400w HPS prvi grow fem.+autoflowering

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

shtef25

Aktivan Član
06.05.2012
75
11
0
38
ne PH je 6.3-6.5 vec 10-ak dana

ma mislim da im je prevruće i da je to razlog stvarno neznam što drugo može biti ili to ili manjak nutrijenata(N) ali to bi se trebalo popravit pošto sam pognojio
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Pozz

Velika temperatura.

Dobro si uradio sa gnojenjem. Biobizz gnoiva mozes sa svakim zalivanjem dati ako se nevaram to i pise na njemu.

Kakva je vlaga?
 

shtef25

Aktivan Član
06.05.2012
75
11
0
38
oko 50-60% vlaga,temperatura 32-33 stagnirale su i slabo rasle pa sam prekjučer poslije flusha prebacio na 12/12, opet cu dodat bio grow dosta su požutile al necu plakat probam ovo do kraja dovest kak bude bude




 

milutin

Aktivan Član
14.01.2012
168
41
28
82
Samo pazi, to sto je na vrhu kod novonastajucih listova svijetle boje, to nije zuto. To je zapravo normalna zelena, a ovo ostalo je vrlo tamna zelena kao posljedica hranjenja dušikom. Ako ih stavis na prirodno svjetlo, pored prozora i sl. , vidjet ces. A ovo na krajevima listova izgleda spaljeno od prihrane ...


za temperaturu manje brini, sad kad si na 12/12 mozes nastimat da ti svjetlo radi od 21:00 do 09:00, stedis struju i nije prevruce. Kod mene je 34-36 po svjetlu i nema problema, iako stvar varira od straina do straina, sative bolje podnose toplinu a indike hladnocu.

Ovih dana je bilo nemoguce imat ispod 32 stupnja jer izvan boxa oko 30 ...
 

shtef25

Aktivan Član
06.05.2012
75
11
0
38
pozdrav

55.dan od klijanja,22 na 12/12,uz biogrow koji još uvijek dajem šest fem. koje su još izgleda u predcvjetanju jer nisu počeli rasti vrhovi,ostale jungle juice micro+bloom 8+16(lucas formula) svako drugo zalijevanje iako piše da ide svako,ph 6.5,temperatura oko 30-32,vlažnost oko 50-55
Na dva automatika koja su najmanja se najbolje razvijaju vrhovi(slika 1 i 2),bit cu sretan ako bude 10g svaki dok se čeka ostalo,slike slabe nije do aparata mislim već ja neznam bolje napraviti








 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
ljepa djunglica :) pogledaj desni red kolike kandje imaju i izgoreni su ti spicevi lista...(gnojivo)...probaj malo rotirati biljke vidi one na kraju kako su rijetke i ako imas volje podbaci pod nize biljkice koju knjigicu da dodu blize lampi..bit ce tu vrhova ne sekiraj se:vb_wave:
 

shtef25

Aktivan Član
06.05.2012
75
11
0
38
pozdrav

samo tri slike usput,dva mjeseca od klijanja prošla i još koji dan ali ima još da furaju neke više neke manje,temp 31, vlaga visoka oko 70%,dosta su narasle fem. neke su skoro metar visoke



 
  • Sviđa mi se
Reactions: oz

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Stef odlicno je to ...samo smanji vlagu,nije dobra visoka vlaga u cvjetanju ili je kod autoflowera drugacije ,neznam.Uglavnom mislim da je vlaga previsoka.poz
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
nemoj pls preko 50 % vlage. To barem nije problem spustiti...Btw fina ti je djungla, steta da ih nisi vezao malo :p
 

shtef25

Aktivan Član
06.05.2012
75
11
0
38
hvala obojici,pojačao sam vent koji sam objesio da mješa zrak na brzinu više i spustila se vlaga oko 50 % malo ispod vrhova,ali znam da je vlaga viša ispod biljaka kod zemlje jer zrak teško prolazi gore zbog lišća iako je dolje mali ventilator,jer bi bilo pametno staviti još jedan ventilator na dno da puše u visini zemlje ili možda umjesto dvije rupe na dnu boxa u jednu staviti onaj crijevni vent 100m3 kao upuh jer to bi usput i puhalo pa bi vjerojatno smanjilo vlagu?

što mislite hvala unaprijed
edit:
@bizzarus nisam ih vezao jer sam odustao od outdoora a imam 15 biljaka na 1x1 i ovako je malo mjesta u širinu nisam si još mogao dozvoliti trening,ali kad skinem neke automatike bit će mjesta samo neznam hoće li biti kasno tada za trening:(
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Vislja je mozda taj dan kada zaljevas.Provjeri ja mislim da je ista kao i gore...a jos jedan vent.bi dobro dosao,koliko sam shvatio imas jedan manji tako da nemozes pogrijesiti.
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
Idealno bi bilo da ti bude vlaga izmedu 40 i 60% ali ne uzbudjuj se previse oko toga pogotovo ako si sad spustio vlagu... mislim da ce izgurat do kraja i ovako bez nekih vecih poslijedica...slazem se sa deckima dodatni vent nemoze biti nikako losa ideja :vb_wave:
 

shtef25

Aktivan Član
06.05.2012
75
11
0
38
pozdrav

Spustio sam vlagu na 55%,temperatura 31,prošlo zalijevanje sam prvi puta dao gnojivo za cvijetanje fem. iako su već 32 dana pod 12/12 na nekima tek sad počinju vrhovi ići.Dosad sam sa biogrow gnojio jučer sam prebacio sve na jungle juice i to umjesto 8/16ml na galon(3.7) stavljam 5/10ml na 5 litara i malo sam spalio ih a njih nikako nebi volio zeznut ko neke automatice,nisu jake kandže napravile ali male jesu danas sam zalio sa vodom još cu smanjit dozu.

