Spajanje HPS / MH lampe

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
05.01.2013
2
0
0
40
poz ljudi.nov sam na forumu,a i u unutrasnjem uzgajanju biljaka.od skoro sam napravio boks za uzgoj,sve sam odradio kako treba,samo me jedna stvar koci.kupio sam mh sijalicu za vegetaciju,philips 250 w,prigusnicu kb electrostart 250 w,upaljac bag electronics (e sad za njega nisam siguran).i sve radi kad stavim tu mh sijalicu.e sad problem je sto krece cvetanje i kupio sam hps philips isto 250 w,i kontam radice isto na onoj prigusnici i upaljacu,ali nece,jedva da se malo primeti da svetli.sad nemam uslove da slikam i da to okacim,ali mislim da je u upaljacu fora.dal neko ima slican problem.na upaljacu posto je mator,sve se izlizalo,ne mogu da se procitaju nikakvi podaci.unapred hvala
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
obicno na prigusnici na koju idu obje lampe pise HPS/MH...ti vjerovatno imas onu za MH...slikni prigusnicu da vidimo o cemu se radi
 
05.01.2013
2
0
0
40
na prigusnici pise ballast for high preasure mercury vapor lamps,i ima samo dva kontakta.nisam znao da ima prigusnica za ove,i za one.hvala puno,potrazicu tu drugu,ili neki drugi upaljac.ja mislim da mi nije pregorela sijalica,jer sija malo,bas malo,a da je pregorela,ne bi sijala uopste.hteo sam samo jos nesto da pitam,mozda nije za ovu temu,ali treba mi neko resenje za sijalicu dok ne osposo im ovo,posto ce mi trebati vremena da nadjem to,i da skupim pare,a imam dve biljke u boksu vec izrasle,treba da cvetaju,pa me intresuje ima li jos neko resenje za cvetanje osim hps sijalica,dal da ostavim ovu mh,ali mnogo mi biljke idu u vis i pocinjem da nemam mesta u boksu.intresuje e to drugo,privremeno resenje.hvala mnogo na savetima i strpljenju
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
smekerica je napisao(la):
na prigusnici pise ballast for high preasure mercury vapor lamps..

Zato ne radi! I neće raditi niti sa novim upaljačem! Može jedino 210W zamjenska natrijeva žarulja, a mijenja 250W živinu, za koju je tvoja prigušnica i namjenjena. Bolje novu prig. uzmi.
 
08.01.2013
2
0
0
53
Pozdrav forumašima. Mene nešto zanima u vezi kopčanja prigušnice i živine sijalice. Pregledao sam temu i saznao sam da za kočanje je potrebno, prigušnica, upaljivač ili ti starter i živina sijalica. Eh sad u mom slučaju u instalaciji nema tog upaljivača a sijalica gori, tako je majstor postavio. Znači ima prigušnica i sijalica. Da li je to dobro i ispravno. POZZ
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.188
188
Brooklyn NY
neznam koliko je to dobro za žarulju i za tvoju kuću...

rađe spoji to kako treba ili uopce nemoj spajati... da nebi vatrogasci dolazili :D
 
23.11.2012
25
3
0
44
mugi je napisao(la):
Pozdrav forumašima. Mene nešto zanima u vezi kopčanja prigušnice i živine sijalice. Pregledao sam temu i saznao sam da za kočanje je potrebno, prigušnica, upaljivač ili ti starter i živina sijalica. Eh sad u mom slučaju u instalaciji nema tog upaljivača a sijalica gori, tako je majstor postavio. Znači ima prigušnica i sijalica. Da li je to dobro i ispravno. POZZ

vjerojatno imaš prigušnicu s integriranim upaljačem
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
doctor_no je napisao(la):
vjerojatno imaš prigušnicu s integriranim upaljačem

ili lampu sa integrisanim starterom, no to je manje bitno, nego sto zivina, greje ko luda a najslabiji efekat daje, trebao si uzeti hps i miran od pocetka do kraja, ovako se nadaj da ce nekako proci vege i onda kupuj hps, jbg, sa zivinom ne mozes izvuci biljku od pocetka do kraja
 

m@l@

Aktivan Član
18.12.2012
186
121
43
49
sutra mi dolazi hps-ica, a nemam blagog pojma kak da ju postavim.. dobit ću sve spojeno, samo ju trebam postavit, pa molim ako može neka slika setup-a.. pokušavam otvorit dnevnike završene da vidim to kod drugih, ali mi neće otvoriti niti jedan link.
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....posto ti nece otvorit linkove nema smisla da ti stavljam link dnevnika pa evo slika kak je kod mene pricvrscena HPS-ica 70W u Pc kucistu..........


 
16.07.2012
38
7
0
43
POz frendovi...
Pitanje jedno... Da li je obavezan kondezator za hps sijalice..u jedoj trugovini su mi rekli da jeste a u drugoj da nije.,rekli su samo da je potrebana prigusnica i upaljac to sam i kupio i zahvaljujuci vasim semama spojio i sijalica radi...znaci spojio sam hps sa prigusnicom i upaljacem BEZ kondezatora i ono lepo radi...
Recite mi vase misljenje :) ? Poz
 

LakoMan

Aktivan Član
25.12.2012
82
15
8
e ovako prije nego postam slike imam jedno pitanje u vezi prigusnice! znaci trebat ce mi pomoc oko spajanja,ali da prvo pitam! znaci na prigusnici pise :
1 X VTF(HQ) 400W i HPI 375W..to sam kupio,ali sad me muci nije li vtf zivina i dali ce radit hps na njoj! :/
 

LakoMan

Aktivan Član
25.12.2012
82
15
8
hm hm,za VTF pise 3,25A a za HPI je 3,4...ma posto sam pred nekoliko dana da sam spojio sve ali zarulja nista,niti se sta spusilo niti je upalila "(barem nisam primjetio da je sta izgorilo)" ! neznam u cemu je problem! kad bi bio nacin da na grlu ispitam struju..stvarno nemam ideju gdje steka! :/
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
pa zabodi onu glinaricu (il kako se vec zove taj srafciger), mozes prvo proveriti ulaz i izlaz iz prigusnice, pa starter, pa grlo, vidi da li sija u glinarici i nadji gde imas prekid
 

LakoMan

Aktivan Član
25.12.2012
82
15
8
a znaci napon je isti od samog utikaca do same zarulje,,nisam gledo napon zarulje pa neznam! :/ znaci sve sam bio slozio do zadnjeg detalja i onda ona nece! srce mi se slomilo! znaci kad spojim sve do grla mogu ispitat slobodno i to tak funkcionira,mislim da nema promjena napona do grla ako ima struje do nje a ona nesljaka znaci u njoj je problem ako se nevaram!?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
mozes ispitati sve kontakte pa vidi gde nema struje, ako ima u grlu onda ili ne valja lampa ili mozda treba malo izvuci onaj jezicak iz grla, mozda nema kontakta sa lampom... mozda nisi dovoljno zavrnuo sijalicu, moras to sam ganjati, ja odavde ne mogu znati gde je zajeb :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname