Blue Cheese + White Widow, auto, 250w hps

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
Niko ni mukajet u ovom dnevniku pa ću ja neku.
Update;
-Režim; 20/4
-Zaljevanje; "uveče" po 5 dc. svakoj, izvorske vode.
(zabio na ljevku komad crijeva za tu svrhu jer je nespretno oko nje zaliti.)
-P.H;. meni nepoznat
(dodaću na to 10 kapi alkoholnog octa sljedeće zaljevanje)
-Temperatura; pored biljaka oko 27
-Vlaga; varira oko 70. povelika ali tako je i okolo boxa,moram da izoliram box.
Vidim da im u početku fali dušika po vodiću za indoor, a od toga imam samo ureju, koja je jaka i može spržiti biljku.
Dal da im ipak umješam u vodu desetak zrnaca svakoj????
Slike;
Screenshot_1.jpg pogled.jpg Screenshot_2.jpg sirela.jpg widow.jpg Screenshot_3.jpg
Solarna snaga od 80 wata će pratiti rad ventilatora
Screenshot_4.jpg
Dok sijalice idu preko upsa koji zviždi kad nestane truje a i regulara napon stalno.
Danas im 22 dan, sramota me koliko su male eto
 

Prilozi

  • widow.jpg
    widow.jpg
    54,4 KB · Pregleda: 27

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Deset kapi sirceta na 5 deci vode, ja se ne bih usudio tim zaliti a ne bih ni tebi preporucio, jer kad stavim dvije tri kapi na 2 litra vode ph mi padne na 6.6, ph vode iz pipe kod mene je 7.3-7.4. Na tako malu kolicinu vode, bolje kapni par kapi limuna-3-4. Mada ja zalivam vodom odstajalom 20 min i nemam problema sa PH.
Po cemu im fali dusika, meni djeluju okej boje?
Dosta je to dana, do sada su trebale i poceti cvjetati :) no, sad ce se one trgnuti, polako, carolija pocinje uskoro :D
Bice to sve dobro! Srecno jos jednom.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
Ovo za vodu sam u banani, nit na nebu nit' zemlji. :zvezda::Izvorska voda koja je iz šume sprovedena 750 metara, to još moji stari radili.
Baba se sjeća kad su to kopali. Kroz gumeno crijevo alkatelno deblje. Nikad ne presušuje i to.
Iz akvaristike (jednog od mojih hobija) znam da nema ili jako malo oku neprimjetno kamenca. Jer su mi ribe bile zdrave i nije se skupljao kamenac na staklu,
Dok gradska voda do koja mi je isto tu u mjestu je puna klora i kamenca to se vidi svugdje, Pa sam pio i sam izvorsku.
Znači mogu je spuštat ono ph njen visok ili obrnuto, tako nek je sad gdje je dok nepremjerim vode. tj kupim ph mjerač.
Za dušik sam rekao da fali jer tako piše ovdje na forumu u onom pdf-u kojeg sam skinuo na komp. Kao piše da im je u početku potrebno više dušika N jel. pa reko da ima dodam, onda se sjetim pa imam ja pllantelu cvijet, valjaće dok se bolje ne opskrbim.
Ništa sutra im je u 9 sati ujutro noć do tri. pa ću ih zaliti i dati pola doze plantelle da vidimo nebili ih malo još ispravio, baš sam ih ugnjavio, da je to zločin, al ebg još me upala dere. :objesen:

(hvala drug na info)
 

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Drug, ja zalivam cesmovacom ima kamenca ima hlora, ne pravi mi problem neki. Zato i sacekam 20 min da hlor ispari. Ne znas kakav je PH izvorske vode, ove gradske bar znas priblizno, pa ti moze biti laksi orjentir da nastelujes PH posto ga vec stelujes i to napamet.
A po cemu si ti primjerio da im fali azot?
Trebao si biljke slikati odozgo ako hoces da ti se kaze da li je gladna ili ne, a ne iz profila i to tako male. Mada meni ta zelena boja djeluje okej.
Prije nego ih pognojis, konsultuj se sa svojim metrorom, ako ga imas. Daj mu da vidi slike, pa neka ti kaze sta joj fali.
Nemoj raditi na svoju ruku prije nego pitas nekoga iskusnog za savjet, uprskaces sve iz iskustva ti kazem. Vidi koliko je nezavrsenih dnevnika, ima ih dosta zbog neposlusnosti i nekonsultacije sa iskusnijim clanovima.
Forum nam sluzi da se pita, pokaze, clanovi sluze da se druze i pomognu, neka nepisana pravila. :D
Potrebna ti je pomoc od pocetka, trazi je, naces je, poslusaj i rjesices mozda sve probleme growa.

