Spajanje HPS / MH lampe

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
02.01.2016
152
13
18
37
ok...sad pomalo shvacam a dali je bitno koja boja kabela ide na koji kontakt na grlu ili nije bitno...i sta sa uzemljenjem
 
02.01.2016
152
13
18
37
ok sve je prosljakalo ali sad gledam to uzemljenje kod grla i neznam sta da radim sa njim da li da ga precviknem ili da stoji...uzemljenje dira metalni nosac za grlo na reflektoru...a uzemljenje mi isto viri kod prigusnice ali za to sam vec dobio odgovor gore
 

Shadowstep

Aktivan Član
23.09.2014
86
659
83
Ne fercera, samo zuji.

edit: Probo sam po ovoj prvoj šemi i radi, samo sam umjesto ignitor sto pise na balastu zicu prebacio u prvi red dje mi pise L(ine) 230. :sun2:
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

matatata43

Aktivan Član
02.01.2016
145
387
63
Poz ekipa .. Ovako nez jesam potrefio temu al pomoć mi je potrebna što prije.. Znači ovako krenuo u indoor naručio sjem.. Kupio hps opremu ali polovnu što sam se u startu zaebo, spojio lampu i napravio box i 4 fem kusha stavio u box lampa fino radila 14 dana i Osla žarulja sama od sebe, točnije pregorila.. I nakon toga narucim novu žarulju 400 w sylvana i radila 5 dana i pregorila.. Znači spojeno je na balast i startera sve po propisu, guglo gledo po forumu nemoguće da dokučim staje ... Al problem je što sad 4 biljoze stoje 2 dana na prozuru nez sta da radim, znaci kinte ništa više nemam a masu para sam utuko što sam kupovo za indor a glavna stvar Osla...
Znači bio bih zahvalan ako bi bilo ko dao kaki savjet sta da radim sad sa njima??
Nez Jel postoji mogućnost držati ih tako do outhdoora ili Nest, nez stvarno.. Zahvaljujem na bilo kakvom savjetu!??
 

matatata43

Aktivan Član
02.01.2016
145
387
63
I mislio sam -.- e probavam al imam krs mi je od kamere nis nevidi se.. Al prigusnica je od 400 wat jedino mi je reflektor od 600? kontam da nije to? Al vidio sam na forumu da imaju tako neki da im neprestavlja neki problm?
 

matatata43

Aktivan Član
02.01.2016
145
387
63
Okej stipe, ja ist nez sve je spojeno kako treba, stvarno nez.. A de sam rec ove biljoze da ostavim da se muče na penđeru il da ih bacam?
 
05.02.2016
18
5
3
32
Ej nov sam na forumu i imam pitanje pošto nisam našao nigde sliku s ovakvim starim ballastom pa me zanima da li mozda netko zna kako spojiti ovo ? sve je za 250W zarulju
ako treba još kakva slika nije problem stavim odma..
btw .zanima me dali je dobra utičnica pošto sam je uzeo od pegle za kosu ,dal mozda nisu zice pretanke...?
 

Prilozi

  • IMAG0217.jpg
    IMAG0217.jpg
    141,7 KB · Pregleda: 29