Put za Amsterdam

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
01.12.2007
2
1
3
44
Weedran je napisao(la):
Skunk ti vidiš svoje postove??? Jer su tu 3 ista tvoja i dva kao "jjjj jjjjj jjjjjjjjjjjjjjjjjj"
Ostali vidite Skunkove postove? Odgovorite, nema veze šta je offtopic, bude se obrisalo...

izgleda da postoji tehnički problem...

Ja vidim sve rega, i kao "obični korisnik" i kao "Vutrogasac"....
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
549
113
Ne sjećam se
Ma tko se svađa?! Nije vrag da ovdje ima toliko taštine... :ninja: Krhki ljudi...Ah. :b_evil:

:icon_exclaim:Što se tiče ICE-a 52€ je obična karta u jednom pravcu, ali ako se kupi preko web stranice www.bahn.de onda je 38€ povratna tj. 19€ u jednom smijeru... To vrijedi jedino za e-ticket i ta tarifa se zove Europa Spezial. :icon_exclaim:

Ja idem ponovo iduće ljeto... :vb_kez:
 

Cutki

Aktivan Član
12.08.2007
54
8
8
38
nema svade :blah:
bez brige :)
a svi koji putujete u Amsterdam uskoro,
nauzivajte se za sve nas koji ostajemo doma :)
 

3kokosa2

Aktivan Član
02.06.2007
69
4
8
38
mr.skunk je napisao(la):
vec sam pisao ovaj post ali neki bug nije dao da ga objavim, htjedoh reci da za ekipu koja je blizu Osijeka od treceg mjeseca Germanwings uvodi liniju Osijek-Koln, ja probao bukirati za negdje oko kraljicinog rodjendana i ispalo me 38 eura povratna

evo ja baš sad išao provjerit kolko je karta i mene je povratna izašla 88 eura (sa taksama). datum isti kao i tvoj...

jel mi moš poslat screenshot ili si možda previdio te takse?

hvala!

btw. planiram ić oko queens daya u dam. imam jednog poznanika tamo koji će mi riješit smještaj (mislim da sam ga već spomenuo bio u ovoj temi)
planira još tko ić? :whacky023:

edit:

@bozga.. što se tiče ove europa spezial opcije, kolko sam vidio na bahn.de, ona ne vrijedi za nizozemsku nego samo za dansku, austriju, francusku i italiju...
ispravi me ako griješim.

da zaključim još :icon_smile: - ispada da do dama (i nazad) za ispod 150 eura nema šanse da dođeš (bar kolko sam probo skrpat nešt preko neta)
ako je netko uspio za isplanirat put tamo (i/ili nazad) za manje neka napiše kako/šta/gdje. koji screenshot ne bi škodio.

:spliff:
 

mr.skunk

Vutra Veteran
16.01.2007
831
44
0
35
ja sam napisao da sam probao bukirati , jer me zanimala cijena i neki dan sam isto probao i ispalo je kao i tebi 88 ali tih dana kada sam pisao taj post uspio sam naci povratnu za 38 sa taksama znas ono sto oni imaju Promo ili tako nesta fakticki let dzaba ali platis samo takse,a ti si nasao kartu u Basic ponudi to je 9 ili 19 e cini mi se

i tih 80 e za osijek-koln povratnu nije nista sad gledaj da sto jeftinije prodjes sa vlakom i to ti je to s tim da u Kolnu na aerodromu nadji neki javni prevoz do Haumptbahnofa jer ce ti taksi uzeti 10-15 e ziher

znaci jos jedno 60 e za povratnu koln-dam ako ides obicnim vlakom koji vozi 4 h ali taj put je uzivancija pogotovo tada kad ti ides jer ce taman tulipani cvjetati uzivat ces

i ja sam negdje prije pisao da ces ispod 150 e tesko proci a cuj sta bi mi ima jahanja skoro 2000 km jebiga
 

3kokosa2

Aktivan Član
02.06.2007
69
4
8
38
mr.skunk je napisao(la):
ja sam napisao da sam probao bukirati , jer me zanimala cijena i neki dan sam isto probao i ispalo je kao i tebi 88 ali tih dana kada sam pisao taj post uspio sam naci povratnu za 38 sa taksama znas ono sto oni imaju Promo ili tako nesta fakticki let dzaba ali platis samo takse,a ti si nasao kartu u Basic ponudi to je 9 ili 19 e cini mi se

i tih 80 e za osijek-koln povratnu nije nista sad gledaj da sto jeftinije prodjes sa vlakom i to ti je to s tim da u Kolnu na aerodromu nadji neki javni prevoz do Haumptbahnofa jer ce ti taksi uzeti 10-15 e ziher

znaci jos jedno 60 e za povratnu koln-dam ako ides obicnim vlakom koji vozi 4 h ali taj put je uzivancija pogotovo tada kad ti ides jer ce taman tulipani cvjetati uzivat ces

i ja sam negdje prije pisao da ces ispod 150 e tesko proci a cuj sta bi mi ima jahanja skoro 2000 km jebiga

ma da, razumijem - sve to lijepo izgleda u reklami :mrtva_banana:

al pazi ovo.. jedan frend mi dao stranicu: http://www.viamichelin.com
izračuna ti koliko km imaš od svog grada/sela do centruma u amsterdamu i napiše ti put, tj. gdje sve trebaš skrenuti na autocesti itd. odlična stvar. čak i potrošnju goriva izračuna.

