B l u e s b l u e s

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

hardbluesman

Aktivan Član
28.11.2010
109
8
18
39
Evo jedan od mojih omiljenih kantautora,više je u nekakvoj country-jazz-šansonijerskoj grani,al ovo je prava bluzčina :D

[video=youtube;hKw-NpEQOZo]http://www.youtube.com/watch?v=hKw-NpEQOZo&feature=fvwrel[/video]
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
hardbluesman je napisao(la):
Hookeru,hookeru...trebali bi mi na pivu :D

Hardbluesman doći će i taj dan,iskreno verujem....


Mogli bi malo da razbijemo temu sa novim snagama koje ulivaju nadu....

Joe Bonamassa ( 8.maj 1977. ),jedan od najboljih mladih rock-blues gitarista današnjice.Počeo svirati sa četiri godine,a sa 11 godina je svirao u orkestru BB Kinga gde je izabran na audiciji u konkurenciji 2500 gitarista iz celog sveta.BB King je onda rekao: ,,Ovog cemo malog uzeti jer je nevidjen svjetski talent.Mozda jednog dana bude moj naslednik".


Samouk gitarista i apsolutni sluhista.U orkestru BB Kinga ostao do svoje 21.godine a onda krenuo u solo karijeru.O njemu tek treba da se priča....

[video=youtube;_T8xOoPJyZk]http://www.youtube.com/watch?v=_T8xOoPJyZk[/video]

Mnogo dobro...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.384
2.598
Hookeru,tocno mi je neugodno sto ti i prije nisam stisnuo rep+.po meni si ti vrlo bitan clan ovoga foruma:thumb::respect:
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
opa cupa je napisao(la):
.po meni si ti vrlo bitan clan ovoga foruma:thumb:
Hvala Opa Cupa...Tvoj doprinos ovom forumu je nemerljivo veći jer ja,za razliku od tebe, slabo šta mogu da kažem što se tiče grow-a,prvi put sam ove godine posadio "biljke" mada duvam od 14-te - 15-te godine.Ako negde mogu da dam svoj doprinos ovom forumu,to je ova tema.
Idemo dalje...

Derek Trucks (8.jun 1979.) je američki gitarista i tekstopisac.Sjajan gitarista koji je sa svoje 32.godine već dva puta ulazio na Rolling Stone listu 100 najvećih gitarista svih vremena.Bio je 81. 2003 i 16-ti 2011.godine.



Njegov ujak Butch je član i jedan od osnivača The Allman Brothers Band-a.Na njegov stil sviranja uticali su osim Duane Allmana i velikani: John Lee Hooker,Howlin Wolf,Albert King,Freddy King,Elmore James.Sa nepunih 13 godina,čudo od deteta, je svirao sa Buddy Guy-em i na turnejama sa Allman Brothers.



Svoju prvu grupu Derek Trucks Band osniva 1996.godine.Stil sviranja mu je jedinstven.Temelji su u bluesu a nadogradnja rock,jazz,soul.2010. i 2012. osvaja Grammy nagrade za najbolje blues albume godine.



Oženio se sa sjajnom pevačicom i gitaristkinjom Suzan Tedeschi pa se bend sada zove Tedeschi Trucks Band.

[video=youtube;pc5shTM1Pbs]http://www.youtube.com/watch?v=pc5shTM1Pbs[/video]

Pošto se često vratim na prethodne stranice da pogledam o kome je ponešto rečeno u ovoj temi,da se ne bi desilo da dupliram,mali podsetnik:
Johnny Winter , JJ Cale , Muddy Waters , Willie Dixon , Little Walter , Howlin Wolf , Etta James , John Lee Hooker , Bo Diddley ,Buddy Guy , Junior Wells , Peter Green , BB King , Albert King , Freddie King , Earl King , Albert Collins , Stevie Ray Vaughan , Jeff Beck , Koko Taylor , Nina Simone , Janis Joplin , Duane Allman , Rory Gallagher , Joe Bonamassa , Derek Trucks.
Ako ko od vas ima nekog svog favorita o kome bi nešto rekao,dopunjujte,ja nastavljam ovim tempom...A ima toga,ima...
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Chris Duarte (rođen 16. februara 1963),blues-rock gitarista,pevač i tekstopisac.Rodjen u San Antoniu,SAD.Počeo da svira gitaru sa 8 godina.
[FONT=&quot]1995.godine završio na četvrtom mestu u kategoriji "Najbolji blues gitarista " iza E.Clapton-a,Buddy Guy-a i BB King-a.Poput Rory Gallagher-a,ne obraća pažnju na trendove[/FONT][FONT=&quot] i reklamiranje,dosledan i iskren muzičar.[/FONT]

[video=youtube;bjB000OFUXI]http://www.youtube.com/watch?v=bjB000OFUXI&feature=related[/video]

UH,kako je ovo dobro...
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Ana Popović naše gore list...Stvarno sam ponosan...Em što odlično svira,em što izgleda kao avion...Svestrana :)

Da ja tu sad ne bih nešto pisao evo Ana Popovic - The Official Site - Home pa koga interesuje pogledaće....

[video=youtube;7WfKtdFiO2k]http://www.youtube.com/watch?v=7WfKtdFiO2k&feature=related[/video]
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Da se posle par biografija uslovno mladjih vratimo na one koji već jesu legende...

Dodje red i na njega.

Eric Patrick Clapton, je rođen 30. marta 1945. , poznat pod nadimkom Slowhand, je engleski gitarista, pevač i kompozitor. On je jedan od najuspešnijih muzičara 20. veka i tri puta je uvođen u Rokenrol kuću slavnih što je bez presedana. Muzički kritičari, jednako kao i njegovi obožavaoci, gledaju na njega kao na jednog od najvećih gitarista svih vremena. Eric Clapton je rangiran kao 4. na Roling stonovoj listi Najvećih gitarista svih vremena i kao 53. na njihovoj listi besmrtnika; 100 najvećih umetnika svih vremena.

Mada se Kleptonov muzički stil menjao tokom njegove karijere on je uvek zadržao deo svojih bluz korena.
Poznat je po tome što nikad ne koristi svoj mali prst dok svira.


Sad nešto iz mog ugla.Nisam neki ljubitelj Clapton-a.Mnogi se,sigurno s pravom,neće sloziti sa mnom.Jeste da je jedan od najvećih,jeste da je vrhunski muzičar,jeste da je umetnik,ali…Ne seda mi…Ne deluje mi iskreno…Ne bih ga stavio na 4.mesto 100 najvećih gitarista.Ima i boljih.Gledao sam snimak gde sviraju Jeff Beck,Albert Collins,BB King i E.Clapton zajedno.Svi odsviraju svoje deonice savršeno.I Clapton.Kod prve trojice osetim zelju,osetim dušu,kod Claptona ne…Mozda sam umislio.Ponavljam,to je ono što ja osećem,pa da sam jedini na svetu koji tako misli,a verovatno jesam,tako je kako je.

Mada,da je legenda,legenda je…

[video=youtube;Q3L4spg8vyo]http://www.youtube.com/watch?v=Q3L4spg8vyo&feature=related[/video]

Cocaine je napisao i komponovao JJ Cale,jedan od mojih omiljenih...Clapton je preuzeo i prisvojio...Verujem da je i to jedan od razloga da mislim o Clapton-u to sto mislim...Ej Hooker,ne bleji više nego postaj ovo...
 

hardbluesman

Aktivan Član
28.11.2010
109
8
18
39
meni je njegova fluidnost u sviranju ono što ga čini posebnim,to definitivno nema ni jedan drugi gitarist...

a kaj se tiće iskrenosti:

[video=youtube;MjRI8LXChus]http://www.youtube.com/watch?v=MjRI8LXChus[/video]

inaće ovo za cocaine...svaki blueser je svirao maltene više obrada nego svojih stvari,to se u osnovi radi kao hommage.

Ima jedan interviju sa JJ Caleom kad je rekao da se počeo smatrati glazbenikom kad je Eric obradio njegove stvari (cocaine,after midnight itd...)

Clapton is god!

sorry,morao sam!
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
hardbluesman je napisao(la):
meni je njegova fluidnost u sviranju ono što ga čini posebnim,to definitivno nema ni jedan drugi gitarist...
inaće ovo za cocaine...svaki blueser je svirao maltene više obrada nego svojih stvari,to se u osnovi radi kao hommage.
Ima jedan interviju sa JJ Caleom kad je rekao da se počeo smatrati glazbenikom kad je Eric obradio njegove stvari (cocaine,after midnight itd...)
Clapton is god!
sorry,morao sam!

Hardbluesman,volim da raspravljam na ovu temu.

To da je svaki bluzer svirao više tudjih nego svojih stvari....Ne bih se baš složio sa tim.Da su neke pesme šetale od jednog do drugog je tačno,da je pojedinim pesmama teško naći koren i to je tačno.Ali to je bio neki običaj,da ga tako nazovem,kod starijih bluzera.Većina njih su bili prijatelji i u privatnom životu tako da u to doba nije bilo ništa neobično da sviraju pesme koje nisu njihove.Oni,uslovno rečeno,nisu živeli od muzike nego za muziku.
Muddy Waters nikad nije krio da,na primer,Hoochie Coochie Man nije njegova pesma nego od Willie Dixon-a. Willie Dixon je napisao i Spoonful koju je pevao Howlin' Wolf. Ima primera,da ih sad ne navodim,ali to je nekih 20-ak pesama koje su se vrtele u krug.I to se znalo,niko tu ništa nije krio i nikome to nije smetalo.Imam koncert Muddy Waters-a,legenda nad legendama,pred kraj koncerta zove Willie Dixon-a na binu,pevaju zajedno, Muddy ga gleda kao boga,da se naježiš...

