terasa lst

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
Sve mi mirisi na ispiranje:tuzan
evo jedna slika od danas,malo je mutna jbg slab sam fotograf,i ne bih da me neko vidi.

kod ispiranja jel moze kada tus i udri ili da korigujem ph i na posudu od skoro 30 litara koliko treba vode
da nisu mozda neki insekti?
 

natura

Aktivan Član
29.05.2009
228
146
0
46
zloki je imao problema sa njima na balkonu, ne znam kako je resio, valjda ce se javi
 

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
JAVI SE ZLOKI:bananica......al je dobra ova banana lol

Uglavnom,sednem jutros da popijem kaficu na terasi u drustvu jedne super macke,i skontam da od njenih lepih cvetica nisam skonto pored drvo jabuke koje razvaljuju te vasketine ili koje li vec odvratne bubetine(DA MI JE KOJA BUBAMARA).
Ta nesretna jabuka je skroz uz moju terasu,a komsa ispod verovatno i ne planira bilo kakvo prskanje.
Preslo je na moju biljcicu i sa gornje strane lista su bele tackice i po koji mali beli crvic a sa donje strane lista se nesto krece braon boje.
HOROR TESKI! HICKOK PLACE ZA PRICOM
Inace hedovi rastu i super izgleda posle predhodnog miksa prihrane,ph odrzavam izmedju 6 i 7,tako da sam se malo i obradovao sto nije za ispiranje jer bi krz vrata bilo povuci potegni.

Secam se da imaju neki postovi u temi bio uzgoj sa receptima za pravljenje insekticida,pa cu tamo pogledati,a ne bi bilo lose da mi neko ovde ipak da savet iz licnog iskustva(koristi li neko etiol tecni ili nesto slicno)zato jos jednom JAVI SE ZLOOKI!!:bananica al je luda banana lol
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
Ispiranje sa 3 puta vecom kolicinom vode nego sto ti je kalj...a morat ces je isprati pred kraj hoces neces bit ce cimanja:knockknock:...a za PH mozes isprati sa obicnom vodom i onda zadnjih 10l ustimas PH 6.5 ili od pocetka korigiras PH...recimo ja na kantu od 10 litara stavim jednu kasikicu limunske kiseline( to mi daje PH izmedu 6.8 i 6.5) a onu zadnju kantu onda usitimam bas sa PH metrom na 6.5....ustimas na prvoj ,drugoj trecoj kanti cetvrta ti je vec rutina ...pazi ako se povedes za mojim omjerima vjerovatno nam voda iz slavine nema isti ph...ustimaj se za svoje uvjete i nema zime :dada
 

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
:eek:vca
Juce je palo jos jedno sisanje najgorih listova,a uvece folijarno malo eko bustera2 kao, dobro je protiv stresa.
Danas oko 18 h je dobila insekticid voley i cela terasa hahahahahahaha i uvece tj. malo pre ,zalivena istom smesom kao prosli put,i naravno slikana.



I dalje smo u sado mazo odnosima,svaki dan je malo vezujem i ona se ne zali,cak mislim da se :bale





Slike su nocne i taze
:uhvacen
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD and natura

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
Ovo lisce sa tackicama odvratno izgleda,ne mogu da procenim koliko i da li se siri.OVAKO IZGLEDA TO LISCE






a ovako cela curica






onda sam to lisce posekao

i sada to izgleda ovako





Nadam se da cemo izdrzati do kraja pozzzzzz
Sinoc sam dosuo zemlje koliko je stalo(2-3 litre),a zalivanje za dan dva
 

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
Jutros zalivena ista kombinacija
 

CATFISH

Aktivan Član
12.04.2012
93
15
8
48
jao jao,već je desetkovana a još treba izgurati cjelo cvjetanje.Vjerujem da nebi smio tako jako uklanjati to lišće,nećeš joj na taj naćin olakšati,treba poduzeti neke druge mjere obrane...
 

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
03.08. zalivena uvece,samo voda,mnooogo toplo
 

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
Oslobodio sam se paukova ali je lisna masa unistena,mada lisce ionako bacamo zar ne:dada,nadam se da je ostalo dovoljno lisca da izgura do kraja.Preneo sam je na drugu terasu i mislim da joj odgovara.Druge nedelje cvetanja sam je dobro istusirao i isprao kao sto je doktor creative rekao,svako drugo zalivanje dobija punu dozu papice i sad izgleda ovako(sace peta nedelja cvetanja).








 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD

nenash

Aktivan Član
14.11.2011
225
69
0
98
Pred kraj joj priušti barem 2 dobra ispiranja, ma koliko ti bilo nepraktično.
Super izgleda uzimajući u obzir šta je prošla.
Srećno.
 

