Stari grow cross WW+WR+GWS 400w HPS

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Ovo je odrađeno ima par godina,ali slije su slučajno ostale.Inače nemam običaj raditi foto dnevnike..
Da skratim,Sorta je na neki način moja,tj križano je više dobrih biljaka koje sam selekcijom klonirao i ostavljao kao mother plants skoro dvije godine.White widow,White Rhino i Great White shark.Uvijek sam nastojao sačuvati karakteristiku odabrane ženke,ali predugo bi morao tipkati da vam sve objasnim,pa u startu odustajem.Google+vrijeme+volja=dobar rezultat.
Posude 30l,zemlja je mješavina TM(1/3,ostatak moj humus i 2l stiropora. Kompletan grow odrađen sa Philips Son-T(po mom iskustvu najbolja žarulja :) ). Gnojivo :dušik u granulama,kokošiji fermentirani gnoj,govnići od kunića,dvije vrste pepela (2:1 pepeo suhog bjelogoričnog lista i pepeo smreka ili jela) supervit,i mikroelementi ali samo u vegetaciji.
Nemam slike vegetacije,nego samo od cca 5 tjedna cvijeta do 8-9 tjedna.
Biljkama sam u ranoj vege fazi skinuo vrhove nakon izbačenih 8-10 grana,tako da kad skinem najdonje dvije dobijem 6-8 lijepih i debelih.
U pitanju su tri stabljike...
Vege je trajao cca mjesec dana 18/6,i nakon toga swich :) prvi tjedan odnos svijetlo/mrak-14/10,drugi 13/11, treći četvrti i peti 12/12 i zadnja tri 11/13.


ulazak u 6 tjedan



tjedan kasnije

neka još malo

mislim da sam ready



Zaboravio sam napisati da sam u vegetaciji čupao velike listove i skoro jednu trećinu donjih grančica.
 

userNomore

Aktivan Član
16.09.2013
193
606
93
Super biljoze meštre. :thumb:
Neki budući grow slobodno još više rastegni i poprati slikama, da fino pratimo i uživamo. :D
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Thnx,bilje je zaista super. Možda malo prejako za prvi put,ali nema euforije i panike :) Više je medical strain.Jedino takve me i zanimaju.
Nadam se polovinom prvog mjeseca početku jednog growa,pa budem od početka malo opširnije i sa više slikica CBD Skunk Hase-second edition. Moram pronaći stabilan Z7,ali ništa na vidiku za sada :( bilo bi fora križati ga sa ovim gore :ludak
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Dobro zboriš mario339. Uopće nisam kompliciran po tom pitanju i ovo mi se čini jako zanimljivo!
Nego stvari stoje ovako,moja ideja i osnovni cilj je dobiti vrstu koju bih pokušao stabilizirati koliko je max moguće u što kraćem razdoblju. Misija je jako zeznuta i ne znam hoću li uspjeti. Z7 mi je ideja zato što se uglavnom opisuje kao unique,tj. kad probaš Z7 ne pada ti na pamet ništa drugo. Cilj mi je dobiti odnos thc-cbd cca 20%-12%..Što ćena kraju biti ne znam?
Izvukao sam dobar feno CBD SH,CBD preko 10%
Bit će valjda nešto,tko zna :) Meni je jako važno da bude pravi lijek.To mi je osnovna ideja,za rekreaciju manje više...pojedem tu i tamo malo ulja i nina nina beeebaaa :))))
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
ma z7 je najbolje sto smo mi na ovim prostorima uspili dosada probati tako da to neznaci da je najbolje nego naprotiv ako si vec uspio skupiti iskustva i uzgajati svoje krizane sorte onda se upusti u nesto novo i podijeli sa nama svima jer z7 je vec isproban i provjeren i gledajuci na z7 iskljucivo kao biljku ja je nebi vise nikad u box stavio jer je uzasno osijetljiva biljka sa puno razlicitih fenotipova (ako ides iz sjemena) + hermi ako si odabrao fem sjeme i na sve to jako slab prinos u usporedbi sa ostalim sortama koje sam uzgajao ali zato teoretski ima najveci postotak CBD-a koji nazalost nismo u prilici da ga ispitamo jer i nemamo bas nekih mogucnosti da odnesemo uzorak svoga truda u neki dobar lab pa nam izlista sve sto biljka sadrzi tako da nam ostaje da sami probavamo i dijelimo svoja iskustva ovdje sa ostalima i sami trazimo svoje najbolje sorte jer sva ova njihova medijska promocija novih CBD sorta mi ostavlja gorak okus jer naplacuju puno novca za sjeme a ja sam osudjen da ih uzgajam i vjerujem njihovim deklaracijama o visini CBD-a

