Sweed Seeds - Afghan Delicious Fast Bud, 2x55W cool day light, 400w HPS by @PleromaBythos

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

PleromaBythos

Aktivan Član
23.03.2016
208
634
93
Evo i prvi dnevnik na sugestiju kolege @Stipe. Naslov mi je pre dug, ali sto je tu je! Nista evo opis i krecemo u nove pobjede!

Sweet Seeds banka i Afghan Delicious Fast Bud feminizirano sjeme.

Sjemenka je bila potopljena u casu cesmovace i odmah sutra dan je proklijala bez da je prethodno potonula, tako da sam ju odmah stavio u zemlju i dan nakon je niknula.

Zemlja: Bio Bizz All Mix (pokazala mi se bez zamjerke, odlicna zemlja tako da sam i ovaj put odlucio isto)

Gnojivo: Cijela paleta Bio Bizz proizvoda i to Bio Root, Bio Grow, Bio Heaven, Bio Bloom, Top Max, Bio Alga Mix i Bio Acti Vera... dakle sve!! Nedostaje Fish mix ali definitivno i ovo je previse.

Rasvjeta: Reflektor 2x55W, 9000lm, cool daylight neonke za fazu vegetacije i HPS cool tube 400W za fazu vege/cvijet

Saksije: Root pouch cca 25l (najveca koja je bila)

Oprema: vent s carbo filterom 300m3/h, vent za mijesanje zraka, clip vent, vent za upuh, TermoHygro i odvlazivaci po potrebi.

Plan i Program

Biljka je stara 24 dana i to pod reflektorom 2x55W coll daylight na rezimu 18/6, Prije 7 dana je prebacena u box a do tad je bila u DIY propagatoru.
Box joj puno vise odgovara.

Plan je biljku cijelo ljeto drzati pod reflektorom i onda pocetkom/polovicom Septembra prebaciti ju na HPS na 18/6 jedna dva tjedna i onda ju pustiti u cvet..

Znaci plan ju je drzati dosta dugo u vegetaciji i ovaj put s 4 biljke idem samo na jednu, da vidim koliko se da izvuci max na 400w od jedne biljke pod uvjetima koje imam.

Ovaj grow je svojevrsni test za sve, pa tako i za Allmix zemlju za koju se nadam da ce izdrzati toliko dugu vegetaciju znaci cca 3 mjeseca vegetacije.

Od metoda uzgoja planiram raditi HST i SCROG... dakle topiranje 1-2 puta iako imam odlicnu shemu za LST ovaj put cemo probati malo opasnije.

Znam da obicno stvari ne idu onako kako ih zamislis ali te stvari cemo skupa rjesavati u hodu ovisno o tome kako ce se biljka ponasati.

Moji postovi ce biti opširni ali rijetki. Jer nemam bas vremena za ove stvari.. ali sigurno ce novijim clanovima posluziti kao svojevrsna referenca.

Prihranu cu poceti dodavati za jedno dva tjedna odnosno cim se pokazu prvi znakovi deficita.

Biljka je zaljevana svakih 3-4 dana sa korigiranom cesmovacom koja odstoji 24h i na PH izmedu 6.0 - 6.5 uvijek u tom razmaku nikad isto. I gotovo svakodnevno je prskana po listu i stabljici.

Znam da vas vecina iskusnih clanova koristi vodu odmah nakon 20ak minuta.. ali svoju vodu sam testirao s 3 PHmetra i papiricima, TDS metrom i Ec metrom i dosao sam do zakljucka da se PH vode koju ja imam zapravo ne podize sto voda duze stoji nego se zapravo primiri i PH metar tek tocnu vrijednost pokaze nakon 24 sata jer je tek tad voda primirena i tek tad je sve ispareno i stabilizirano i tek tad PH metar pokaze tocnu vrijednost. Nakon toga PH vode ostaje isti i cak nakon 9 dana.. kasnije nisam ni testirao. Po logici da s duzim stajanjem PH vrijednost raste, PH vode iz cisterne bi trebao biti kolko?? valjda 15! Meni PH vrijednost varira od friske cesmovace do odstajale 24h ili 9 dana od 7,3 do 7,5

PH korigiram Bio jabucnim octom.

