Uzgoj review

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
ako si ih želio baš toliko im pomoći trebao si uzeti gnojivo za mlade biljke tipa Kristalit start. i to u malim u jako malim dozama no ako koristiš neku kupovnu zemlju onda čak i nema potrebe za tim jer skoro sve zemlje su ti već zagnojene sa gnojivom koje lagano otpušta hranjive tvari i do tri tjedna si sigurno miran .
 

richsmoke

Aktivan Član
31.10.2006
101
5
0
Pozdrav groweri!

Eto mene nakon par dana s novim vijestima.
Prvo bih s vama zelio podijeliti radost zbog nove napravice u mom growboxu. Kupio sam hygrometar! Weee :) ! Kupio sam mali Weather Station, kutijicu koja pokazuje vrijeme, temperaturu i relativnu vlaznost zraka. :)

I odmah novo pitanje: Kako da reguliram vlaznost zraka? Kutijica pokazuje 37%, sto je waaay under nego bi trebalo biti. Vlaznost pokusavam povecati casom vode u koju umocim krpu i pustim da visi. Mozda bih trebao staviti kantu?

A sad mijenjam temu.
Jedna biljka, sorte Domacica je zaista napredna (to nije ona "divljakusa koju sam ranije spominjao, nje sam se rijesio kao sto ste rekli). Ta biljka ima cijelih 44 centimetara, 9 katova, ludnica je. Sutra cu je detaljno poslikati i staviti fotke na forum.
Imam feeling da bi nju trebalo staviti na cvjetanje. Posto u vegetaciji treba manje sunca, mislio sam je jednostavno micati ispod lampe u odredjeno vrijeme, tako da ima 12 sunca i 12 mraka.
Samo postoji jedan problem. Raspored svjetla je ovakav:

22 sata (paljenje) - 16 sati (gasenje) - 22 sata (paljenje) - 16 sati (gasenje) - itd...itd...

Znaci ja bih trebao:
VARIJANTA 1 - u 10 ujutro micati biljku sa svjetla, i kasnije izmedju 16 i 22 vratiti u box
VARIJANTA 2 - u 4 ujutro dovesti biljku u box, i micati je izmedju 16 i 22 iz boxa

Posto su obije varijante zajebane, pitam ja vas, postoji li neki nacin da promijenim raspored paljenja i gasenja svjeta?

Meni idealan raspored bi bio da u 17 sati biljku micem ili stavljam pod lampu.
Znaci postoje 2 varijante paljenja i gasenja:
VARIJANTA 1 - 11 sati (paljenje) - 5 sati (gasenje) = u 17 sati stavljam biljku pod lampu, izmedju 5 i 11 micem iz boxa
VARIJANTA 2 - 5 sati (paljenje) - 23 sata (gasenje) = u 17 sati micem biljku ispod lampe, izmedju 23 i 5 je vracam u box

Varijanta 2 mi vise odgovara. Na koji nacin da sa sadasnjeg rezima se pomaknem na rezim Varijanta 2?

Eto toliko za sada, puno pozdrava do sutra, kad stavljam fotke.
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
I odmah novo pitanje: Kako da reguliram vlaznost zraka? Kutijica pokazuje 37%, sto je waaay under nego bi trebalo biti. Vlaznost pokusavam povecati casom vode u koju umocim krpu i pustim da visi. Mozda bih trebao staviti kantu?

stavi tanjir sa vodom... pa 2 pa ako treba svuda gde mozes stavi vodu da postignes 50%
a sto se svetla tice... hm... pomeraj polako za po pola sata vreme pa ces doci do zeljenog.
 

richsmoke

Aktivan Član
31.10.2006
101
5
0
Pozdrav!

Eto mene opet... s novitetima :)

Prvo da kazem da je vlaga sredjena. Sad je oko 50 posto i stabilna je.

Drugo, ovo su slike moje najvece biljke.


Od sutra ujutro ona bi trebala ici na cvjetanje. Visoka je 57 cm. Uspio sam raspored svjetla/mraka podesiti da ju mogu zadnjih 6 sati sunca skloniti u mrak.