Ja sam prvi koji trazi sorte sa velikim % CBD-a al jos nisam i nismo uspijeli naci nesto sto bi zadovoljilo sve potrebe od % CBD-a do nekog solidnog uroda tako da savjetujem svakom tko je u potrazi za CBD sortama da proba nesto drugo jer ovo trenutno sto je isprobano na forumu i nije bas vrh vrhova i mislim da postoji puno sorti stabilnijih sa boljim urodom od ovoga sto nam servira CBD crew i ostali koji se promoviraju na osnovu ljekovitih svojstva CBD-a
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Meni se čini da ovo što sam vidio na forumu,a i na nekim stranim forumima uglavnom nije onaj z7 o kojem mi pišemo.Želio bih doći do jedne grančice kvalitetnog fenotipa. Fizički ne mora biti idealnog izgleda,samo da je CBD visok,i da nije hermi. O nemogućnosti ispitivanja koliko THC-a i CBD-a sadrži biljka ne treba trošiti slova,jer je frustrirajuće!!!!
Idealno bi bilo da je klon skinut u fazi vegetacije sa biljke growane iz sjemenja,i onda selektirati najbolju. Tako ja radim... u startu skinem pet klonova i održavam ih dok ne odradim grow. Kad sve završim onda ostavim samo onu koja mi je najbolja i onda radim križanje sa nekom od predhodnih sorti selektiranoj na isti način. Od tih pet klonova jedan ostaje kao mother plant.
Ovo što si spomenuo da fem seeds ima dosta hermija je vjerovatno zbog toga jer još uvijek breederi rade feminizirano sjeme sa giberaličnom kiselinom ,a ona se pokazala kao dosta nepouzdana,pogotovo kod sativastih hibrida,a čiste sative pogotovo!!! kod indice je situacija bolja i rijetko ili malo se pojavljuju hremići.Meni je metoda sa koloidalnim srebrom cc 40ppm najpouzdanija i najstabilnija i još nikad nisam dobio hermi :) samo da se ne ureknem! Obično dobijem 30-40 sjemenki,jer tretiram samo jednu granu po biljci. Prskam grančicu od trenutka kad sam bacio na cvat,i u roku 20 dana dobijem orašćiće. Dakle biljka je i dalje ženka,samo što baca muški cvijet ;) Polen prikupim,granu otkinem i bacim,ubacim u novu prozirnu najlon vrećicu i navučem na granu odabrane ženske biljke. Stisnem pri dnu,da mi polen ne leti svuda okolo,i tresem koliko mislim da je dovoljno da dođe do što više cvijetova i tako ostavim par sati,ili cijeli period mraka. Poslije pažljivo skinem najlon i čekam na razvoj fem sjemenki :)
Uglavnom se prenose geni ženske biljke,tako da se dobiveno sjeme križa u dva do tri navrata,ovisnoo našim željama. Zagrebao sam po površini..ima tu još dosta detalja :ludak
Nastavit ću gulit što sam zamislio,a valjda će se jednom pojaviti neki CBD very rich Z7????
stojte,ili lezite dobro :)
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
:thumb: samo naprijed i vec ce nesto izletiti ako ne z7 mozda bude nesto od z8
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mazar

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
ako netko ima info za dobar z8 nek mi pošalje link u inbox
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Ovo se odnosi na analizu CBD crew-a http://cbdcrew.org/varieties/cbd-skunk-haze/ ,radili španjolci,a ja tu mogućnost nemam ?!?! Jedino što sam uspio izvući feno kao onaj kojeg su oni predstavili! evo slike pa procijeni ;) meni se čini da je fenotip isti..moja je napunila 6 tjedana cvata. Nisam bio dovoljno precizan i naglasio da nemam nikakve mogućnosti za bilo kakve analize..Za Thc također,jedino mogu pretpostaviti.


Evo i par slika zla,također 6 tjedana. Još minimum 3 tjedna im treba


 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
slazem se da nisi bio dovoljno preciazan, zato sam i pitao. nezahvalno je govoriti o bilo kakvom % bez analiza i putem sacometrije, mozda je preko 10 a mozda je ispod 5, mozda je 12 a mozda 2, bez analize mozes samo sa mozda da se gadjas... prirodno je da su izbacili podatke najjaceg merenja koje su dobili, ali zato zvanicno kazu da je average 5:5, ako ti preko fenotipa znas da je preko 10% svaka cast
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Ma kakvi,otkud bi to mogao znati :eek:hno: nego idem nekom usporednom logikom preko njihove službene stranice.Poslat ću im slike kad bude gotovo pa bar da mi daju neku informaciju.Razmišljao sam da im pošaljem jedan topić,tko zna možda mi pomognu????
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
danas sam napravio masakr listova,i biljke su ogoljene maksimalno :) sutra ću nabacit koju sliju...
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Nešto me kopkalo oko CBD SH 1 i kad sam ga malo bolje pregledao,skužim par orašćića,srećom samo upola dozreli. Momentalno je otišla pod nož... Nije napravila nikakvu štetu ostalim,koliko sam uspio vidjeti!?! To su čari fem seeds-a novih vrsta :shit:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.