Atmosfera u Boxu je: 28C - 30.5C i Vlaga od 50-75%

Pa evo i slike:
IMG_3262.JPG
Kako sam biljku prskao od pocetka po stabljici, zemlji i listu drugi par listova koje je izbacila zbog tezine kapljica na listu bili su u doticaju s mokrom zemljom pa su povenuli na vrhu, kasnije se biljka pocela razvijati dobro.
IMG_3263.JPG


Eto ekipa svako dobro i naravno kao i uvijek svaka sugestija, pitanje ili nesto trece je dobro doslo!

Veliki pozdrav i F*ck You Cancer!!!!!!
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Ja istu stvar imam sa ph vode.Naime isto kao i ti ostavim 24 sata i ph sa 7,8 dode na 6.5.Tako da razumijem.
Zelim ti sretno i neka bude debelo i masno!:):thumb:
 

PleromaBythos

Aktivan Član
23.03.2016
208
634
93
Hvala svima na potpori i podršci! Javljam se za koji dan nakon topiranja.. za sad sve ide po planu i programu.

Naime isto kao i ti ostavim 24 sata i ph sa 7,8 dode na 6.5

Meni je PH vode varijabilan za max 0,3 i to u razmaku od 10 dana. PH vode je varijabilan zbog kemikalija u vodi, sad ovisi kakvu instalaciju i vodu imamo..(bar tako mislim) ja sam mislio da je moja voda koma ali ipak nije ako cemo vjerovati instrumentima i reakcijama biljke. PH vode je relativna vrijednost slobodnih hidrogen i hidroksil iona u vodi, voda s vise hidrogen iona je kiselija pa je vjerojatno to tvoj razlog niskog PH kod tebe s odmicanjem vremena.. isto bi to moglo potvrditi teoriju da se voda stabilizira za tocno ocitanje nakon 24h.

Cujemo se uskoro popraceno procesom topiranja i slikama! pozz
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zelenko63 and 1310

PleromaBythos

Aktivan Član
23.03.2016
208
634
93
Pozdrav ekipa,

Evo mog update-a po dogovoru ;)

Dan 30. 2x55w cool daylight, 18/6.

Dakle biljka je stara 30 dana, napreduje polako, tocno onako kako treba. Biljka da je na ovom rezimu ali pod HPS lampom, bila bi sigurno duplo veca, iako nikad nisam vidio ni bio u doticaju s ovim strainom, siguran sam da bi pod HPS biljka divljala. No neka ona polako raste. Napravljeno je i topiranje koje ce mi dodadno usporiti vegetaciju, sto je i bio plan. Jos ima vremena do kraja ljeta i pada temperatura.
Biljka izgleda dobro i zdravo, nemam zamjerke za sad. Jedino joj mozda fali malo vlage, na par listova su se rubovi blago poceli podizati prema gore, ali pokazuje zanemariv znak nelagode, tako da je ovo ok!
Sto se tice vlage izluditi cu s njom... prosli grow vlaga nenormalno visoka, a sad niska a uvijeti isti. Doduse razlika je u kolicini biljaka u boksu, kad ih imas 4 u 1mx1m lagano im je guzva i zagusljivo pa je i vlaga visoka.
Sad sam pored venta ubacio teglu s vodom i krpu okacio o rootpouch i postavio pored malog clip venta.

Atmosfera u boxu nije idealna, ali nije ni losa za vegetaciju
27,5C i 28C i vlaga 57%-67%

Biljka je topirana u periodu mraka jer tad lakse podnosi stresove.

Sad cemo pratiti reakciju i razvijanje novih grana. Pustiti ju da se prilagodi, pa eventualno uz LST napraviti jos jedno topiranje i lagano poceti razvlaciti za SCROG. Plan je napraviti jednostavan horizontalan SCROG, pokusati popuniti prostor.

