CFL and HPS 400w Prvi GROW

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
Napušena Vjeverica;216623 je napisao(la):
Korijen ostecen sto posto, vidim sad i po slici. Ista stvar se desila meni. Mislim, ja se za tvoje dobro nadam da grijesim ali cisto sumnjam. Vidjet cemo za tjedan dana. Jos ako su listovi mlohavi na dodir... gotova je stari moj. :) Al kazem, zivi bili pa vidjeli.

A šta vidiš po slici,aj majke ti ukaži nam da i mi vidimo....di vidiš korjen i mlohave listove???

i to ono 100% coviku govoriš...majko moja bolje da se odlogiram bar do sutra.....
 

nenash

Aktivan Član
14.11.2011
225
69
0
98
Drug, jedino što kod tebe nije u okvirima prihvatljivog je temperatura i to ih vjerovatno koči.kažeš da spuštaš na 35C. Pokušaj to spustiti do 30, znam da nije lako kad je vani toplije od toga ali jbg.I po svaku cijenu nadji jednu od dve preporučene zemlje.
Sretno
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Maki, frustriran si nesto puno u zadnje vrijeme. :)

http://s17.postimage.org/6k5yaymob/P6260125.jpg

Ta slika. E sad da ti objasnim u detalje sto ja tu vidim.
Rubovi listova su razliciti od sredine listova, uvrnuti su prema gore, izgubili su na... kako bih to nazvao uopce... na strukturi. Struktura je dobra rijec. I dam se kladit u sto god hoces da su mlohavi na dodir. U sto god hoces.

Vrijeme ce pokazat jesam li bio u krivu ili nisam. I iskreno bih volio da sam u krivu jer ako sam u pravu moze biljku bacit u smece.

Uostalom, odi u moj dnevnik. Pogledaj sto mi se desilo sa Super Budovima. Ista stvar. Ista.
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
zibisher je napisao(la):
Ne verujem da je to, presadio sam ih pre par dana ms dva tri, i koren je bio skroz ok nije mu nishta falilo

jesi ovo procitao...ako covik kaže da je korjen ok onda mu treba vjerovati...ili?

možda ispadne i kako ti vjeve kažeš...100% da je tako je neozbiljno coviku govorit uz sve njegove konstatacije
 

zibisher

Aktivan Član
23.04.2008
94
58
18
82
Evo ovako, tempratura i jeste u pitanju, i ja to mislim, tako da cu u skorije vreme da ih prebacim na mnogo bolje mesto gde je temp konstantna. Koren nije oshtecen imao sam ranije problema sa tim i znam shta se deshava ka jeste, obore se listovi a kasnije pochinje da zuti i da se sushi. Ovi vrhovi su zbog ph ili zbog djubrenja taj problem sam imao i zimus kad sam radio indoor, tako da veverice cenim ja to shto ti prichash, mozda si u pravu, nadam se da nisi. Kad sam presadjivao koren je ostao neoshtecen ni jedna dlachica nije odpala, Sve je bilo po propisu. Ovo mi je prvi grow indor soil koji pratite i vi, sadim vec nekih pa da ne preterujem ali ima 5 god sigurno, isterao sam 3 puta do kraja, sve je bilo outdoor i mrljavo ali je bilo ok. Kod hidra sam imao isti problem sa vrhovima listova i to je 100% bilo do ph zato shto mi je u tri dana bezao iznad 7.5. Nisam ja bash toliko nov u ovome, imam nekog iskustva. I listovi nisu mlohavi zategnuti su i sve je ekstra, jedino shto malo sporije rastu, shto kaze NENASH moguce da je zbog temperature, ali ni ona nije bash previsoka, plafon 35 nekad se desi malo preko, ali to regulishem odmah. Mozda je i zbog djubrenja, sutra cu da flush-am lepo da izregulishem ph josh malo. Videcemo za par dana. Presadjivanje je isto stresna situacija tako da je i to malo usporava. Prvi hidro mi je prvih 20 dana bio uzas ali nakon toga za 15 dana BOOM. Videcemo za par dana novi post. Mada mi je i majka rekla da su ok :D Videcemo za par dana kad cu da postavim i slike i sve! pozz
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Ne ne... joj znao sam da sam trebao dati vise teksta.


Ja nisam mislio na fizicko ostecenje korijena, nego na stresiranje korijena. Kada je biljka jako mala onda se mora presadivati iskljucivo s zemljom, znaci korijen ne smije ostati gol.
Na koji si ti nacin presadivao? Jesi li skroz otresao zemlju s korijena ili nisi? Pretpostavljam da jesi, posto kazes da je korijen u komadu :D

Ma dobro, bilo kako bilo, sretno, drzim ti fige. Ja sam na taj nacin zeznuo 2 tripoda. Sta rec.
 

