Thai super skunk Grow box 250 HPS 48x80x170 cm

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
A ZASTO ih prska po listovima svaki dan?
to ti je od lampe,verovatno-posto pretpostavljam da jos nisi djubrio

Nemoj ih polivati po listovima,onda oce lampa da ih przi-ja moje NIJEDNOM nisam 'orosio' tokom
celog growa,i nista im nije falilo-a ako bas ZELIS da ih rashladis,onda bolje sacekaj trenutak kad se iskljuci lampa


I nemoj paniciti za svaki list,gledaj sveukupno stanje,ako neki pozuti nije strasno-bitno da se ne siri dalje po biljci
Moguce i da su ti fleke od hlora..



EDIT-znam sta te muci,kolega,i sam sam bio u toj situaciji-ali ne zaboravi,od silne zelje da ti sve
prodje u najboljem redu,vrlo lako mozes da preteras i s'ebes stvar..pusti ih na miru,
zalivaj kad se zemlja osusi,flushuj kad treba i sve ostalo-drzi se vec utvrdjenih,proverenih stvari.
i,naravno,privuci stolicu,smotaj 'xnu-i gledaj kako rastu xD
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
Laspadinas je napisao(la):
... jel moguce da je ovo od "tvrde vode "ili ?

sprzeni listovi, ako orosava neka to radi samo kada lampa ne rade, proveri i udaljenost lampe od listova, ali to je sve nebitno ako orosava tj. prska listove dok lampa radi, onda ima refleksiju kroz kapljice vode i ... poput lupe mozes papir zapaliti
 
  • Sviđa mi se
Reactions: visimir

Laspadinas

Aktivan Član
28.11.2012
130
36
28
PowerSeed je napisao(la):
sprzeni listovi, ako orosava neka to radi samo kada lampa ne rade, proveri i udaljenost lampe od listova, ali to je sve nebitno ako orosava tj. prska listove dok lampa radi, onda ima refleksiju kroz kapljice vode i ... poput lupe mozes papir zapaliti


da da skapirao sam pravi "hot spotove " :D i samim tim przi listove,ok preneo sam mu da obrati paznju! Hvala svakako!
Thx Loop also ,vidim da si ti tu prvi kad postavim neko pitanje,pratis,cekas da vidis sta ce da ispadne na kraju,a :D uskoro mi stize i neki auto growic cisto da se pohvalim malo :sun2:

Edit : PowerSeed lampa mi je na 55cm udaljenosti cisto radi predostroznosti :D
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
naravno da pratim,bre,kolega-odlican izbor straina,nije klasican(WW,skunk no1,itd),verujem da je i ostalima 'gusht'
ajde,ajde,samo rokaj-i cekam i taj 'auto',zdravlje boze,i meni za koji dan stize 'brendirano' xD

lampu pocni lagano i da spustas,tj. uredi ventilaciju tako da je mozes spustiti sto vise-ja sam moj HPS 250w drzao na oko 15cm od vrha biljaka,sa dobrim hladjenjem-sve je moguce xD
a ne moram da ti pricam da se lumeni gube EKSPONENCIJALNO sa svakim 'ebenim santimetrom udaljenosti

sretno,pratim dalje!
 

Laspadinas

Aktivan Član
28.11.2012
130
36
28
16.dan:
prva biljcica napreduje ali su joj listovi i dalje malo povijeni ka gore ,mislio sam raditi LST na ovoj biljcici,dali je zrela za mucenje sta vi mislite ?

http://i45.tinypic.com/34zkao9.jpg

druga biljka bolje napreduje, ima 5 spratova,kolega me pita dali se isplati seckati je izmedju 4 i 5 spratampa pokusati klonirati je :D

http://i45.tinypic.com/294tq15.jpg

evo slike pa procenite dali moze da se secka :D

http://i50.tinypic.com/2m29wuc.jpg

evo iste biljke odozgo :D

http://i47.tinypic.com/2zokfna.jpg

a evo i trece biljcice kojoj je danas 9.dan


http://i50.tinypic.com/10crd6v.jpg

lepo napreduje izbacija je prvo jedan pa odma 5 listova :D

i sve k****ce na okupu :D

http://i45.tinypic.com/1sglq8.jpg
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
sa onom moze lst, ako sad ne krenes kasnije neces ni moci, a moze i da se secka ova druga, samo od tog odsecenog nemas klona, nego mali vrh koji bacis a biljku tako topiranu pustis da se razgranava dalje. prouci malo temu o treniranju kanabisa, imas to na forumu
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
ja bi sacekao jos za klonove-to je ipak stres,i to ozbiljan,bolje da bude sto jaca,da se brze oporavi-ALI-
bolje sacekaj da te neko iskusniji po tom pitanju posavetuje!

mozes da pocnes sa LST-jem,laganeze,ne zaboravi 'kontra' cvor da vezes,da se ne polomi stabljika,a ima i ona fora sa shtipaljkom,
nikako da isprobam,ali deluje najpedantnije...da pustis da tezina shtipaljke povuce stabljiku na dole,to je fora..

ODLICNO izgledaju,samo rokaj!
:hehe:


ako si pri parama kupi SLAVOL neces zazaliti,rasce JOS BRZE I BUJNIJE....


sta drugo da ti kazem sem-
:spcartman:tu sam,pratim....
 