onda sam se malo zamislio i izračunao da se čak možda više isplati ići autom, al da nas ide bar 4. tako bi izašlo 100 eura po osobi za gorivo (uključujući povratak) i još kojih 20-ak eura za cestarinu i parking u amsterdamu (a moš se zaletit i do rotterdama). ak bude sve kak planiram odo ja autom do dama, boli me qratz. i još ako svi 4 imaju vozačku ispadne par sati vožnje po osobi (ukupno cca 15 sati do dama tj. cca 1500km - računao sam put đakovo(osijek)-amsterdam).
 

marijuana lover

Aktivan Član
06.10.2006
135
1
0
34
sto se tice hrane i pica skupo do jaja, u kafovima jako, upad u neki disko ti je 10 eura pa gledaj onda, a mi kad smo bili u hostelu smo imali veceru i neznam jos neki obrok kojeg se ne sjecam kada je bio al vjerovato dorucak a preko dana smo onda jeli ili u mc-u ili u burger kingu, onak odes na livadu tj vondel park i onako u svoj onoj zelenoj povrsini zapalis si jednu sa legama i onda laganini dok vas puca sve to setate se do onog na sta prvo naidete u nasem slucaju burger king i tamo se nazderes za 8 eurica otprilike, a tko zna mozda ima i nekih povoljnijih al nepoznatih :)
 

3kokosa2

Aktivan Član
02.06.2007
69
4
8
38
štajaznam, ja bih ti preporučio wok (wok2go, wok2walk i ostale izvedenice). jeo sam i u mcdonaldsu, burger kingu, kfc-u i nekim domaćim restorančićima. wok je jeftiniji i zdraviiji od ovih fast-food sranja, dok su domaći restorančići skuplji al se zato naždereš ko svinja da moraš negdje prileć :D
piće kupuj u marketima (ili supermarketima tipa albert heijn ;). moš i hranu tamo kupovat, ima voća, povrća, konzervi i inih pizdarija i to će te sigurno još jeftinije izaći, al to nije podgrijano...

sve u svemu, iz osobnog iskustva ću ti reći da će ti hrana bit najmanji problem tamo. bar je nama bilo tako - bili smo cijelo vrijeme ugruvani da nas je bolio qratz gdje ćemo i šta ćemo jest :)

e da, preporuka ide i coffee shopu paradox gdje sam naručio toplu i SVJEŽU juhu od paradajza, sendvič i nakon toga kavu i purple haze. nije bilo nešt posebno skupo (sve skupa mislim 15-ak eura s tim da sam se preždero i kavu nisam mogao popit do kraja jer je lik dao neku šalicu od 4 dl )

ne smijem se više prisjećat, plače mi se :icon_frown:
 

marijuana lover

Aktivan Član
06.10.2006
135
1
0
34
e da, purple haze :) da da dobro da si napisao te albert heijn trgovine to si je ono tipa nesta kao konzum ili tako kod nas i dobro je sto rade ja mislim ili do 9 ili do 10 sati navečer kada nista drugo ne radi pod tim mislim da na trgovine ovako i to a ne coffe shopove , a sto se tice coffe shopova nemojte odma srljat u one najpoznatije, vjerujte mi oni u nekim povučenijim uličicama gdje nema previse raje su po mom misljenju dosta bolji :) i dobre vutre imaju iako je vutra u cjelom amsterdamu dobra :)
 

mr.skunk

Vutra Veteran
16.01.2007
831
44
0
35
U svakom slucaju kokos je jeftinije pogotovo ako se ima plinčuga libo vas ***** ali pazi avion je avion za sat i pol 1500 km jebiga. dodjes tamo odmoran ko beba.
 

3kokosa2

Aktivan Član
02.06.2007
69
4
8
38
mr.skunk je napisao(la):
U svakom slucaju kokos je jeftinije pogotovo ako se ima plinčuga libo vas ***** ali pazi avion je avion za sat i pol 1500 km jebiga. dodjes tamo odmoran ko beba.

e jebga, diesel (scenic)... nema veze, ima se i putem šta za vidit (krajolik :banana:), a dobro bi mi/nam došlo takvo iskustvo u vožnji. treba se malo "čeličit". +imaš neku vrstu slobode, jel. a što se tiče love, mislim da frendovima neće bit teško skupit 120-ak eura za put (i vjerojatno parking). a i zajebancija na putu.. pfff savršeno :icon_lol:

eto ak mi uspije plan, možete očekivat još par (road)trip reportova a ovaj put i koju sliku... (nisam stavljo od prošlog puta što sam bio jer su tupave slike, jbg)
 
07.01.2008
3
0
0
35
jel ima direktnih niskobudetnih letova iz ljubljane i sl za amsterdam ? ako netko zna molio bi link. bio sam za novu godinu i podhitno moram ponovno :icon_biggrin:
 

mr.skunk

Vutra Veteran
16.01.2007
831
44
0
35
ja sam nesta gledao ali nisam bas nista nasao jedino onaj njihov adria air ili kako se vec zove ima letove u cjenovnom rangu Croatia airlines ili JAT-a a od low cost sam nasao jedino dobar let za Brisel cini mi se da leti wiz-air, nista blize jebiga.
 
14.01.2008
12
5
3
pozdrav svima

pratim ovaj forum jako dugo i uglavnom uvijek nađem sve odgovore ili većinu.u svakom slučaju od velike je pomoći.
Prije nekoliko dana vratio sam se iz nizozemske pa da malo olakšam onima koji još nisu uspijeli otići.Većina bitnih stvari je rečena ali eto utisci su prejaki da se nešto ne kaže.Ja sam prošao mnoge njihove gradove i svagdje isto nemilo otvoreni i ljubazni ljudi,neka opuštenost koju odmah primjetite.Moram priznati upočetku sam posjetio nekoliko kofiya uz njemačku granicu i bio razočaran.Smrdljive rupe koje prodaju osrednju kvalitetu obično 2-3 vrste trave gram 7-10E I 5 vrsta hašiša koji se uopće ne razlikuje.
Amsterdam je priča za sebe:prvo odlazim u dutch pasion po neke stvari (fenomenalno osoblje) a zatim odmah prekoputa STIX,to je sve u utrectstrat.Gospođa nekih 60g razgovara samnom i savjetuje me da probam gun powder nizozemski haš,pun pogodak inače ne volim hašiš ali 0v0 je tako sjelo i po preporuci jack herer za navečer(fenomenalan).gun povder tako fino i dugo drži a sporo popušta nešto drukčije baš odlično.herer je jako poseban baš poseban!!!!! Mislim da su oko 11E i jedan idrugi.važu je pred vama i na kasi odmah vidite cijenu a možete uzet i pola grama ako hoćete.Probao sam tih dana po cijelom gradu svašta ali ovo sam zapamtio.Ja znam šta pušim kod kuće za džabe, nisam prešo toliki put da to plaćam 10E.Po mom iskustvu kvaliteta se prodaje malo dalje od centra.Onaj tko ovo pročita ima dvije kvalitetne preporuke za sjeme i pravi dim.
I na kraju lijepo vas molim nemojte se razbijat toliko jer šteta je da vam jedina uspomena iz amsterdama bude košmar u glavi,
umjesto jedna nemila ČAROLIJA
 

delboy

Prijatelj Foruma
Vutra Veteran
04.06.2006
526
559
113
balkan
Ja evo idem u amsterdam za tjedan dana ,trebao sam ici za novu ali nisam.

Pa evo napokon pao dogovor,pa idem...

- Razmisljao sam kupiti gnojivo za cure,pa me zanima jel netko imao iskustva s tim.
Jel dopustaju prenosenje tekucina u bocama na zracnoj luci?

- I koliko je pametno sjemenke probat prenijeti?
Razmisljao sam ih staviti u kemijsku ili u nutelu ili tak nesto...
Htjeo bi iskoristit posto sam vec tamo da nemoram preko neta narucivati...
Ili je cak preko neta sigurnije??!
 

mr.skunk

Vutra Veteran
16.01.2007
831
44
0
35
ma slobodno ponesi sjemenke nije to neki bauk
gnojivo stavi u veliku torbu koju predajes na check-u
jer ti nece dopustiti u kabinu
nikakvu tekucinu osim vode
i samo opusteno:sun2::sun2::sun2:
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
549
113
Ne sjećam se
za 580kn (80€) povratna avio karta do Amsterdama iz Zagreba s uključenim taksama :D ne znam jel' smijem reklamirati, ali ako netko želi znati više mogu dati link od agencije na PM.
provjerena informacija btw.
za vrijeme te ponude je konc TBF-a tak da se nećkam da li da odem... :/
 

delboy

Prijatelj Foruma
Vutra Veteran
04.06.2006
526
559
113
balkan
e bozga moras se ti izlajati ,sad moram odma sutra ici uplatit kartu,
jer cu se morat bojati da ce nestati posto ju reklamiras ovdje...ccc.
 

mr.skunk

Vutra Veteran
16.01.2007
831
44
0
35
Svaka cast ovo se zove informacija !!! pricaj javno koja kompanija mislim da je
u cilju vutroznanstva da ljudi sto vise putuju i educiraju se vutroloski ,a gdje mogu ako ne tamo!! :bananallama::bananallama::bananallama: