terasa lst

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
nenash je napisao(la):
Super izgleda. Kakva je to priča sa vodom iz klime, o čemu se radi?

on misli na kondenzat iz klima uređaja, to je ona voda što curi iz vanjske jedinice...
 

nenash

Aktivan Član
14.11.2011
225
69
0
98
Ma shvatam to ali ne znam karakteristike te vode, tj. zašto koristiti nju a ne običnu?
Drug, izvini za spam.
 

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
nenash je napisao(la):
Ma shvatam to ali ne znam karakteristike te vode, tj. zašto koristiti nju a ne običnu?
Drug, izvini za spam.
Nije spam.Nasao sam na forumu da covek zaliva sa tom vodom godinama i da je ok sa dobrim ph,pa sam hteo i ja tako al sam sad izmerio i kod mene je visok ph.
kako da merim ph sa djubrivom,nisam probao al zar voda ne menja boju kad dodas neku prihranu?
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Braco mila sta ljudi sve rade s travom, evo necu nikad vise al NIKAD kupit od dilera. Boze dragi...
Pa jel ti znas sta ima u toj vodi od klime uopce???
 

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
Napušena Vjeverica;219154 je napisao(la):
Braco mila sta ljudi sve rade s travom, evo necu nikad vise al NIKAD kupit od dilera. Boze dragi...
Pa jel ti znas sta ima u toj vodi od klime uopce???
U pravu si sto posto,i ja isto tako razmisljam,zato i sejem sebi,na ovom forumu sam pronasao post za vodu iz klime(mrzi me da ga sad trazim) uglavnom on zaliva godinama,a stara koristi za peglu....on merio ph i sve ok,niko nije sa ovog foruma odreagovao kao ti,reko onda je to ok(post je star,jedna od onih super tema u UZGOJ,gomila strana i citam redom,ucim).Predpostavljam da su ovde ljudi vec probali sa tom vodom i valjda je bar jedan od njih bio u fazonu kao ti "hocu sve idealno za svoju bebicu" pa je ispitao tu vodu,ako su rezultati katastrofa vec bi odreagovao i negde to napisao,zbog svog tog "VALJDA"sam se odlucio za nju dok ne stigne ph merac za cesmu(stigo je 496 dinara 4.5eura).
Bilo bi dobro da neko to i objavi,meni ne smeta ovde,na nekom posecenijem postu,na pravoj temi,jer ako je ok voda iz klime bila bi to briga manje u uzgoju bar nekom a i to je nesto.

Nego ako moze replika na ovaj post u drugom smeru.Napusena Veverice : na zadnjim slikama gde sam slikao granu,jesu to dlacice koje pokazuju pol? Da li je dalje u vege ili je cvetanje pocelo tj sa cim da djubrim? Dokle da je treniram da li da nastavimSCROG,ili da se vratim na LST neka varijanta spustanja grana iznad zice kad pustim da se te grane u sredini izduze?
Da i kako da meim ph vodi pomesanoj sa djubrivom,kad ta mesavina promeni boju?
Unapred hvala na odgovorima tj. pomoci.
 

CATFISH

Aktivan Član
12.04.2012
93
15
8
48
Pa mjeriš normalno kao i čistu vodu,nema veze što ona promjeni nijansu,znaći po tvome nitko tko koristi tekuće testere za određivanje ph nebi mogao izmjerit ako doda gnjoivo i voda promjeni nijansu,nije više onako bistra prozirna.S papirom imaš još manje briga,napraviš miks,umoćiš lakmus i vidiš reakciju.I kad mjeriš s tim kapima uzima se 5ml uzorka i na toj kolićini voda izgleda skroz prozirno,dok već na litru vidiš promjenu nijanse kod dodanod gjoiva ali to ne smeta kad od te litre koristiš 5ml za reakciju s testerom.
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Ma brate samo ti radi sta oces, ne mislim nista lose, brinem se i za tvoje zdravlje i svakog ko ce ju pusit, ja ju ne bi pusio ma da mi neko plati. Al hvala ti na ovom, sad necu uzet od diler ma nikada covjece, vidio sam svasta... sad jos i ovo. Uf.


