3rd grow indoor (CT 600w+vent sistem) - Power Plant :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

KorisnikVutre

Aktivan Član
12.07.2012
243
425
0
35
Nije original ambalaza, ali su se prosli grow pokazale odlicne, nikakvih problema a sada odakle nabavlja taj covjek ja nemam pojma... ali isti taj mi je prodao opremu u growshopu i od njega uzimam advanced nutrientse i ventove i sve ostalo pa sumnjam da su neke bezvezne ali nazalost vam stvarno neznam tocno :(

Ali bi sljedeci grow opet volio uzeti nesto od barneya, pa mozda i opet critical da se osvetim za los prosli grow i dim koji me nije odusevio bas toliko.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
a nebitno na kraju, vidi se da su prva liga, teraj kao do sada i mora biti odlicno, samo cekamo da se zabeli ;)
 

KorisnikVutre

Aktivan Član
12.07.2012
243
425
0
35
Da i ja jedva cekam :D, jedino sto me moze spizditi je ako naleti neka oluja pa mi sjebe struju, inace neznam sto drugo bi moglo, osim nekog parazita a njih sada bas nema po zimi i zastitio sam intake ulaz od fana sa cetveroduplanom mrezicom tako da se nadam da nece nista biti, ali on ipak hvata van izvana pa se bolje osigurati.
 

KorisnikVutre

Aktivan Član
12.07.2012
243
425
0
35
Cini se frende jer je sator otvoren na sve 3 strane :p kad se zatvori to je onda show unutra haha, ali sada sma poceo vezivati listove onim plasticnim malim spajalicama da bi grane dobile svijetla i bas sam sretan kako je ispalo a pocele su i pistilice na svakoj biljckici :p
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Peroooooo

KorisnikVutre

Aktivan Član
12.07.2012
243
425
0
35
Update

40. dan ukupno, 12. dan 12/12


NAZALOST slike nemogu docarati ono sto zapravo je, biljke su pre predobre, naravno gledam to po svojim proslom growowima, sreca u meni samo cvjeta, miris je tu, velicina, debljina, snaga.. jednostavno imaju sve ono sto meni treba.

Pojacao sam dozu gnojiva na 3ml/L od maksimanih 4ml/L sto je dopusteno jer vidim da im nista ne smeta, samo traze traze, 1 dan voda, 1 dan hrana, po litru svaki dan i uvecer suhe :D

Neke su visoke pola metra, neke po preko metra kao i na slici, ali eto kazem nazalost slika nemoze docarati, a i grana ima na sve strane ima pa tako i hrpa grana koje idu iz grana :p

ksH5CrU.jpg




NTdwhUh.jpg




uxdMQxx.jpg




MHPt33J.jpg




uNLfpe6.jpg




oK9Emh0.jpg




mZM0Z6f.jpg




tVqwzFy.jpg




3Ucg8Ji.jpg




uq8Cn8X.jpg




cDTb7nw.jpg




e9WVjke.jpg




y5CNjsQ.jpg




99bLnpW.jpg




ETkpyOR.jpg
 

KorisnikVutre

Aktivan Član
12.07.2012
243
425
0
35
Zaboravih ja pitati, htjeo bi napraviti neki lolipop, ali neznam kad je najbolje vrijeme za to napraviti, htjeo bih posisati grane od kijih vidim da nece biti nista, nema ih puno ali bi ih isto volio eliminirati :D
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Negdje 3. - 4. tjedan cvatnje ti je najbolje vrijeme za lolipop.
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
KorisnikVutre je napisao(la):
Update

40. dan ukupno, 12. dan 12/12


NAZALOST slike nemogu docarati ono sto zapravo je, biljke su pre predobre, naravno gledam to po svojim proslom growowima, sreca u meni samo cvjeta, miris je tu, velicina, debljina, snaga.. jednostavno imaju sve ono sto meni treba.

Pojacao sam dozu gnojiva na 3ml/L od maksimanih 4ml/L sto je dopusteno jer vidim da im nista ne smeta, samo traze traze, 1 dan voda, 1 dan hrana, po litru svaki dan i uvecer suhe :D

Neke su visoke pola metra, neke po preko metra kao i na slici, ali eto kazem nazalost slika nemoze docarati, a i grana ima na sve strane ima pa tako i hrpa grana koje idu iz grana :p




e9WVjke.jpg
Da se mene pita,sve ovo dole bi sjecnuo,i to već prije dva tjedna...pogotovo ove tanje grančice
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Lovetogrow

