Tutankhamon, auto WW i Wembley MH I HPS 400W, LST

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.640
1.058
Jugoistočno odavde
Slažem se s tim što kažeš, treba da raste pod mrežom ili dobar Lst i mreža dođe kao šlag na torti...elem, imaš gomilu metoda, ali cilj je isti: popuniti kvadratiće vrhovima koji će biti na istoj visini a ne zbrda zdola. Ne poričem to što kažeš, samo kažem da uz dobar Lst mrežu nije kasno staviti ni početkom cvetanja. Probao. evo slike. ;)



p1310030-jpg.4590
;)
 
08.10.2015
112
114
43
Možda nisam u pravu ali scrog nema smisla ako prebacis na cvijetanje isti dan kad si stavio mrežu. Biljka je trebala rast u mrežu, znači vodoravno i onda krenut cvijetat pa bi gore izviri samo cvijetovi... i to iz grančica koje da nema mreže nebi ni dobili svijetla... ovako će biljka rast kako je naumila samo kroz mrežu koja će ti smetati za flush. Dao sam ti za mislit haha.
Sretno, tutankhamon je zbilja jak, u uzgoju i u radu.
Ma radija sam ja LST. a scrog sam stavia da se kasnije ne lome jer bi tutankhamon moga dosta narast u visunu, a i da još malo zavrnen jer stvarno ima dosta novih koje bi mogle izać, možda sam triba još držat vege. Neznan ,bitno da to sve lipo ide samo me flush mući ,iako mogu na licu mista to radit jer sam izolira dno pa bi napravia neki odljev za vodu tako da višak ide u neku posudu. Danas ću stavit sliku pa da vidiš. :)
 
08.10.2015
112
114
43
Pošto je već radio Lst, grane su kolko tolko već razvučene, taman da ih sada fino rasporedi pod mrežom, a iznenadićeš se koliko će novih grančica ilzleteti iz mrže u narednih desetak dana. Čak mislim da je ovo idealan tajming za mrežu jer tačno možeš da odmeriš i koliko će mreža da nalegne na grane. Ne vidim svrhu mreže koja čeka u boxu da je biljka dosegne...Slobodno glavne grane vuci prema ćoškovima, čak i pritisni lagano mrežom da dohvate što dalji kvadratić...i posle samo nastaviš da se igraš i raspoređuješ... ;)
Tako sam i mislia slažem se u potpunosti.
 
08.10.2015
112
114
43
a što te muči flush? Nedelju dana pred berbu skineš mrežu, isečeš kako god mrežu; odneseš biljke u kupatilo, ispereš i tih nedelju dana zavreše bez mreže. ;)
Dobro i govoriš, al nekako me strah samo da nešo ne pukne ili odlomim, poot je 30 l. Vidit ćemo kako će to izgledat kad dodjem do toga, bit ću s vama vi s menom tako da ne bi tribalo bit problema.
 
08.10.2015
112
114
43
Čita sam da zadnje zalivanje se doda žlica meda u vodu ,da okus bude sladji. Čak sam to i ode negdi pročita, i ima logike jer na zadnjim zalivanjima korijen sve vuće iz zemlje.
 
08.10.2015
112
114
43
Pistile su na vidiku, mogu reć da je 2.dan cvjetanja.
DSC_3016.JPG DSC_3017.JPG DSC_3019.JPG DSC_3020.JPG DSC_3018.JPG
Srednji pot moram još dignut na istu visinu i ako sam ga sa namjerom ostavia doli, da se malo izduži.

Imam problem ,nemogu pustit vlagu ispod 60 % ,a kad zalijem ide na 70%. Help??
Da li da šišam sve donje listove?
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Rope73 and kush II
08.10.2015
112
114
43
Poništavam da su pistile na vidiku, jućer ih nisam vidia a valjda će sad, ima ovih stipulesa.
Oću cvjetanje brojit od pistila ili od pribacivanja na 12/12?
 

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.640
1.058
Jugoistočno odavde
Hm..preveliki su kvadrati, biljke stoje isto ko i bez mreze, premekan konac, ova dole mala i ne dopire-to nije scrog, nego mreza na biljci. Ne zove se dzaba "ekran", da sve bude u istoj ravni, da svaki hedić dobije svoj kvadratić. Izgleda nisi ni pokušao te grančice da provučeš do najdalje tačke...ovako mreza zaista ničemu ne sluzi, a moze da smeta, druze. Lepše ćeš biljčice imati samo sa dobrim Lst-om, nego ovako, ako ne napraviš kako treba, naravno. ;) I da, cvetanje krećeš da računaš kad biljčice pokazu preflower. Ajd sad, razmisli šta ćeš, al moj ti je savet da se okaneš mreze i napraviš zveri treningom samo...a sledeći put ćeš znati šta i kako. :)
 
Poslednja izmena:
08.10.2015
112
114
43
Razumin te sve, gle zar neće još narast, pa bi ubacija onda u ostale kvadrate ,box je 120x90 popunit će to sve, ovi srednji ću podignit stavit ću nešto ispod pa će se izjednačit. Možda sam triba još držat vegu. A konac nije mekan, on je baš za poljoprivredu,plastičan je, jedino ako misliš da ne ošteti grane. Ako moš odgovorit na pitanja ispod slika.
 

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.640
1.058
Jugoistočno odavde
vidi, ni te grane nisi dobro razvuko, moraš to bolje da saviješ, jasno se vidi na slici. te kvadrate smanji za pola pa vrati u box. tamo u desnom uglu jedna grana viri deset cm iznad svega itd. Znači, smanji kvadratiće da bi imao više mogućnosti da manipulišeš granama. Za mrežu je bolje neka čvršća zica, jer grane znaju da budu dosta jake. I nije fora da ti sad ja govorim gde koju granu, već da shvatiš smisao scrog-a, bije scrog sve što ima mrezu iznad. probaj da razmisliš sam i na mreži napraviš livadu. Vlaga je ok za sada, samo gledaj da ti je dobra ventilacija. Ne diraj listove, tek kad se lepo popuni mreza videćeš šta i kako ispod treba raditi. I ovu malu digni skroz gore i posavijaj grane da uhvati priključak sa ovima. ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ferdinho77
08.10.2015
112
114
43
Pistila ima svagdi sve su ženske ,sve 5 , uskoro idu nove slike. White widovi su 5 dan cvjetanja, tutankhamonima je 3 dan. Gledam od kad su počeli pistili. Wembley još nema.

I ako može koji odgovor? Jedan W.W. ima krhke grane čak mi je jedna jako lako pukla kad sam je iša zavrnit ispod mriže, i to grana sa 5 cvitova, a nisan je moga zacijelit jer mi je skroz pukla :( .

Šta da napravim da mi grane budu fleksibilnije???
 
08.10.2015
112
114
43
Cvjetanje 20.dan.
Nije me bilo skoro 15 dana pa da osvježim malo dnevnik sa novim slikama. Uglavnom sve je ok, malo su mi neki vrhovi lišća požutili a to je uglavnom od jednog white widowa, koji je gori livo. Ove krajnje cvitove sam pustia neka idu u visinu a ove ostale koliko toliko izjednačija. DSC_2977.JPG DSC_2978.JPG DSC_2980.JPG DSC_2981.JPG DSC_2982.JPG DSC_2984.JPG
 
Poslednja izmena: