Sasvim slucajna domacica

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

uksnicazabunje1

Aktivan Član
22.01.2015
369
1.056
143
Kingston,Jamaica
Poz ekipa
Danas slucajno skontam na terasi gde keva gaji cvece i gde smo se mi ranije okupljali i pusili,tako da vrv je neko bacio menku u saksiju, i danas ima sta da vidim biljka fem. vec procvetala :) nesto sto ne bi mogao da zamislim da ce se desiti,e sada ona je izrasla uz neko kevino cvece i u saksiji mozda 8-9 l tako da nije puno izrasla,nije se do sada ni sa cim djubrila,vec obicna humus zemlja, e sada sta da radim sa njom? Da li bi mogao da slupam saksiju i da razdvojim korenje biljke i cveca? A ne mogu je staviti nigde unutra jer mi je oprema spremna za 1. indoor grow cekam samo da mi menke stignu.... sta raditi?? :banana_rasta:

2q1xpcm.jpg


156g7dk.jpg


2ibgo49.jpg


116t47b.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jamrock and 1310

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.176
398
42
Tacna
Nema šta dirati, ostavi je kako je. Biljka kad uđe u cvat više nema presađivanja. Daj joj nekog tekućeg gnojiva sa većim udjelom P i čekaj, nema tu još dugo do kraja, cca oko 30 dana.
 

uksnicazabunje1

Aktivan Član
22.01.2015
369
1.056
143
Kingston,Jamaica
Al ona je u maloj saksiji sa jos nekim cvecem,znaci nikla uz njega.. da ostavim sad tako pognojim samo sa plantela cvet i zdravo

Jel moguce mozda da ja samo slupam saksiju i tako sa komplet tim cvecem prebacim u neku vecu saksiju cca 15-20 l ?

Ne pisi post za postom, Editiraj ! St.
 
Poslednja izmena od urednika:

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.176
398
42
Tacna
Da, ali da to radiš u polumraku da nebi osvjetlio korijen i da to radiš kirurški precizno nebi li otresao zemlju i ogolio korijen slučajno. U toj fazi sad biljka je jako osjetljiva na stres i mala greška je može stresti dovoljno da izbaci jaja i onda ti sve uzalud.
 

Rancero

.........
Prijatelj Foruma
05.04.2015
581
5.238
233
I odmakni je negdje od ograde.Koliko sam skonto na balkonu je koji gleda na ulicu i to otprilike prvi kat,znaci nije puno visoko.Mogo bi je škicnut neko ko nema dobre namjere ;)
 

uksnicazabunje1

Aktivan Član
22.01.2015
369
1.056
143
Kingston,Jamaica
Ma sklonjena je brate,kazem ti nisam na toj terasi bio poslednja 2 meseca buklvano i kad sam bio samo prodjem ne obracam paznju na cvece i danas slucajno bleja sa drugarima i skontamo to na prvi pogled nismo mogli da verujemo.ja i dalje ne mogu da verujem sta mi se upravo desilo iako ne mogu da docekam da mi stignu menke da pocnem 1. grow i evo ja upao u svoj prvi grow na pola cvetanja hahaha
 

uksnicazabunje1

Aktivan Član
22.01.2015
369
1.056
143
Kingston,Jamaica
Poz vutrasi :)
Nocasne promene :
1. presadjeno sve u kantu 20l komplet nista nije skidano zemlje vec samo slupali saksiju i vuva i cvece u kantu od 20l gde sam dodao jos humusa
2. napravljena drvena konstrukcija i stavljen komarnik gde moze prolaziti vazduh,sunce ali stetocine ne i stavljena biljka unutra (nzm koliko se moze videti na slici)
3. zaliveno punom dozom djubriva (2,5l tecnosti nije procurela voda dole)
( biljka kao da je od juce jos malo vise pozutela al to cu praviti update za par dana da vidim sta kako)
( nije bilo plantela cvet vec samo ovo od djubriva za cvet)
Evo i slika

2libipv.jpg


2ch85uf.jpg
 

uksnicazabunje1

Aktivan Član
22.01.2015
369
1.056
143
Kingston,Jamaica
Pozz
Kao da sam imam taj los osecaj... E ovako ovo je 1 dan nakon onog pogresnog gnojenja i presadjivanja u vecu saksiju.. Sta mislite da joj puknem flush jedan dobar i kad se osusis pravilno pognojim? Neki vrhovi listova kao da su spaljeni malo i vise je pocela da zuti kao sto mozete primetiti


261ds84.jpg


15qdqpv.jpg


ilhonr.jpg


r6zuc4.jpg
 

uksnicazabunje1

Aktivan Član
22.01.2015
369
1.056
143
Kingston,Jamaica
Po mrklom mraku, polako bez previse sile isekao onu saksiju ( nisam dodirivao ni jedan koren,niti sam ga video da je virio van zemlje) i komplet sve to stavio u jupolku 20l i dodao jos 15l zemlje, zalio je potom sa 3l mesavine djubriva vode( puna doza) (znam da je pogresno) i napravio joj 'oklop od stetocina'
Da li sad da je samo zalijem sa 5-6 L vode ili da joj udarim flush i za 4-5 dana pravilno pognojim sa pola prep. doze i tako svako drugo zalivanje?
 

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.156
358
Tomorrowland
Nisi trebao u humus...sta je problem izdvojiti par evra za neku proverenu zemlju ne razumem.
Flushaj sa 60-80l vode i kad se SKROZ osusi zemlja daj joj pola doze djubriva.
 

uksnicazabunje1

Aktivan Član
22.01.2015
369
1.056
143
Kingston,Jamaica
Sad je gotovo,sad su mi sve investicije usmerene na opremu za indoor grow svaki dinar sto dobijem kupim nesto za box.. ostalo mi je jos par sitnica al to cu resiti do kraja nedelje,mada nebitno sad pricati o tome gotovo isao sam na to izrasla je u humusu nek zavrsi u humusu. U svakom slucaju hvala na odgovoru