Blue Cheese + White Widow, auto, 250w hps

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
@1310
smislio sam "genijalno kad ne mogu cijeli tavan da izoliram, barem da okolo njega jednu prostorijicu pregradim i izoliram ima sad komada kojekakvih.
jer ovo je trća mislim, nemožemo se ovako igrat.
ja bi da probam topiranje, ovo ono, a ono ni setup da pogodim, da nespominjem da će trebati pratiti vrijeme stalno a zimi ko zna kako će biti.
Ok neki termostat će riješiti problem imam jedan od bojlera al neznam ga spojiti, i akvarijski grijač i koliko ga spominjem izgleda da će on biti sutra montiran.pa nek potpomogne i on je 50 w.
@budalin zbog pljesni mi je out ranije završio. pa me stra'.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
and the winner iiiiiss @wuvuzela .!
Dnevnik je stvarno kupus. Možda da počnem sad novo u po' dnevnika. ..al pravo dobro opisuje stanje mog duha i rada.
Kreativni nered, kakav mi dnevnik takav i život, neuredno spavam,jedem,itd.
Nedostatak novaca utječe mnogo, tako sam prekopao sve svoje komade, u hrpi mog bogatstva koje sam mukotrpno sticao sve ove godine, i branio od roma.da ne odvezu. :joint:
Vlasnik sam (između ostalog) i jednog grijača i termostata iz bojlera klasičnog kupaonskog koji bi se mogao iskoristiti.
Al neznam to spojiti i vjerovatno od tog grijača ništa jer je prejak.
Akvarijski ima termostat u sebi i upaliće se kad treba i ugasiti.
Da nebi pregorio pošto ne nalazim da sigurno može raditi duže vrijeme. staviću ga u neki kanister sa vodom dobro ga zadihtat da mi ne stvara vlagu sa kojom se ionako borim.
On bi se trebao paliti i dodati topline noću i danju jer je sad nezgodno dani su topli, noći hladne.......
Tavan nije izoliran tu se sušilo žito pa je sa jedne strane samo poletvan
to je pomoćna zgrada uz kuću. koju isto renoviram tj. sređujem jer sam je zauzeo za sebe i pod ključem je i kamerama.,
To bi koštalo da se po p.s.- u izolira pa ću samo dio oko boxa za sad pregraditi i obložiti.
Ali kad razmislim,box na tavanu ima i svoje prednosti, ako neko dođe neće na tavan se penjat.
Zvukovi isto ne smetaju.
Mirisi nisu problem, netreba filter.

Teži se što više idealu od 27 c temp. i 40 %vlage (u cvatu). Par stupnjeva gore dolje tokom dana ali meni je stvarno vlaga često u crvenom a i temp se noću spusti. Nemoš visiti uz njega stalno 24 h. tako da malo automatiziranja treba.
Oprostite što puno pišem, ali ovo mi je sve što pričam ikome o svom hobiju.
Idem do boxa da vidim satuaciju danas sa ovim postavkama i postavim taj grijač od akvarija.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

marginalan

Aktivan Član
30.08.2015
143
460
63
Prijatelju koliko ja vidim imas jaku volju, dali ce to biti dovoljno, pa ajde da verujemo! Iskreno sa tim grejacem za akvarijum, tesko da ces postici taj ideal od 27 c i 40% U tvom slucaju,za tavan bez ikakve izolacije potrebno je da napravis izolovan pred prostor od boxa, u kome ces odrzavati temperaturu, a ista ce kroz pasivan ulaz u box To mozes od bilo kakvih dasaka letva i slicno Izolacija za tih par kvadrata nije skupa, a i da jeste postoi altenativa ;) ukoliko imas slame napunis dzakove ptitisnes ih necim da se ispresuju i sa tim ides daske pa dzakovi pa daske Naravno do tebe je,koliko se potrudis, toliko ces i da dobijes Sto se tice izolacije, provereno nema zime:) Malo maste puno volje i bez nekih finansija, moze se svasta napraviti :thumb: Zelim ti da doteras uzgoj do kraja:spliff:
 