Prosli grow s jednim monster Blue Dream klonom sam komotno s LST metodom mogao razvuci jednu biljku da popuni cijeli box. Zato sam se i odlucio raditi ovako jednu biljku i da vidimo koliko se max da izvuci iz nje uz ove uvjete koje imam. Ako ne nista biti cemo bogatiji za jedno iskustvo s novom sortom.

Evo i slike!!

Prije topiranja (crveno je oznaceno gdje sam ju topirao)
IMG_3283.JPG IMG_3286.JPG IMG_3288.JPG

Topiran dio
IMG_3291.JPG

Biljka nakon topiranja. Crvenim kruzicima sam oznacio gdje ocekujem razvoj novih grana. Kako se budu razvijale tako cemo razvlaciti biljku da svjetlost dopire u unutrasnjost biljke.
IMG_3289.JPG IMG_3292.JPG IMG_3293.JPG

Eto jos da napomenem iako u 30 danu, ocito zbog sporijeg razvoja biljke zemlja jos ima dovoljno hrane, biljka jos ne pokaziva nikakve znakove deficita tako da jos barem tjedan dana necu poceti sa prihranom.

Inace biljka je svaka 2-3 dana zaljevana s 0,5 - 0,7 litre korigirane vode i skoro svakodnevno je u periodu mraka prskana vodom po listu i stabiljici!

Hvala svima koji prate i sretno!
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Zdrava boja,sve super samo je malo mala za 30 dan ali krenuce ona sada nakon topiranja.Inace dobro vodis dnevnik sa objasnjenjima svojih postupaka oko biljke.Sretno do masnih vrhova;):thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PleromaBythos

PleromaBythos

Aktivan Član
23.03.2016
208
634
93
Mala je zbog ove rasvjete.. ali to je sve ocekivano.. kao sto sam naveo gore da je pod HPS bila bi duplo, pa i troduplo veca... ali kazem sad imam vremena do kraja ljeta za razvlaciti vegetaciju...jos cu je i usporiti s topiranjem, kasnije cu je puknuti jos bar dva tjedna pod HPS na 18/6 ali otom potom.. vidjeti cemo kako ce reagirati! Hvala ;)
 

vager

Aktivan Član
16.11.2015
141
242
63
ovi kinez za par eura s ebay rjesava sve probleme ...
meni drzi 4 dana na tajmeru svakih 30min radi 15 ...
sretno do kraja ...

95357-04d9788d02dcd6ec79dcca171ffac39e.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PleromaBythos

PleromaBythos

Aktivan Član
23.03.2016
208
634
93
Poštovana gospodo i dame. Evo novi update cisto da budemo u toku.

Dan 37. 2x55w cool daylight (9000lm), 18/6.

Biljka napreduje po planu i programu. Ocekivano se razvija vrlo dobro nakon topiranja. Nove grane rastu i jacaju i zapocet je lagani LST odnosno razvlacenje i otvaranje biljke za granjanje da bi se kasnije mogla rastegnuti na SCROG. Biljka izgleda zdravo i dobro i razvija se polako taman onako kako treba.

U 37. danu biljka je zalivena s 1,5l korigirane vode s 1/3 doze za vegetaciju i to BioRoot, BioGrow i BioHeaven. Biljka je počela pokazivati blagi deficit stoga sam odlucio poceti s blagom prihranom. Deficit doduse mi najvise ukazuje na PH nepravilnost, iako je PH korigiran, no svejedno sam krenuo s prihranom i izgleda da biljci odgovara. Pretpostavljam da se PH fluktacija pojavila iz razloga jer je biljka bila netom prije prskana s NEkorigiranom vodom po listu i stabljici. No ne iskljucujemo opciju da joj je pocelo nakon 37 dana i nedostajati prihrane u zemlji. Idemo sa slikama ;)

