Prvi grow - Royal auto (nekoliko pitanja?!?)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Covjek je munja vec kupio ph metar i pita kako se kalibrira : )
Za svaku pohvalu bit ce nesto od tebe hehe, za sljedeci grow makni one rucnike jer se stvaraju gljivice a i jebada je a u cvjetanju ionako ti ne trebaju rucnici samo za vegetaciju i kupi ovlazivac na hladnu paricu sa spremnikom 3,5 - 4 litre, ja sam svoj platio oko 40 eura u bauhausu. Kad vec pare nisu problem ali sa ph metrom i lampom si rijesio vecinu troskova bit ce ti lakse kad prodje ljeto pa te nece mucit visoke temperature ali ovi autosi bi trebali biti gotovi prije onih toplinskih udara tako da nemas problema, jesi stavio ventilator da puse izmedju biljaka i lampe da lomi taj val vruceg zraka.


Kad sve sredis javi koliko ti je PH ciste vode iz pipe i probaj ostavit 1L da stoji 24h javi koliko je skocio.
ako zaljevas sa ph preko 7 biljkama postaje nemoguce koristit hranu iz zemlje a ph ispod 5.5 ostecuje korjen.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: fuamens

ljubljana26

Aktivan Član
18.11.2012
94
94
18
33
meko sranje od mjesta
24. dan evo da vidite cure i na spavanju. nisu budne jer sam iso do slovenije kupit nesto opreme... stavljen vent i kupljen ph metar, sve u svemu naucio sam kalibrirat ph metar i sad planiram narucit Gnojivo za balansiranje pH vrijednosti (minus).



Uploaded with ImageShack.us

doomer-u sam zahvalan na svemu sto mi je objasnio od toga gdje da nađem ph metar pa do korak po korak kako ga koristit :)




Uploaded with ImageShack.us

sta kazete na spavanac?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: weedoye and usrname

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Izgledaju zedno : ) ono nije gnojivo nego Hesi PH- kiselina pazi da ti ne padne na ruke ili oci.

EDIT: Koristi limunov sok dok ti ne dodje Hesi kiselina vidi koliko ti kapi treba da spustis PH na 6.5 iskreno ja nikada nisam nista koristio osim Hesija za spustanje ph od kad sam ga kupio sad ce 6 godina jos je boca preko pola puna, a jest i nisam nesto previse growao imam mozda 10 growowa sve skupa 10 - 15

Nisi javio koliko ti je PH vode, a shop i ph metar si sam odabrao ja sam ti samo reko za neke dobre koje znam, vjerujem da nisi pogrjesio bolji za te pare si mogo dobit jedino preko ebaya, da si ceko mjesec dana da ti dodje doma i to ako, ali htio si odmah.
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
za spustanje ph koristi limontus, limunov sok ili sirce a za dizanje je tu soda bikarbona
e sad ako oces da bacas pare ti kupi pafere za dizanje i spustanje al ovo prvo svi koriste
i uopste ne smeta biljkama.
Ja sam jedno vreme ph spustao sam sircetom od banana :ninja:

A sto se zelenila tice mogao bi da ih napojis, vreme je :D
 

Smokey McPuff

Aktivan Član
04.03.2012
469
432
63
39
Nista ne brini, sve je to normalno. Samo sada u vrijeme cvjetanje cesce zaljevaj.. biljka "umire" od starosti, da tako kazem... ne moze cijelim tokom biti prposna. Biti ce tu sce ok.
 

Smokey McPuff

Aktivan Član
04.03.2012
469
432
63
39
Nista.ne.btini. moj ti je savjet da malo.prorijedis biljke. Makni ove najvece fan listove I ocisti donje male I pop corn budove koji nemaju bas prevelike sanse da ti daju nesto, tako da se biljka fokusira maximalno na proizvodnju glavnog vrha I sporednih vecih grana.

I p.s. u cvjetanju se ph zemlja povisuje a ne snizava!
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Nisam neki ekspert kad je gnojenje/šišanje biljke u pitanju, ali mislim da je najsigurnije sad nadopunit tegle zemljom i pustit biljku na miru da raste neko vrijeme samo na vodi pH 6.5. Nije priša uhvatila miša već vrebanje i dugo čekanje. Pozdrav i sretno dalje! :)