Zamrzivač, autoflower grow, scrog, 250w hps

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.641
1.058
Jugoistočno odavde
Koja je bubbe gum?
prva i druga slika je bubble gum
smanji temperaturu ili digni vlagu kako znaš, očito je da se još prže (listovi uvijeni prema gore).
Temp je ok, oko 24-26c, ali vlaga zajebava! trudim se da je dignem na 50% al slabo mi ide...smisliću već nešto...a neki vrhovi su mi na 15cm od lampe, pa mislim da i to malo pravi pičvajz a prostora nemam ni za lek, tako da to mi je što mi je što se ovog growa tiče...a sledeći put radim na komociji definitivno!
p.s. hvala na savetu! Idem u boj s vlagom iz ovih stopa...mada to mi je ko s vetrenjačama da se borim! :)
 
Poslednja izmena:

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.641
1.058
Jugoistočno odavde
jbt...ja sam najgori grower ikada! Kad god odlučim da nešto napravim fino i posvetim pažnju i maksimalno ispoštujem- desi se neko prženje, neka havarija, neki stresovi, pi.ke materine....žuto lišće... A kad par mi je aždaja izraslo bez problema kad sam ih najmanje pazio i mazio! Daj bože da mi do kraja growa preživi koji list da isprati priču... sledeći put brutalno nova koncepcija... :( Deco, učite od mene kakav ne treba biti! :djede:
 

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.641
1.058
Jugoistočno odavde
Ovaj moj grow ispade jedno veliko "ne zna se ko pije ko plaća"...i sav taj stres...nego kad već pričamo o danima...ja moje devojke i dalje držim na 24/7, a negde sam čitao da autosi na tom režimu završe brže jer se računa ukupan broj sunčanih sati koji biljci produže ili skrate cvetanje. Npr, na režimu 20/4 biljka dobije 600 sati svetla za 30 dana, na režimu 24/7, dobije 720 sati svetla, što nakon 90 dana ispadne oko dve nedelje više svetla, što po toj logici biljke završe dve nedelje ranije! Nadam se :D A možda i lupam! :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: cerak1000

cerak1000

Aktivan Član
05.11.2014
1.338
2.666
188
www.facebook.com
Logično bi bilo! De sačekajmo iskusnije da vidimo šta će reći ako imas mikroskop pogledaj trihome kakvi su. Meni iskreno po njihovim specifikacijama nikada nije uspelo uvek sam trebo najmanje 10 dana već! I uvek mi je režim svetla bijo 18/6, sada u ovom projektu sam svasta furo 18/6, 24/0, pa sad opet na 18/6, jebem li ga sta će na kraju biti, i kada ce završiti!
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Barbarossa

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.641
1.058
Jugoistočno odavde
ma ne kažem da su gotove, imaju one još da gule, nego ako je tvoja biljka sa 90 dana mogla da tera bar još dve nedelje, ja kapiram da ćeo ova moja mučenica biti sa 90 dana spremna! ako idemo ovom logikom... :) to jest, ako je tačna teorija da broj svetlih sati određuje dužinu života automatika.
 

cerak1000

Aktivan Član
05.11.2014
1.338
2.666
188
www.facebook.com
Svatio sam ja u potpunosti, šta hoćeš da kažeš! Meni kod bubbla režim 18/6 bijo od početka do kraja, da sam se ja pitao, pustijo bi ga najmanje još 10 dana, po njihovoj specifikaciji!
 

Saša443

Izmedju planina i mora..
13.03.2013
2.378
8.620
258
ne vidim logiku iza toga da je drzis 24/7,nije to cist rudarelis nego su ukrstane sa fotoperiodnom genetikom...
svakoj biljci je potreban mrak za odmor,i nece ti prije zavrsiti ako je drzis na 24/7...
mozda ti zato biljke boluju,moja preporuka ti je da ih stavis na 20/4
 

fulldedarak

...zadovoljni korisnik...
04.06.2014
524
650
113
Ili na 18/6,nije neka razlika(osim u racunu struje)...24/7 je cisto bacanje para i nece ti prije zavrsit zbog vise radnih sati svjetla..moja preporuka da krenes postepeno(po pola sata ili sat,ovisno o timeru) smanjivati svjetlo dok ne dodjes na 20/4 ili 18/6...
 

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.641
1.058
Jugoistočno odavde
Drugari, Saša, logika je u tome da je Autoflower i napravljen tako i zbog toga da bude AUTOfLOWER, da ne zavisi od ciklusa svetla. Aman! da nije tako zvao bi se "MOŽDA AUTOFLOWER!" :) Čak je i dokazano da sa više svetlih sati bude i veći urod. Gledao sam na stranim forumima npr, da sa 18/6 nije kao sa 20/4! na kakav odmor misliš? Od čega bi to odmarao kad energiju kupi iz svetla...naravno da neke sorte bolje podnose 24/7 a neke lošije. Ali nisam ja jedini koji radi na 24/7 i postoji čitava armija growera koji jedino tako i rade. I mislim da je sve to sa svetlom još u domenu nagađanja i bespotrebnog poređenja sa fotoperiodnim sortama...i to da broj svetlih sati utiče na dužinu života autosa, pročitao sam na više mesta... A to što mi bilke boluju nema veze sa svetlosnim ciklusom, već sa mnogim drugim stresovima. Moje biljke uprkos tome sasvim lepo debljaju i već sam ranije pričao da idem na 24 do kraja, ako ništa drugo ono kao eksperiment jer niko ovde na forumu ih ne radi na 24/7...a na kraju ćete videti rezultate, pa ćemo moći da diskutujemo. :) ne volim takva uvrežena mišljenja kojih se svi slepo drže kao biblije...a praksa već pokazala svoje. :)
 

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.641
1.058
Jugoistočno odavde
Ljudi, moram nešto da se ispovedim. Već nekoliko večeri za redom ušunjam se u box kao da proverim temperaturu, vlagu, da poopričam...da ih pomazim...kad ono, svaki put štrpnem malo odozdo, kao da se ne primeti..pa se setim tako tinejdžerskih dana kad smo još zelenu vutru brali i instant sušili u rerni..i bude mi toplo oko srca dok jedva gori džoks a ja sve iščekujem rad, vruće u očima...osmeh do iza glave...a onda se to i desi...i taman upadnem u tihi zaborav...kad čujem svoju savest kako mi iz prikrajka govori: Svinjo alava, još dve nedelje ne možeš da čekaš i sačuvaš to zrno dostojanstva koje ti je ostalo pred tim biljkama! :razvaljen::
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.