CrazySmoke

Banned
Banovan
15.08.2013
142
135
43
U nigdjezemskoj ;)
mislim da im ne smeta još to obavit jer sam ih i ja dok su cvjetale gore, i nije ih to zaustavilo. granćice najmanje, al nisam i listove ako je to lolipop
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Može se zvati i Cvrčak,uopće nije važno. Lollipop se zove, jer nakon kasapljenja biljka ima oblik lolipop lizalice (Pravi američki naziv :) )
Ne znam je li negdje o tom pisano,ali mogu iz vlastitog iskustva kazati da je najekstremnije šišanje indica-e poželjno obaviti min. jedan tjedan prije prebacivanja na cvijetanje.Kod sative je to dva tjedna,i kod nje treba biti umjereniji i oprezniji,jer je osjetljivija po tom pitanju!!!I U vege fazi biljka lakše podnosi ovaj tip stresa,i ako su joj uvjeti super(kao ovom PP) onda to neće ni osjetiti niti išta pokvariti,može samo poboljšati urod.Budući je kod tebe indica,a listovi su široki i ima ih prilično,računaj s tim da minimalno polovina biljke uopće ne dobija direktno svijetlo.Refleksija je također relativno slaba,tako da ti donji listovi i male grančice i nemaju neku bitnu funkciju.
Tokom cvatnje biljke,ne smije se ometati ciklus proizvodnje cvijeta nego se skidaju samo najdonji i pomalo ostarjeli listovi.Biljke najviše kvalitetnog cvijeta izbace od 2-6 tjedna,u tom periodu im je jako dobro dati korijenu kisik, sveono kasnije je očajnički pokušaj biljke da napokon obavi oplodnju i u tom vremenu iscrpi svu energiju,i polako "umire" :( Ne bih se upuštao u raspravu oko toga,jer ima hrpa verzija s kojima se uopće ne slažem,a priznate su po difoltu !?!?!,nego ću radije, kako sam već najavio odraditi jedan grow u kojem će se sve ovo lijepo vidjeti.Ponovo ću u detalje sve ovo i malo opširnije opisati :)
Sretno usvakom slučaju ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: userNomore

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
mičurin je napisao(la):
Ne bih se upuštao u raspravu oko toga,jer ima hrpa verzija s kojima se uopće ne slažem,a priznate su po difoltu !?!?!,nego ću radije, kako sam već najavio odraditi jedan grow u kojem će se sve ovo lijepo vidjeti.Ponovo ću u detalje sve ovo i malo opširnije opisati :)
Sretno usvakom slučaju ;)
Hahahaha, jel to prije nego krenem pobijati tvoje tvrdnje, odmah obrana :)
Nebih se ni ja upuštao u raspravu ;) sve što si napisao je ok i ima smisla. Meni je do sad bilo najbolje ovako kako sam napisao u predhodnom postu, što ne znači da je jedino moje iskustvo relevantno :)
 

KorisnikVutre

Aktivan Član
12.07.2012
243
425
0
35
mičurin je napisao(la):
Ne znam je li negdje o tom pisano,ali mogu iz vlastitog iskustva kazati da je najekstremnije šišanje indica-e poželjno obaviti min. jedan tjedan prije prebacivanja na cvijetanje.Kod sative je to dva tjedna,i kod nje treba biti umjereniji i oprezniji,jer je osjetljivija po tom pitanju!!!I U vege fazi biljka lakše podnosi ovaj tip stresa,i ako su joj uvjeti super(kao ovom PP) onda to neće ni osjetiti niti išta pokvariti,može samo poboljšati urod.
Ovako sam otprilike i ja razmisljao, posto imaju dobre uvjete da ih nebi trebalo puno pogoditi.

mičurin je napisao(la):
Budući je kod tebe indica,a listovi su široki i ima ih prilično,računaj s tim da minimalno polovina biljke uopće ne dobija direktno svijetlo.Refleksija je također relativno slaba,tako da ti donji listovi i male grančice i nemaju neku bitnu funkciju.
Ovdje se ne slazem nikako sa tobom, jer kao sto sam napisao, na slici ti nemozes vidjeti ono sto ja vidim, a one svaki dan dobivaju sve vise refleksije jer ja nalazim sve vise listova koji smetaju pa ih vezujem.
Sinoc sam napravio predobar posao i neke biljke zamijenio, te vezao jedno 10ak listova, na jednoj biljci sam vezao jedan list i NISAM mogao vjerovati koji ekeft je to napravilo, doslovno je bio na takvoj poziciji da je biljci zaklanjao 50% svjetla.
Druga stvar sto se tice refleksije je ta sto si ti rekao da donji dijelo dobivaju malo svjetla, tu si takoder u krivu, jer CT rasprsuje svjetlost 180 stupnjeva, i znaci ako vrh biljke namjestis da je u ravnini sa CT-om, cijeli donji dio dobiva svjetlo,
a to je i zapravo bio razlog zasto sam uzeo CT, inace nebi bilo efekta. Jos sam ih nabio prema sredini satora tako da su u rasponu jake svjetlost.
Ali ja ne krivim tebe, jer je skroz drugacije kad vidis slike, pogotovo kad blic aparata opali, onda se ne kuzi nista.
Sve u svemu, ovaj grow je za mene ne samo nova razina growanja, nego potpuni novitet, kao da dosada nisam growao.



