Akcija - Ostavimo cigarete

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
09.02.2012
36
7
8
34
Tako je slažem se s tobom u vezi ega i slabosti.Problem je šta misao vodilja izgubi prioritet i izblijedi u nekim trenutcima ,a pitanje bi bilo kako zadržati snagu te misli u kritičnim trenutcima, kako zadržati onu krutinu i reći ne cigareti kada si pod utjecajem neke psihoaktive ili u onim trenutcima kada te uhvati bezsmisao postojanja i problem je šta to više nisu trenutci slabosti nego malo duža stanja svijesti iz kojih se sve teže izčupati,kako povratiti onu energiju koja ti omogućava da se držiš svojih životnih pravila?
 

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.668
11.924
358
Socotra Island
eelslap.com
Valjda je u ljudskoj prirodi da se stalno bori protiv svojih unutrašnjih demona .
Tu se i ogleda snaga volje ,karaktera , motiva , nemam pojma ...kažeš prosto sebi da si iznad toga :)
 

mlst

EvilWeed
04.08.2009
207
206
43
35
Nis be!
Zivotna pravila su fikcija . Nije problem ispusiti jednu cigaretu u celoj nedelji , ili dve ... Problem je u preterivanju . Kada zadovoljstvo predje u potrebu , e tu dolazimo do problema.
Ego je tu gde je i mi tu nista ne mozemo da ucinimo . Osim da prepoznamo kada se On javlja .
 
20.03.2014
5
8
0
Hooker je napisao(la):
Neću ... Ili - Ili, rešio sam, skidam se sa nikotina na " suvo ".

Ako mislis da neces uspeti na "suvo" pravac prva apoteka i kupi e-cigaretu i neko dekangovo ulje sa 9+ mg nikotina. Evo ja sam vec preko tri godine na "elektronici" i ne razmisljam uopste da se skidam sa elektronskih. Zapravo i nema tu vise neke ozbiljne zavisnosti, mogu da parim, mogu da ne parim, mogu kako mi je volja jer vise nisam "rob" navike, a nisam se patio niti jedne jedine sekunde.
BTW bio sam ozbiljan pusac - preko 20 godina 2+ paklice dnevno.
 

Tex

Aktivan Član
25.03.2014
144
182
43
Jedan savjet - ako mislite ostaviti cigarete to mora da bude odmah,kao hirurški rez. Ono kad neko kaže ma ja samo poneku cigaretu zapalim,ili samo uz kafu - od toga nema ništa. Bio, video, probao. U tom slučaju samo je pitanje kad će doći opet kutija - dve na dan.
 
09.02.2012
36
7
8
34
Tako je Tex i Metalmaniac ali izgleda godine nose promjenu osobnosti nagore uvjetovanu sve lošijim i kaotičnijim životnim uvjetima,npr kad moraš omogućit normalan lifestyle peteročlanoj obitelji ,a neznaš kako to izvesti misli se urušavaju i zato prevlada ta slabost i sklonost ovisnosti ,a i moj avatar je iz teme u potrazi za svjetlosti do koje u ovim trenutcima nikako ne uspijevam doći treba mi samo malo svijetlosti koja je nestala iz mojih misli prije su to bile obitelj i sam život ,a sada nema te energije koja ti omogućuje rješavanje problema ,jbg možda nisam na pravom forumu da pišem o ovakvim stvarima ali eto tu sam i iznosim svoja sranja jer nemam kome reći osim anonimnim ljudima sa interneta na vutri pozdrav!
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Hooker je napisao(la):
Neću ... Ili - Ili, rešio sam, skidam se sa nikotina na " suvo ". Pre dva sata sam ispušio poslednju cigaretu iz kutije, ja počinjem. I već se kajem što ovo pišem da ne bih ispao " pichka " ako ne izdrzim, ali evo, krećem pa kud puklo da puklo,

10. 07 . četvrtak, neka ostane zabelezeno.

Ajde, ima li vas još ...

Citiram sam sebe. Namerno ...

Ovo iznad sam napisao 10.07. Danas je 21.07. Evo šta se sve izdešavalo po ovom pitanju. Mislim da sam izdržao bez cigareta dva dana. Onda mi je treći dan naišlo ludilo i ja kupim kutiju. I krenem da smanjujem. Sa dve kutije na dan ja smanjim na 5-6 dnevno. Posle neka četiri dana pomislim, kad si mogao da smanjiš toliko možeš i bez njih. Par dana ja ne zapalim ni jednu, i dobro mi. Noćas dodje drugar kod mene, ja mu se pohvalim kako nisam tri dana palio cigaretu. A on je isto ostavio i puši one elektronske zaebancije.

