Vodic za pocetnike

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
08.04.2010
11
0
0
43
prvo hvala svima koji odgovaraju na moje postove, glupo mi je za svaki post pisat hvala, pa eto.. :)

dakle,
imam mali box i sada sam u tstnoj fazi s njim, palim svjetlo, ventilatore, gledam kakve su mi promjene temperature i vlage unutar boxa...zelim vidjeti granice do kojih mogu doci sto se tice temperature i vlage.
imat cu problem s vlagom - mozda, pa da vas pitam za savjet.
parametri boxa su:
dimenzije - 60*60*120
light - HPS 150W
ventilator za isis zraka - max protok 180m3/h
+ ovlazivac zraka koji cu koristi po potrebi
+ lavor pun vode u boxu

setup 1 - upaljena lampa, ugasen ventilator, box skroz zatvoren (nema dotoka ni odtoka zraka), upaljen ovlazivac zraka na max
= temp 40C, vlaga 73%

setup 2 - upaljena lampa, upaljen ventilator (na cca 50%), upaljen ovlazivac zraka na max
= temp 30C, vlaga
 

zuz1

Aktivan Član
12.07.2010
274
54
28
36
prvo nije bas mala stvara za vlagu kad je ventilator upaljen ili iskljucen,kao sto si ti to rekao..
a podici vlagu ja bi ti preporucio da koristis i one glinene kuglice koje zadrzavaju vlagu tj. da ih pospes po vrhu zemlje,mozda onda nece biti
vlaga u boxu znatno veca,ali biljkama ce biti jer je to neposredno u njihovoj blizini..
2. nacin za podici vlagu u boxu je onaj koji se stalno spominje,a to je da ispred uduvnog venta stavis mokar rucnik,to bi trebalo podici vlagu..
i mislim da bi se trebao "odreci" kojeg stupnja temp. tj. da bude malo visa temp. nego sta bi trebala cca. 28-30C jer kao sto znamo jedna od
karakteristika toplog zraka je i vlaznost.
i jos jedan moj savjet je da se ne zamaras toliko brojkama ukoliko su one toliko-koliko u granicama normale..nego stavi biljku unutra i onda podesavaj
sto bolje mozes,jer ovo je po meni nagađanje u prazno
pozz i sretno ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: skimmer

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.541
188
57
Sve to stoji prijaterlju!Još samo uzmi u obzir da se vlaga drastično diže sa boxom punim zelene mase.
Znači što više biljaka u tom novom boxu podignut če više vlagu isto tako što su one veče isparavaju više vlage.
Tako da bi ti ja savjetovao da ne razbijaš glavu u prazno nego da kreneš.Pa češ lako rješavat stvari u hodu.Tu smo da pomognemo!
Tako da sva tvoja testiranja padaju u vodu kad bude box pun.Ali dobro je znati svakako kako klima u boxu funkcijonira i na koje načine možeš utjecat na nju.
Drugo šta ti ja mogu reč je to da ne težiš previše idealnim uvjetima.Jer to bi trebo kako kažu plavci laboratoriji.To jest prostor koji je nezavisan od vanjskih uvjeta sa kontroliranom unutrašnjom klimom.A kolko ja znam na našim prostorima nema takvog!Jednostavno smo svi ovisni o vanjskoj klimi.Mislim regulacija klime unutar boxa nam puno ovisi o vanjskoj klimi.
Tako da teženje idealnim uslovima je skup i kompliciran posao.A ti idealni uvjeti su vrlo relativni.Pošto svi znamo da je marica u principu korov koji teško umire.I sposobna je preživjeti svakave uslove.Po meni je bitno počet i nešto praktično usvojit.Pa se ima uvjek vremena za poboljšanja!Tolko od mene!Pozdrav!
 
06.03.2011
1
0
0
33
Imam pitanje ovako cisto eto ja razmisljam zasaditi koju biljku naravno u kuci pa me zanima sta je za pocetak dobro koiji seedovi odakle i tako ..prvi put mi je pa cisto pitanje :) ?
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
za prvi put uzmes neku semenku iz heda kojeg kupis od dilera pa i drugi put ako ti propadne grov pa dok ne naucis.... a sve ostalo imas na forumu....
 

The Man From Utopia

Aktivan Član
06.08.2009
172
129
43
51
ezgeezer je napisao(la):
setup 1 - upaljena lampa, ugasen ventilator, box skroz zatvoren (nema dotoka ni odtoka zraka), upaljen ovlazivac zraka na max
= temp 40C, vlaga 73%

setup 2 - upaljena lampa, upaljen ventilator (na cca 50%), upaljen ovlazivac zraka na max
= temp 30C, vlaga
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Razmisljam o tome smok... Imam 4 komada ventilatora koji su sada svi spojeni na timer (na jedan adapter). Vidjet cu stace se desavati pa budem jedan odvojio da radi konstantno... Pozdrav!
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Meni se to isto dogadja...Nakon nekoliko zalijevanja... ako je stiropor onda nemas beda (ili ako to nesto zemlja sadrzi)... Sve ce biti u redu!

Usput da ne postam vise puta: Stavit cu jedan vent da radi non-stop. samo neznam dal da ga stavim da puse po biljci ili da izvlaci vlazan zrak van?? Prije sam vec komentirao da mi ventovi ne rade kad nema svijetla pa bi sad to zelio promjeniti. posto sam dobio savjet da bi hedovi mogli plijesniti od prevelike vlage!
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....stavi da ispuhuje pa ce podtlak povuc svjezi zrak u box......time si dobio bar neku cirkulaciju u boxu....
 
08.08.2010
9
0
1
41
Nisam sa nicim, imam gnojivo 6-3-6, mislil sam to stavit kroz par dana, al cudno mi je kad su samo doljni listovi žuti, a drugi normalni.
Kolko citam po forumu može bit da previše zaljevam ili nedostatak N al kak bit ziher?
 

nEphNiO

Aktivan Član
25.03.2011
75
8
8
koliko dugo treba sjemenu da nikne iz zemlje, naravno ako je prije toga bilo u vlažnoj maramici i pustilo klicu?