Sasvim slucajna domacica

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

uksnicazabunje1

Aktivan Član
22.01.2015
369
1.056
143
Kingston,Jamaica
Ne znam jesi li upucen Power,ova biljka uopste nije bila planirana a sva ova oprema ceka 4 semenke Skunk xxl koji stizu kroz par dana kod mene :) Pa sam za to vreme ovu iz outdoora stavio malo pod hps,sad sam ukljucio vent da radi 0/24 da vidim sta ce biti sa vlagom
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PowerSeed

uksnicazabunje1

Aktivan Član
22.01.2015
369
1.056
143
Kingston,Jamaica
Da znas da jestee i to aj da nisam uopste planirao grow da radim pa aj ono da je nadjem,mislim verovatno bi je sjebao jer ne bi nista znao bog zna sta bi joj radio,al nadjem je pre nego sto treba da pocnem 1. grow u zivotu i dobro taman se sad na njoj malo praksam,proveravam vlagu temp u boxu i sve sto ide pre nego sto pocnem ovo,extra je ispalo :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sharp

uksnicazabunje1

Aktivan Član
22.01.2015
369
1.056
143
Kingston,Jamaica
Vlaga je trenutno regulisana na 65% kad ne radi svetlo i vent tako sto sam otvorio sator sa srane a kad radi 55% sto he opet vise od predvidjenjog postotka vlage za cvetanje,kasnije za mesec dva to necu moci jer je temp gde je box svega par stepeni toplije nego napolju... znam da so moze pomoci tu al bog zna koja kolicina treba za m2,ima li neko predlog neki sta raditi kad dodju zimski dani?
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.267
35.820
2.698
Weed California USA
Vlaga je super i nitko sretniji da ti ostane 55% u cvjetanju. A za temp ces morat grijat prostor. Temp sa ugasenim lampama ti nebi smjela past ispod 18°C. Ventilacija nek ti radi 0-24, pogotovo u cvjetanju.
 

uksnicazabunje1

Aktivan Član
22.01.2015
369
1.056
143
Kingston,Jamaica
Pa 55 je dok radi svetlo al kad se pogasi i kad zatvorim sator ide cak i do 85 pogotovo pred vece da napomenem opet kad ne radi i otvorim sator sa strane vlaga ide do 70,kako grejati sa cime al da ne trosi preko 150w? Ne bih bas da preterujem sa potrosnjom struje ovako bez ovoga trosim oko 650-700kw struje
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.267
35.820
2.698
Weed California USA
Zato ti i velim da ne gasis ventilaciju. Mora nesto izbacivat vlagu van jer ces u cvjetanju navuc plijesan.
Samo lamput stavi na timer, ventilatore ne gasi.
150w...tesko. Ako kazes da ti je prostor samo koji stupanj topliji od temp vani sto ce bit po zimi kad padne na -10°C vani???
Bez grijalice tj grijanja prostorije nemoj ni pokusavat growat. A takve grijalice trose puno vise od 150w.
 

uksnicazabunje1

Aktivan Član
22.01.2015
369
1.056
143
Kingston,Jamaica
Pa nista onda tako ce i biti grejalica u box,magnet na strujni sat i polako :D,hvala Stipe sto si me unapred obavestio iako sam razmisljao tako al sam sebe sam ubedjivao da nece trebati,zbog jedne grejalice ne stajem sa growom sigurno hvala jos jednom :)
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Vidio sam da ima auto kalorifer na 12V. On troši 150W. E sad koliko je praktičan? A postoji još neka grijalica koju sam nekad vidio, ali ne mogu sad da je nađem. Izgleda slično kao sijalica samo umjesto stakla je spljošteno keramičko kućište, a unutra je nit grijača. Ne znam koliko troše. Ne bi trebalo puno. Praktična je pošto zauzima prostora kao sijalica, a i na isto se grlo uvrće. E sad bi ti tu trebao i neki termostat koji će održavati zadatu temperaturu tako da ne možeš očekivati da će ta grijalica stalno raditi. I opet sve zavisi gdje ti se box nalazi, da li uzima hladan zrak s polja ili topliji iz kuće.
 

uksnicazabunje1

Aktivan Član
22.01.2015
369
1.056
143
Kingston,Jamaica
E pa video sam i ja tu kao fora keramicka sijalica (grejalica) al ne mogu nigde da je nadjem,sto se tice vazduha vise uzima vazduh sa polja nego iz kuce,a za taj auto kalorifer se nisam raspitivao niti mi je palo na pamet ne znam koliko on moze bas biti praktican pogledacu kad dodjem kuci sa posla,sve u svemu trebace mi grejalica sigurno sad videcu kako cu iskombinovati,hvala na savetima raspitacu se o tome :thumb:

Ps
Ako neko ima jos neki savet pisite:vutra:
 

uksnicazabunje1

Aktivan Član
22.01.2015
369
1.056
143
Kingston,Jamaica
Da li bi pomoglo na zimu kad dodju manje temperature staviti u box 2 ove keram. grejalice

155lc3d.jpg


+ Obloziti box starim debelim krparama jaknama itd ili cak stiropol,staklena vuna?
 

uksnicazabunje1

Aktivan Član
22.01.2015
369
1.056
143
Kingston,Jamaica
Sasvim logicno da ne smeju da svetle :),mozda na onoj kutiji nije izrazena bas grejalica na kakvu ja mislim al u pitanju je ista takva ali crna,dostupna je ovde u prodaji,samo ja ne znam da li te dve mogu da zagreju 100x100x200 to mene brine,mada kad bi stavio okolo stiropol debljine 5-6 cm mislim da bi to bilo ok,al videcemo nesto ce se smisliti
 

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
To je ta grijalica samo što sam i ja vidio tamniju. Naravno da može ugrijati ako staviš tu izolaciju. Ja bih malo smanjio i visinu tog boxa.