Popijemo jednu krmaču Jelen piva od 2 litra , dunemo jednu, popijemo drugu krmaču Jelen piva, dunemo još jednu. Sedimo kod mene u dvorištu ispod oraha, milina. U jednom momentu meni dodje da zapalim duvan i počnem da kukam kako je meni teško bez cigareta, kako ću ja da izdržim, kako sam jak, mogu ja to i bla, bla , bla ....

Kaže meni drugar - Hoćemo li još jednu krmaču piva ...
Kažem ja - Hoćemo, ali nemam više ...
Kaže on - Idem ja da kupim ...

Ode na obližnju benzinsku pumpu, radi celu noć, kupi krmaču Jelen piva , veliko pakovnje Smokija i kutiju cigareta, ovih .

Kaže meni drugar - Šta se mučiš, zapali, baš nam je dobro, i ja ću jednu i meni došlo.

Te vam on i ja popismo onu krmaču piva i ispušismo onako naduvani kutiju cigareta, i baš nam je dobro bilo ...

Od sutra više neću ... Jebga , došlo nam ...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: NoSeeds and šaran

mlst

EvilWeed
04.08.2009
207
206
43
35
Nis be!
Ako bre pa niko ti ne brani ! Samo nemoj da te obeshrabre ta dva , tri puta . Moras da pokusas mozda sto puta da bi uspeo .
Trebao si opet ujutru da ne pusis . I nema neke logike zamenjivati poroke , opet ces samo da se vrtis u krug :)
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
mlst je napisao(la):
Trebao si opet ujutru da ne pusis .
Nisam zapalio ni jednu ni juče ni danas ... Dobro se osećam zbog toga mada kriziram ...Proći će, sve je u glavi....

Ima li još neko sa foruma da hoće da batali duvan sada ? Ajte ljudi, lakše je kad nas ima više ...
 

JackDaniels

Aktivan Član
07.07.2013
251
717
93
EU
Bump mali da ne potone akcija u zaborav.
Evo 15 dana bez cigareta,polako stvaram nove navike ( pijem čaj,papam voče itd) i nadam se da ču uspjeti ostaviti zauvijek.
20 godina sam pušio i dosta je teško,ali dosta se bolje osječam i ne gubim nadu u prestanak i preuzimanje brige o sebi i svom zdravlju.
DODAJMO GODINE ŽIVOTU I ŽIVOT GODINAMA!!!!

kad me jako krizira ,odem na google i upišem stop smoking now, prebacim na slike i odma mi je lakše..ova mi je najdraža
VeECHc9l.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Budfield and Hooker

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Evo, kao pokretač teme da napišem nešto ... Zapalim do tri cigarete na dan ... Desi se nekad i nijednu. Hebe me alkohol. Ne pada mi cigareta na pamet do trećeg piva, e onda počinje da mi burgija po mozgu i jbg. popustim, zapalim. I onda ispušim do pola, pa ugasim, pa ako se nastavi sa pivom posle par komada ode i druga polovina ...

Ali sam sa dve kutije na dan smanjio na dve - tri cigarete na dan. Nije ni to loše. Za sad.

A ne i mogu pivo da ostavim ... Mislim, sve se moze kad se hoće, ali je bez piva ne bi bio ja, ako me razumete, jbg.
 

NEURO BOY1

Aktivan Član
07.07.2014
76
65
0
73
Pušim pedeset godina oko deset šteka mjesečno. Nakon moždanog udara i ležanja u krevetu nisam pušio šest mjeseci jer nemogu pušiti u horizontali i nikad u krevetu. Zatih šest mjeseci nepušenja podigao sam težinu sa 100 na 130 kg i kad sam se uspio vertikalizirati odnosno sjesti u kolica počeo sam pušiti ponovo i evo nako pet godina sam opet između dvije i tri kutije dnevno ali sa smanjenom težinom kg. Sjedim od jutra do navečer za računalom, Što ću raditi nego se trovati, od nečega se mora i umreti.
Svi koji žele prestti pušiti moraju imati čvrst karakter i svoje ja ali oni koji još piju i alkohol uz cigarete nikad neće prestati pušiti jer alkohol mjenja karakter ljudi i postaju labilni kad su u ekstazi.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: gazimir