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
Hvala svima na lajkovima(ala slazem rime lol),interesuje me to ispiranje,do sada je bilo zadnje dve nedelja zbog ciscenja a od nedavno se pojavljuju teorije o nekoliko tokom growa.Meni je ovo prvi grow ne racunam ono bacim seme pa sta bude a bilo je lol,ako moze neko komentar ko je probao i jednu i drugu varijantu.I da,posto sam imao dosta problema sa insektima bilo je po meni neophodnog secenja najnapadnutijih listova kad nije bilo vreme za to,e sad bi trebalo kolko ja znam sisati ali meni sve zao jer se extra oporavila a i nisam bas najsigurniji koje listove treba eliminisati,pa bi svaki savet bio vise nego dobrodosao.
Sorta je passion 1 i na sajtu pise 6 nedelja cvetanja,nisam jos nabavio mikroskop,ali me interesuje ako neko ima iskustva sa ovom genetikom kad da ocekujem kraj da bih mogao isplanirati dinamiku hranjenja i ispiranja.
i za kraj sjajna banana:banana: lol
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
ja bi ovo ostavio jos bar 2 tjedna i onda odlucio sto dalje...lisce nemoj dirati osim ono skroz zuto i bolesno to mozes i nemoras...dok ima jos ovih suncnih dana dok je jos tako suho mozes joj probati listove prskati vodom(da malo usporis spidere) i cim pocnu kise van s njom da dobro pokisne...sredi ti ph i jos te znatno rijesi spajdera ;)...samo pazi da nepretjeras sa vodom...isperi na kraju i mir ,ostavi to kemijanje za slijedeci grow...steta desetkovali su te spideri no bit ce nagrada za trud :)
Ja sam nakon zadnjeg krvoprolica sjeo s poglavicama popusio koju lulu mira i potpisao sporazum...njima jedan vrh gdje oni zive sretno bez mog terora u zamjenu nediraju ostalo ;):vb_wave:
 

howhighserbia

Aktivan Član
10.10.2010
82
2
8
35
ne skidaj lisce,to je kao da skidas solarne ploce sa kuce...ona se preko lisca hrani,skidaj samo ono sto je skroz suvo da se mrvi pod rukom.poz
 

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
Ako sam dobro razumeo doktora creativea,jos dve 14 dana da hranim normalno pa tek onda da vidim oli nastaviti sa hranjenjem oli ispirati i dve nedelje zalivati,mrak i seca,do sada sam ga slusao pa cu i nastaviti,samo se stalno brinem da nije gladna posto je poprilicno razvijena devojcura,da nastavim svako drugo ili pojacam intenzitet hranjenja,dok cekam odgovor idem na limundo da vidim ima li mikroskopa za decu pozzz svima
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
Cini mi se da ti tvoji vrhovi jos imaju potencijala i zelje za rastom tako da slobodno gnoji jos 2 tjedna ...nemam pojma kakvo ti je gnojivo nisam ga nikada koristio ...ako mislis da je gladna probaj pojacati malo dozu ,kako ti se blizi kraj tako mozes malo povecati booster P+ (meni draza opcija)...ali svakako se s tim dizanjem omjera igras pred sami kraj jer onda vise nemozes nista puno zezniti...Ili mozes recimo hraniti kako si i dosad radio i usetat se u cilj ;)...u pricipu pratis calyxe kad oni nabubre znas da krece zavrsna faza ;) onda skicnes trihome sa mikroskopom :p pa odlucis ispiranje ili jos jedno papanje...normalno uzmes u obzir koliko mislis da je dosta da se ociste..neko drzi 5 dana neko 14 dana nakon ispiranja..osobno 10 do 14 ako pogodis super.
Zavrsi ovaj grow bilo sa 5 ili 555g na kraju vjeruj mi nije bitno jel ces u slijedecem growu to sve duplati bas zbog iskustva koje si stekao sa svojom prijateljicom a da nepricamo koliko si uzivao o druzenju s njom ;)
Samo lagano i bez previse brige :vb_wave:
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Lijepa biljka, mozda samo tripam, ali po fotkama mi izgleda kao da si malo pretjerao s gnojivom, konkretno dušikom. Nekako su mi listovi pretamni za biljku u cvjetanju. Pogledaj lijepu zelenu boju s početka dnevnika i sad. Kad biljka ima višak dušika u cvjetanju, nema kud s njim pa šiba lišće a zapostavi(oduži) cvjetanje. Oprezno i strpljivo dalje. pozzz :)

edit: dok sam ja pisao, ti si postao update; dobra je boja ipak samo šibaj!
 

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
Sinoc zalivena cista voda,ph korigovan,i palo jos jedno savijanje lol nadam se da je vise necu kriviti,a tako sam se isprakso cudo:banana_rasta:.
Samo jos da radi i ja sam prezadovoljan pozzz
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.