Blue Cheese + White Widow, auto, 250w hps

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Dobro je to drug, sad ce ona da uziva, a i ti posmatrajuci je :D
Nabaci neku reflekrujucu foliju unutra ili ofarbaj u mat bijelu boju. :) Alu folija nije dobar izbor ako se odlucis za nju.
Vezao si nekim kanapama reflektor? Grije se on od lame solidno, pa pripazi se cika u crvenom :) Tako isto i za prigusnicu. :) Sigurnost od pozara na prvom mjestu :)
Sretno daljeeeee! :joint:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: deraxor

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
Box je iznutra bijele mat boje. sa jedne stranice je iverica bijela.
Ostalo sam umotao u foliju koju san kupio sa lampom.
Trća mi je to ljepiti, nemam ni neostika, ni uložaka za klamaricu.
A da nebude pola ovako, pola onako, obojiću jednom sve u mat bijelu. za drvo boju.
Sijalica visi na konopima za spuštanje, a tu su "osiguranja" sa svake strane konkretno plastična ona nit za flaksericu. I sve uvezano spojevi sa silikonom za tempreature do 700 stupnjeva. (to crveno)
Mnoge stvari nisam dotego kao ni navedeni sistem spuštanja/dizanja.
Vjerujem da će box ubrzo sasvim drugačije izgledati, sad samo da sam ga upogonio da je u funkciji.
Malo sam dremno pa odoh da vidim temperaturu i vlagu, danas je hladno i kiša.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310 and budalin

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
nemojmo pretjerivati, znam da ti je drago @1310
da nije bilo tebe i @budalina mislim da bi odusto. ovako bilo me sramota.
Vlaga odma pala, sinoć kada je sijalica radila par sati premjerim vlagu 56% a stalno je bila 70-80 %
temp. 24.
Vjerovo sam vam kad ste govorili: "veliki box, mali problem".
Al sad baš vidim, da je tako.
Treba još izolacije, detalje riješiti.Mislim da će dorada biti toliko da za koji mjesec to će izgledati sasvim drugačije.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Haha šalim se naravno ali blesice i biljka dobro izgleda. :DPretumbavat ces ti to još nekoliko puta, uvjek može bolje.
Predložio bih ipak foliju, makar ovu sto ju platnom zovu a nije, barem nije skupa, refleksija je puno bolja, zapravo je jedina mana teško ljepljenje. Nasao se način, hehe:banana_rasta:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
Box je komplet, urađen domaćom pameću i snagom!
U njegov izradu u iskorišteni su mnogi materijali predviđeni za otpad, pa se sa pravom može reći i da je ekološki proizvod.
Koji se može opet reciklirati.
Što drugo reći osim da je "Uzgajivač Bunike Z.3"
Novitet na ovim prostorima te opravdava cijenu koja je zbilja smiješna naspram zadovoljstva koji vam
nudi, kako vama tako i krugu vaše obitelji,,,,,,,, otvorite vrata da dedo malo poleti... :let:
Prvi problem, "Kandže" pojavile se kandže od vrha prema dnu, niti sam gnjojio zadnjih par dana niti zaljevao previše, zemlja je na dodir vlažna.
Onda služeći se tražilicom na forumu nađem da može biti najverovatnije....svašta.
Eto to sam našao,,te ovo može biti te ono.
Za sad sam digao hps sijalicu. U malom su se motale u cfl nije im bilo ništa ali izgleda da bez cool tobe na 30 cm od hps im je puno vrutje. pa digoh sijalicu, sutra ujutro zaljevanje pa će vidimo.
Temp: 27
vlaga 56
režim 20/4
starost biljaka 32 dana vjerujem da su počele cvati
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Drug, bez slike, tesko se odredi sta je, moze biti ''ovo'' a moze biti i ''ono''.
Kandze prema dole su od previse zalivanja i od nakupina soli u zemlji, pa i da je nesto truje. Kada zalivas, zalivaj da bude 30-ak% runoffa. Zalivas lagano, jer kod brzog zalivanja voda samo sklizne niz saksiju-pot. Sacekas da se zemlja fino osusi, pot postane lagan, zabodes prst 2-3 centimetra i vidis je li suvo, zalijes do runofa i opusteno.
Mozda budes morao raditi flush a mozda bi mogao malo rjedje zalivati.
Temperatura i vlaga su okej, kao i rezim :)

EDIT: Kod mene je HPS 250w 20-23cm od biljke bez CT. Izduzice ti se biljka.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: deraxor

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
drug moj nije do previše zalivanja, .
Zbog velike vlage, zalijevao sam ih svaki dan po jednu sa po pola l. vode izvorske. Tako sam ih zalijevao u malom boxu.
Istina kroz lijevak na kojem je komad crijeva,,trebao bi neko finije zaljevanje složiti nekokakvo sito. da se finije rasprši voda.
Neznam šta je "runoff"?! sad će upišem u pretragu.
Nije ni do gnjojenja, nisam ih ni gnjojio ima 3,,4 dana. A i prije dva puta sedmično sa pola preporučene doze plantelle. dosad 3-4 puta i primile su gnjojivo odlično dobile tamno zelenu boju, počele pjevušiti pod tušem...
Digao sam svijetlo. stavio jači vent 12. mm. kompjuterski za miješanje zraka. Sad im je noć još malo pa ću ih zaliti obilnije i upaliti i drugi vent za ispuh. Malo sipati octa u vodu, nju sam promjenio nosim sa drugog izvora.

Zatim prelazimo na druge radnje.
Krenule su od vrha da se uvijaju i prema dolje, nije zahvatilo sve.
Slikaću da vidite.
 
