Plastiq-Seedsman mix (Mazar, Pure Kush, Jack H, Blueberry) 250w mh/hps+400w hps

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Nadam se zadnji update iz vegetacije.

Led zapeo na carini..verovatno stavili malu sumu pa sad ce me gnjecati sa birokratijom i trazenjem izvoda iz banke ili paypal-a.
Sinoc dobile zadnji lolipoping i danas popodne pre spavanja dobile dozu Algi da bi stres prosao brze.
Odmarale celo popodne i u 21:50 otvaram box da im pustim slabo svetlo da ih MH ne bi uzrujao i vidim listove kao da su nevidljivim koncem vezane prema gore.
Izgleda da im uveti prijaju a folijarno Alge(Ascophyllum nodosum) rade cuda sto se stresa tice i preporucujem da svi koji rade extremni lst i lolipoping da ih nabave pogotovo sto su nisu skupe a rade posao zaista odlicno.
Plan je jos 3-4 max 5 dana u vege i pocinje prava zabava, i novi ciklus klijanja, samo da odlucim sta cu.

Pozdrav
 

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Update:
Brmm brmmm, brmmmmm.
Tisina cure spavaju! :)
Drugi dan 12/12..
Nema iznenadjenja, osim sto sam se malo mnogo za**b*0 i nisam ih stroze podvrgnuo treningu pa ce biti velka guzva, a i oduljio sam vege malo vise kako mi se sada cini.

Zelene se zelene i pocele da piju vise vode...mozda zato sto sam stavio HPS i vise greje pa se zemlja brze osusila..nisam siguran ali su zednije, to da.
Ostalo.."djubrivo" je Fish mix koji redovno gutaju sa zadovoljstvom Alge folijarno.

PK booster stize za koji dan, samo da skoknem do Grcke na giro.

MB i Alge, za one koji su me pitali na pp.

proizvodi2.png
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Dvolicni

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Update..

Eto "skocio" do Grcke po Pk booster i nisam odoleo te sam curama kupio kucicu :)
I onako sam to planirao ali su ovi iz Hempatije ispali jako neprofesionalni.
Nakon pola satnog ispipavanja, gledanja i premisljanja izmedju Secret Jardin DR120, Home Box Evolution i HomeBox GrowLab120 uzeo sam zadnji, ujedno i naj skuplji od sva tri.
SJ je u startu otpao jer se na prvi pogled vidi da je HB bar pola klase iznad sto se izrade tice, iako je i DR120 jako dobar box.
Evolution ima neku par+ "revolucionarnu" tehnologiju sa kojim je presvucen unutra i svetlo se u visem % odbija, ali je GrowLab120 puno prakticniji jer se jednim potezom otvara pola strane i moze se prici biljkama za tren, a ima duple prednje prozore tako da se ne mora uopste otvarati da vidis stanje.
Dobile su i BioBizz celu paletu, filtere, zezalice, varalice i slicne ice :) a kartica ispeglana sa slascu :)
Nasao sam i light zemlju za sledeci grow sto me posebno raduje jer cu verovatno staviti Jack-a od Sannies, i jedan Sugar Punch obavezno.

A, da..update..8 dan 12/12 i prvo zalivanje sa pola doze pravog djubriva jer do sad su dobijale samo alge i riblje enzim koji doduse ima 2-2-2 NPK ali sada pocinju da trose energiju i treba im dodatak.
Napokon stigli i paneli od cika Hansa.

Na prvi pogled paneli izgledaju fantasticno..rucni rad posebno postujem..nisu kao fabricki, ali dizajn je odlican..dizu temperaturu u boxu za 1 celsius, lagani su, tihi, a svetle prilicno jako, mada ne zaslepljujuce kao sto mozemo videti na nekim YT recenzijama drugih LED panela.
Ima vege i bloom dugme i dimmer dugmence.U vege modu svetle vise plavo dok u bloom svetli punom snagom, jako.
Penetracija je izvanredna.
Ne mogu da dam nikakvu ocenu sto se efikasnosti tice jer su u pogonu tek dva dana i ostaje da vidimo konacni bilans.
Ako se pokazu dobri uzecu jos dva, ako ne GN je uvek tu, ako uopste salju nizi invoice jer za tu lovu kupio bi jos 5x150W Bonsaia.

Fotke u prilogu.
BH1.jpg bh2.jpg bh3.jpg
Pozdrav

Samo Vegetacija i potrosnja od 75w po panelu.