Ostatak growa:


E i jos bih nesto pitao.
Naime, oni "skunkovi" nekak sporo rastu. Rastu konstantno, ali sporo, a poprilicno su gusti. To su one 4 biljke na prvoj fotki ostatka growa.
Dosta su guste, ali niske. Posto imaju isti tretman kao i ostale, da li je mozda tu rijec o genetici?
Sve domacice su vece od njih, ali nisu ujednacene, a skunkovi su isti na centimetar.
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Pa haveru, ne možeš računati domaćice (divljakuše kako ih ja zove :) ) sa vrstama kao što je skunk i ostale... domaćice rastu kao lutrija, neka veća, neka manja, (a isti uslovi naravno), dok kod ovih "boljih" vrsta (sorti) sve se zna, kako raste, koliko visoko, koliko daje, kako "radi" itd itd... dok kod domaćica to je lutrija

Nista se ti ne brini, samo im svjetla daj i nemas brige, pusti njih nek rastu po svom, naravno da nece ti rasti isto nekoliko razlicitih vrsta
 

richsmoke

Aktivan Član
31.10.2006
101
5
0
Danasnji update:

- presadjena su i preostala 2 "skunka". Sad su svi u velikim teglama u kojima ce biti do kraja.
Visina skunkova varira izmedju 16 i 19 cm. Gusti su, razgranati, pravi grmici.
Mislim da jos ne treba zalijevati. Ipak je zemlja nova.




- Evo sada i par rijeci o Divljakusi. Ja to vise necu da mjerim, jer ode ona nebu pod oblake. Poceo sam je vezati i malo savijati, jer je previsoka, pa je nikako ne mogu kvalitetno pod lampu staviti. Izbacuje bocne grane ko luda.

*** GORNJI LISTOVI VENU!!! ***

- jel to mozda zbog pomanjkanja svjetla (dva dana je nisam vezao, bio presjeban od vikenda)???
Ako nije, koji bi razlog mogao biti?
Ona je na cvjetanju od srijede (14.03.2007.), presadjena je 12.03. Treba mozda gnojiti?



eto to je Divljakusa.

I sto mislite? Kako to sve izgleda?
 

Eddie

Aktivan Član
07.12.2006
167
9
0
Ne bi da te demoralisem ali trebalo bi to biti mnogo bolje. Ove male izgledaju kao da imaju 15 dana a strkljava se sva u stablo pretvorila gde ces sa njom? Preseci je na pola dok je jos u vegetaciji i spusti svetlo malo nize. Napravi blag rastvor djubriva (3-4 puta manje nego sto pise na deklaraciji) dodaj H2O2 i time zalivaj obilnije. I vidi kakva je voda ako je tvrda sprecava absorbovanje hrane. Mozes je prokuvati i pustiti da se istalozi.
Rano je za cvetanje.
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Nije lose, ali moraš hitno to srediti gore.... mislim na gornje listove što žute... jer na kraju će se samo ukrutiti i otpasti, a može se desiti da slijeći sprat, i on počne da žuti kao i predhodni.... moraš nam više reći, kako su počeli da žute????...
Jer ako je prije toga, dok su fini bili, zeleni, da nisu počele pojavljivati pleke po njima????
Ako je to bilo?, onda ima više faktora.... aaa ako je odjednom počeo da žuti, onda pazi da nisi slučajno previše spustio svjetlo, pa da nije spržilo ti biljku....
Koja rasvjeta, trebas nam ono sve reći, ako želiš što bolji (taačniji) odgovor

Ta što ti raste visoko, to je sigurno neka sa ulice (a 99,99% vuve sa ulice je outdoor sadjeno) što je više Sativa, a te bočne strane izbacuje zbog rasvjete (koje btw: koristis rasvjetu?)
Sve što je outdoor to ti je sativa više od 80% svih ovih sto sade za prodaju na ulici....
Nekad (ko zna) pa na vrijeme skonta i skloni mužjake (i onda kao pojavi se dooobra vuva) a ima i levata koji samo dodju i zalijevaju (nemaju oni pojma jel musko ili zensko) i onda se pojavi na ulici vuva koja ***** ne valja, puna sjemenki (svaki cvjet), a takvi cvjetovi ne "rade" dobro kad se zapale, i onda dileri, (zbog manjka) melju i lišće i onda se u panjevima dobije sama prašina (i naravno više "smeća" nego cvjeta)) fuuuj, takva je sadašnja situacija u SA.... svugdje je ista vuva....
Nevjerovatno!!!!
 