zibisher

Aktivan Član
23.04.2008
94
58
18
82
Znam za jadac, naravno da sam sa zemljom presadio, jogurtsku chashu sam seko kao i uvek do sad, a iz saksijica, izvrnuo naopachke i polako tapkao dok ije izashao ceo komad kakva je i saksija. Reche ja da je sve po propisu, slika na profilu je jedna od mojih biljaka koje sam ranije sadio tako da dont wory be happy, Samo trazim korisne savete za koje je nisam znao, kako bih poboljshao ovaj grow. Sutra cu da ubacim pola doze slavola, to mu je za posle presadjivanja, stresne situacije, jachanje korena i poboljshanje uzimanja npk i mikro-makro elemanata iz zemljishta. Videcemo...
 

zibisher

Aktivan Član
23.04.2008
94
58
18
82
Ovako stoje stvari. nznm vishe koji je dan, ali vege ide kako treba. E sad pitanje, dali da obrnem ceo krug oko saksije pa da ih stavim na cvetanje, ili da ih u skorije vreme stavim na cvetanje. Uvio sam ih oko pola saksije, znachi da nisu mnogo male, pojavilo se na svakoj po 5-6 vrhova koji su bash lepo krenuli.
Sprzio ih bio plantelom, pa ih jedva izvadio, sad koristim npk 12 4 6 sa mnogo mikro i makro elemenata i potpuno su se izvukle i sad su ok!
Evo i fotkice!!!













 
  • Sviđa mi se
Reactions: oz

oz

Vutra Veteran
Poznanik Foruma
06.03.2008
1.401
7.652
258
Ushuaia, Patagonia
zibisher je napisao(la):
dali da obrnem ceo krug oko saksije pa da ih stavim na cvetanje, ili da ih u skorije vreme stavim na cvetanje.

ja bi na tvom mjestu pustio još bar desetak dana vege, neka se razviju još malo grane..inaće lijepe biljčice..sve 5
 

zibisher

Aktivan Član
23.04.2008
94
58
18
82
Stavicu ih josh 15 - 20 dana, ne zurim se ja nigde. Nije puno vremena ali mnogo znachi. Odradio josh malo lst, izvadio vrhove sa strane, malo spustio listove, da im ne zaklanjaju svetlost.
Imam jedno pitanjce, shta bi se desilo kad bih odstranio nekoliko listova i ostavio samo neophodne i velike?
Ja sam one zute skinuo i ok je. ebo malo LST-a (bele fleke su od kisele, prskam ih ponekad)







 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Bolje da ih supercropas nego rezes, znaci napravis supercrop tako da ti veliki fan listovi padnu skroz dolje vertikalno. Bolje to nego da ih sjeces.
 

zibisher

Aktivan Član
23.04.2008
94
58
18
82
Evako stoje stvari: Temp u boxu je od 27 do 30c, zalivam ih stajacom vodom ph 6.2-6.5 ph regulishem jabukovim sircetom, dodajem prigranu NPK12-4-6(najslichnije hesiju) sa puno mikro i makro el. Za sad je sve super.
Cvetanje planiram u vec spremnom boxu dim( Sh,d,v) 60x90x180, 400w HPS, imam mali ct, ac fan-ove 3 kom, i 4 od kompa, dodacu i josh ako bude trebalo, imam i turbinu dospel fi120 ali mi je malo buchnija pa nesmem da je ubacim, ako ima neki predlog o smanjivanju buke turbine bilo bi super.
Imam i par pitanja:
Koliko josh da ih drzim u vege?
Koliko rastu u cvetanju?
Hvala puno evo fotke sveze zalivenih i lst-ovanim.

Prva












Druga












Treca









Chetvrta







 

zibisher

Aktivan Član
23.04.2008
94
58
18
82
Zbog tehnichkih prblema nisam bio u mogucnosti da se javljam neko vreme ali evo, snasho se nekako.
12 dan cvetanja, radio sam bash dugu vegetaciju, izgleda je to do semena, a i pustio sam ih malo vishe da se razviju, kako ste mi i rekli. Odstranjene 2 zbog pola (ispadoshe mudonje), druge dve nisu loshe. Pochele su da chupave po malo. Ubacio sam im neki fito fert npk za cvetanje (napisacu iduci put koji je npk) i vidim da im prija.

Box je dimenzije 60s 90d 180v, imam jedan veliki ac koji hladi i izduvava, dva manja ac koja ubacuju vazduh i 4 pc na 12v koji meshaju. Temperatura je 30c kad je svetlo a 26c kad je mrak, zalivam ih vodom 6,5-6. Za sad je sve fino.
Evo i fotka sa mob pa koliko se vidi.

 

zibisher

Aktivan Član
23.04.2008
94
58
18
82
Biljke su 22 dan cvetanja, imam mali problem pogledajte slike i pomagajte!!!
Temperatura svetlo-30 mrak 24-5. Ph vode uvek oko 6,5. Djubrivo npk 3-8-6 sa mikro i makro el. mislim da je problam u djubrenju tako da sam dodao NPK 19-9-27 trebalo bi da je zbog nedostatka N. Zalivam ih na 3 dana. posude su od 10l. Provetravanje je ok. Samo me zanima shto zute listovi! Hvala na saradnji :D








































 
  • Sviđa mi se
Reactions: Casper Hero