Sungazing - Surya Yoga

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
30.09.2009
1
0
0
34
Procitao sam nesto o ovome i imam jedno pitanje. Sta se desava sa unutrasnjim organima posle izvesnog vremena, da li mogu da predju u neki oblik atrofije?
Inace sve zvuci vrlo neverovatno. Kod nas se kolko vidim praktikuje poslednjih godinu dana, ali se nisam 100 % informisao kakvi su rezultati.
Na netu sam naso da je jedina kontradikcija ostecenje vida (sto je prilicno netacno, po meni, s obzirom da je program prilagodjen, kao trening za oci, a i ta glupost o stetnom gledanju u sunce je urbani mit) i drugo je gubitak kilograma, sto moze biti stvarno problem po meni.
Kasnije cu procitati ostale komentare sa foruma, za sada pozz...ovo mi je prvi post. :)

Ono sto me posebno interesuje je cinjenica da su svi anticki narodi velicali sunce i da se uvek smatrao osnovnim elementom zivota, a i sam HRM je izjavio da je ucio iz starih spisa. A i to sto je program besplatan...
 

choki123

Aktivan Član
25.04.2007
477
29
0
35
ma polako,ko ne bi jeo hranu alo,inače ovaj kiborg tu je malo ufuran je,to ti je tako kad nekakva tehnika je sa istoka dođe i onda se neko extremno ufura u nju i počne tvrdit da ljudi ne trebaju uopće jest hranu,wau kakvo revolucionarno uberkul otkriće,a on to zapravo radi da pokaže drugima kakav frajer je on što ne mora jest hranu,uuuu
ko kaže da moraš radit sungazing i da dok to radiš ne smiješ jest hranu,pa polako malo nije sve baš tako jednostavno,normalno da će doć i do atrofije i organa i mišića,i ako ne jedeš dok to radiš imat ćeš više štete nego koristi,a da je ovdje gospodin cybermiikan točno znam kako bi odgovorio na moj post,a kakve gluposti piše u svojim dnevnicima pa to je e:signs054:izvini ako se neko uvrjedio
 
31.08.2009
38
4
0
36
to sa hranom je najmanje bitno, a i ne treba se odricat niti gladovat, to dođe SPONTANO u kasnijim fazama... a možda i ne - ovisi koliko se slijedilo upute...

i kakva atrofija organa, koji vam je :icon_lol:
 
17.10.2009
1
0
0
76
Broj gledača u sunce sigurno će se povećati zbog obećenja koje metoda nudi. Ali samo jedno krivo gledanje i odoše oči, zato oprez.
Ja sam na 20min 30sek, ima nekih poboljšanja, čak značajnih, ali ne sve. Doduše ja imam sve najteže bolesti pa možda treba duže.
Kad je bio u Zg Hira R.M. rekao je da se može gledati i kroz staklo, a to je onda sigurnije jer koliko se sjećam kroz staklo ne idu UV zrake.
Ja kad gledam uvijek samo kroz lišće, grane (osim kad je sunce već sasvim slabo), da se vide od sunca samo točkice, to je HRM odobrio. Također je rekao da se može gledati odraz od vode ali usred dana.
Savjetovao bih oprez svima, ako vam gledanje nije ugodno sjetite se da imamo ugrađenu ''mudrost tijela'' koja nam često kaže što je dobro, zdravo... premda ne uvijek.
Vidio sam pitanje-uzima li HRM novac? Mislim da ne, toliko da ima za put i smještaj. Nekad je bio vrlo bogat i to je ostavio. Na moj mail dobio sam odgovor drugi dan od njega samog, itd...
 
26.10.2009
1
0
0
43
Pozdrav prijatelji! Zivim u mesto gde je jako tesko kada nije leto,doci do lepog pogleda na sunce, takva je klima kod mene a uz to i mnogo visokih planina. Poceo sam sa sungazingom jos polovinom septembra a do danas stigao samo na 6 min. Izlazak sunca se kod mene ne vidi uopste zbog planina, zalazak se vidi preko leta a u ovo vreme sunce je pomereno pa se opet priblizava planini, i neznam u koje vreme ce biti zaklonjeno. Verujem u benefite sungazinga jer sam osetio neke cudne vibracije kroz telo ali samo jednom. Neznam da li cu uspeti da odradim bar prvih 15 min do pocetka zime, sad sam trenutno prehladjen ali dobro tek je 6 min tako da je jos rano da bi mi se imunitet podigao na neki vislji nivo. Eto toliko samo da se javim. Ajmo svi da zelimo suncano vreme mozda ce nasa zajednicka kolektivna svest uciniti da se sunce pojavi na nebu bez oblaka !!! Pozz...
 
26.03.2009
10
0
0
38
evo koga interesira može sve čuti iz prve ruke :)
Datumi nadolazećih HRM-ovih predavanja na području ex-Yu

(Tour Hrvatska, Slovenija, Srbija)

2.7.2010 - Split, Hrvatska - [email protected]
3.7.2010 - Pašman, Hrvatska - [email protected]
3.7.2010 - Zadar, Hrvatska - [email protected]
4.7.2010 - Pašman, Hrvatska - [email protected]

5.7.2010 - Ljubljana, Slovenija - [email protected]

8.7.2010 - Novi Sad, Srbija - [email protected]
9.7.2010 - Beograd, Srbija - [email protected]
Za više detalja te same informacije o predavanjima upite slati na navedene e-mail adrese.
 
