Žuti listovi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

derataur

Aktivan Član
02.03.2011
289
25
18
106
nisam ponovno gnojio,samo sam sa vodom zalijevao,listovi zdravo stoje jedino sto novi koji rastu i dalje su zuti...to znaci da trebam sa vodom posteno isprat zemlju ili mozda postoji jos neki nacin da novi listovi budu fino zeleni a ne zuckasti?
do kraja vikenda cu sliku stavit,al mislim da sam dobro objasnio pa i bez slike valjda mogu dobit neki pametni savjet?hvala
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Novi sto rastu, ako su bas maleni, maleni onda je to normalno... Na pocetku kad su tako maleni imaju zuckastu boju, kad narastu ce biti zeleni. A ako su bas ekstra zuti, ko limun (dobro ne tak jako) onda se zabrini. A ispiranje si vec trebao odraditi. Pod tus!
Peace
fly2.gif
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
....kakav ti je PH......jucer sam bas gledao ultimate grow od J.Cervantesa i spominjao je da kod preniskog PH biljka nemoze primat dusik i pocinje zutit......izgleda kao manjak, ti pognojis i napravis sranje......

....ako neznas kakav ti je PH, prvo njega provjeri pa kreni dalje......

.....da se nadovezem na kolegu Born-a da dok su mali su svjetli......evo slike da vidis kak izgledaju ti svjetliji novi vrhovi (lijeva biljka)......




....ako je tak ok, ako je gore provjeri PH......
 

derataur

Aktivan Član
02.03.2011
289
25
18
106
ma ne,bas ko da su spaljeni,sigurno je onda ph sjeban...imam onu tekucinu za testirat vodu za akvarij,zeznuto je s tim baratat.uglavnom ph vode je cca 6 a sa gnojivom je voda skroz potamnila tak da ni nisam uspio dobit neku vrijednost pa sam glupan neiskusni isao riskirat. neznam,kolko si me uspio pohvatat sta sam htio rec...kao sto born to be green kaze zuti su ko limun,i to me sad brine jer i dalje iste takve boje novi listovi izlaze.kacim sliku cim cu prije moc,hvala puno na pomoci!

p.s.znaci 4 gornja lista (2internode) su zute, donji listovi su normalne boje,mladi listovi(skroz sitni) koji rastu iz internoda su isto zuti(limun:icon_cry:) i to se sve dogodilo nakon prvog gnojenja...jos jednom hvala svima!
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....ma nije se s tim tesko sluzit......kak mislis potamnila? zbog boje gnojiva ili? to nisam pohvatao pa ako mozes malo preciznije.....i koje gnojivo koristis?.........
 

derataur

Aktivan Član
02.03.2011
289
25
18
106
plantela list...potamnila je kad sam dodao tekucinu za odredjivanje ph vrijednosti.neznam jel znas kak to funkcionira,ugl.u uzorak vode kapnes par kapi te tekucine,promuckas i ona promijeni nijansu(zeleno,ljubicasto) pa trebas sam oderdit kolka je ph vrijednost s obzirom na prozirnost tekucine...dosta neprecizno al otprilike bar znam na cemu sam.nadam se da sam ti uspio barem malo pojasnit ako se nikad nisi susreo s tim
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....znam kak to ide.......plavo prema ljubicastom kad je luznato a zuto na narancasto pa crveno kad je kiselo......i neznam dal ti pise al ja imam od serra tu tekucinu i ne kaze par kapi nego bas 4 kapi na 5 ml vode.....

....pa ako ti je potamnilo onda je plantela digla PH vode.....probaj jednom za test kad stavis gnojivo provjerit PH pa nakon toga u tu otopinu vode i gnojiva dodaj par kapi limunovog soka ili octa pa ponovo provjeri PH.....ako otopina posvjetli znaci da PH pada a idealna boja bi bila nesto svjetlo zelena to je PH oko 6.5, kad je zuto je 6 a zeleno je PH 7......
 

derataur

Aktivan Član
02.03.2011
289
25
18
106
ivach spasavas situaciju,iskreno tek sad mi je jasno kak funkcionira to...izmjerio sam plantelu,nekakva plavkasta je ispala,dodao sam od akvarija za snizavanje ph i moram ti priznat da je posvijetlilo,vise na zelenu vuce...istusirao sam ju sa 3-4l vode(tegla 5L) pa se nadam da cu skoro dobit nekakve pozitivne rezultate sto se tice NElimunskih listova :joint2:

...radi se o mom prvom growu pa je svaki savjet dobrodosao!
Hvala na pomoci,neznam sta bi da nema vutre.org,:family1:
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
....pa kaj nisi dobio skalu sa bojama za PH? pa da se po tome ravnas......treba bit nesto izmedu zute i svjetlo zelene i to ti je onda PH izmedu 6.0-6.5......

