RQS Bubble Kush @ 150W!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
16.12.2014
353
246
43
30
Ajme Tamara svaka cast! :D
Ovo je vec inzenjerski odradjeno :D

Ma ja sam nocas probao ono osa svijecom, znaci ne vjerujem svojim ocima, para ulazi kroz otvor od venta, a ni jedan posto vlage se nije pomaknulo :)

Nista, ja cu potraziti to za paru pa cemo to izvesti :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: t@mara
16.12.2014
353
246
43
30
Da, i pretpostavio sam da ce tako biti, ali nije da sam imao opcija :)

OK, sada zadnja stvar, poprskat ju malo s destiliranom vodom kada se lampa ugasi, bi se mogao s tim kompenzirati nedostatak vlage?
Barem dok cekam da stigne ona stvarcica?
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
hmm pomoglo bi folijarno ali ne mogu se sad nikako sjetit kad je najbolje da se prska prije paljenja lampe ili poslje
sta mislis da zidove boksa poprskas sa (prskalicom ono za prozore cudo) tankom maglicom vode ko clone boks.samo me brine ako to radio oces navuc pljesan ili nesto
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
kad se izgasi i ohladi pokrij je sa necim i isprskaj sve okolo :D a onda mozes u pola growa izvadit sve iz boksa i mix neki antibakteriski pa vratit biljke ako se pojavi slucajno nesto :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: savagestrain
16.12.2014
353
246
43
30
Evo nisam se javljao neko vrijeme jer nemam sto pametno za pokazati i iskreno me sram kako je ovo sve ispalo.
Pa eto, ja vise ne znam sta da radim, ph metar nikako da stigne, ali narucio sam drugi, iako mi se cini da se s tekucinom da dobro namjestiti, ali nisam siguran.
Pred malo manje od tjedan dana je dobila pola doze slavola jer sam mislio da se radi o nedostatku N-a, ali ocito nije ni to.
Presadjena je pred dva dana (crne tockice su od zemlje, nije gamad nego sam ju okretao naopako kada sam ju vadio iz teglice)
A ako je Tamara rekla da je lose, onda znate na cemu sam :)

U slucaju da se ne vidi dobro (oprostite morao sam smanjiti jer je svaka slika preko 2MB), sto god ju je zahvatilo ne bira otkud, ali vecinom se radi o vecim listovima, prvo na jednom mjestu lagano izgubi boju, onda se to pretvori u zuto-smedju fleku, list odumre i otpadne.

Jedina dobra vijest je da je od presadjivanja vlaga u zraku konstantno 60+%, evo danas je bila na 53, ali nisam ju dva dana vec zalio.
Screenshot_1.png Screenshot_2.png Screenshot_3.png Screenshot_4.png Screenshot_5.png Screenshot_6.png Screenshot_7.png
 
25.03.2010
129
131
43
Caribbean Sea
Šteta kaj se tak muči. Dok si presađivao, si pogledao kakav je korijen? Morao bi biti zdrave bijele boje. Uglavnom simptomi koji izgledaju kao da joj je sve živo je povezano sa korijenom. Daj malo otkopaj zemlju do korijena da se lijepo vidi i probaj zaslikati da vidimo.

A i ako ti je vlaga +60% nemaš ju što zalijevati i po 4-5 dana čak i više ako sipaš do 1 litar vode. Imaš dobru drenažu u šaksiji?
 
Poslednja izmena:
16.12.2014
353
246
43
30
Korijen je (koliko sam vidio) bio bijele boje, u staroj saksiji drenaza je bila u redu, a ova je prilicno veca, pa nisam vidio vodu koja je otjecala jer prekriva tanjuric, malo cu obratiti i na to pozornost sljedeci put pa javim :)
Taman sam tako negdje i zalio, znaci smanjiti ucestalost, danas sam provjerio sa prstom i cinila se jos malo vlazna nakon dva dana, znaci u pravu si sta se toga tice :)
Za drenazu sam dodao stiropora jer nisam nikako mogao doci do pijeska posto zivim prakticki u centru pa mi je bilo nezgodno za nabaviti jer nemam auto niti ikakav oblik prijevoza

Rezima zaljevanja sam se strogo drzao, svakih 3 dana bi dobila oko pola litre vode, mozda malo vise i tek kada bi zemlja bila jako suha bi zaljevao.
Ne znam dali sam prije napisao, ali dosta je korijena bilo po stijenkama kada sam ju izvukao iz stare saksije, cak je i dolje na rupicama poceo izlaziti.

Sta se tice slikanja korijena, netko mi je rekao da ne podnosi svjetlost, pa ga ne zelim previse izlagati, evo mrvicu sam otkrio i vidio sam jedan maleni dio i bio je sasvim bijel, a kako sam presadjivao u mraku nisam bas dobro ulovio kako je izgledao dolje, ali s obzirom da sam ga vidio u mraku pretpostavljam da je barem svjetliji ako nista.

I sada si mi dao ideju, pa sam nasao ovo usput, a sada ako je korijen na stijenkama znak da je premalo prostora onda je mozda i u ovome bila stvar:

  • Big plant in a small container - when roots overgrow their container the plant is considered "root-bound" and the plant often shows symptoms of root problems. When this happens the plant needs to be transferred into a larger container to stop the roots from being "choked."