Laspadinas

Aktivan Član
28.11.2012
130
36
28
loop je napisao(la):
ako si pri parama kupi SLAVOL neces zazaliti,rasce JOS BRZE I BUJNIJE...

ej a nikako da te pitam a 5 puta si mi to pomenuo sta je SLAVOL i kako izgleda da znam sta da trazi :D
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
Slavol ti je organsko tecno LUDILO prepuno azotofixatora,i slicnih bakterijskih kultura-dakle radi sledece-
bakterijske kulture se vezu za koren i hrane se svim odvratnim solima,a u isto vreme obezbedjuju bolji unos NPK,
ima u gotovo svim ozbiljnijim poljoprivrednim 'apotekama',u 'MERKURU',tamo na dorcolu u onoj radnji...itd.
i nije ni mnogo skup,zavisi od litraze,ali oko 900din ti je litar(mozda gresim,ne secam se xD)




edit- link za 'Slavol'

http://www.slavol.rs/slavol-mikrobiolosko-djubrivo/
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
loop je napisao(la):
... i nije ni mnogo skup,zavisi od litraze,ali oko 900din ti je litar(mozda gresim,ne secam se xD)...

sve stoji sto loop kaze, apsolutno sam za i predlazem slavol u upotrebi, zaista nije mnogo skup, nije cak ni toliko koliko se "priseca" loop, litra je ispod 500 din. bar ovde kod mene i to cena iz merkura, ima pakovanje od 10ml koje je za 10L vode, ono je 99 din, litra je nesto iznad 400, a pakuju i od 5L i 15L
 

Laspadinas

Aktivan Član
28.11.2012
130
36
28
ok potrudicu se da potrazim ,kolega je ovo naso pre par dana pa uzeo,ali nema na engleskom,kapiram da je ovo nesto poput tog SLAVOLA :D



 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
mmmmmne znam bas....pre ce biti da je to neko djubrivo(za ruze koliko vidim)-pazi,SLAVOL nije djubrivo,
on ti sluzi da BOLJE vezuje djubrivo za biljku-znaci stavljas i SLAVOL i to cime budes djubrio !

p.s.-substral je jaaako dobra firma,ja verujem da to valja.javi samo NPK odnos,mora da pise negde na boci
(mada mozda si u pravu,ne znam taj jezik xD)
 

Laspadinas

Aktivan Član
28.11.2012
130
36
28
pa u tome i jeste fora ne postoji odnos NPK..zato mi se cini da je to nesto poput slavola,ako neko zna francuski ili holandski bio bi zahvalan da prevede bitnije delove..
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
ja sam u lokalnoj polj. apoteci Slavol platio 390 dinara(3,3 evra), odlican je,
moram samo kupiti prskalicu kad zalivam samo sa Slavolom da prskam malo i po liscu...
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
moze,slobodno-ali po malo.
recimo pola propisane doze,na svako 2,3 zalivanje-ti sam odredi neki sistem
(npr. ako koristis hidrogen,onda ides djubrenje/obicna voda/hidrogen i tako u krug)

lepe biljoze,bas lepo napreduju!


EDIT-odugovlaci sa djubrenjem u vegetaciji,slobodno...ako ti je kvalitetna zemlja,prvih mesec dana ne mora da se djubri-samo probleme mozes napraviti
al' hebi ga,mi nismo tamo...ovako po slikama,super su,nista im ne fali..dakle,ako zelis,samo po malo kreni da djubris,posmatraj njihovu reakciju-jer ako preteras,posle ce bit cupavo
 

Laspadinas

Aktivan Član
28.11.2012
130
36
28
Pa znas kako ja sam uzeo i rastvorio u litru malo manje nego sto oni kazu! tamo pise na bocici da 1/4 cepa ide na litar vode ja sam stavio malkice manje u litar.e sad nisam cuo za hidrogen,sta je tu caka :D mislio sam voda,gnojio,voda,pa tako jos jedan krug sve u razmacima od po 5 min,jel to ok ?

Dame napreduju lepo bas sam iznenadjen :D nema vise ni problema sa listovima odkad je kolega prestao da ih prska dok lamap radi :D

stare su 18 dana,razmislajm da ih za novu godinu stavim na 12/12 jel bi to bilo ok(znaci samo jednom da ide gnojenje u vegetaciji) jel to moze uoste tako :D

EDIT: LOOP nikako ovde kod mene da njadjem SLAVOL,ljudi mi samo klimaju glavom,a ja npm kako da ima objasnim da to nije gnojivo,oni mi samo daju neka gnojiva i sve tako u krug :S
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
uglavnom na planteli ide 15ml na 2l vode ja sam tako 23 dana krenuo sa 5ml na 1,5l vode , sledece nedelje 10ml na 2l vode i dalje puna doza.to je da se malo navikne u pocetku posle furas puna doza

one vuku gnoivo kako rastu ti si mogao i sa 10 dana vege odma na cvetanje sve zavisi koliki ti je box koliko mozes da ih razgranas u vege automatski veci prinos i cim predes na cvetanje kad su vece biljke recimo 30 dana vege

odma picis punu dozu gnoiva za cvet nastavljas samo.pazi samo da ne preteras onda je sex.

pozz
 

Laspadinas

Aktivan Član
28.11.2012
130
36
28
ja planiram da stavim bijke na cvetanje za 5-10 dana max
e pa zato me zanim da gnojim to uopste ili da pocnem sa gnojenjem u fazi cvetanja(za to sam nabavio neki 4-6-6 jel to ok?)

not smoke je napisao(la):
...odma picis punu dozu gnoiva za cvet nastavljas samo.pazi samo da ne preteras onda je sex.
cek cek ovo pricas kad prebacim na 12/12 ?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.