Skunk#1 400w

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
skontao sam neko povecalo i malo zagledao u trichove sve bijelo nevidi se najbolje al mislim da ce posluziti pa da ovo zavrsim profi...hehe kad samo pomislim da prosle godine nisam imao pojma o ovome a sad znam poprilicno,presretan sam....RESPECT za sve...PEACE
 

caooo

Aktivan Član
31.03.2009
137
11
18
HazeSeeker je napisao(la):
Inače postoji lak način da vidiš svoje trichove . Sve što ti je potrebno je dobar fotoaparat i mirna ruka . Uslikaš jednu ljepu makro fotku i onda ju na kompu zumiraš .Vrlo jednostavno a funkcionira .

matori jel imash neki sample takve slike da si ti uradio i ako mozhe kojim aparatom i mini tutorial (sa blicem, bez, neka posebna podeshavanja, digitalna post obrada?)... ja sam probao sa nekim 5MP aparatom i ni blizu nisam stigao a i meni se chinilo kao gotivna ideja... mozhda sam ja negde pogreshio...
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Znas kako podesi ga na macro ako ima tu opciju slikanja,ja sam euforiu slikao sa aparatom od 2Mp,ali gledas da maximalno priblizis,svaki aparat kad slikas macro ima odredjenu blizinu daljinu lupam 5cm-3cm uglavom,odaberes polozaj iz kog slikas i stanes na par sekundi videces kad se slika izbistri...slikas u mracnoj prostorii ne bas da bude mrkli mrak cisto da mozes da vidis kad centriras hed ukljuci blic mislim da je tako lepse samo da nije prejak blic pa da ne upropasti sliku da bude sve pod fleshom,probaj i bez blica pod HPS .Nije neka mudrost samo da izvalis kako ti funkcionise fotic :)
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.241
1.690
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
Neznam dali je 5MP dovoljno , ja koristim 8MP ali bilo bi bolje kad bi imao neki profi fotić , ali jbg nemam pa se snalazim . Naći ču neku sliku kada dođem doma.
Ako imas super macro opciju na aparatu onda bi to trbala bit pišurija za uslikati , ali se može uhvatiti dobro i sa običnom makro opcijom.
E da i nikada sa blicem ... ja približim jednu cfl-ku 865... to osvjetli baš onako kako treba:)
 

PimplaMan

Aktivan Član
16.06.2009
127
28
0
37
E pa bit svega je dobro osvjetljenje,jer ja sa 5 mp aparatom dobijem losu slike ako nije osvijetljenje dobro a sa blicom mi sve svijetli tako da opet nista ne vidim.Triba dobro postavit zaruju blizu,a opet da ne smeta ,jer ova sa stropa je losa 100 w.
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Ukratko nema veze dali ima 10-5 ili 2 megapixela,vise pixela vise mozes da zumiras a da slika ipak ostane bistrija to je logicno(vise pixela manje prostora izmedju njih) i zavisi dosta od rezolucije sa kojom se slika,kvalitet je veoma bitan i fokus!!Evo primer slikao sam sa aparatom 2mp sa blicom,dovoljno je samo malo svetla da on uoci to sto slikas,razdaljina izmedju heda i aparata par cm.Macro se slika izbila ako hoces bolji efekat zumiranja na PC slikaj sa sto vecom rezoluciom da bi kasnije prilikom zumiranja video to sto te zanima.A ako se ti odaljis metar od toga sto slikas pa zumiras pomocu aparata tako mu samo spustas rezoluciju samim tim i kvalitet...PimplaMan ne moze da se poredi aparat koji je bas namenjen za slikanje i kamera u telefonu,jeste da taj ericsson ima 5mp ali meni su trcale linije po ekranu telefona kad sam slikao,tek kasnije kad prebacim u komp lajne jos vece,dobro slika po danu na dnevnoj svetlosti ima on podosta opcija za slikanje.
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
dobra ideja, slikati cu sa mob.pa cu da vidim,ako uspijem bit ce to veliko olaksanje.hvala
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
neka neka dobra ideja,bas cu veceras da slikam sa mob.pa da vidim kako funkcionise.pozz
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
danas sam opet nahranio zenke sad sam im dao gotov punu dozu lijepo napreduju nema nikakvih problema sve po PS-u samo je vlaga malo veca 55% al mislim da hidrometar laze jer je prezivio padanje u vodu i jos puno toga pa od stresa mozda je skrenuo s uma a mozda i ne,slikat cu za koji dan pa da vidite..pozz
 

Teglica_Unka

Aktivan Član
02.05.2009
510
83
0
38
retko koji hidrometar govori istinu..evo skoro sam bas gledao profi termometar-hidrometar kosta oko 100e i temp laze 2.5 c gore dole
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
8-nedelja
http://img190.imageshack.us/i/photo0414u.jpg/
http://img29.imageshack.us/i/photo0415i.jpg/
http://img709.imageshack.us/i/photo0420.jpg/
http://img190.imageshack.us/i/photo0422t.jpg/

za sada nema nikakvih problema lijepo napreduju jos jedno 3-nedelje do berbe mislio sam ih jos jednom nahraniti pa da pocnem ispiranje ako ima neko neki prijedlog rado bi ga poslusao mislio sam odrezati donje grane i neke velike listove da se pojacaju na vrhovima pa neznam koliko je to pametno,eto toliko za sada..pozz
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.241
1.690
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
Kasno je sada za lolipop ... jbg to si trebo prije nego su procvjetale . Pusti ih da odrade svoje ... Izgledaju dobro , a kako ce tek izgledati za 3 tj. !!!
Zadnja 2 tjedna se obično uduplaju i stvrdnu kako treba ...
Samo rokay! :D
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Rokaj snjimaj veseli drugari :D
Lepo lepo u svakom slucaju i masno hehehhe...oraspolozim se kad vidim nest ovako :D
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
mogu vam reci da je skunk sad tvrd kao kamen a domaja i nije nesto vidi se veeeeeeelika razlika neznam kako da smanjim slike,HZ ako se uduplaju dolazim sa svemirskim brodom po tebe i vodim te na mars,izgleda da necu pusiti svoju ganju za novu g.al nema veze 10 dana posle nove mi rodjendan,mozda odradim berbu 01.01.2010g.i s time krenem u novu godinu sta da kazem hvala ljudi bez vas bi ovo bilo daleko teze...pozz
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
hehe moze slika cim budem isao na sajt cu slikam...hehe box se pali u 22.30h pa cu da vidim da to veceras sredim
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.