dvije male(slike 1 i 2) kolko vam se čini da ima do kraja?

danas nadam se bolje slike:)















 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
shtef25 je napisao(la):
...iako su već 32 dana pod 12/12 na nekima tek sad počinju vrhovi ići.Dosad sam sa biogrow gnojio...

Pretamne su ti biljke. To ti je zbog toga, a i cijeli grow tako izgleda.

Znači ta "bio, organic" gnojiva... Ok, ne mogu ti one spaliti korjen u smislu da dolazi do nakupljanja soli (jer ih nema), ali može doći do disbalansa nutrijenata, odnosno viška dušika u tvom slučaju (a najčešće je to pojava kod gnojenja s organikom). E a kad ti je višak dušika, sporije procvatu biljke, i sporije odcvatu (!). Tak da iako imaš organic gnojivo, treba s njim isto paziti, a vrijedi ista šema ko i uvijek - u vegi generalno nemaš potrebe gnojiti ako je dobra zemlja.

Evo moj trenutni primjer: Znači temperatura ~ 35, a starto sam 12/12 i to u velikom potu i procvale su za nekih 21-25 dana kako koja. Znači nije do temperature da neće da cvatu, al dobro sad ćemo vidit tek kako idu po ovom paklu na 40 :icon_lol:

Znači višak dušika, oladi od tog gnojiva i sad im daj više PK u omjeru i gg.

I prati boju, uvijek je bolje da su bljeđe nego tamnije.
 

shtef25

Aktivan Član
06.05.2012
75
11
0
38
a ja sam mislio kak pametno radim što dajem gnojivo za vegu već debelo u cvjetanju jer sam shvatio da treba davati za cvjetanje tek kada procvjeta a ne kad sam prebacio na 12/12:(
prestao sam davat biogrow,ima dušika i u ovom drugom gnojivu ali manje,biljke su tamne jer su pod kraj vege počeli opadati listovi masovno,ja sam se uspaničio i davao biogrow iako sam uvijek sa svim gnojivima pažljiv i ne dajem preko 1/2 pune doze izgleda da sam pretjero

kako dobijem svjetlije(blijeđe) biljke?

ove fem. su neke relativno svjetle još pogotovo cronical strain nebi volio to zahebat,jučer sam odrezao tri najdonja kata na svim jer su malo svjetla dobivale

hvala ti na savijetu
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Pa biljke same budu svjetlije kad imaju manje dušika. Onda postanu presvjetle i po rubovima žuto kad im baš fali.
Obično ljudi savjetuju da budu u laganom deficitu dušika prije no idu na cvatnju, da se brže odvije proces.
A dobiješ ih svjetle tako što ne gnojiš.

Ja recimo sav ovaj vegetacijski ciklus se trudim samo da biljke razviju korjen (znači kombinacije root complexa, enzima i peroksida ako treba).
Kad uđem u cvatnju, onda ovisno o potu/zemlji/strainu itd dajem normalne doze, pa flushić, pa champion doze :dada

Evo ovaj grow sad, 1. 7. nikle, oko 25. procvale. danas je 02. 08. i još ni jednom nisam nahranio, samo root.
Dosta su svijetle, tak da ću sad krenut, u 2. tjednu cvatnje tek gnojiti.

Ali u biti sad kad to sve kod tebe pogledam, pa i fino to izgleda mogu reći :thumb: (da ne ispadne samo da kenjam hehe).
Tak da bit će to sve super.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

shtef25

Aktivan Član
06.05.2012
75
11
0
38
ma nikako pa zato sam se i registirao da mi neko uputi kritiku ili savijet,lijepo je kad te neko pohvali ali ipak još mi je draže kad se uoči nedostatak/greška:)
 

shtef25

Aktivan Član
06.05.2012
75
11
0
38
pozdrav
čekao sam tjedan dana na mini mikroskop koji je danas stigao ali ja ga očito neznam koristiti:(
Kad upalim LED lampice i pogledam kroz oba dijela ne vidim skoro ništa,a ako odmaknem mikroskop od oka i pogledam malo iz daljine kroz leću vidi se ali nije to 45x kolko bi trebalo bit.
Di griješim i jesam li dobio pokvaren mikroskop?
molim pomoć hvala unaprijed
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Mik ti ima i fokus, to ti je ili ovo crno ili onaj kotačić gore valjda. Zna se teško okretati nekad.
Zabiješ ovaj dio di ti je lampica, odnosno leća, ali baš zabiješ na hed, upališ svjetlo ofkors i vrtiš fokus dok ne dobiš sliku.
Ugl nađi di ti je štelanje fokusa.