Eddie

Aktivan Član
07.12.2006
167
9
0
p10100062go9.th.jpg

Ovo nije lose kako moze da bude ali te bilke su dobrog porekla i imaju 45 dana i da im je dobro bile bi mnoogo vece. A onu puzavicu bi u kontejner da ne pravi zbrku. Sumnjam da bi izgledala onako da je svetlo bilo preblizu.
 

richsmoke

Aktivan Član
31.10.2006
101
5
0
Evo samo ukratko:

ZUTI LISTOVI (kod Divljakuse) - ja ne znam odakle vam da su gornji listovi zuti, kad nisu :) Mozda se na fotki nesto slabo vidi, imam stari fotic, neznam, al gornji listovi nisu zuti, samo su uvenuli, al to se popravlja (hvala Inq, bio si u pravu, lampa preblizu bila, dodao malo vode, sad se oporavljaju).

Da su mi listovi poceli zutiti, vec bi ja davio i panicario na shoutboxu :)))
Najdonji listovi su malo sjebani bilo, al to je od ranije, stvar je sanirana (pogledaj prijasnje postove).

RASVJETA - Sylvania grolux 400 HPS

E sad.. sto jos mogu da poboljsam?
Ocito je da im nije najbolje, al im nije ni lose, inace bi krepale.
 

richsmoke

Aktivan Član
31.10.2006
101
5
0
update 23.03.2007.

Skunkovi lijepo napreduju. Visine su im 22, 19.5, 18.5 i 19.5 cm,
Sve sam ih nahranio jednom otkad su u velikim kantama.
Danas nahranjena jedna, tako da neznam kako ce reagirati. Ostale 3 koje su nahranjene ranije su odlicno prihvatile gnojivo.
Evo fotki:


Kod Divljakuse se poceo pokazivati spol.
Evo fotki:


Smrdi mi na musko... sto kazete?
 

lazar

Aktivan Član
05.02.2007
67
0
0
41
Krajnje sumnjivo... Sta da ti kazem, u podnozju ovih zenskih cvetova je nesto sto podseca na bobice (testise), ali ti sigurno mozes bolje da procenis i uporedis sa slikama mnogobrojnih **** prilozenih na forumu. Sam odluci, ukoliko su to zaista muske bobice, da li ti se isplati da svakog dana trazis nove i redovno ih odstranjujes.
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Na ovoj prvoj je mudonja 100% (ne znam jesu li obje slike od iste biljke...????) ali ni ova druga nije bas "ženstvena"...:)
 

richsmoke

Aktivan Član
31.10.2006
101
5
0
da da, na obije fotke je ista biljka, ako mislite na donje dvije fotke u postu.

Meni smrdi na mudonju i to zestoko.

@ LAZAR - sta jemoguce odstranjivat bobice i tak dobit nesto za pusenje? (samo pitam, nisam lud da to zaista i cinim :)
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Onda ti je mudonja drug, hermić 100%, ali da sam na tvom mjestu, ja bih se toga rješio. To je 100% divlje sjeme, mislim sa ulice, jer kod njih se to najčešće i pojavljuje.... mada ako nemas vise nista, ostavi je ....imaces nesto i zapaliti na kraju

Drug, to sam bobicama i ganjanje da sta zapalis je zajebano. Dobices za džoje plafon, hocu reci da moras ne samo uhvatiti dobar trenutak za to, (moraju sazrjeti toliko da ih ti prije skines nego sto se one pocnu otvarati, a tu jos rizikujes da ostale (ako ih imas) oprasis....
Moras sacekati "pravi" trenutak kad budu mogle nesto i da daju, ali to je mizerno u odnosu na ostalo (mislim haj sto biljka moze stradat (***** je, ionako nije nesto) nego sto jos mozes oprasiti biljke koje su BAS zenke...
Kad kažem stradati, ne mislim da će uvenuti ako joj otkineš bobice
 

richsmoke

Aktivan Član
31.10.2006
101
5
0
Nema vise mudonje. Stavio sam novu domacicu na njegovo mjesto. Malo je u *****, ali se nadam da ce se oporaviti.

Skunkovi su super.
 

lazar

Aktivan Član
05.02.2007
67
0
0
41
Dobro si uradio sto si je odstranio, samo sto nisam hteo nista da namecem... Inace da je ostao onaj mudonja, imao bi previse cimanja za mozda koji gr. + rizik da oprasis zenke.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.