Thai super skunk Grow box 250 HPS 48x80x170 cm

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Laspadinas

Aktivan Član
28.11.2012
130
36
28
thx glavonja
To za masne ruke znam,ali desilo mi se to da mi je neko pvc sranje od kanapa istopila lampa i malo se zalepilo na nju,pa sam je skinuo i oprao lepo i pazljivo da je neostetim,prosusio lepo i sada je vratio,sve izgleda ok za sad,nadam se da nece explodirati dok nisam tu :D
 

Laspadinas

Aktivan Član
28.11.2012
130
36
28
opa cupa je napisao(la):
evo ti jedna shema za spustanje ph....aki nisi u mogucnosti uzeti nesta skuplje ...kupis limunsku kiselinu (imas u svakoj trgovini) kosta pola eura.Uzmes 1dcl vode u nju dobro umjesas 5 zlica (za caj) limunske kiseline...dobro izmjesas i onda na litru vode ti ide 12 kapi te mjesavine i spustit ce ti ph na 6,5...1dcl te tekucine ti je dosta za par uzgoja...pozz

ja sam uradio mali experiment(uzeo filter za vou) i spustio vodu na 6 ph samo prolaskom kroz filtere,dali je to dovoljno ili moram da je ostavim da odstoji jos par dana,sta mislis o ovoj metodi :D
 

Laspadinas

Aktivan Član
28.11.2012
130
36
28
11.dan
Biljka broj jedan raste malo sporije nego biljka broj 2,ali imam problem kod nje prometio sam da se listovi zavijaju na gore,sta bi to moglo biti evo slika,pa prosudite

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

Na drugoj biljci su se pojavile zute tackice,nisam siguran dali je to od svetlosti ili Ph ili neceg trecg ova biljka bolje napreduje,ali ima isti problem kao i prva,zavijaju joj se listovi

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

Evo i trece biljcice ona je stavljena u veliku saksiju od 15l tako nes,raste polako sada joj je 3 dan a evo i slicie

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
koja ti je zemlja?
da li si mesao sa necim(perlit,stiropor,glinene kuglice...)?
zemlja ti je potencijalno najbitnija stvar za grow...


EDIT-idi u radnju na dorcjolu(znas vec koju,ne smem da reklamiram),uzmi 'klasmann's potgrond H'
ODLICNA zemlja,ja je koristim,jaka je ne treba da djubris prvih mesec dana,i sve 5
oko 15e je 70 litara
 

Laspadinas

Aktivan Član
28.11.2012
130
36
28
evo sastava zemlje koju sam stavio

suve materije 20%, organske materije 10%, ph 5-6,5, elektroprovodljivost : o.75, NPK: 14-16-18 oko 1,4kg m3
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
pa to deluje ok...meni,barem...
a jesi mesao sa perlitom?
 

Laspadinas

Aktivan Član
28.11.2012
130
36
28
nisam ,npm ni sta ti je to :D a to nema ovde kod mene :S ja sam preko daleko :abducted:
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
trebao si,gandzin koren voli kiseonik...mozes perlit naci svuda,nije to frka
vidi kod presadjivanja da ubacis-a ako ne nadjes stavi stiropor
zasad zalivaj svako trece zalivanje sa H2O2(5ml na litar),da das korenu malo vise kiseonika...
trebao si to,bro'.....rahla zemlja mora biti,ne sme da se 'zagusi'....
100din ti je 4L perlita,..
smesna investicija,a mnogo znaci..
 

Laspadinas

Aktivan Član
28.11.2012
130
36
28
loop je napisao(la):
trebao si,gandzin koren voli kiseonik...mozes perlit naci svuda,nije to frka
vidi kod presadjivanja da ubacis-a ako ne nadjes stavi stiropor
zasad zalivaj svako trece zalivanje sa H2O2(5ml na litar),da das korenu malo vise kiseonika...
trebao si to,bro'.....rahla zemlja mora biti,ne sme da se 'zagusi'....
100din ti je 4L perlita,..
smesna investicija,a mnogo znaci..


ej jel mozes malo bolje to da mi objasnis stvarno e nerazumeme u te preparate ,a ovde ljudi slabo i eng pricaju tako da dok ja nadjem to biljke ce dsa krepajumlepo napraduju ali i dalje imama problem sa tim savijanjem listova na gore(sami se rolaju ) :D
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
Laspadinas je napisao(la):
ej jel mozes malo bolje to da mi objasnis stvarno e nerazumeme u te preparate ,a ovde ljudi slabo i eng pricaju tako da dok ja nadjem to biljke ce dsa krepajumlepo napraduju ali i dalje imama problem sa tim savijanjem listova na gore(sami se rolaju ) :D