Ova domaja sve bolje puca kako se kjura, huuuh

Long live :vutra:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: -BäR-

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
zar za 20 minuta već klor ispari,? mi smo u akvaristici čekali cijelu noć
ne žurim ja sa gnjojenjem. danas im je 22-a dana a ja tek razmišljam o tome, boja im je ok. onako ljepo zelena, i slaba mi je kamera na mobu za detalje, a poklonio digitalca neki dan.
Mogla bi biti i tamnija kako gledam da ljudi imaju.
No polaganini, nek se malko oporave od onih šokova pa će vidimo.
Mentora nemam, vi ste svi moji mentori, svoi pomažete neko šalom neko komentarom,savjetom a neki i što mi ne dolaze tu.
Netreba mi pomoć od početka, počeo sam ja odavno.
Sad kad napravim rezime, radim ja na ovome dugo, sad su finese u pitanju.
Dont wory, čiko se sabro presložio.
Big box raste. sve po p.s.-u
Znam čemu služe forumi i otkud ta riječ nemoj da ti sad dignem jedan sa tvojim nickom neki smf taj mi je najbrži.
Kakav azot sad, ebaga ti po čemu si ovo,po čemu si ono, jesam ti reklo da ima pdf sa time.
Ajmo jednu džoksu spržiti vakat je i ko je koze pogubio dosad je zapalio kako moj narod to kaže :puuuh::
otvorite prozore da dedo malko poleti:let:

 

Dvolicni

Aktivan Član
11.07.2014
692
2.367
163
Hrvatska
prijatelju ako imas sprovedenu izvorsku vodu onda ni sam neznas kolko si sretan, ja na tvom mjestu se nebih zamarao s ph i odjebo bi u svakom pogledu gradsku vodu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: deraxor

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
Imam dva izvora, jedan pored kuće u mjestu, koji kontrolira mjesni vodovod. Čisti i to.
I sa sela vučem u kantama u autu.
Volio bi ih provjeriti al nemam sad ph, metar, moram ja i jesti, nemogu sve pokupovati.
Ionako sam tanak.
Danas tj njima ujutro sam zalio izvorskom vodom po pola litre i dodao pola doze plantelle cvijet.
Znam da bi trebalo za wege ali ja nemam, sljedeći grow će biti bolji što se opreme tiče.
Nego ako neko ima vagu i koji cvijet (nemam ni vagu)
da mi postavi sliku kako izgleda u odnosu na recimo upaljač obični, da imam neku orjentaciju.
Unaprijed zahvalan autor teme. :razvaljen::
 
Poslednja izmena:

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
Evo nakon dva dana mala nadogradnja dnevnika.
Kuburio sam sa velikom vlagom pa sam ubacio još dva venilatora za mješanje zraka,
Svaki puše po jednoj biljci, i stari sam stavio na dno da mješa i donji zrak.
Pojačao sam i dodao mogućnost još pojačanja p.c. venta trako što sam zaljepio dva jedan za drugi.
Postoji još jedan za ispuh sa desne strane u ravnini sa ovim koji testiram.
slika;
1.jpg 2.jpg
Male gnjojim polako izgleda da su se malo oporavile. Boja se zalenila, slikao sam udovicu samo i ww je slična a nije mi se dalo je vući van iz boxa.
Slike:
3.jpg 4.jpg
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Bravo vrtlaru, krenulo za ozbac, vlaga im sad pogoduje samo nek je prozracno i temp na lišću da ne prelazi 30 predugo. Svaki dan malko ju protresi da ojaca stabljiku, za par dana ces vidjeti da se zadebljava, ph za automatik je u vecini slucaja nebitan pa odmori od ph metra i vrjednosti za ovaj grow. A testiranje nastavi, trebat ce skidati vlagu u cvatu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri and deraxor

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
Doslovno spavam uz box, i u planu mi je staviti krevet pored, keve mi.
Otvaram vrata radi vlage i vrućine po danu, možda je bolje da stavim jedan vent na vrata koji preko timera radio kad i svjetla.
Možda i noću, zato je krevet u planu a odma dižem dušek,
Sad vidim koliko je tavan nezgodan, ali uvjek mi neko naleti vidilo bi se da nešto stalno pipam oko kutije, sigurnost prije svega.
mister @1310 kolega od jamesa 007 ne tresem ih pušu ventići polako pa ih njišu ali mogu š'o ne.
Mala pauza za velikog majstora growa. Uz smoke i fly on the wind.
Ode čiko nešto da obavi pa da vidimo ko vlaži ondak
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
Ee vrime je za jedan updejtić.
Šta rekli moji dalmoši "vakat je".
Male rastu ko lude, malo ih gnjojim,malo zaljevam sve oprezno i pomalo.
Osim par rupica na jednom listu koji možda w.w. vuče još iz "djetinjstva"
Ali,but,bat,,,,prerastaju mi boxić. moram dovršiti veliki pa lupam po njemu cio dan.
Pa da mali sredim,. pošto je na neizoliranom tavanu stvarno teško i moraš visiti stalno a znam da neću moći biti uza njih 24 sata.
Nabavio sam fližider tj. mali zamrzivač.
Koji će uz male preinake biti odličan rasadnik.
Problem. kako ću to dić sam na tavan a nemogu zvati nikog jer je gore uhhh. sve u znaku growa.
Nemoguće da taj ne zapita "šta je ovo ebote pajo patak?"
Koluturnik,??? hmmm!
Ne radi me ovaj dim više od outdora, pa zapalim jednom,dvaput a i prelađen sam.
Ok. videonadzor je postavljen,na ulaz. (zbog dimnjačara,poštara i sl...)
Za detalje pogledajte temu:
https://www.vutra.org/threads/video-nadzor-biljaka-jeftine-solucije.16344/#post-482035
Slike biljoza:
IMG_20160916_080036.jpg IMG_20160916_080039.jpg IMG_20160916_080046.jpg IMG_20160916_080058.jpg IMG_20160916_080103.jpg
Ta razgranatija je white widow, a manja i u nižoj posudi je ta "sirela" njoj sam prekjuče cvakno vrh, nije se još baš oporavila ali su joj izbila dva nova.
Vidi se da je sireli svjetlo visoko pa se uspravila ali brzo će ona spustiti grane,
dok je udowici za sad taman ali nemogu je spuštati pa mora koliko sutra,preksutra u big box.
Iii:zvezda:: ću ja biti prvi koji je presađivao iz veće posude u manju
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310 and Raconja

