1. puta indoor AK Automatic + Critical

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Jesse Pinkman

Aktivan Član
19.06.2013
80
95
0
Pozdrav svima.

Nakon puno sati citanja ovog divnog foruma da i ja zapocnem prvi dnevnik.

Oprema:

Growbox domace profesionalne izrade od drveta i obojen u bijelo 90 x 90 x 190

400W Venture Sunmaster MH sijalica za vegetacijsku fazu

400W GiB Flower Spectre XTreme Output HPS sijalica za cvjetanje

PK cijevni ventilator 230m³/h & 360m³/h

Aktivni ugljen filter ECO - Home Edition 300m³/h

Aksialni Ventilator 120mm za ulaz zraka

Hurricane ventilator za "vjetar" 15W

6 posuda za cvijece vol. 9L

hygrometer i termometer

JBL PH test kit

Zemlja: Compo Sana Qualitätsblumenerde

Sjeme: 5 x AK Automatic i 1x Critical od Queen Seeds


Svih 6 sjemenki su proklijale za otprilike 36h i stavljene u zemlju 21.06. Jos nema tragova od biljki da izrastaju.
Temperatura u Boxu kad svijetli punom parom je oko 25°C, a vlaznost zraka je otprilike 50%. PH vode iznosi 7. Pokusavam ju spustiti na 6 - 6,5 (tako sam citao da bi bilo dobro) alii imam osjecaj da trebam pola kile limuna za to na 15L vode.

Jel ima neko neki drugi brzi, bolji i efikasniji nacin za to?

Djubrivo jos nisam nabavio. Slike sljede ovih dana kad se nesta desi u boxu. Nadam se da ce se desiti.

Toliko za sada,
Pinkman
 
  • Sviđa mi se
Reactions: okolotaraban

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Ph korektor tekucina....a 15 lit ti je puno previše za 6 biljki...u ovoj fazi zaljevanje je dovoljno lita po tegli...i to sam previše rekao...nemoj puno ispirati zemlju naprosto nema potrebe za toliko vode,samo bezveze gubiš granjive tvari iz tegli.
 

Samuraj u čizmama

Aktivan Član
03.10.2012
302
467
63
imam ph koji je elek,nekih 5 dolara od kin.reguliram kako si i naveo limuntusom.na kanistar od 10 litara stavim po potrebi nekad 2 do 3 prstohvata ako pretjeram dodam sode bikarbone,nije uopće problem uz ovaku opremu to je za tebe sića i dali misliš na ak 47 jer sam vidio da ima i novi ak48 moj je poćeo cvjetat kroz 15dana iima kratak cvijetni period.a da je malo skuplje sjeme je sretno i poz :leafblunt:
 

Jesse Pinkman

Aktivan Član
19.06.2013
80
95
0
Pozdrav. Evo mali update od mene i par slicica. nisu nesta dobro ispale. slikam sa mobitelom.
Nakon 4 dana u zemlji su otprilike za velicinu upaljaca narasle. temperatura je oko 25°c dok je sve upaljeno, znaci svijetlo i ventilacija, kad je svjetlo ugaseno ima nekih 20-tak stupnjeva unutra. Ventilacija se pali svakih 15 min i radi po 15 min dok je svjetlo ugaseno. dobivaju 18h svijetla i 6 sati mraka. posto su biljcice jos jako male udaljio sam 400W MH lampu jedno 90cm od njih. nadam se da je to dovoljno.

Ph vode sam regulirao na otprilike 6,5

muci me jedna stvar. zaboravio sam one glinene klikere staviti ispod u saksiju pa sam to sad naknadno napravio. nadam se da nisam previse stresa napravio s tim. sta vi mislite?

ako neko od strucnjaka ima nesta za dodati, molim ne ustrucavajte se. svaka kritika a i pohvala su dobrodosle!

do sljedeci put, zivili!

p8io.jpg
0thj.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: XsmokemashineX

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.382
2.598
Prevelik je razmak izmedu biljki i lampe ..digni to skroz gore ili spusti lampu na 30-40cm pod hitno dok se nisu izduzile;) Ph je ozbiljna stvar i gledaj da to bude 6,5 ovo otprilike je neozbiljno;) ventilacija bi trebala raditi non-stop ubaci nekakav vent.koji ce puhati po biljkama inace sve 5............ izgleda uredno;)
PH mozes spustiti sa limunskom kiselinom jedan prstohvat na litru vode(to opet ovisi gdje zivis i koliki je ph vode koju koristis) ili 5 zlica(cajnih) limunske kiseline u 1,5dcl vode i na litru ide 12 kapi te mjesavine
 

Jesse Pinkman

Aktivan Član
19.06.2013
80
95
0
ok. puno hvala na savjetima. znaci temperatura od zarulje im ne smeta takvim malima??? tek su prije 2 dana izasli listovi. mislio sam da ih ne sprzim dok su takve male da malo vise prostora izmedju 400W MH zarulje ostavim.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.382
2.598
sigurno da im smeta ako su preblizu zato i moras imati nekakav vent.koji ce mjesati zrak izmedju biljki i lampe.Nemozes izbjegavati temperaturu tako sto ces biljke staviti na metar od lampe vec se malo zabavi sa ventilatorima tako da cure mogu biti blize lampi a da ih neprzi....stavi ruku blizu lampe i ako nepece tebe nece ni njih....90x90x190 svemirsku stanicu mozes od toga napraviti samo malo se zaigraj sa ventovima;)
 

Jesse Pinkman

Aktivan Član
19.06.2013
80
95
0
Pozdrav. Upravo citam rezultate laboratorija koji je ispitao lokalnu vodu iz cesme.