Nema sta,stvar je vrlo prosta-
i perlit i stiropor(al' ja licno bi pre perlit) imaju tu osobinu da 'plutaju' tj. ne pune se vodom.
ako izmrvis perlit/stiropor u odnosu 3/1(dakle 3 solje zemlje,jedna solja perlita/stiropora),pa cak i 2/1,pri zalivanju voda 'proleti'
stvarajuci 'dzepove' sa vazduhom,i na taj nacin obogacuje koren kiseonikom!
ako ne koristis gore navedene,ne mora biti lose(u prirodi raste i bez toga,jel'),ali moze se desiti(i verovatno hoce) da zbog cestog zalivanja/flushanja napravis mocvaru bez TRUNKE kiseonika...
imas tu jos neke sitnice-h2o2 svako drugo/trece zalivanje,flush s'vremena na vreme,SLAVOL(ali pod OBAVEZNO)...
sve ti pise na forumu bro'
https://forums.vutra.org/unutra%9An...roz-unutra%9Anji-uzgoj-%5Bglavna-tema%5D.html
sretno,i ne zabusavaj,presadjuj u zemlju sa perlitom! veruj mi,bice ti zahvalne!
 

The Man From Utopia

Aktivan Član
06.08.2009
172
129
43
51
To za uvijanje listova, isto se i s mojim biljem dešavalo i skontao sam da im je svetlo bilo preblizu, a snažno. Ipak 250w na desetak cm iznad male biljke nije mala stvar. Ovo sam zaključio jer su se uvijale samo one ispod same lampe, a one malo dalje ne. Ništa nisam menjao jer su i dalje lepo napredovale i nije im ništa falilo sem lepšeg izgleda, al kome je to na kraju bitno :)
Ovako je bilo u mom slučaju

Uploaded with ImageShack.us

I u vezi tog stiropora i perlita, samo sam u prvi grow mrvio stir. i smorio se kao bulja brate, a posle sam uvideo da isto napreduju i bez toga.Naj bitnije je da im pored kvalitetne zemlje pažljivo doziraš vodu, tj. samo kad su žedne dobro ih zalij, pa kad vidiš da će opet klonuti ponovo dobro zalij i sve tako. Bolje i da malo svenu nego da ih daviš u vodi svaki drugi dan.
 

Laspadinas

Aktivan Član
28.11.2012
130
36
28
The Man From Utopia je napisao(la):
To za uvijanje listova, isto se i s mojim biljem dešavalo i skontao sam da im je svetlo bilo preblizu, a snažno. Ipak 250w na desetak cm iznad male biljke nije mala stvar. Ovo sam zaključio jer su se uvijale samo one ispod same lampe, a one malo dalje ne. Ništa nisam menjao jer su i dalje lepo napredovale i nije im ništa falilo sem lepšeg izgleda, al kome je to na kraju bitno :)
Ovako je bilo u mom slučaju

Uploaded with ImageShack.us

I u vezi tog stiropora i perlita, samo sam u prvi grow mrvio stir. i smorio se kao bulja brate, a posle sam uvideo da isto napreduju i bez toga.Naj bitnije je da im pored kvalitetne zemlje pažljivo doziraš vodu, tj. samo kad su žedne dobro ih zalij, pa kad vidiš da će opet klonuti ponovo dobro zalij i sve tako. Bolje i da malo svenu nego da ih daviš u vodi svaki drugi dan.

ej pa isto se tako i kod mene uvijaju,stim da je kod mene lampa na 55cm :S
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
OCE TO OD BLIZINE LAMPE-brze na tim listovima gube vodu,pa se uvijaju da je 'zadrze'-nista strasno,da se srediti ili dizanjem lampe,ili boljom ventilacijom(bolje ovo drugo-lumena nikad dosta)

@utopia-buraz' za stiropor te apsolutno razumem,ni meni se posebno ne svidja efekat,ali zato sam i rekao PERLIT,a ako bas ne moze da nadje,moze da proba sa stiroporom...opet,nista strasno,moze i bez toga,ali ne bi svi groweri ovog sveta stavljali perlit a da nije DOBAR,i da se ne oseca razlika!
evo kod mene-biljke koje sam upravo posekao su isle u mix sa perlitom,a 'skunk' koji je stavljen pre cca mesec dana isao u mix sa stiroporom(nisam imao perlit,a zurilo mi se-budala..),i osetna je razlika i u rastu,a i u 'ponasanju' same zemlje-kod stiropora se mnogo stvrdnjava,i prave se veliki dzepovi,brze prodje voda kroz pot...ma haos...vidim i po biljci da malo 'pati'....al' ionako je experiment,fakat UVEK cu pre ici na perlit-moje misljenje,naravno,ne mora da znaci da sam u pravu!
 

Laspadinas

Aktivan Član
28.11.2012
130
36
28
Ljudi ova biljka sto raste malo sporije odma pocela da izbacije grane sa sedam listova,nema nijednog od 5,a ova druga ide redom,jel ima to neke veze,nisam nasao nista o ovome,a zanima me posto mi malo cudno :D
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
Nije nista cudno, moze da ima i 13 listova sto bi reko PowerSeed, cudno bi bilo da
ne izbacuje nove listove :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.