Prvi grow u životu :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
19.07.2012
45
22
0
Pozdrav ekipa,
poslušao sam Vaše savjete ("najdobronamjernije kritike" hehe :)) te danas stigo HPS 150W kit doma, zanima me samo da li je dobro ako sve to ovako spojim jer me jedino kopka što na starteru ima više voltaži za spojit i ne piše + i - kao ni na grlu. + i - znači ne moram pogodit?

evo slike kako bih to spojio, SORRY SLIKANO MOBOM I NACRTANO U PAINTU :eek:hno:




EDIT!
Spojio sam sve kao na slici ali kad uštekam u sekundi lampa zabljesne i izbaci sklopka? Spajao sam na 220V na starteru, ima još opcija i 230 i 240...šta da radim ekipa?
 

gremo

Deep Relife
17.11.2012
83
227
33
49
Fazu (crna) mu daj na 220v. Izlaz sa ovog skroz lijevog, na donjoj slici odmah do 220v, na prigušnicu. Ti si prema ovome kako vidim to nacrtao obrnuto.

Na prigušnici mi izgleda da si sve spojio ok. N, Lp i B su tu koliko vidim. Znači nula sa glavnog dovoda na N i samo produžava na grlo, Lp ide na grlo i na B dolazi ova crna ali sa lijevog izlaza na starteru a ne sa 220v.

edit: sad sam našao kako je zlo&naopako to nacrtao na temi o spajanju hps/mh lampi. https://www.vutra.org/topic/10094-spajenje-hps-mh-lampe/?p=235731
 
  • Sviđa mi se
Reactions: DeadAngel224
19.07.2012
45
22
0
mega upload pa da krenemo kako bog zapovijeda!
box: ormar 40x50x80 (visina)
svijetlo: hps 150w
vent: 1x140mm iza zarulje i puse po njoj, 2x120mm u visini tegli za izbacivanje van i 2x55mm u kutevima za cirkulaciju i puhanje po biljozama
sjeme: nepoznato
posude: kad niknu prvih tjedan dana idu u 0,5l pa cu ih stavit u 5l, maks 2 biljke idu unutra
sjemenke sutra stavljam na klijanje, a slike kroz koji dan...
Jos jedna stvar, buraz mi je skuzio sve to u sobi u ormaru a komentar je bio ovakav: odmah sam znao za kaj je, nemoj se s tim zajebavat, cek cek kakva ti je to losa ventilacija to ce sve smrdit cak i van nemres tak!

peace out
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
DeadAngel224 je napisao(la):
2x120mm u visini tegli za izbacivanje van
Otvore za ispuh gledaj postaviti što više (bliže plafonu boxa), jer tamo će se akumulirati najtopliji zrak kojeg želiš što prije izbaciti van. S(p)retno dalje sa uzgojem. pozzz :)
 
19.07.2012
45
22
0
okey ovak, na raspolaganju imam tih 5 ventova, savjetujte mi kak da ih najbolje postavim jer sam jos uvijek u mogucnosti

@bogeyman
mah, moram pocet sobu zakljucavat i takve neke stvari, ventovi na silent, svijetlo ce gorit samo dok sam i ja doma navecer dok spavam...jbg mjere opreza ;)

edit: ljudi moji, zasto mene jeza hvata svakim danom oko toga iako je indoor, mislim dajte mi samo potvrdite da je i kod drugih tak valjda ce mi bit lakse i jos nesto, 140mm na vrhu okrenut tako da ispuhuje, na visini tegli postavljen samo jedan 120mm da upuhuje drugi puse po teglama, a 55mm cu namjestiti da hlade hps...
 
19.07.2012
45
22
0
spusteno!
bez brige 140mm vent jako dobro izbacuje vrucinu a 80setka iz kuta okej hladi...
Filter sam napravio od kutije od 140mm venta koji izbacuje zrak van, izbusio na najvecim stranicama kutije rupe stavio mrezicu i napunio s aktivnim ugljenom...nadam se da ce radit :)
 
19.07.2012
45
22
0
max 3 dana nakon sto niknu ih presadujem, posudice za vlagu vec spremne hehe fala

jedino me brine kaj se prigusnica i propaljivac fkt jako griju, jer pametno to drzat na drvu na ormaru?
 
19.07.2012
45
22
0
stigo ph metar, vlago i termometar...
za sada vodu za zalijevanje drzim 6,5-6,6 a tem se krece od 24,5 do maks 28 kad svijetlo gori, vlaga je 54% skoro konstantno...

Razveselio me prizor dns, jedna bebica je naaaapokon niknula iz zemlje...

peace out
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname
19.07.2012
45
22
0
Kad sam jucer navecer posprico s 6.5 ph vodom odmah dns su jos dvije nikle, cim se svijetlo ugasilo presadio sam ih u 4,95l posude



problem!!! svijetlo mogu drzat maks 16h upaljeno zbog stanja u kuci nije bitno sad, planiram vegetaciju maks 3 tjedna od danas...temperatura nakon 10h rada skace na 31.8 a vlaga je oko 45%...to me brine, i lampu sam sad namjestio tocno 30cm od biljaka ali cu ju s vremenom dizat da ih nebi bas sprzio!

p.s. zaboravih rec da je terramagma plus stiropor...