EC vrijednost je 720 μS/cm,

PH 7,47.

Kationi:
Calcium 98,9 mg/l,
Magnesium 26,6 mg/l,
Natrium 11,9 mg/l,
Kalium 1,2 mg/l,
Amonium
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
moze bez Ec metra to se koristi kod hidroponik uzgoja, moze i ovde al nije neophodno,
gledaj ti ph vode bude oko 6.5 i sve ce biti u redu...
za spustanje ph imas limun, limunski kiselinu(limontus) i sirce a za dizanje tu je dobra stara soda bikarbona :D
 

Jesse Pinkman

Aktivan Član
19.06.2013
80
95
0
Pozdrav svima koji prate, a i onima koji su slucajno naisli na dnevnik.
Evo mali update od mene.

Biljke su 10 dana stare. Koliko ja vidim imaju jeko lijepu zelenu boju i izgleda da im prija u boxu. Ventilacija radi 24/7, svijetlo je na 18/6. prekjucer sam instalirao automatsko navodnjavanje (kap po kap Blumat) za rezervoarom od 23L koji je otprilike 1m iznad razine posuda za biljke. pritisak je dovoljan. Cekam na Hesi set gnojiva da danas dodje pa za jedno 4 dana da podjem gnojiti.

Napunio sam istovremeno jos 2 puta po 23L vode u spremnike, namjestio PH na 6,5 i upalio aquarijsku pumpu da vodu obogacuje kisikom preko noci. Kad sam jutros izmjerio PH a ona 9,2!!!!! Nisam znao da ako se to upali PH skace do neba.
Jel ima neko kakvih iskustava s tim?

Svaki prijedlog i info je dobrodosao uvijek.

evo i par slicica od biljki i seta gnojiva koje sam narucio:

HESIStarterSetfuerErde.jpg
mx0k.jpg
yhmb.jpg
imww.jpg
 

Jesse Pinkman

Aktivan Član
19.06.2013
80
95
0
Pozdrav drustvo! evo opet mali update i par slicica.

Predomislio sam se u vezi Hesi paketa. Uzeo sam Canna Terra Flores i Hesi PK 13/14 za cvjetanje. Necu u vegi uopce nista gnojiti. Mislim da biljke dobro napreduju i u samoj Composani. Proslo je 14 dana otkad su proklijane sjemenke stavljene u zemlju. Nekako ne uspijevam namjestiti jebene Blumate da kapaju kako treba.

Evo par slicica pa prokomentirajte ko moze.

l58g.jpg
bkuk.jpg
omrg.jpg
2gzj.jpg
 

jurca

Aktivan Član
20.05.2012
115
169
43
37
lijepo izgledaju, nije mi jasno zašto imaš sustav navodnjavanja, nisi kod kuće ili? ja sam ih u toj fazi zalijevao jednom tjedno
 

Jesse Pinkman

Aktivan Član
19.06.2013
80
95
0
e sad ce ti biti jasno. :D

idem na godisnji uskoro na 2 tjedna. i to taman prije harvest tako da trebam neki vrag da ih zaljeva dok ja nisam tu. citao sam po forumima stranim o jako dobrim rezultatima sa ovakvim zaljevanjem. meni je prije svega zbog godisnjeg.
 

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
Krasno si se opremio,ako ne zelis gnojit u vegi ni nemoras.Ali svakako bi dobro doslo da korijen napucavas,kad bi imo neki root komplex ili neki enzima,kad vec neces hranu za biljku onda si mogo korijen hranit.Svakako to ljepo izgleda
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jesse Pinkman

Jesse Pinkman

Aktivan Član
19.06.2013
80
95
0
pozdrav svima!

puno hvala na savjetima, pohvalama i prijedlozima. Za nagradu evo par slicica. nevjerovatno kako brzo rastu. preko vikenda su se poduplale u sirinu!

Imam jedan mali problem sto se tice automatskog zeljevanja. Voda koje je bila u rezervoaru se nakon ca. 5 dana pokvarila i pocela da smrdi po kiselini (limunskoj). odmah sam opro rezervoar i stavio drugu odsojalu vodu. Ja mislim da je razlog limunska kiselina i to sto voda stoji, ne krece se. Zato sam sad ubacio akvarijsku pumpu da cirkulira vodu u rezervoaru. Bas me zanima oce upaliti. Ako neko ima slicnih iskustava/problema nek kaze koju pametnu ako je uspio rijesiti taj problem.

Jos uvijek se ne djubri s nicim. Canna Terra Flores dolazi za koji dan. Nadam se da ce biljke tad poceti pokazivati cvijetanje.

evo slike otprije 10minuta:

hgvq.jpg
2wl5.jpg
r8qh.jpg