Thai super skunk Grow box 250 HPS 48x80x170 cm

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Laspadinas

Aktivan Član
28.11.2012
130
36
28
Kao sto rekoh dimenzije boxa 48x80x170 cm nisam imao drugi orman da iskoristim :D

evo slike :http://i50.tinypic.com/33f46zo.jpg

Thai super skunk:

Indoor/Outdoor: outdoor
Plant Height: tall
Mostly: Sativa
Buzz Type: pleasant Sativa high
T.H.C. Level: moderate; 5-10%
vFlowering: 9-11 weeks
Yield (Dried grams per square meter in a Sea of Green): 350-450

3 semenke posadjene
2 nikle iz zemlje pre nedelju dana,a tad sam stavio 3 cu koja je danas nikla,taman da od pocetka bude pod HPS lampom!

Lampa: Philps 250w HPS

http://i50.tinypic.com/xbieeg.jpg

i ukljucena

http://i50.tinypic.com/11tvtqh.jpg

Ventilacija: 2 x 100mm oba imaju protok 100m3/h
Pitanje oko ovog ventilatora sto ubacuje vazduh negde sam video da bi bilo ok da ima filter?

"kupio" sam i ovo sranje sto pravi paru :D valjda ce malo pomoci da vlaga bude veca(to sam video kod lika u grow shopu koji mi je prodao lampu)

Stavio sam jedan termometar iznad lampe pri vrhu boxa da merim temperaturu gore,imam jedan digitalni koji meri vlaznost vazduha i temperaturu ispod lampe,imam tajmere sve je prikljuceno svetlo na jedan a ventilacija na drugi :dada

jesam li nesto propustio? kako se vama ovo cini ? ramisljam se jos da ubacim Co2 ,ali nije mi bas da se igram sa tim :flamed:

a evo i biljkica

http://i48.tinypic.com/1ykg8l.jpg
http://i49.tinypic.com/1zvfo92.jpg
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
super,super...
ja bih te samo ispravio,filter za miris ide na vent koji 'izbacuje' vazduh iz boxa
i zaista nisi morao kupovati 'parnu masinu' xD za vlagu,vlaga je obicno problem koji se da resiti jako brzo,i obicno ni nemas problema sa vlagom,ali nema veze-barem si opremljen za ne daj boze xD

e,i pripazi malo na slike,tipa, JA znam neke iz ekipe ciji se 'tag' vidi na saksiji,nema potrebe da skreces paznju jos vise,a veruj mi da panduri itekako obracaju paznju na takve stvari....

sve u svemu-
srecno, strpljivo!!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dr.hecim

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.088
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
super ti je to malo lampu spusti dole i nemoj to previse vegetirat po meni tjedan 2 max jer ce ti box prerast to je visoko đubre:dada
 

Laspadinas

Aktivan Član
28.11.2012
130
36
28
e pa ovako probudim se ja jutros i do boxica,kad imama sta da vidim
temperatura je u toku noci pala na cak 15,5 c(svetlo je bilo ugaseno od 3 do 9 jutros) i vlaga se podigla na oko 80%!
aj dajte neki savet kako da to regulisem :D

trenutno je oko 29C i vlaznost 50%,
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.997
34.379
2.598
80% vlage je gornja granica...ja bi volio u svom boksu odrzati tu vlagu tokom vege(dobro mozda malo nizu).ali padne kao i kod tebe na 50-60% kada se upali hps.ovo sto ti je pala temperatura dosta nisko preko noci to znaci da ces najvjerovatnije morati grijati prostor u kojem je boks ako nenadjes neko drugo rjesenje.Co2 je kompliciran iz tog razloga jer se mora koristiti u momentima kada su ugaseni ventilatori a upaljen hps..pa tu nastaje problem sa temperaturom+doziranje koje mozda i nije toliki problem jer vec imaju isprobane metode i na nasem forumu..uglavnom mislim da je dovoljno otvoriti box i zapaliti pljugu pa taj dim podjeli s njima hahah salim se ali i ne...pozz boks ti je mrak
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
Laspadinas je napisao(la):
temperatura je u toku noci pala na cak 15,5 c(svetlo je bilo ugaseno od 3 do 9 jutros) i vlaga se podigla na oko 80%!
aj dajte neki savet kako da to regulisem :D

trenutno je oko 29C i vlaznost 50%,

nema sta,trk u radnju po onaj kalorifer od 1200-1500din,i ne budi magarac(kao ja),vec uzmi neki sa termostatom,verovatno je malo skuplji,ali ti bar cuva nerve od konstantnog drndanja sa tajmerom...dan/dva dok ga provalis,i gledaj da ti drzi oko 17c 'nocu',odnosno da ne pada ispod 14c
a mozes juriti i one keramicke grejace za terarijum,i slicne za'ebancije

ostavi bar jedan vent da radi i nocu i spustices dodatno vlagu
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
to sto kaze loop to je ok,covo super je to meni je vlaga u cvetanju bila 83c kad nerade lampe i nista im nije falilo necimaj se mnogo nije to bas toliko osetljivo vise njih kara losa zemlja,losa voda,visok ph itd.


tako da furaj tako nece biti problem.moje su sad nocu 16c i vidi u dnevniku kako izgledaju milina im je.


pozz sretno
 

Laspadinas

Aktivan Član
28.11.2012
130
36
28
pa videcu jos sta da radim,spustio sam lampu na 45 cm i temperatura je porasla opet na 30c ,da li da ubacim jedan dodatni ventilator untar boxa mislim da bi on regulisao to na nekih 25C
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
oh yeah!
OBAVEZNO jedan 'oscilirajuci' koji ce ti vrsiti 3 funkcije
1.rasporedjuje 'svez' vazduh (koji stize iz 'intake' venta) po boxu
2.hladi lampu
3.hladi biljke i omogucuje bolji dotok svezeg vazduha po listovima,a ujedno i 'jaca' stabljiku-prirodna odbrana biljke na vetar,tako da,zdravlje boze,ce ta stabljika izdrzati tezinu tih masnih hedova koji budu tu stajali xD

+pogledaj dnevnike sa slicnim settupom,dobices dobre ideje...najbolje je da izvedes da ti lampa bude sto je nize moguce a da ne przi vrh biljke(ovo ne vazi za pocetni vegetativni period,u kome su tvoje biljke trenutno),a sa dobrim ventom-to se moze postici i bez CT-a.mada uvek mozes napraviti CT i sam,nikakva frka-imas u DIY podforumu kako
 

Laspadinas

Aktivan Član
28.11.2012
130
36
28
ej pogledajte sta mi se desilo jutros sa jednom biljkom :D nesto se spustila,sta da radim?
eov i linka
http://i48.tinypic.com/e5qkb4.jpg
a i pocese neke zute tackice da se pojavljuju pa mislim da je problem sa ph ali proveravam sto je najgore stavljao sam vodu oko 7
znam da nije bas najbolja ali sta cu :D
 

The Man From Utopia

Aktivan Član
06.08.2009
172
129
43
51
Meni to najviše liči da ti prolazi svetlo (curi) u box kad im je ugašena sijalica, pa ti se nakrivila biljka ka izvoru. Posle se vratila ka lampi. Obrati pažnju, mora box da ti dihtuje perfektno što se tiče svetla.
A za tačkice, može da bude od kapljica vode.
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
yep,vidi da ti bude 'light proof',htedoh to jos ranije da te pitam-ne vidim nikakava vrata na tom boxu,nadam se da imas-ne bi valjalo da imas curenje svetla,pogotovu kasnije u cvetanju,to ti je pozivnica za hermije...
 

Laspadinas

Aktivan Član
28.11.2012
130
36
28
ej pa ima vrata nego sam na sliku gore okacio sa otvorenim vratima,ok videcu uvece dali curi svetlo posto necu sad da gasim lampu,vodu sam pokusavao da omeksam tesko nesto ide :D
sutra cu mali update da uradim :ludak
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.997
34.379
2.598
evo ti jedna shema za spustanje ph....aki nisi u mogucnosti uzeti nesta skuplje ...kupis limunsku kiselinu (imas u svakoj trgovini) kosta pola eura.Uzmes 1dcl vode u nju dobro umjesas 5 zlica (za caj) limunske kiseline...dobro izmjesas i onda na litru vode ti ide 12 kapi te mjesavine i spustit ce ti ph na 6,5...1dcl te tekucine ti je dosta za par uzgoja...pozz
 

glavonja

Aktivan Član
30.10.2012
167
11
0
49
najs setup sad samo nek i grow bude najs i sve najs :D
Edit: lampu ocistis pre nego sto je upalis, vodi racuna da ti ruke ne budu masne ili nesto
jer ako ti ostane masan otisak prsta moze puknuti sijalica (negde na forumu procitao i od tad na svaka 3-4 dana prebrisem) lol
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.