Vodic za pocetnike

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
14.09.2008
35
1
0
93
Mislim da si nesto pobrkao... Al kako god 100% je 10000lm... imam ja 2 i 2 rez sijalice,i svuda pise 10000lm... no naravno ne koristim ih za biljke.... a rez sijalica je 17din... oko o,2E...lol...
 
14.09.2008
35
1
0
93
Pa obrezuje se da bi se dobilo 2 ili vise vrhova umesto 1,ali kao sto neko jako pametan na ovom forumu vec rece tako se ne dobijaju 2 nova vrha,nego se gubi jedan... To se uglavnom radi zbog visine,ali procitaj na forumu ili sajtu o LST(Low Stress Training),to je efikasnije...
 

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
kutija kartonska i hps, to je dobitna kombinacija! dim od paljevine nije onaj dim koji trebaš!!!
 
07.10.2008
4
0
0
38
Evo nekoliko pocetiničkih pitanja:
Ovo mi je prvi put da sadim u sadim indoor, imam već neko osnovno znanje o sadnji ali neznam kako nabavit neke stvari pa bih vas zamolio za vaše Stručno i Uvaženo mišljenje;)
Želio bi za početak zasaditi dvi-tri stabljike u ormaru u stanu pa me zanima:

1. gdje točno mogu kupit ili naručit lampu (200- ili 400W) koja je dobra za rast i cvijetanje? (bilo bi dobro da je to nekud blizu splita ili dubrovnika)
Vidio sam ove dvije na KANABIS.COM pa sam me zanima vaše mišljenje. Može li se s njima KVALITETNO uzgojit biljka od početka do kraja?
LAMPA ENVIROLITE 125 W DUAL ili


LAMPA ENVIROLITE 200 W DUAL



2. Neznam koje sjeme izabrat, treba mi nešto što neće narast veliko, ima dobar urod i lipo puca, NE UTUPLJUJE PREVIŠE;) bilo bi poželjno da brzo procvijeta. Kako doć do sjemena? di ga kupit?

Molim vas za pomoć jer mi je već puna kapa pušenja ove loše trave!
UNAPRIJED ZAHVALJUJEM!:)
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
@rucken

Mjesta za kupit:

http://forums.vutra.org/oprema-za-u...avka-opreme-prodajna-mjesta-po-gradovima.html

*********** je mislim u šibeniku...provjeri na njihovom sajtu...najbolje ti je onda zaletit se direktiva do njih i pokupovat gnojivo, lampe i sjeme.

Ovo ti je podforum "unutrašnje uzgajanje". tu ti sve piše pa pogle za box kako, lampe, odnos lampi, gnojiva itd itd stvari.

http://forums.vutra.org/oprema-za-unutrasnji-uzgoj/


Sjeme za nabavit:

http://forums.vutra.org/uzgoj-faq/2104-naru-ivanje-sjemenki.html#post73207

biraj, ili preko neta naruči ili odi kupit u *********** dućan.. ako ne želiš da zatupljuje, uzmi il neku sativu il hibrid sativa/indica.



..................


Sljedeći put pogledaj jer ti sve piše jednostavno u podforumima...još su stavili to u sticky teme da se još bolje i lakše vidi... moraš/ate shvatiti moderatore, i njima više puna kapa svaki dan jedno te isto ko papagalo ponavljat...zato i postoji pisani oblik, da se nanovo i nanovo iščitava bez svaki put da pričaš:)))

sretno
 
07.10.2008
5
0
0
36
i ja sam posadio, ima nekih tjedan i pol mozda, nikla je prije nekih 5-6 dana, ugl nema dovoljno svjetla, kako kazete ako se izduzi puno znaci nema svjetla dovoljno, box nisam slagao, trenutno je jos u casi, iznad nje je zarulja od 40W ona sa dugim grlom i srebrnim slojem iza, valjda da jace svjetlo daje nemam pojma, ugl danas sam stavio foliju aluminijsku oko biljke da svjetlo ide oko cijele biljke...
pitanje: -mogu napravit kartonski box pokriven alu folijom? i kako bi to trebalo biti veliko?
-ili da stavim u ormar, posto imam veliki ormar a roba mi je ionako svuda po stanu xD pa njega oblozim iznutra sa folijom
-i sto ako mi zarulja grije jako? to moze isusiti biljku ili sta? jesu li bolje one stedne zarulje ili su i ove obicne dovoljno dobre?

