Vodic za pocetnike

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

nEphNiO

Aktivan Član
25.03.2011
75
8
8
frula86 je napisao(la):
ako je pustilo klicu onda je vec vani ahahahahahhaahhahahahahahaha isklijaj sjeme i saznat ces,bjeli dio u zemlju...

ma znam to..xD al koliko otprilike vremena treba proci da nikne iz zemlje (to sjeme), jer ja sam stavio proklijalo sjeme u zemlju i već dva dana ne mrda i ništa se ne događa... :O
 

slobodan

Aktivan Član
16.08.2010
329
70
0
74
sve zavisi na koju si dubinu stavio... ako je na 1,5cm do 2cm niknuce ti za 3,4 dan,ali nekad bude to i 10 dana... gledaj samo da ti je zemlja blago vlazna kako bi biljka mogla lako da istera... mozes cak i da savis odgore celofan i vezes ga gumicom,tako ces malo ubrzati ceo postupak...
 
08.04.2010
11
0
0
43
evo opet mene malo u vezi klijanja.. searchnuo sam forum i malo pregeldao teme vezane uz klijanje i nasao neke odgovore, ali evo da potvrdim svoju teoriju prije nego sto unistim jos sjemena :)
dosad sam radio klijanje s autoflowering easy rider-om, i na 2 sjemenke mi je uspjelo bez problema. uvijek malo promjenim metodu klijanja, i nadao sam se da napredujem, ali sad sam se zapitao... dosad sam stavio sjemenke u paper towele, navlazio to, presavinuo par puta i zamotao u alu foliju. to sm stavio blizu radijatora ili na nesto sto je uvijek toplo, npr na internet router koji je uvijek malo topli i nikad se ne gasi...
sada imam greenhouse feminised white widow sjeme, i nije mi proklijalo. pratio sm upute sa greenhouse sajta, stavio ih u vodu 12-24h da se skine ona obojana ljuska sjemenke. nakon toga stavio ih medu paper towele koje sam navlazio, i to u malu kermaicku posudicu koju sam pokrio tanjurom. temperatura 18-25 C, s tim da sam malo drzao blizu radijatora, malo na radijatoru. sad je vec proslo skoro 3 tjedna nista se nije dogodilo, papir je uvijek bio vlazan i sve je stimalo. barem mi se cini. bojim se da je mozda bilo
(1) prevlazno u pocetku, jer kad sam nakon par dana promijenio papir, iz ovog starog sam mogao izmikati odredenu kolicine vode;
(2) mozda nisam trebao stavljati na radijator, iako mi se cinilo da nije pretoplo, kako je ta posuda bila poklopljena mozda se unutra stvarala prevelika toplina;
evo sad kako sam tu naletio po forumu, vidim da nekima isto nije uspjelo greenhouse proklijati.
a ako imate neki koristan savjet, molio bih za pomoc.
hvala poz!
 
08.08.2010
9
0
1
41
Meni je moj greenhouse green-o-matic proklijo u 2 dana. Evo ga sada u 54 dan, kažu da je za 60 gotov,
hpim2704.jpg
Slika(molim komentare) To mi je prvi grow, nebum baš puno dobil, al nekaj izgleda bude. Jel ima neki način za znat kad ubrat, ak nemam povećalo, na fotiću nemrem uspjet.
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Jako ti se razvukao...vjerojatno ti je svjetlo bilo predaleko od biljke...

One bijele dlacice koje imas na cvijetu...kada 80% ih posmedi, onda ti je vrijeme za berbu... =)
 
08.08.2010
9
0
1
41
Ma da, razvukal mi se zbog udaljenosti ali i zbog toga kaj mi je temperatura bila dosta veća dok je svjetlo gorilo. Bilo bu bolje u drugom growu.
Thx na odgovoru..
 
02.05.2011
13
0
0
34
ajde da se i ja na ovo sve nadovezem...sjemenke su mi proklijale prije jedno 5 dana i zasadila sam ih u kupovnu zemlju (brijem da sam zakasnila sa sadnjom, ali kad tad ce nesto izaci)...zasad ide super, 7 su mi proklijale(te sam zasadila) od njih 12 (birala sam ljepse sjemenke od njih dosta, nemam pojma od koje vrste one bolje ili losije, jer to vec duze vremena skupljam)...sve su mi izvirile van iz zemlje, neke su oko 2-3 cm a jedna krasna je i do 10cm, i vec na njoj vidim listice male male...odlucila sam ih uzgajati unutra, jer nemam uvjete da ih uzgajam vani, ali sam nasla super mjesto, u kupaonici imam krovni prozor, dosta veliki, mnogo svjetla daje a ispod toga mi je masina za ves tako da aman taman tu mogu drzati...temp prostorije je zadovoljavanjuca, vlage uvijek skoro, i uz to nabavila sam si spricu tako da kad god udem malo pospricam...zasad super sve...nadam se da ce biti uspijeha...nije prvi puta da sadim, sadila sam i prije, a prije berbe su mi pokrali (djubrad lopovska) , sadila sam vani uz pomoc dragog, on se vise brinuo al nije ni bitno...

e sad me zanima jedna stvar, kao i svi mi ovdje zelimo da nam plod bude veci, bolji, masniji...pa me zanima koje gnojivo da trosim...mislila sam si da bude neko za cvjetanje, ali malo tu citam da se koristi i gnojivo za rast lisca...ili vec tako nesto...pa sad ne znam sta da uzmem...
jedino moram paziti da muske odvojim na vrijeme...i nadam se da nece sve biti muske...:p
 

herb-o-logist

Aktivan Član
05.04.2011
177
25
0
33
U vegetaciji se koristi gnojivo za lišće, a u cvijetanju za cvijet. Puno ljudi na forumu koristi Plantellu koja je organska i po mom mišljenju ok. Ja osobno više volim "domaća" gnojiva. Znači kravlji, konjski, može i ovčji izmet. Dobar je i od glodavaca (zec, hrčak...). Kod takvih gnojiva je manja mogućnost za grešku, tako da nećeš požaliti ako se za njih odlućiš. Ako imaš želje i volje možeš sama doma napraviti bio gnojivo.
Evo ti link s uputama https://forums.vutra.org/threads/3361-BIO-uzgoj-gnojiva-i-pesticidi?highlight=organik
Kod ovih domaćih gnojiva je dobro što ih se može koristit i u vegetaciji i cvijetanju.
 

nEphNiO

Aktivan Član
25.03.2011
75
8
8
evo, biljka mi je u 20-om danu vegetacije, i mislim ju sad prebacit na 12/12 režim svijetla (bila na 18/6) jer do 17.6. sam kod kuce, a onda putujem na more poslom,. dali bi bilo izvedivo da mi za mjesec i pol procvijeta i da bude spremna za berbu?
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Treba ti bar 2 mjeseca za cvjetanje...a da i dovrsis cvjetanje do kraja, sumnjam da bi dobio vise od 5g na toj biljci...

Imas 4 grane i to je to...lose si odradio vegetaciju, bilja se razduzila i nema uopce biljne mase...
 

Mox

Aktivan Član
27.08.2010
81
20
8
36
slobodan je napisao(la):
sve zavisi na koju si dubinu stavio... ako je na 1,5cm do 2cm niknuce ti za 3,4 dan,ali nekad bude to i 10 dana... gledaj samo da ti je zemlja blago vlazna kako bi biljka mogla lako da istera... mozes cak i da savis odgore celofan i vezes ga gumicom,tako ces malo ubrzati ceo postupak...



Netko sadi direkt u zemlju, netko prvo radi proklijavanje. Ja osobno koristim proklijavanje, i 90% mi nikne (ovih 10% je seme krivo, majke mi...XD)
Oko PROKLIJAVANJE ne treba previše filozofirati...
Bitne su 3 stvari:
1.Temperatura
2. Vlaga
3. Strpljenje

Garantiram da ti rezultati neće izostati ako ovako napraviš:

- U posudicu prvo staviš salvetu(3-4 sloja) kao podlogu- ne preporučam WC papir jer mogu biti mirisni..ect...i lagano ju poprskaš. Bitno je da bude vlažna i da ne "pliva"
- Položiš sjemenke na salvetu koje ne trebaš prethodno namakati (to namakanje radi na svoju ruku-ja to ne radim čak ni s albankom)
-na sjemenke opet stavi 3-4 sloja salvete i namoći do te mjere da je vlažno ali ne da je natopljeno

-kada napraviš sve do sad, tu posudicu stavi u vrečicu i zatvori ju, tako da je unutra zrak.(na taj način sprečavaš da ti se papir osuši, i na taj način riješiš VLAGU(2.)
-sve to staviš na neko toplo mjesto- meni se idealan pokazao rooter za internet- Toplina riješena (1.)
-jedino što ti preostaje je povremeno- jednom dnevno provjetriti tj otvoriti vrečicu i podignuti gornji sloj da menke dobiju zrak i sve vratiti u prvobitan položaj i čekati da ti izbije klica.
(ja bi ti savjetovao da pustiš da klica bude barem 1 cm duga prije nego posadiš, na način da ta bijela klica ide direkt u zemlju. nekih 0,5-1 cm dubine(ne klica nego vrh sjemenke))
 
02.05.2011
13
0
0
34
vrloo zanimljivo...usput hvala za link, ima mnogo korisnih stvari koje i sama imam u stanu...nova sam ovdje pa se bas i ne snalazim...vjerojatno cu koristiti Plantellu za cvijetanje...nemam izvora da dobijem zivotinjski izmet, jedino djeciju kakicu hihihihihih...al mislim da ce i ovo biti sasvim okee...

biljkice mi na ocigled rastu...:)
 
02.05.2011
13
0
0
34
Sekach je napisao(la):
Treba ti bar 2 mjeseca za cvjetanje...a da i dovrsis cvjetanje do kraja, sumnjam da bi dobio vise od 5g na toj biljci...