Edit:

Nisam siguran da je ovo samo vege, mrzi me da uzimam aparat i proveravam fotke..
Ostajem duzan za par fotki.

vege.jpg vege2.jpg

Napokon biljke su prestale da rastu i pocinje formiranje cvetova..9 dan od 12/12...
Jack i Mazar prilicno napred, WW super dok Blueberry pocinje da uvija listove kao da je udavljena u vodi ili kao da je zatrpana N-om ili PH disbalans.
PH merac kalibriram redovno, jednom nedeljno a imam i backup merac tako da PH fluktuacija otpada a riblji enzimi- djubrivo je 2-2-2 i dobija upola doze svako drugo zalivanje tako da otpada i N zasicenje.
Ostaje root rot sto je moguce ali je to cudno jer vode pije jako malo(ocigledno Zeolit radi svoje) i dobija svakih 5 dana po 1.5 do 2 litra sa jako malo runoff-a.
Nisu svi listovi claw oblika nego samo stariji donji i nisu nekroticni niti tamo zeleni vec normalne zelene kao i ostali.
U nekoj knjizi procitao sam da je to normalna pojava i da se zna cesto desiti.
Ako neko ima saznanje sta bi mogao biti uzrok neka napise.

Pozdrav

Edit:
Blueberry je dole levo..vide se claw listovi.
 
Poslednja izmena od urednika:

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
A meni se ucinili da su prestale da rastu na osnovu svakodnevnog merenja..zadnjih 3 dana nisu porasle ni santim..verovatno se adaptiraju na novo svetlo ili tako nesto..
Jesam ocekivao rast ali ne toliko..malo sam ih predugo drzao u vege...a mozda i ne :)
Nastavicu sa merenjem, zanima me koji strain koliko se odprilike streca cisto da znam za buduce growowe jer imam jos podosta pasulja od istih sorta.
Pozdrav

A jesam konj, zaboravio pitati kada bi dodatni HPS imao efekat na biljke?Pocetak, sredina ili kraj flower faze?
 
Poslednja izmena:

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Hvala na pohvalama!

Nikakav problem nije temperatura..mogu da je regulisem bez previse napora, napravio sam dovod svezeg zraka direktno u box po potrebi.
Da ne spamam tvoj dnevnik..koji NLx imas posadjeno?MobyDick#2 od Dinafema?
Stavljas auto i foto u isti box?
 

cerak1000

Aktivan Član
05.11.2014
1.338
2.666
188
www.facebook.com
Nl sam dobijo od kolege jest od dinafema, ne u isti boks i nesadim ih skupa jer imam neki poseban plan za fotoperiodične, biće više u sledećem dnevniku bacam se isključivo na mamu pa klonove furam samo da izguram ovaj grow!
 

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Nisu bas silent i na vege modu se ne cuju dok je dimer na 100% jacine cuju se ali nista specijalno.
Kada radi samo jedan panel skoro i da ne smeta a kada rade dva na 100% cujem ih prvi minut dok ne sednem na PC i kada otvorim nesto da citam ili surfam vise ne obracam paznju na njih..znaci veoma podnosljivo.
Da, meni se cini da zamena istog nije nikakav posebni poduhvat i da se lako moze odraditi.
Spavaju billjke, kada se probude budem pogledao bolje i eventualno okinem koju fotku da bismo videli.

Odlicno su dizajnirani..ocigledno je covek proveo dosta vremena razvijajuci dizajn i testirao dobrano pre nego sto ih je pustio u prodaju.
Meni DIY stvari su uvek privlacile puno vise nego seriske proizvodnje..ono znas da se neko potrudio i uneo deo svoje inventivnosti.
E, da..smesno je koliko su lagani..ne vise od 400-500 grama komad.
Sve u svemu prve impresije odlicne, osim "hanging" kit-a koji je obicni beli pvc konac sa kukama, ali radi posao i ocigledno da su pravljene za taj panel..sasvim razumljivo da bi cena panela ostala ista.
 

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.398
28.010
1.098
Trøndelag
odlicno si ga izrecenzirao,s nestrpljenjem cekam iduce update-e i napredak.
obavio si vrhunsku kupovinu,kad zavrsis grow znat ces sve sta i kako tebi pase. za iduci grow uzet jos jedan? to bi bilo tip-top!
 

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Pogledao sam bolje..zamena se moze izvrsiti za manje od minut.
Kao sto sam rekao gosn Hans se zaista potrudio oko dizajna i eventualnih upgradeova ili servisiranja pa za zamenu colera je potrebno otstrafiti svega 4 philips strafa i otspojiti vent te spojiti zamenski i zastrafiti natrag.
Jos jednom moram pohvaliti minimalisticki dizajn i tek kada ga vidis uzivo i uzmes u ruku shvatis koliko je panel tanak(11 mm).
Da, ako se pokaze pristojan ja bi jos najmanje jedan(+1 za box i 1 za vege i eventualnu majku od Jack-a za kloniranje ako ubodem dobar feno) jer Hans je bez ikakvih problema stavio manju cenu(cak i vise nego sto sam zahtevao) i prosao sam bez carine.
Ako uzmem u obzir da za dva Mars Hydro reflektor 96 serije koliko su mi Kinezi trazili sa dostavom, dobijam 3 Hans od priblizne jacine, ostaje da sami procenite dali je dobra kupovina ili nije.