E sad,pesme koje si naveo ,Cocaine i After midnight od JJ Cale-a Clapton je jednostavno prisvojio.Duane Allman je odradio pesmu Layla.Clapton je takodje prisvojio.A to su neke od pesama koje su ga proslavile.Ne znam ni jednog bluzera kojeg su proslavile tudje pesme,osim Claptona.Možda sam u neku ruku i "ljut" na njega zbog toga.

Uopšte ne sporim njegovo sviračko umeće.I priznajem da je legenda.

A ne bi ni bilo normalno da se slažemo za svakog muzičara.Bitno je da volimo blues.Slušaj i gledaj ovo,ako nisi do sad....

[video=youtube;GXO5AEVxw5k]http://www.youtube.com/watch?v=GXO5AEVxw5k[/video]

Pozdrav
 

hardbluesman

Aktivan Član
28.11.2010
109
8
18
39
Napokon neko tko voli pričati o tome! Kad sam napisao ono za covere sam karikirao malo,nisam mislio baš toako,naravno! A što se tiće cocain,after midnight,layla itd,istina je da su mu te stvari donijele ogronu lovu,ali po meni su njega proslavile stvari koje su izašle puno prije,npr ova mi pada na pamet:

[video=youtube;dOWVg0AoHWE]http://www.youtube.com/watch?v=dOWVg0AoHWE[/video]

gdje lik zaista satire,ako uzmemo u obzir to doba,rijetko tko je žešće peglao,možda dečki iz canned heata (jedan od mojih omiljenih),a
ove gore navedene je izdao kad je već bio megazvijezda!

a kaj sw tiče ovog videa koji si ti stavio,vidio sam ga već,i da,nasprem collinsa ili buddy guya izgleda kao da spava,al šta ćeš,loš dan :D hah,šalim se,gle,neznam jel sviraš što,al ja znam iz vlastite ruke,kad se popnem na stage,pogotovo kad su jamovi kakvi,nekad se zaista teško uklopit,nevezano za iskustvo,znanje ili količinu droge prije,jednostavno ne ide,tako da i to uzmi u obzir!ž

a i na kraju krajeva,kao što si i sam rekao ne mogu se svi u svemu slagat! tako da ono,bitno da djelimo strast prema ovoj fenomenalnoj glazbi!

A i valjda ćemo jednom prilikom kakvu svirku zajedno poslušat uz pivkana,pa ćemo porazgovarat!

zz
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Hooker

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
[QUOTEd

A i valjda ćemo jednom prilikom kakvu svirku zajedno poslušat uz pivkana,pa ćemo porazgovarat!

zz[/QUOTE]

:respect:
 

Casper Hero

Banned
Banovan
20.01.2012
171
37
0
46
Hooker je napisao(la):
Eric Patrick Clapton, je rođen 30. marta 1945. , poznat pod nadimkom Slowhand, je engleski gitarista, pevač i kompozitor. On je jedan od najuspešnijih muzičara 20. veka i tri puta je uvođen u Rokenrol kuću slavnih što je bez presedana. Muzički kritičari, jednako kao i njegovi obožavaoci, gledaju na njega kao na jednog od najvećih gitarista svih vremena. Eric Clapton je rangiran kao 4. na Roling stonovoj listi Najvećih gitarista svih vremena i kao 53. na njihovoj listi besmrtnika; 100 najvećih umetnika svih vremena.



Mada,da je legenda,legenda je…

Ferari-SP12-EC--samo-za-Kleptona
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Jeff Healey (Norman Jeffrey Healey, 1966 - 2008),slepi rock,blues i jazz gitarista. Rođen je u Torontu, Ontario (Kanada). Lider grupe Jeff Healey Band imao je rak od prve godine života - jednu retku formu zbog kojeg je izgubio vid. Slepi Healey naučio je da svira gitaru držeći je položenu u krilu.

Zbog svog jedinstvenog stila sviranja, i bluzerskog vokala, stekao je reputaciju čuda. Godinama je Jeff Healey išao na turneje i svirao sa mnogim legendama roka i bluza, kao što su: Dire Straits, Stevie Ray Vaughan, Buddy Guy, BB King, ZZ Top, Eric Clapton i mnogi drugi. Slavu je stekao sa svojim platinastim albumom "See the Light" iz 1988, a taj album je pratio i singl "Angel Eyes".

Umro je od raka 2.03.2008.godine. 2009 je uvršten u Terry Fox Hall of Fame

[video=youtube;wdLCJvoLYe0]http://www.youtube.com/watch?v=wdLCJvoLYe0&feature=related[/video]

Naježim se kad god gledam ovo...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hardbluesman

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Moram da dopunim...Skoro nadjoh ovaj podatak.

Legenda kaže da je njegov otac-usvojitelj stavio svoju gitaru detetu u krevetac – zbog retkog oblika raka, dete je ostalo bez očnih jabučica – i mali je udarao po žicama gitare položene pred njim. Tako je nekako i počeo da svira,a ostalo je legenda…

[video=youtube;MJh3KaIKDAw]http://www.youtube.com/watch?v=MJh3KaIKDAw[/video]

U originalu ovo izvode The Beatles...Jeff-ova obrada mi je bolja od originala.