Imas 4 grane i to je to...lose si odradio vegetaciju, bilja se razduzila i nema uopce biljne mase...

hmmm zanima me jedna stvar, kako mogu pomoci biljci u vegetaciji da ima tkz biljne mase, mislim ona raste sama, jel mislis mozda na gnojivo... :)))
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Samo joj pruzi sve uvjete koje ona zahtjeva i ona ce ti to vratiti...a to znaci da imas adekvatno svjetlo koje je sto blize biljci(koliko to temperatura dopusta) tako da bude sto grmovitija, konstantnu ventilaciju da nema ustajalog zraka te vjetar koji piri u biljke da budu cvrste... Kvalitetna zemlja i zalijevanje po potrebi...

Ako joj pruzis sve te osnovne uvjete sto bolje, ona ce ti dati sve od sebe...gnojivo moze samo pogurati biljku, ali ne moze pomoci bez ovih osnovnih stvari...

U zavisnosti o kolicini zemlje(i kvaliteti), ovisi kada ces poceti gnojiti i hoces li uopce gnojiti...ako imas dovoljno zemlje onda ni ne moras gnojiti dok biljka ne ude u cvjetanje...a u tom periodu mozes koristiti ovdje nakoristeniji Plantela cvet, ili ako si u mogucnosti Hesi bloom... Takoder mozes ponekad u toku cvjetanja koristiti jos dodatno fosfor koji ce pomoci biljci da se udeblja... ;)

Ima puno info na ovom forumu i najbolje je uhvatiti redom citati od kraja pa do pocetka sve...jer od viska informacija stete nema, a koristi su visestruke... =)
 
02.05.2011
13
0
0
34
eee hvalaa, ma pocela sam da citam po redu, ali sve se bojim da nikad kraja silnim temama...uglavnom, biljke su pod krovnim prozorom koji je malo odskrinut, imaju dovoljno svijetla i sve sto si nabrojao...a vidit cemo kako ce se ponasati, zasad mislim da im pase...tek su niknule pa se informiram da ih ne smrdam u pocetku...:)))
 

El_Vato

Aktivan Član
04.02.2011
56
46
18
33
Ne znam da li je ovo pravo mesto za ovo pitanje, al ipak se tice "pocetnickih nejasnoca". Vec neko vreme se interesujem za Pc GROW, i jedna stvar mi nije jasna, a to su ventilatori koji stoje napred.(koliko kontam za uduvavanje vazduha). Kako uspevaju uvuci vazduh kada ispred njih stoji plastika,(prednji poklopac kucista) ? Prakticno izadje, da ne treba praviti ni light trap za prednje ventove onda ne ? Za zadnje ventove se napravi otvor, to mi je jasno, ali za ove prednje hmm.... aj ako neko zna nek javi!
 

Mox

Aktivan Član
27.08.2010
81
20
8
36
možeš ti ventove za upuhivanje zraka imati sa zadnje strane(oni su ti dolje, a ispuh ti je gore. ne kužim zašt bi stavio naprijed ako zrak ne može "ulaziti" zbog plastike..
 

El_Vato

Aktivan Član
04.02.2011
56
46
18
33
pa ne znam, vidio sam negde komentar da je najbolje dijagonalno staviti dva venta, zbog ucinkovitosti, al ok ak moze i ovako, to je super! Ja samo pitam, posto slike ne lazu, e sad mozda ta plastika ima otvore koji se ne vide na slici pa me je to zbunilo al ok hvala na odogovoru! Peace!
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
Parro.T.Stero! je napisao(la):
pa ne znam, vidio sam negde komentar da je najbolje dijagonalno staviti dva venta, zbog ucinkovitosti, al ok ak moze i ovako, to je super! Ja samo pitam, posto slike ne lazu, e sad mozda ta plastika ima otvore koji se ne vide na slici pa me je to zbunilo al ok hvala na odogovoru! Peace!

kuciste mora imat rupe negdje na masci ako ima pedvidjen ventilator s prednje strane.
a za light trap neznas dok ne vidis.
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Parro.T.Stero! je napisao(la):
e sad mozda ta plastika ima otvore koji se ne vide na slici pa me je to zbunilo al ok hvala na odogovoru! Peace!

skini prednju plastiku sa PC box-a, pa ces videti o cemu se radi, moj je imao fabricki light trap