Jos jedna stvar me zanima..kako je moguce da 2x150w panela trose manje nego 1x250HPS..
Sinoc sam merio naizmenicno paleci LED i HPS i dok je radio HPS sat je svetlio na svakih 8 sekundi a dok su radili paneli na svakih 12 sekundi.
Isti kucni uredjaji rade dok sam radio experiment tako da je taj faktor iskljucen.
Znaci HPS trosi vise od 250..

P.s
Evo trenutno testiram jacinu zvuka dok radi samo jedan panel i dok tipkam ovu poruku cujem fan od PC-a koji je na istoj razdaljini od fan-a na Ledici i prosecan CoolerMaster od 20-25 eura nadjacava zvuk kulera na panelu.
I box je otvoren a PC nije, znaci kuler na panelu je prilicno tih..
 
Poslednja izmena:

Lunnamoon

Rise and shine, Mister Freeman, rise and … shine
12.07.2014
565
866
113
Na hps sistemu sama sijalica je od 250w plus jos potrosnja od prigusnice (ide oko 50w) i nisam siguran za starter da li povecava potrosnju, a led obicno slazu malo za watt-e i eto ti...
 

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.398
28.010
1.098
Trøndelag
a tu bi negdje trebali biti sto se tice potrosnje. nista on nije slagao sto se tice snage panela,sve pise u specifikacijama: 130w su ledice a ukupna potrosnja je 155w+- znaci tebi dva trose cca 300-310w a tu je negdje i 250w hps sa magnetnom prigusnicom,digitalna lumatek trosi 265w.
najpreciznije bi bilo da izmjeris sa uredajem i znati ces tocne podatke.
 

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Kuku mene sto mi je trebalo da ih drzim ovoliko u vege..i sto nisam ih ranije vezao lancima :)
Dobile punu dozu BioBizz-a i verovale ili ne strech od 8 cm u toku spavanja..
Od zadnjeg updejta, utorak mislim do danas dizem panele dvaput po 10 cm.

Udaram ih, vicem, pustam im thrash metal cak pretim da cu im dati dozu Helexa da se smire ali jok, lepo im, bestije!
junglaa.jpg jungla2.jpg
 

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Jeste HPS je ubacen ali se ne vidi jer je reflektor malo vise i nije ukljucen.
Cekam da mi stignu YOYO pa da napravim pravilan raspored.

Jesu lepi paneli Smells..uzivo izgledaju prelepo..jos da se uverimo u njihovu ucinkovitost i resimo se muke sto se vrucine tice jer je ipak prevelika razlika od hps i led sto se vrucine u boxu tice.
Prakticki sada mi ne trebaju ventovi za usis i ispuh nego samo cirkulacioni i povremeno otvaranje prozora ili kiper otvoren 2 cm non stop.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: cerak1000

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Update:20 dan od 12/12 i 5-6 dana od bloom.
Strech nije prestao te cerupam na dnevnoj bazi kako bi pokusao usporiti malo rast.
Kropane, super topirane, cerupane i trista uvijanja i zavijanja.

Nije da mi nesto uspeva ali su se malo primirile ili je strech skoro pri kraju.
Mazar uveliko prednjaci..WW je super i BB je jako pristojna dok Jack Herer jos se streca i tek pocinje sa bloom.
Pocele su da piju vodu na svaki treci dan po 4 litra sto je skoro duplo nego sto su htele u veg.
Dobijaju BioBizz celu paletu i full dozu po BB tablici spusta odstajalu vodu sa 7.5-6 Ph tacno na 6.5.
Nekih problema nema..biljke pucaju od zdravlja, defolijacija prolazi bez problema osim sto malcice usporava rast a mozda i produzava bloom..ne znam, videcemo.
Za defolijaciju koristim Bonsai metod koji je navodno oproban na MJ i daje sasvim pristojne rezultate.
HPS sam kacio ali nisam upogonio jer hocu da vidim sta mogu ovi Hansovci da izvuku, a dopuna ce ici sledeci grow.
Temperatura fixna na 25c danju vlaga 50% i 21c-dok spavaju dok cirkulacioni radi 15 min on 15 off danju, dok spavaju radi 15 on 45 off dok vazduh ulazi preko pasivnih ulaza a napolju vazduh vadi jedan kanalni Vents od 150 i a na carbon filter je zakacen Vents liniski od 100 koji rade naizmenicno na 2 timera i izmena je 15 on 15 off naizmenicno jedan pa drugi.
Paneli su dizani dvaput po 12-13 cm.
Evo koja fotka: 20.jpg 201.jpg 22.jpg 23.jpg 24.jpg