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
jeste @marginalan svaka ti je na mjestu.
Ima se samo volje, a za grow treba dobra priprema i test a i para ko je skromnijih primanja, ok meni je prvi indoor uči se.
Što se tiče komada, stvarno sam ti ja kemijator, a i živim u ruralnom kraju gdje ima svega od prirode pa i ilovače.
Ali ne stignem, nemogu sad odvojiti par dana i samo dizat zemlju na tavan a nemogu nikog ni platiti.
Jer će vidjeti nije samo novac u pitanju već i sigurnost.
Da ne duljim i ne zbunjujem uglavnom ovo su sad vatrogasne mjere, sada im je noć i temperatura i vlaga su solidni skroz odstupanje od ideala u par stupnjeva postotaka jel.
Ali do sad i vjerovatno od rane zore kada je najhladnije. taj vremenski period nastojim pokriti.
Vidjećemo dali pomaže grijač akvarijski ubacio sam ga u kanister od 3 lit.
Bilo bi bolje manji ali sad nemam poklopaca za vodo cijevi i zadihtao, napravio sam još jedan grijač od sijalice i spojio.
Trebalo bi biti bolje.
Čim to pokrpim moram predkomoru napraviti gužva je u boxu i gubim kontrolu pomalo među tim žicama.
Komora na zemlji ozidana ciglom sa ventilatorom kroz neguruću neku cijev i unutra raznih grijača sa sklopkama.
Komora bi bila uz box.
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Grijesnice, ja te kao kolegu razumijem,mozda si uz sve to imao i nesretno djetinjstvo ali biljke ti nece oprostiti aljkavost,isprike i samosazaljenje. De primi se posla i napravi sto treba, nemam nofca, prodaj dupe sta davis, ak mozes mozes ako pak ne, ustedi pa probaj na godinu. Crveni kriz, Caritas,Crveni polumjesec, crveni planet, .Jbt. si citao nekog zidovskog samokriticara, kuku mene,lele njega , mene, mene,mene...
 

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
ajmo braćo složno ko na radnoj akciji. samo hrabro prozor mora noćas pasti.
biće, biće, još to je jedina prepreka koju treba hrabro i dostojanstveno preći pa ko živ ko mutav jel'
Živio!
Ovaj vutra radio me uspava samo neke laganice...to je krivac
 

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
Evo ovako sad stoje stvari. A to znači da stoje loše kod mene.
Biljke rastu,White Widow je oko 70/80 cm. Dok je chesse malena dosta, njoj odkako sam odrezao vrh stao rast.
Cvijetovi se pune. nemaju više onako masnu boju.
I ono što me muči i rastura su KANDŽE :bocni:: stalno su tu i to najviše na white widow, ova druga kao da je od nje se malko zarazila ili šta neznam šta da mislim.
Šta sam pokušavao za kandže!?
Zaljevao, smanjivao pojačavao, svako treći dan pa svako peti kad je baš skroz žedna.
Flushao ih do runofa. Voda samo lagano blatnjavo mutna ništa žuta ili nešto.
White Widow nisam nikako gnjoji.
Dok ovu drugu jesam lagano plantella cvijet.
Malu sam i rastezao žicom.
Grijao ih sijalicama.
Dizao svijetlo, spuštao.
Mislim :zvezda:: :fuck: i opet :fuck:

Zadnje sad postavke pošto su mi dvije sijalice od grijanja koje sam improvizovao, noćas crkle i bile su na hladnom dosta sati.
VENTILACIJA
MJEŠANJE Znači tri venta, od kompjutera jedan 12 cm drugi po 8 cm.
služe za miješanje zraka.

UPUH
Pasivan
ISPUH
Dva intelova sa procesora novije generacije zaljepljena jedan za drugi. za upuh.
Ljepo izvlače, osjeti se a i čuje, kupio sam i kupaonski vent ali je prebučan sve zviždi moram da ga utišam nekako.