.....btw negdje sam citao u vezi ispiranja da ide 10l vode na svaku litru zemlje......
 

derataur

Aktivan Član
02.03.2011
289
25
18
106
dobio sam skalu al na skali je od svijetlo sive do gotovo crne(nema drugih boja, samo siva)...pa sam mislio da se gleda kolko tekucina potamni kad se promucka
znaci sutra me ceka dugotrajno ispiranje...
 

derataur

Aktivan Član
02.03.2011
289
25
18
106
evo slike,presadio sam ju u novu zemlju danas,zadnjih dana sam ju ispirao sa 5l dnevno,i dalje raste samo sto su listovi odvratno zuti :spcartmanmad: pomoc nekakva je vrlo dobrodosla...ako mi netko moze rec jel se imam cemu nadat(danas je presadjena pa sam ju morao ponovno vezat ...iz tog razloga je pognuta prema dole,vec sutra ce se izdic :bj1:)

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
uuuucl.jpg
uuuucl.jpg
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
drzim ti fige da se izvuce, al ne znam kako pomoci... ako ista moze ovo ispiranje ce da odradi, al ne kontam kako si je tako unakazio, sta je kvaka, voda ili djubrenje?
 

derataur

Aktivan Član
02.03.2011
289
25
18
106
djubrenje...cijelo vrijeme istom vodom zalijevam,otkako sam pognojio to se dogodilo.jel netko imao slicnog iskustva ili vidio slicnu situaciju?
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....kad ispires odradi to od jednom a ne kroz par dana jer ti je onda tih par dana zemlja konstantno vlazna a pri dnu se cak moze i blato stvorit......i onda s tim ispiranjem si joj htio pomoc a ustvari ugusio korijen......pripazi malo i na to.......
 

derataur

Aktivan Član
02.03.2011
289
25
18
106
temp 24 po noci 19...kakav prijelaz?zalijevam sa vodom koja u boci stoji pokraj radijatora.

odrezao sam 3 kata na kojima su zuti listovi,slikao sam samo sto malo mutno izgleda taj vrh stabiljke di sam rezao
imag0172i.jpg
Imageshack - imag0172i.jpg valjda ce se oporavit?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: necropol

Degustator

Aktivan Član
02.11.2010
806
1.750
163
iza dima
mislio sam da su nize temperature u opticaju. znaci nije to.

a sta znam,zemlja prihrana,voda...gde si pogresio tu ispravi ili ne pogo
rsavaj. ph nisam merio nikad i nisam imao problema sa vodom. komplikovano je zagarantovano lose u ovom hobiju. ako te ne mrzi,pocni sa novom zemljom,pa sve nanovo. tad ima dobre sanse,ovako,dosta manje....
 

friška figa

Aktivan Član
19.06.2011
54
11
0
57
fora je u tome da sam i ja imao takvu situaciju, korjen ti se guši kako je kolega rekao, a nebi ti se to dogodilo da si na sitnije zmrvio stiropor da korjen diše, a ovo ispiranje ju je dokrajčilo
 
06.04.2011
35
4
0
45
Kralju uperi ventilator da joj duva direktno i zemlju i da je susi.Kad isusi zemju presadi je u vecu saksiju sa suvom zemljom i isitnjenim stiroporom.Stavi 3-4 ml hidrogena na 1 litar vode i zalij.Sretno sa uzgojem i pozdrav
 
15.09.2011
21
1
0
38
Prijatelji vutre, trebam pomoci oko biljoze... Gnojim ju zadnjih mjesec dana sa hesi complex i fosforom odprilike svaki 3. dan krenuvsi od pola preporucene doze pa malo po malo prema preporucenoj dozi, jos niti jednom nije dobila tocnu dozu, odprilike je to npr. od proporucenih 5ml/l, ja stavim 4,6-4, 8ml/l i zadnjih odprilike tjedan dana
mi se pocelo susiti najdoljnje lisce pa onda kad vise, i vise pa me sad malo ulovila panika da mi nisu nesto ozbiljno bolesne i da nebi nesto zeznuo prikraju :)

Evo slike:
http://i41.tinypic.com/wjt2c0.jpg

EDIT: Takva su samo 3-4 najveca lista sa glavnog stabla..Rekao bi da je to sad po starosti najstarije lisce na drvetu, posto su se oni pocetni vec osusili skroz i njih sam skinuo