White Widow & Regular Freebies

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.811
2.698
Weed California USA
...i tak. bila danas oluja....i sta rec. neda mi vrag mira pa reko idem ja provjerit biljke. mrak , kisa pada, komarci navalili ko turci na siget...al da. Ona veca WW pukla...tj jedan dio nje.
vfTc4sg.jpg

pukla grana ko kokica. al imao sam neki filing pa sam uzeo kljesta i zicu i izolirku. ma joj....uglavnom vratio za granu zaljepio, zicu omotao...samo da izdrzi do sutra tokom dana. da pokolcim ja to. kepo mi mob pa nisam sliko tu umjetnost vezanja po kisi.

eto 2 ujutro, napljugan ko zmaj i jos pomalo zifcan, neznam ni sta sam htio napisat osim da je pukla grana i da neam pojma oce se to primit nazad il ce otic u pimpek sve.
 

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Posle jacih oluja uvek treba obici sajt i biljcice...a evo i iz prilozenog zasto to treba,ako se i nesto i shebe moze se spasiti ..posle silnih oluja koje su zadesile ove godine ,barem jedna nedeljno jaka oluja da nisam cesto obilazila i u pravo vreme uvek sve sanirala tesko da bi bilo nesto od biljcica..ali sad su sacuvane lepe u velike..:)
 

Jones_Davy

kontra mraku, kontra sili
Poznanik Foruma
23.11.2013
589
2.796
163
Trebala bi se oporaviti. Nadam se da si na mjestu puknuća pravilno vratio granu na svoje mjesto, i da si na tom mjestu dobro "izolirao", i učvrstio za kolac.
Idemo dalje, još malo, pa nestalo. Grm ti je :bale
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.811
2.698
Weed California USA
A valjda jesam. Sjela je na mjesto ko lego kockica. Izolirka, zica i spaga i 3 kolca da drze sve. Probao sam micati grane i biljku i izgleda da drzi. Evo sunce je tu, sve izgleda ok. Jedino sto nemam onog voska....valjda ce bit ok i bez toga.

grm muci mene a mucim i ja njega :D al bit ce sve ok....cekam dan kad ga izvadim iz tegle da vidim korijen :p
 

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.408
28.058
1.098
Trøndelag
samo da ti skrenem paznju za vezivanje da kod jakog vjetra ovo nije dobro jer se biljka lakse potrga,ali vidim da si je povezao i unutra tako da ne bi trebalo biti problema. bolja solucija je prebacit bilo kakvu mrezu preko nje ali to nije svugdje izvodivo jer je upadiljvo i lakse se primjeti.
btw krasne biljke :thumb:
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.811
2.698
Weed California USA
Nemam bas pre velkog iskustva u vezanju (osim paradajza :D) tak da sam to nekak slampavo sve napravio. Ovo dole sam ucvrstio i djeluje ok... Mreza ne dolazi u obzir...dovoljno se paranoiram i bez :) Mozda jedino visoki kolcevi pa sa tvrdjom zicom povezat sve. Samo da nebude jos nevremena da ovo stigne zarast sto je puklo :S
 

Jones_Davy

kontra mraku, kontra sili
Poznanik Foruma
23.11.2013
589
2.796
163
Ja ću danas postaviti mrežicu, pogledaj, možda ti bude izvodljivo. Vezivanje prema vani je rizično, jači udar vjetra i puca grana ko staklo. A nevremena će biti....pa je bolje spriječiti nego liječiti.
Vezivanje prema unutra daje jaču strukturu cijele biljke, jedino što će biti manja površina za sunčanje, ali je i manji rizik. ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.408
28.058
1.098
Trøndelag
imas zelenih mrezica za krastavce koje ne odudaraju od ambijenta sa sajta,morao bi prici skroz blizu da primjetis a onda je tako svejedno.
to ti je sitna investicija a isplati se itekako,dobro je i ovo sto si ti napravio.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.811
2.698
Weed California USA
joj sad ste mi dali razmisljat :)
Sa ovim kaj sam dole omotao/zavezao sam skupio biljku u buket i to kaj velis Jones, manja povrsina suncanja i mozda vece nakupljanje vlage. Pa sam onda 3 glavne grane naspanao jedno 10cm svaku da malo rasirim, nije pre velika napetost ali sam sigurno malo narusio stabilnost.
Iskreno nemam ni pojma kako bi tu mrezicu stavio....tak da cu pricekaj da vidim kak je Jones to napravio :)

Skola naucena : ne odma topirati biljku ako ide u out. Treba pustiti da krene rast pa tek onda. Covjek uci dok je ziv heheh...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jones_Davy
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.