    I hvala puno :)

    Edit: Sada sam vidio kako izgleda kada stvarno nema mjesta i nije tako izgledalo, tako da nije to
 
Poslednja izmena:
25.03.2010
129
131
43
Caribbean Sea
Vidim da si napisao da si u prošlom growu imao problema sa drenažom.
Presadio si je u Florabelu zemlju?
Voda ti je odakle, iz pipe(vodovoda), bunara?
Paziš li na ph vode sa onom tekućinom, složiš nešto između zelene i žute boje kad mjeriš ph?
 
16.12.2014
353
246
43
30
Da, ali u proslom growu je bila druga zemlja (kupljena u billi), ne mogu se tocno sjetiti koja, ali rekli su mi u startu da ce biti problema s njom, ali ja sam bio nedokazan :p

Presadjena u florabellu, voda iz pipe pustena da odstoji 15-30min, pazim na ph, a digitalac je na putu :)
 
25.03.2010
129
131
43
Caribbean Sea
Ajde ovako probaj. Sad pričekaj sa vodom. Odeš kupiš destiliranu vodu i slijedeće zalijevanje ćeš zaliti sa njom i to otprilike 3 litara destilirane vode sa dodanim hidrogenim peroksidom oko 10ml na te tri litre i lagano ćeš flushnut biljku da vidimo kako će joj to pasati. Obavezno naštimati ph ali sa limunom. Taj ocat, možda neki tako rade ali bi ga ja zaobišao. I onda nema zalijevanja tjedan dana. Mala je pa ne pije toliko vode.

Za deset litara zemlje pri zalijevanju možeš komotno sipati 1 litar vode i da iscuri dolje malo iz šaksije.
 
Poslednja izmena:
16.12.2014
353
246
43
30
Destiliranu vodu vec imam, gdje mogu kupiti peroksid?
I limun cu nabaviti, ali u svakom slucaju ne zelim nista raditi bez Tamare, pricekat cu da mi se ona javi pa cemo se sve dog :)
A ne znam, flushati tek presadjenu biljku, ako se radi o root rotu, moglo bi samo pogorsati stvar ja mislim, a za peroksid sam citao da je cisto kao "flaster", privremeno rjesenje problema.
Stara saksija nije imala ni 5 litara, ova ima preko 15 btw. :)
Hvala za vase vrijeme :))
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Malo sam zauzeta u zadnje vrijeme pa ne stignem baš zaviriti.
Uglavnom biljka je presađena koliko vidim u nedjelju.
Sada je flushat nema smisla,nevidim svrhu toga ako je tek presađena u novu zemlju.
Peroksid možeš ako želiš jel štetiti neće.
A ja bi njoj sada samo dala mira i biti će ona dobro.
Pazi samo na zalijevanje i da to radiš pravilno,znači ne pre često i sa namještenim PH.
Drugo sada ja nebi ništa radila :)
 
16.12.2014
353
246
43
30
OK moze, stavim slikicu za koji dan, cini mi se da je bolje sada :)

(vidim da si zauzeta kada se u 4 i pol budis, mislim da sam se zadnji puta u 4 i pol ustao pred 5 godina :p)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: t@mara
16.12.2014
353
246
43
30
Evo kupio sam peroksida od 3%, planiram staviti 6ml na litru i pol (inace nebi, ali je pocelo novi rast opet zahvacati pomalo) i moliti se da uspije :)
Hvala Holandez :p
 
16.12.2014
353
246
43
30
31. dan vege:
Ne znam, cini mi se da se vidi malo napredak, kao da je malena malo zivnula, ali to od onog starog uvenulog lisca ne lici na nista, a zao mi je skidati jer je maleni dio lista jos zelen, a ostali listici skroz uvenuti.
Vrhovi ja mislim da obecavaju, ali ne znam.

Mislio sam jos jednom topirati, ako stvarno jesu problemi s korijenom mozda ju malo dohranjivati folijarno, a zaljevati uz dodatak peroksida, ali necu nista dok netko iskusniji ne uskoci :)

Ja stvarno ne znam kako da ju sada ocijenim i ne znam mogu li reci da je problem rijesen, ovi svi suhi listovi su vec prije bili takvi, od novog rasta je samo jedan novi list vecv izasao potpuno uneredjen (3. slika), a ostali izgledaju kako tako u redu.
Uglavnom slikao sam i najbolje i najgore pa eto da se sve vidi :))

IMG_20151011_160220.jpg IMG_20151011_160229.jpg IMG_20151011_160235.jpg IMG_20151011_160244.jpg IMG_20151011_160251.jpg IMG_20151011_160304.jpg IMG_20151011_160329.jpg IMG_20151011_160335.jpg IMG_20151011_160344.jpg IMG_20151011_160417.jpg IMG_20151011_160456.jpg
 

GrobnaJama

Aktivan Član
09.09.2015
195
517
93
41
Skidaj dole to trulo lisce odmah(bar ove skroz smeđe)! Odjeci skarama ovaj truli i zuti dio i ostavi ovaj zeleni koji sadrži klorofil i bice dobro :)

Izgledaju bolje definitivno, sretno dalje! ;)