15.07.2010
6
0
1
49
Carl Sagan je napisao(la):
osobno - ujutro pri izlasku sunca je definitivno bolji osjećaj, valjda zbog tog pojačavanja, a i sve je nekako prirodnije, mirnije, pa se onda i lakše opustit, a time i fokusirat, kad nema toliko vanjskih utjecaja kao poslijepodne...
trenutno sam na 5 min i doživio sam predobru stvar, nekakvu toplinu okolo ili iznad želuca, prvi mah nisam tome pridao neku važnost, al onda mi je sinulo - HELOU, pa kako ti može bit tako toplo, ljeto je prošlo i 7 je sati ujutro i imaš odjeću na sebi... ali meni je bilo toplo iznutra:sun2:

http://www.zracenja.akcije.biz/treca_cakra.htm
to je to

čak bih taj osjećaj usporedio sa high stanjem od vutre... samo šta ti ona čini da to traje pola sata do sat a ovo sa suncem možda minutu-dvije... zasad:sun2:
Ja sam imao taj osjećaj kad sam bio na 11,30 minuta. Sada sam na 15,50 i osjećaj je obimniji i intezivniji. Proširio se na čitavo tijelo, peckanje po koži, vrelimu u vrhovima prstiju ruku, a pred kraj, jako blag efekat razlivanja boja, kao površina vode na kompletnom vidokrugu. Lično ja ne bih kombinovao ganju i Sungazing. Radije bih uzeo ganju nakon Sungazinga, nekih 30 minuta kasnije.
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
549
113
Ne sjećam se
Jako zanimljiva tema, sve sam pročitao i namjeravam još više produbiti znanje.
Iz vlastitog iskustva mogu reći da je gledanje u sunce dobro i da se čovjek definitivno može napuniti čistom energijom od koje cijeli život na zemlji postoji.
Stvar je samo u eliminiranju i kontroli straha od mogućih štetnih posljedica, u fokusiranju na snagu uma i dozvoliti sunčevoj energiji da uđe u cijelo tijelo.
Previše svega je štetno, isto kao i premalo svega.
Zlatna sredina!
Mislim da cilj gledanja u sunce ne bi trebao biti kompletno prestati jesti jer tijelo ipak ima svoje organe koji su tu da nam služe.
Stvar je u ne prevelikom opterećivanju organa s puno hrane.
Manje hrane, više sunca i vode i čovjek se može osjećati super.
Mislim da je bitno da ljudi shvate da se određene stvari poput yoge ili raznih duhovnih tehnika rade da se postigne stanje eutimije.
Eutimija je stanje konstantne duhovne vedrine prema Demokritu.
Za čovjeka je bitno da se osjeća zadovoljno i mirno, te da ima snage poboljšati stvari oko sebe i pomoći drugima.
Eliminiranje depresije i "modernih" problema, bitno je osjetiti tu malu točku svijesti u nama koja nas drži na životu.
Vjerovati sebi i prirodi, a učiti od drugih. Nema grešaka, samo lekcije.
Ljudi evoluiraju, pojedinci. Većina društva je još hipnotizirana i drži se obrazaca sistema.
Zar nije svemir samo vibracija ničega?
Irie!
Boz :sun2:
 

HighBadger

Aktivan Član
17.01.2011
205
74
28
30
Mislim da nije cilj solarne yoge potpuni prestanak unosenja hrane. Covek, bar u ovom svetu, nije na tom nivou svesti da mu hrana nije potrebna. Ja ipak imam neku filozofiju da je hrana zavisnost kao i sve druge i da je toliko modifikovana danas da "prlja" organizam, zato me je prvenstveno i zainteresovala solarana joga. Bitno je izbaciti nepotrebene stvari, sto se tice ishrane i jesti hranu koja ima zivotnu energiju. Cak i oni tibetanci nisu potpuno izbacili hranu, vec jedu koliko ima stane u saku. A a tibetu postoji verovanje da oni koji su u stanju da izbace potpuno hranu se u stvari radjaju takvi. Kao sto se recimo za decaka od 3 godine odmah zna da ce biti lama jednog dana.
Sa druge strane, sunceva energija je normalno korisna i svako punjenje njom doprinosi zdravlju, duhovnom napretku...Sunce je tvorac zivota i nepresusan izvor univerzuma, tako da je logicno da je zdravo "punjenje" ovom energijom. Ali ne mozemo sad svi da fotosintetisemo, na zalost...:)
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Asocirala si me na mog malog psiča. Svako jutro traži na balkon kad sunce proviri i bar sat vremena gleda u njega,žmirka,kao da puni baterije. Interesantno. Makar je i "zimogrozna" kao da mora na jutarnje sunce svako jutro:)