RASVJETA
250w HPS-ica sad na 30 cm od white widov naherena prema maloj. od male cca. 50 cm.

REŽIM
sad je non stop svijetlo. odma se digla temperatura.

ĐUBRENJE
Plantella cvijet 10 ml na 2 litre white widow zadnji put ima i 10-etak dana
blue chesse prije tri dana

ZALJEVANJE
Ph mjerač nemam. zaljivam istom vodom ko i prije dok su bile ok.
(kako rekoh svašta sam stim probao, ništa uspio nisam)
trenutno stanje
White widow juče flushana do runofa danas već usisala runoff
vlažna sa vrha ne treba je zaljevati. Flushao je i florijalno iliti preko lista
Blue chesse;
flushana prije a zatim prije tri dana zalivena kad i dodao malo plantelle.
sa tri litre vode izvorske, otkuvane i mlake, zalijevanje lagano po zemlji. nisam preko lišća.

SLIKE
zeza me upload

IMG_20161009_121549.jpg IMG_20161009_121559.jpg IMG_20161009_121717.jpg
IMG_20161009_121618.jpg IMG_20161009_121612.jpg IMG_20161009_121559.jpg IMG_20161009_121717.jpg IMG_20161009_122038.jpg IMG_20161009_122038.jpg IMG_20161009_121549.jpg IMG_20161009_121559.jpg IMG_20161009_121612.jpg IMG_20161009_121618.jpg IMG_20161009_121717.jpg IMG_20161009_121642.jpg IMG_20161009_122038.jpg IMG_20161009_121549.jpg IMG_20161009_121559.jpg IMG_20161009_121612.jpg IMG_20161009_121618.jpg IMG_20161009_121717.jpg IMG_20161009_121642.jpg
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310 and -BäR-

marginalan

Aktivan Član
30.08.2015
143
460
63
Majstore kod tebe nije jedan problem vec vise njih Najveci je temperatura koja kako ja mogu da zakljucim plus minus i ha ha:upiii: To dobro nije:fuck: A i to izvorska prokuvana pa mlaka o_O cemu sve to A i slike su ti ne daj boze :upiii:
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: deraxor

imperator90

Aktivan Član
05.10.2016
187
283
63
ja sam mislio da ja imam problema sa samim sobom jer kad nesto zelim onda to mora bit odma a po tebi vidim da si puno vise od mene :O svaka cast ja to cjenim za ovo ne treba samo volja nego i hrabrost :lol: samo da jos dodam kako si na pocetku reko

"Evo mene u indoru, nakon ovogodišnjeg zadovoljavajućeg rezultata u outu (prvi put)
Out je bio prilično dobar sa obzirom na kišnu godinu i moje znanje."


pa od toga sta je dobro proslo ulozi malo,ne treba puno,dosta toga imas tako sam ja :D

živio sretno i zelim ti sve sto zelim i sebi :clap::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: deraxor

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Ja se pomalo bojim da ti doslovno ne izgoriš od želje da ti ovaj grow u nemogućim uvjetima uspije. Taj utikač, štipaljke i šta sve imaš golo od struje na podu, nekako osiguraj, podigni ili izbaci van iz boxa prije nego počne sve frcat.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: deraxor

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Imas jos jednu opciju, razgovor doma. Ljekovi ne rade, ovo radi. Ne moras ih prosvjetliti, objasnjavati, educirati, ionako te nece razumjeti, osim ako nisu primjetili neku razliku u tebi od ljeta, pozitivnu, ovdje je razlika drasticna, čestitam. Dovoljna je objava. Ako tak nejde, vrijeme je da se osamostalis.
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Potpisujem i slažem se sa svakom riječi od kolege 1310.Treba da popricas sa svojima oko problema sa lijekovima i alternativi koju si otkrio u vidu vutre.Bice ti lakše saditi.;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: deraxor