Stari grow cross WW+WR+GWS 400w HPS

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
kada je do genetike obicno se hermafroditizam pojavi znatno ranije, u ovoj fazi najcesce je posledica stresa
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Slažem se u potpunosti,prije tjedan dana je bilo oscilacija u temperaturi,a i nutrijenti su joj malo dali po glavi...satro sam je da mi ne bi pokvarila crossing,jer onda neću znati što sam dobio ? Inače ove ostale idu kako treba,što bi rekli predictible :) Primjetio sam da su sativaste biljoze osjetljivije od indica... Jedino AMS (što znam)može podnijeti svašta. meni je išao do 40celz. i nije mu bilo ništa,možda malo slabiji urod ali ne bitno..
Ipak nekako mi se čini da genetika igra jako bitnu ulogu? Možda mi se samo čini,ali kao da ima nekih "šupljina" u sebi pa je osjetljivija nego bi trebala biti.To je ono kad kažu da je još uvijek nestabilan strain. Što sam više u ovome to mi je sve teže :sick:
Volim izazove,a ponavljanje provjerenih i obilnih sorti mi je pomalo neinteresantno..Trenutno sam zaokupljen stvaranjem nečeg "posebnog",i živo me zanima hoću li u tom uspjeti??? Ne znam kojaje to vrsta poremećaja,ali da je zajebano,jeste :)

Edit: Da se ovom prilikom malo pohvalim... na putu mi je ph metar,kako zalijevam bunaračom i kišnicom nisam ga nikada koristio :) uzmem čašu.popijem,i ako je meni dobra,dobra je i njima :))))) tu i tamo sam koristio papirnate listiće,ali jako rijetko...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
mičurin je napisao(la):
danas sam napravio masakr listova,i biljke su ogoljene maksimalno...
a ovo mislis nije stres za biljku (plant tissue damage)... a sto se tice ph metra, do dana danasnjeg ga nisam koristio
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Nije to toliki stres ako se radi kontinuirano još iz vegetacije. U 2 dana nisu tako brzo mogli narasti orašćići.. bar tako mi se čini!??! Ostalima to nije smetalo niti malo,primjetio bi..Tko će ga znat?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
ne kazem da su se pojavili kao posledica poslednjeg sakacenja, ali i sam si napisao da "je bilo oscilacija u temperaturi,a i nutrijenti su joj malo dali po glavi" + kontinuiran masakr i ogoljavanje, po meni nabrojana tri najbitnija sredinska faktora hermafroditizma (pored vode kao cetvrtog). diskutabilno je da li i preostale imaju "bananica" unutar cvetova, tamo se prvo pojave i nisu vidljivi oku. kako god, ja se drzim toga da se u sedmoj sedmici cvetanja biljci ne radi nista a ne tako drasticni zahvati. mislim da nije pametno istovremeno experimentisati sa tehnikama uzgoja i raditi na genetici, ili ovo prvo pa da vidis sta ces da dobijes, ili ovo drugo ali se drzati proverenih postupaka. stvaranje nečeg "posebnog" zahteva malo vise sistematicnosti i ozbiljnosti u grovanju (prilicno sam vremena potrosio dok od brasil kc nisam dobio odlicnog automatika, ali ni jednom nisam imao hermica u tom procesu), al to je samo moje misljenje, sretno dalje
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310 and ChiliHead

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Istina,baš momački sam svo troje odradio :) Temperatura mi je skočila sa 26 na 30,za 50% sam pojačao kalij i fosfor,a prije toga je 7 dana bila na čistoj bunarskoj vodi obogaćenoj kisikom.Ostale sam dobro pregledao povečalom i nema bananica ;)
U pravu si kad kažeš da se ne treba zezati sa stresom,i da treba malo više sistematičnosti u crossingu. Svo zlo s ovim,jer ova biljka mi nije ni bila nešto interesantna.. za dva dana još jednom gnojim sa regularnom dozom gnojiva,i do kraja samo voda.Temperaturu sam stabilizirao na 26 a u mraku 20
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Za razliku od bijelih sorti,ova je nekako profinjenijeg mirisa. Nije ni blizu WW.Ima još minimalno 2-3 tjedna,pa ćemo vidjeti hoće li se što promijeniti?
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Danas punih 8 tjedana cvata.
CBD kao da nema namjeru prestat bacat cvijet :)


Zlo kao da je zrela za branje,kao da uzgajam ljepilo,ali niti jednog žutog lista...čekam još par dana možda izbaci još jednu turu cvijeta? Dao sam im prije par par dana jednu turu Hesi BOOST-a
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Ostavio sam dole po 5-6 komada,i oni bi trebali već otpasti,a ovi sad zeleni,ko tek rođeni :) Visoke su malo preko metra,i problem mi fotkat.. Ne mogu sa profi aparatom,jer mi bijela pozadina sjebe flash,pa koristim mob.
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Da se malo pohvalim,danas mi je stigao ph mjerač od Hanna-e. Da se ne mislim upustiti u hydro ne bi ga ni kupovao,EC imam,tako da sad imam svu opremu uključujuči pumpe za zrak grijače za vodu i sl..
Bunarska voda mi je 6.8,a kad se ubaci malo Hesi bloom-a padne na 5,4. Drugim riječima nije mi ni bio potreban :dada
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Tako je :)
Smoke report od one koju sam skinuo nije vrijedan spomena... tek se osušila i sad ću je malo zatvoriti,pa ćemo vidjeti kasnije,ali ne obećava :( Čini mi se da je povukla gene obične konoplje koja je vjerovatno bila bogata CBD-om?! Nema kristala,i slabo miriše,uglavnom ćorak je sasječen u svakom pogledu. Ova što je ostala je sasvim druga priča,i vjerujem da će biti ok. No o tom kad dođe vrijeme,pozz svima
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
jel mozes da rezimiras sta je tebi uopste cilj, prvo sam mislio da ides na visok cbd a sad kukas da je "vjerovatno bila bogata CBD-om", nekako sam pogubio konce sta zelis, krenuo si sa nekim starim fotkama, pa nastavio tekuci grow...
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
mičurin je napisao(la):
Cilj mi je dobiti odnos thc-cbd cca 20%-12%..Što ćena kraju biti ne znam?

Ništa bitno se nije promijenilo,cilj je ono što sam već napisao,a ovo je bila samo primjedba da je vjerovatno u pitanju biljka koja je "povukla" genetiku industrijske konoplje,najvjerovatnije mušku bogatu CBD-om,ali nisam siguran...
Malo je nepovezano jer nisam imao u planu ništa pisati i o tekućem growu,ali eto uskoro je gotov pa ga zaključavam.
Znači i dalje idem na visok CBD i normalno THC ;) THC vjerujem da imam,a CBD ćemo znati ako uspije ona kombinacija da pošaljem uzorak na analizu,tj da se obratim autoru sjemena i vidim je li moguće?
 
21.09.2013
1
40
0
70$
mini-kit-510x510.jpg
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Vrlo zgodno,thnx ekipa :respect:
Da pomalo privedemo kraju ovu priču...
Zlo je pokošeno,trimanje me ubilo :) ovo je srednja,procjenjujem da je isto kao i zadnji put,negdje oko 80gr suhog(sve skupa nešto preko 300gr. Imam još malo skidanja ovih čistih listića,a ovo ostalo u ulje ;)
CBD još tjedan dana i ide i ona.

 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.