacim odokativno i cekam da dodje oktobar jer je klima bila drugacija i bila su ona miholjska leta tokom cele eseni pa smo nekad brali i pocetkom Novembra.
A sad je prica i ceo pristup skroz drugaciji..gledam ih kao da su zadnje stabiljke na svetu :)

Pozdrav i svako dobro!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: uksnicazabunje1

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Hvala druze!

Zeleno je prilicno a i mirisljivo :) i nadam se da ce ovaj prvi indoor proci bez vecih problema te ce mozda trajati malo duze ali covek se uci pogotovo kada se rodi ljubav prema hobiju i polako ali sigurno postaje pasija.
Ja se cudim samom sebi nakon sto svakog jutra umesto sa ukucanima ili suprugom ja svoju prvu kafu pijem sa biljkama i pregledam potove dok mestim svaki listic da dobije svetla i pozelim im lep dan :)

Za sada je sve ok i jako sam zadovoljan sto se progresa tice, dok problemcice resavam u hodu i ucim na svojim greskama, jer grow na papiru je jedno a u praksi drugo.

Hteo bi da obrnem paznju onima koji tek pocinju ili planiraju svoj prvi grow da je JAKO BITNO da shvate da je dobra priprema verovatno kljuc uspeha i da dobri i kvalitetni growowi nisu sreca ili da su carobnim putem to ucinili razni Hesiji, Foxovi, Canne i ostalo(kao sto puno pogresno misle) i da ovaj hobi ne trpi improvizacije tipa danas treba da zalivam ali zurim jer moram u grad pa necu korigovati PH vode dok cu to nadoknaditi sledece zalivanje.
Pokusajte da zamislite kako bi vam bilo tog dana kada bi vam servirali supu koja ima umesto 3-4 kapi sirceta 30-40 i vi morate da je pojedete?Ne bi se osecali dobro nakon toga jel da?

Ako ne planirate da se potpuno posvetite i pridrzavate se smernica onda bolje ne pocinjite jer je zaista steta muciti ovakvu predivnu biljku a to vazi pogotovo za one koji ovde dolaze sa pitanjima koliko grama mogu da dobijem ili koji strain daje najveci prinos za najkrace vreme.

Uzdravje!
 

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Mali update..
Danas je 33-4 dan od stavljanja u posude a odprilike 20 tak dana+- 1-2 od vegetacije.

Do sada Jack Herer vodi a Mazarusa sledi u stopu...Blueberry malo kasni jer je pretrpela vise stresa od 2 presadjivanja i jedan ne tako jak light burn uzevsi u obzir ogromne listove i tipican Indica feno, ali je dobila najbolji spot u "boxu" pa ih polako sustize.
Box se prilikom "gradnje" malo prosirio od planiranih dimenzija pa su biljcice trenutno zbijene na pola povrsine i pregradjenje sa folijom za sajbne..jbg nisam uspeo da jos narucim nista konkretno osim sitnica za kojih ne treba odvojiti 100+ eura za shipping..
Kao potpora dodana i CFL od 85W da vise greje izmedju Mazara i Jack-a.

Evo fotkice pa se moze videti progres za 3-4 dana od zadnjih fotki ako ne gresim fotkane 20 tog popodne ili kasno uvece.
Najmanja cura sa desne strane je W.Widow koja je mladja odprilike 2 nedelje i kako mi izgleda morace pod CFL-kama da zavrsi vege.

guzva3.jpg guzva.jpg guzva4.jpg mazar.jpg jack1.jpg
 

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Jesu ovi pocetci belih vrhova kod Mazara rani znakovi nekog lockouta ili Mg nedostatak?
Ili nesto drugo.
Ph je na pocetku bio skolski 6.0 ali sada je stabilizovan na 6.3-6.4...
Juce pre zalivanja sam uradio run-off test sa destilizovanom vodom PH 7.0 i to sto je iscurilo je 6.5.
Brine me hlor jer voda je pretvrda i iznosi 7.8 ph i 255 ppm..obavezno ostavljam da odstoji 3-4 dana ali cini mi se da opet ima previse hlora.
Nakon odstajanja od najmanje 3 dana ph je 8.0 a ppm isti ili 255.
 

Prilozi

  • mazar.jpg
    mazar.jpg
    435,8 KB · Pregleda: 24