400W Indica L.S.D. - mrkvica

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Sensi*Jana

Aktivan Član
30.09.2010
223
106
43
51
Mrkvice, bas si me prijatno iznenadila! da je moj prvi pokusaj i ja bi bila vise nago zadovoljna :thumb:
 

snoopy90

Aktivan Član
15.11.2009
171
129
43
33
samo naprijed i neznam koliki si sa visinom ali imaj na umu da je to strain koji če ti se izdužiti i više nego duplo na 12/12!!!pozzz and stay high!!!
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Pozz

Jako lepo to tebi napreduje vidi se da zenska ruka vodi to.
Da sam na tvome mestu prebacio bih na cvetanje jer ce jos narasti skoro duplo. Sa rastom ce ti se i temperatura povecati malo. A i bolje je kada ima malo mesta izmedju biljala, bolji protak vazduha i svetla.
Neznam dali si nabavila gnojivo za cvetanje imas od Biobizza PLANT FOOD a ako imas mogucnosti nabavi jos i Bio Stimulants TOP MAX koji ti pomaze u proizvodnji i snabdevanju biljke sa secoreom i Energy Booster BIOHEAVEN koji pomaze kod stresa i metabolizma biljke a od svih ovih stvari obavezno MELASU. Ako nisi u mogucnosti obavezno Bio-Bloom i melasu.
Kod polivanja prvo pripremi vodu sa gnojivom i tek onda podesavaj PH. Ako tije PH, temperatura i vlaznost dobara izbeces mnoge probleme.
Odlicno si resila odvod vazduha opreznosti nikad dosta. Samo bih na tvom mestu izvlacio iz boksa vazduh preko coltube-a, skinuo bih crevo sa leve strane ili nevidim dobro. Dali ti crevo izvan boksa vuce vazduh ili iz boksa jer kao da se na slici vidi da vuce izvan boksa.
A prozor moras drzati zatvoren ?? zbog buke ili. Kod mene otvoren citavu noc. Puno znaci konstantan priliv svezeg vazduha ako mozes drzi ga otvorenim. Nemoj dozvoliti da ti temperatura predje 30C.
Kako ti je krenulo izgleda da imas urodjeni talenat. Zelim ti srecu u daljem radu.
I od mene Rep+
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N
24.05.2011
229
111
0
hvala dede na lijepim željama

još ovaj tjedan su na vege pa od slijedećeg tjedna idu na cvijetanje,što se tiče temp vladam snjom kao poželim:)
sljedeći tjedan mi stiže heven,bloom i top max,voda s gnojivom ph mi je 6.5,a izvlačenje zraka mi ide preko ct van na dimnjak da mi ne vraca toplinu nazad u prostoriju,a na dnu imam mali vent za ubacivanje sviježeg zraka

gledala malo na netu,lsd sam vidjela maximalnu visinu 130cm,jel moguće da će moje biti veće

pozz,voli vas vaša mrkvica
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Pozz

Iz nekog mog iskustva primetio sam da zavisi koliko su ti velike saksije " veci koren veca biljka ". Ako idemo nekom zdravom logikom napolju narastu i preko tri metra ali nemaju saksije. Sad kada bi ti ostavila na vegetaciji 3 meseca sa malim saksijama primetila bi sigurno da jedno vreme reste kao ludo i posle stane ili slabo raste to je zbog malog korena, velika saksija veci koren veca biljka. Nisam jos vrsio eksperiment po tom pitanju.
Sta sam primetio kod sebe 10-12 l saksija mesec dana vege i od 400 w i 6 biljkica sa treningom dobijes ok 300 g. Jer kad sam koristio manje saksije i urod je bio manji kao i sama biljka. Danas vec moze kupiti seme za indor i autdor, e sad nisam probao posaditi indor napolju da vidim rezultate. Mozda su one vec tako modifikovane da stvarno nema veze velicina saksije i da nece narasti vise od 130cm to ti nebi znao reci.
Kolike su ti saksije?
Dali raste biljka istim intenzitetom ili sporije?
Listovi ok?
Ja tek zadnje dve nedelje namestam na 6,5 a dotle 6,0 i 6,2 ali ako njima prija nemoj menjati.
Ako neces da prebacis na cvetanje zbog gnojiva (stize ti sledece nedelje) netreba da cekas ako ih zagnojis sa gnojivom za rast nece bit problem ja svakako tako praktikujem da kada prebacujem na cvetanje taj dan zadnji put dobiju gnojivo za rast a tek sledeci put kada je red dobiju za cvetanje (zasto pa zato sto svakako rastu jer biljci treba par dana da se prebaci na cvetanje i u tih par dana koristi jos gnojivo za rast)
 