Sretno ;)
I nemoj se ljutit.
 

5AR

Aktivan Član
24.06.2006
228
242
43
zli.azra je napisao(la):
U pravu si sto posto,i ja isto tako razmisljam,zato i sejem sebi,na ovom forumu sam pronasao post za vodu iz klime(mrzi me da ga sad trazim) uglavnom on zaliva godinama,a stara koristi za peglu....on merio ph i sve ok,niko nije sa ovog foruma odreagovao kao ti,reko onda je to ok(post je star,jedna od onih super tema u UZGOJ,gomila strana i citam redom,ucim).Predpostavljam da su ovde ljudi vec probali sa tom vodom i valjda je bar jedan od njih bio u fazonu kao ti "hocu sve idealno za svoju bebicu" pa je ispitao tu vodu,ako su rezultati katastrofa vec bi odreagovao i negde to napisao,zbog svog tog "VALJDA"sam se odlucio za nju dok ne stigne ph merac za cesmu(stigo je 496 dinara 4.5eura).
Bilo bi dobro da neko to i objavi,meni ne smeta ovde,na nekom posecenijem postu,na pravoj temi,jer ako je ok voda iz klime bila bi to briga manje u uzgoju bar nekom a i to je nesto.

Nego ako moze replika na ovaj post u drugom smeru.Napusena Veverice : na zadnjim slikama gde sam slikao granu,jesu to dlacice koje pokazuju pol? Da li je dalje u vege ili je cvetanje pocelo tj sa cim da djubrim? Dokle da je treniram da li da nastavimSCROG,ili da se vratim na LST neka varijanta spustanja grana iznad zice kad pustim da se te grane u sredini izduze?
Da i kako da meim ph vodi pomesanoj sa djubrivom,kad ta mesavina promeni boju?
Unapred hvala na odgovorima tj. pomoci.
I ja se sjećam toga sa vodom iz klime...
 

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
Jel moze neko da mi odgovori na ova pitanja?

Nego ako moze replika na ovaj post u drugom smeru.Napusena Veverice : na zadnjim slikama gde sam slikao granu,jesu to dlacice koje pokazuju pol? Da li je dalje u vege ili je cvetanje pocelo tj sa cim da djubrim? Dokle da je treniram da li da nastavimSCROG,ili da se vratim na LST neka varijanta spustanja grana iznad zice kad pustim da se te grane u sredini izduze?

Unapred hvala na odgovorima tj. pomoci.

 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
biljka ti jos nije krenula da cveta, lose su fotke ali ja vidim samo stipule, ako na to mislis, a to nisu "dlacice" koje cekas
proanaliziraj malo ovo pa prati dalje

sto se tice treninga, sam se moras odluciti sta zapravo hoces, prilagodi se terasi
 

CATFISH

Aktivan Član
12.04.2012
93
15
8
48
Sa slika se nemože ništa odrediti za spol,premutne su.Samo ti njoj još davaj gnjoivo za vegu dok ne poćne pravo cvjetanje,dok sa sigurnošću vidiš jel muško ili žensko pa onda kreneš s tim za cvijetanje ako bude cura,tako ćeš najviše izvući od nje.A za trening sam vidi,što ti je lakše raditi i gledaj da ju ćim više sad spustiš jer će se još u cvjetanju izdužiti pa kako Power kaže da nebi s vremenom postala previše uočljiva.I možeš ju svaki 3,4 dan malo zarotirati tako da sa svih strana dobija podiednako sunce,sretno dalje. EDIT-eto vidim sad da je Power djelomićno potvrdio razmišljanje o treningu.
 