1. Biljka je dobro podnjela topiranje i razvija se po planu
IMG_3300.JPG
2. Biljka poprima grmast oblik
IMG_3301.JPG
3. LST radim na nacin da spagu vezem za prsten (od gumirane zice) a drugi kraj za stipaljku. Prsten stavim oko stabljike, razvucem granu koliko je potrebno i stipaljkom uhvatim za RootPouch pot.
IMG_3302.JPG
4. Razvijanje na topiranoj grani.
IMG_3303.JPG
5. i 6. Zasad zanemarivi znakovi negodovanja biljke ;)

IMG_3304.JPG IMG_3305.JPG

Eto ga ekipa.. vidimo se drugi put.. Svima Sretno i neka vam je zdravlja! Pozz
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Nemas ti apsolutno nikakvih problema sa ovom biljkom.Jedino sto je malo manja sa obzirom na vrijeme ali do rasvijete je pa znas sta ocekivati.Lijepa zelena boja,fleka nema niti deformacija(barem koliko ja vidim).Zato samo opusteno do kraja i malo manje je gledaj jer ces uvjek vidjeti problem.Govorim ti iz iskustva.:):thumb:Sretno!
 

PleromaBythos

Aktivan Član
23.03.2016
208
634
93
Primio na znanje.. Bez brige nema petljanja puno.. iako sam mogao pustiti jos tjedan dana pa poceti tek onda LST.. ali laksa gruba igra nije nikad na odmet.. BTW. Atmosfera u boxu jos uvijek nije idealna ali nije ni losa za vegetaciju ;)
temp: 28,5C - 31.0C i Vlaga =61%
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Lst nije problem ako ga radis malo po malo.Savijes prvi dan malo,pa drugi pritegnes i tako..Temp je ocekivana sa obzirom na ljeto,jos je tvoja dobra.Zna doci do 35,36 sa losijom ventilacijom,ma i sa boljom.Sada si je lijepo pognojio,zalio i pusti je uz trening da pruzi svoj potencijal.Ajd sretno!
 

PleromaBythos

Aktivan Član
23.03.2016
208
634
93
Poštovani i uvažene kolegice i kolege, evo nas u novom updateu ;)

Dan 60. 2x55w cool daylight (9000lm), 18/6.

Idemo dalje po planu i programu. Biljka je stara 2 mjeseca. Napreduje sporo, polako ali i sigurno. Ide sve kako je zamišljeno, doduše ipak malo presporo, no imamo vremena pa nije bed. Biljka je i dalje pod cool daylight reflektorom za koji bi evo rekao da je vrhunski za nekakav propagator, za klijanje i za ukorjenjavanje klonova. Odlican reflektor za ovako neki box sa strane. Sto se tice odradivanja prave vegetacije, mislim da je malo pre mekan za to odraditi, ali eto kao sto vidite odradi on to samo sporo.

Grane koje su se razvile nakon topiranja su ogromne i pomalo ih LST razvlacim horizontalno.

Biljka poprima pravi grmast oblik i pomalo cemo ju poceti pripremati za SCROG, srediti mrezu i sve uz to. Imam par solucija kako to izvesti, ali pomalo.. neka se ona razvija.

Plan ju je drzati ovako pod ovim reflektorom jos do pada temperatura, a onda ju prebaciti na 18/6 na HPS bar jedno 2 tjedna.

do sad je zaljevana s nekih 3,5l korigirane vode, svakih jedno 4-5 dana i do sad joj je tri puta data prihrana. Jucer puna doza na 1l vode i to BioGrow, BioRoot i BioHeaven.

Do sad sam biljke zalevao sa prihranom tako da bi u 7 litara vode zamutio prihranu za 7l vode i s tim zaljevao. Ovaj put prvo dajem vodu a dva dana nakon prihranu u 1l vode.

Biljka pokazuje blago negodovanje i to najvjerojatnije jer sam PH za*ebao posto mi je kinez riknuo. Tako da korigiram po sjecanju.
Atmosfera u boxu je skoro pa idealna!

Eto to je to vise manje. Pozdrav svima ;)

IMG_3351.JPG IMG_3350.JPG