24.05.2011
229
111
0
saksije su 10l,rastu dosta brzo u od 4.7 do danas porasle u prosijeku 20 cm,tada sam počela sa gnojivom,jedna je već na 50cm
sve je manje više ok,imaju zdravu zelenu boju,nigdje mi se nežuri,neželim da brzam s odlukama:)
 
24.05.2011
229
111
0
update: 40 dan vege,mrkvice su poludjele

jedan mali fotosešn:)

slika govori više od tisuću riječi,eto meni se čine ok,zdrave i zelene,ako neko ima kakvu primjedbu slobodno neka kaže,zato sam tu:)

druga slika,donja lijeva kraljica među mrkvicama,50 cm

danas podigla gnojivo 4ml na 3l,pa da vidimo reakciju:),bolje pomanje nego da ih se pregnoji:)



ps voli vas vaša mrkvica
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Vrlo lijepo,da bih rijeć reko :)
S tom sortom nemam iskustva,ali ako je kako dećki kažu,onda raste slićno kao big bang.Samo da te podsjetim,ja sam imao BB na 12/12 od starta,i narasla je 120 cm,tako da si računaj od prebacivanja na 12/12 još barem tjedan do cvjetanja,znaći još rastu,pa onda još do pola cvjetanja stretch u vis :) ova od pola metra bi ti mogla bit prava beštija na kraju :D
 
24.05.2011
229
111
0
mislim da bih ih onda mogla stavit na 12/12 za koji dan,meni se ne žuri,jedino bi mi bilo žao da ih na kraju moram vadit van da mi ne ponestane
mjesta u boxu,baš sam u maloj nedoumici,hehe slatke brige ali ipak brinu:)
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Iz mojeg iskustva (2 puta) trebala bi narasti možda 30-ak%, znači ako je do početka cvijetanja 70cm u finišu bi došla možda do 100cm. Meni nikad nisu metar prešle, jednom od starta 12/12 a jednom mjesec vege 18/6.
Imaš 2 metra visine, nemaš brige vjeruj mi.
 
24.05.2011
229
111
0
danas stavljene na režim 12/12,sad mi je laknulo greenpowere,hvala na informaciji(možda te prešišam za koji cm hehe:)

koliki prinos mogu očekivat ako sve bude ok na ovih mojih 5 mrkvica:)

pozz,voli vas vaša mrkvica
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Tesko je to pretpostaviti, kolko ce biti. Minimalno 30-40g bude po biljci (suhog) pa si izracunaj. :) ali nemoj ovo uzeti za istinu jer nitko nezna tocno koliko ce biti na kraju krajeva.
Uzivaj!
 
24.05.2011
229
111
0
koliko sam do sada shvatila,najbitnije je da im daješ puno ljubavi i da žive zdravim životom:hehe:,na kraju će one i mene da nagrade:b_jump:i najbitnije je da uživam i ja i moje mrkvice:banana_rasta:
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Jako lijep grow,koliko sam shvatio ti ćeš ulje od od ovog-za to ti trba dosta vrhova želim ti bogat prinos.
 
24.05.2011
229
111
0
hvala na lijepim željama

dobro si shvatio,moj jedini cilj je upotreba kanabisa za medicinske svrhe,bolujem od MS,s obzirom da nepostoji nikakav lijek osim kortikosteorida i interferona(apsolutni otrovi) okrenula sam se alternativi,jedno vrijeme sam se čak i pikala s pčelicama ali to su već neke druge teme,eto ukratko to ti je to:)

pozz:icon_lol:
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
@ miss.mrkvica
Recimo da se prema mojem iskustvu može dobiti u prosjeku 60+ g po biljci,općenito gledano,bez obzira na sortu,ako se kvalitetno odradi.To je neki moj prosjek "kvalitetno" :) odrađenih,dok u prvom growu biljka bila u poprićno lošim uvjetima i dala je nekih 25 g,ako se dobro sjećam...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.