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.563
163
Trichome City
Kako ćeš iz veće posude u manju? Baš me zanima kako bi izgledao postupak presadjivanja, budući da cijelu količinu zemlje iz veće posude moraš ugurat u manju, meni to izgleda neizvedivo. Mission impossible. I da uspiješ nagurat u manju posudu ne znam kako bi se biljka oporavila, jer čačkat po korijenu nikako nije preporučljivo, a ti bi ga morao doslovno zgnječit ili odstranit dio korjenskog sustava.
 

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
a šta ste se nafatali :lol: male tajne velikih majstora, jeste čuli za bonsai?

Koljeg @1310 slikaću ih sutra po njihovom danu kad ne rade sijalice, izbjegavam nepotrebno maltretiranije biljaka.
moram da izbrojim koji im je dan uopće. o_O :upiii:

ooo...pa danas im 30-eti dan. mjesečnica prva....aj mašala nek su djeca živa i zdrava, :puuuh::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310 and Triptank

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
Probudio sam curice za slikanje.
Nemam neku kameru na mobu a i zamračio sam tavan po prilično.
Uglavnom sirela je baš tamno zelene boje. Ko da sam joj davao vitamin D od @1310 pratije i udovica
Nevjerovatno s obzirom kroz što su prošle.
Iznio ih, napravio malu rošadu, digo spustio koliko se dalo da dobijem malo na vremenu.
Za box veliki trebam još vrata i namjestiti instalaciju iliti setup.
Izoliram svim i svačim trebaće i ta vrata kasnije, nemam sad izolacije. biće do zime.
nisam ih pobilježio nemam vremena za detalje sad
slike
IMG_20160917_095332.jpg IMG_20160917_095504.jpg IMG_20160917_095523.jpg IMG_20160917_095719.jpg IMG_20160917_095728.jpg IMG_20160917_095749.jpg IMG_20160917_095803.jpg IMG_20160917_095812.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310 and Raconja

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
a joj brate i meni je taj box više na vr glave,
kito sam ga, izolirao, tamo amo, pribij zabij, pa nevalja ajmo jednu zapalit, pa crtaj.
evo idem sad nacrtat instalacije. nadam se da na terenu neće biti obrnuto sve :razvaljen::
vrata, instalacije, sijalica ništa još sve čeka.
 

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
Dame i gospodo!
Velika mi je čast i zadovoljstvo, predstaviti vam
Novi model grow boxa "Uzgajivač bunike X.r 3.Z euro"!
Sad vi; :clap:: :clap:: :clap:::clap::
Hvala,hvala.
Kao članovi ovog foruma imate svi popust od nevjerovatnih 3% na nacrt i planove ovog boxa. :joint2:
Ali to nije sve ukoliko naručite nacrt odma, dobijate i detaljne upute o konstrukciji te isti možete sami napraviti kod svoje kuće.
Sa svojom ženom, djevojkom ili pak sa nečijom tuđom ženom, djevojkom.
Odlučio sam se na ovaj korak.
Jer mi je mala white widow prerasla boxić, zabila se vrhovima u lampe.
Te nakon noćašnjeg cijelovečernjeg rada
Upogonio sam napokon
"Uzgajivač bunike X.r 3.Z euro"! ..jeeeeap...uuuuu..:banana123::banana123:
Dorada ima more, ali stvarno mi muka više. :objesen: IMG_20160919_135942.jpg IMG_20160919_135949.jpg IMG_20160919_135957.jpg IMG_20160919_140000.jpg IMG_20160919_140006.jpg IMG_20160919_140015.jpg IMG_20160919_140030.jpg IMG_20160919_140044.jpg
IMG_20160919_141348.jpg