Poslednja izmena:

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
evo slike.sad sam od boxa, brijem da su se kandže smanjile od kako sam digao svijetlo i pojačao miješanje.
zalio sam white widow sa 4 litre vode, mlake u koju sam dodao po čepa tog od octa, octa jel.
nisam gnojio.
slike ispod lampe al idem na put sad nema me do popodne,
IMG_20160922_065303.jpg IMG_20160922_065308.jpg
 

Prilozi

  • IMG_20160922_065317.jpg
    IMG_20160922_065317.jpg
    188,3 KB · Pregleda: 20
  • Sviđa mi se
Reactions: Sonic85

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Jooooooooooj, bez hps si trebao dati sliku :D
dosad 3-4 puta i primile su gnjojivo odlično dobile tamno zelenu boju
To bi moglo znaciti previse azota.
Runoff ti je ono sto ti ostane u posudici ispod saksije posle zalivanja. :) Iduci put kad zalijes i to sto se iscjedi, saspi u casicu neku pa pogledaj da li je bas onako zute boje voda, ako jeste, uradi flush, da se isperu nakupine soli od gnojiva u zemlji.
zalijevao sam ih svaki dan po jednu sa po pola l. vode
Nema potrebe za takvim zalivanjem, i nemoj tako dizati vlagu, utopices biljke. Vlagu dignes nekom posudom sa vodom u kojoj je mokra krpa-peskir, sundjer ili slicno, a biljku jednom zalijes i dok se ne osusi zemlja skroz i pot ne postane lagan ne zalivas.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: deraxor and 1310

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
nije moglo bez svijetla, na tavanu isto baš nema neko osvjetljenje ,moram i to riješiti. zatim sam morao na put, sad došao. dobio sam neki stari laminat pa ću ga posložiti oko boxa da nije sve u prašini.
Našao sam stare lance od krave šarenke. :thumb:
Nešto konitam da ja nebi sad sve to odjednom uradio, ostaviću ovako za sad djeluje mi da se oporavljaju, pa da vidimo, poslije druge mjere poduzeti, da znam i za ubuduće.
White widow ima kandže samo na vrhu sad.
Mala cheese je još bolja,
Hvala na runoffu :joint:
smanjiću zaljevanje, sad su u cvatu vlaga mora još dolje.
Idem pokositi dvorište, pa oko boxa malo. opa, cupa, :cool23:
 

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
Update:

Cure su već dobro ušle u cvijetanje.
Mučim muku sa vlagom i temperaturom.
Pojačao sam mješanje zraka u boxu.
Tako da su za to sad tri kompjuterska ventilatora, jedan od 12mm i dva po 8mm
Kako je cio tavan neizoliran mnogo mi box prati okolnu skoro vanjsku temperaturu.
Grijem jednom sijalicom običnom od 50 w. stalno.
Preko dana je stanje solidno, ali noću kreće vlaga van pa i njima unutra.
iako im je tada dan.
Režim krećem na 12/12
polako svaki dan im dodam koji sat tj produžujem, kontam i u prirodi ide polako.
Lakše će mi biti i kontrolirati temperaturu na toj vremenskoj razlici.
Ubaciću im i onaj vrag od lampe trafo,prigušnica kako li se zove vidim i on se ljepo grije pa nek im grije kad rade sijalice.
Još su kandže pri vrhu samo ali ipak.
Slike od blue chesse koju sam malo umotao u foliju i pritegao grane dolje žicom da ima svjetlosti svugdje.
Juče je zalivena sa 3 dcl vode izvorske i dodao trećinu plantele.





IMG_20160926_151749.jpg IMG_20160926_151830.jpg IMG_20160926_151855.jpg IMG_20160926_165735.jpg IMG_20160926_151843.jpg
White widow ima 55 cm raste ko luda, moraću i nju savijati.
slika mog venta koji sam složio u trenutcima :puuuh:: :ajnstajn:

 

Prilozi

  • IMG_20160924_185846.jpg
    IMG_20160924_185846.jpg
    268,8 KB · Pregleda: 30

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
@Chan Chan i mene je strah, se zezat sa prihušnicom, tu je voda flush,ovo ono,bolje nek je van.
@budalin
sad sam temperaturu donekle riješio, jutro je najgore za tad im trebam dodati još grijanja i vlaga ubija zorom
preko 70% bude i 80.
danas još dva ventilatorića dodao, da svaki puše u jednu. i stari treći veći na sredini stavio ga na grijač od konzerve i sijalice 50 w složen.
Imam još osim sijalica naravno i akvarijski grijač držo sam ga jedno dva dana, onda mi se zaljepio za posudu od toline :fuck:
pa sam se pobojo da bi mogao crći mada sam i ovdje nalazio u dnevnicima da su ljudi koristili te akvarijske grijače. i da su radili van.
Jedino da ga u vodu stavim i hermetički zatvorim posudu ko što je i bio.
Kandže su se malo smanjile ali kao što vidite pri vrhu su još uvjek.
Naletio sam i da je to normalno sa početkom cvijetanja a opet šta znam, pokušavam sve, evo sam i tablicu složio da pratim temperature i vlegu po danu.... teško postići idel temp 27 vlaga 40 u cvijetanju
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Drug, tesko ces ti to izvesti na neizoliranom tavanu, idealne uslove. :)
Zato, nemoj ganjati idealu, nego gledaj da se vrti oko neke ravnoteze. Kod mene u kuci nije idealno, nekada kada je lampa upaljena bude 23-24 stepena, nekada kad je ugasena lampa bude 24-25, kazem nekad, zavisi kod mene i od temperatura napolju. :) Zato ne cimaj se puno oko toga, bitno da ne prelazi 30 i ne pada ispod 17 stepeni, i okej je. Vlaga je visoka, neka ti vent nekom slabom brzinom duva po biljci, valjda nece biti problema sa plijesni.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: deraxor