Evo i skica da vidis kako ja to zazmisljam:

KlwMpND.jpg
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
zlo&naopako je napisao(la):
Hahahaha, jel to prije nego krenem pobijati tvoje tvrdnje, odmah obrana :)
Nebih se ni ja upuštao u raspravu ;) sve što si napisao je ok i ima smisla. Meni je do sad bilo najbolje ovako kako sam napisao u predhodnom postu, što ne znači da je jedino moje iskustvo relevantno :)

:) vidiš kako se lijepo razumijemo ;) važno je da se ide naprijed,a ne zaboravi da ima xy kombinacija bilja,i možda sam baš ja naletio na neke čudne?!?!
@KorisnikVutre,u pravu si,slika je jedno a stvarno stanje drugo...
 

rKj420

2rep❤️
Poznanik Foruma
07.04.2013
1.375
6.806
258
Morocco
nije bitan radijus i ct,vec penetracija svetla tj koliko duboko svetlo moze da prodre u biljku ako je ona visoka recimo 120cm gusta zbijena :D sve ispod 40-50 cm treba da se recne jer bezveze gubi energiju :D a kad skidas veliko fun lisce pri vrhu bijoze u isto vreme joj skidas "solarne panele" sto bi reko Tropico.
Dobro si ti slozio biljke,bas ko sto cervantez savetuje xexexe :) samo ih rotiraj na 2-3 dana tako sam i ja radio.
 

KorisnikVutre

Aktivan Član
12.07.2012
243
425
0
35
rKj420 je napisao(la):
nije bitan radijus i ct,vec penetracija svetla tj koliko duboko svetlo moze da prodre u biljku ako je ona visoka recimo 120cm gusta zbijena
Pa napisao sam bar u 5 postova da vezujem i skidam lisce da bi svjetlo penetriralo... naravno da nije samo radijus bitan, ali je opcedobra stvar da je radijus velik, bar po mojoj zdravoj logici, a penetracija ovisi naravno o meni i rasporedu biljaka.

rKj420 je napisao(la):
a kad skidas veliko fun lisce pri vrhu bijoze u isto vreme joj skidas "solarne panele" sto bi reko Tropico.
Fan listove ne skidam, samo najdonje, a gornje njezno vezujem bez da ih ostetim. Ako sam i skinio, to je bio mozda 1,2 lista max jer se taj tren nisam sjetio da ih mogu jednostavno vezati.
 

KorisnikVutre

Aktivan Član
12.07.2012
243
425
0
35
Update

40. dan ukupno 18. dan 12/12

Sve super :D samo sto je ovo postala suma, otisle preko metra skoro sve, posto jos rastu sada je mali problem postao sa svjetlom, ali sutra ide lolipop i jos cu ukloniti par listova koji smetaju, neke vezati i tako dalje :D
Pocele su se lijepo bijeliti, vec ima i kristalića. Sliku sa korijenom sam stavio jer mi se u prosla dva growa nisu ni priblizno vidjeli korijeni kroz posudu, a kamoli da su bili debeli ovako pa je to zapravo za mene novost :p
Dodao sam i mali fan od 107 m3h i vezao ga malim plasticnim vezicama za sipku od satora, kao da je radjen za to i lijepo ga mogu gore/dolje pomicati i rotirati lijevo desno. Razmisljam staviti jos takva dva na druge dvije sipke.
Update prije ovog su pistile tek pocele izlaziti, davao sam Bud Ignitora od AN-a pa mislim da je i on pospjesio stvaranje cvijetova u zadnjih 6 dana uz ostale dobre uvjete.

Za mene je ovo sve super odlicno, ali me zanima vase misljenje naravno :)

OqFokGu.jpg






WAj5ajw.jpg





m00HooM.jpg






0YAunso.jpg






mAXNEl8.jpg






LA4tIQ6.jpg







gstNOcM.jpg







KHhaqVI.jpg







yu1fhbZ.jpg







Bqn1P8n.jpg







lPtciMl.jpg








jX6zLDQ.jpg







oh5FxcQ.jpg







CwdoLqF.jpg







irHqmYS.jpg







7f8tTbs.jpg







KqS3zeF.jpg








jPnZcMQ.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.