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
Hvala na brzim odgovorima,nastavljam sa vegetacijom i treniranjem,sad mi je mnogo jasnije,za koji dan se javljam sa slikama i novim pitanjima.

POZZZ
 

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
evo malo nocnih slika posle zalivanja vodom cistom,ph izmedju 6 i 7



kako vam se cini jel gladna prehranjenja ili ok manekenka
 

crobigg

Aktivan Član
01.12.2011
91
27
18
35
U vezi klime i vode:
Voda od klime nije iz vanjske jedinice nego unutarnje! Unutarnja jedinica je ta koja hladi, a na hladno se prima vlaga, kondenzat. Ona bi trebala biti 7ph iliti neutralna, međutim... Ukoliko se u toj prostoriji gdje je klima puši, provodi puno vremena i znoji, preporučujem da se takva voda izbjegava jer je leglo bolesti! Voda je takva inaće žučkaste do sive boje, smrdi i ima ph preko 9. To se odnosi na klimu dok hladi, preko ljetna znaći. (obična voda je daleko bolja u svakom slučaju). No postoji druga strana priče, a to je da klima koja grije preko zime, znaći radi obratno! Sad voda izlazi iz vanjske jedinice, ne unutarnje. Događa se zato jer vani ima vlage a kompresor je hladniji od okoline. (kompresor je u vanjskoj jedinici) Takva voda bi već bila ok, no takve vode je manje, nego u ljetnom mjesecima jer ne griju se svi na klimu, a i ovisi o vanjskom postotku vlage (jesen je idealna dok su one kiše i temperatura oko 10 do 15 stupnjeva)

Inaće lijepe biljke ;)
Fino napreduje, no možeš ju hraniti ipak, ukoliko tek onda vidiš probleme po listovima, znak je da je nečeg previše.
 

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
Vise ne zalivam vodom iz klime,i posle dva takva zalivanja isao sam sa 3%h2o2 sto bi trebalo da znaci da su bakterije pobijene ako ih je bilo. I meni se svidja biljcica i mogu vam reci da se ovo ne moze porediti sa ranijim sejanjem napolju,svaki dan gledam pratim gledam gledam pa opet gledam..zena mi vec pocela ljubomorisati.Vodim dnevnik i postavljam slike,da mi neko kaze ej ne hrani vise pretero si,ili sad je gruvaj gladna je..... Moj je neki plan da u cvetanju(koje mislim da je pocelo) idem svako drugo zalivanje kobinaciju: pola doze FLORAVIT za cvetanje 5;5;6+ME i puna doza SLAVOLA. Mislio sam da nabavim plantelu(isto kosta) ili hesi na *********** je 1700 dinara,ali reko to svi koristee i dobro je,da vidim ja a i vi kroz ovaj dnevnik nesto malo drugacije. Inace i zemlja FLORABELA I FLORAVIT za cvetanje mogu se naruciti u ***********,pa predpostavljam da su dobri al videcemo,zemlja mi se cini ok. Jedino za sada sto me malcice zabrinjava su sitne bele pegice po listovima od pocetka(vide se na prvim slikama) sto sam mislio da je posledica folijarne prihrane ekobusterom,ali javljaju se i dalje na ponekom novom listu kao i zutenje listova ispod mreze sto isto kontam da je ok. al opet nije mi svejedno,na srednjoj slici 19.07 kad se uveca vidi se kako je ispod zuto. Nadam se da ce neko od vas na vreme alarmirati ako primeti neki ozbiljniji problem
 

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
Malo sam je podsisao,uglavnom zuckasto lisce,evo kako izgleda pred prvo hranjenje za cvetanje






 

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
Prvi put podjubrio za cvetanje.
Floravit doza je: cep na 3l ja stavio cep na 4.5 litara vode i 30 ml Slavola a ide 50 ml na 5 litara.:hotpants:
Nadam se da sam potrefio.
Pratim promene i nadam se da necu morati ispirati.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.