hvala...
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
Karton=zapaljivo=neuredno=neozbiljno

Alo foliju se ne preporuča jer odbija svjetlost tako da na biljku baca valjda usmjerene točke pa je podložnije sagorijevanju onda...tako nešto...piše ti koja folija, mylar valjda kao naj ili prefarbat ormar u bijelo. al za početak, prvi tjedan dana-2 stavi tu običnu foliju, bolje išta nego ništa, ali s tenedencijom da ju promijeniš što prije.

Žarulja obična ne valja. Nema lumena, 1 nedovoljno vati. Moraš lumene postić i određen spektar za vegetaciju i određen za cvjetanje. Ovako će ti se biljka sva izdužit, jebe te i toplina žarulje tako da od svega toga ništa bez prave opreme.

Ormar je definitivno preporuka, grow box napravi, ventilaciju rješi, lampu dobru stavi i gnojivo neko sredi. Praktički, ako želiš štedit, na svemu možeš ušparat osim na dobroj lampi (400-500kn). Postoje varijante sa štednima itd., ali jedna hps-ica od 400watti i to ona za vege i cvjetanje i rješio si sve svoje probleme sa zajebancijom.

Čitaj, čitaj, čitaj...podforum unutrašnje uzgajanje. Ako te već sad muče ovakvi problemi, zamisli što će tek kasnije biti. Prvo skoči, a onda kaži hop:):b_bow:
 
07.10.2008
5
0
0
36
e fala, sad cim pare neke dolete odmah u ducan sa rasvjetnom opremom :D a u ormar mogu stavit ploce koje imam od starog ormara jer su potpuno bijele s jedne strane (tako da ovaj ormar nemoram unistit posto je novi i crni :D) za ventilaciju imam neki ventilatorcic

btw: frendova biljcica u procesu susenja :D bit ce chillanja xD
sinsemillah :)
pozdrav :)
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
rucken je napisao(la):
...treba mi nešto što neće narast veliko, ima dobar urod i lipo puca, NE UTUPLJUJE PREVIŠE;) bilo bi poželjno da brzo procvijeta...

teško ćeš naći na forumu nekoga ko to ne želi

najvažnije je da skapiraš njene potrebe i da joj omogućiš iste

naka je sa srećom
 
07.10.2008
5
0
0
36
evo da se vidi kako ide, inace stoji na prozoru di je vecinu dana sunce




ove dvije gore su danas slikane :)

inače presadio sam ju prije nekih malo vise od tjedan dana :)
i sad mislim pricekat jos jedan par listova pa da rezem vrh :):thewave:
 
03.11.2008
1
0
0
39
molio bih pokoji savjet posto sam nov u ovome. nabavio sam svijetlo HPS 400W, udomio biljku koja je prije kojih 2 tjedna pocela cvjetati, sve je to u ormaru dimenzija 80x40x100. imam problem sa ventilacijom posto ventilatore ne mogu ugraditi u ormar(nekakav antikvitet, steta bi ga bilo rezati). zanima me postoji li kakva alternativna metoda da se to izvede? ne bih zelio da se biljka skuha unutra jer ova lampa jako grije. zasad dosta dobro napreduje jer nije cijelo vrijeme zatvorena pa ima nekakvo strujanje zraka ali ne znam da li je to dovoljno
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
pa uništiti ćeš ormar sa growom ovako ili onako ako je već neki ormar koji se čuva onda ni nemoj growat u njemu to bi ti ja rekao jer nemožeš ti gurati hps 400 u takav mali ormar i bez ventilacije odnosno rezanja bar zadnje stranice ormara a moraš i hps šarafiti tako da mislim moraš ga razhebati-prepraviti da tako kažem
 
23.11.2008
7
0
0
38
pozdrav svima mene zanima kada stavim klijati sjemena u vodu dali mora da bude pod svetlom ili u mraku i kolika temperatura mora biti za klijanje u casi sa vodom hvala