Critical+2.0 (Dinafem) i Critical Kush (Barneys)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
31.03.2015
56
222
33
iza brda
Mislim da previse brinem. Ali u svakom growu sam bio takav. Volio bih biti perfektan... :)

Drugo, koliko god pH standarda pokazivao 6.9-7.1, sumnjivo mi je da mi je jedan dan voda nepromijenjena bila pH oko 6.8, a sada je 7.3 i bez promjene kroz 15 minuta. Nije kinez, Milwaukee USA made from Romaina je, ali proc ce dodatnu obuku...Kupit cu i papirice. 0.1 u logaritamskoj skali kakva je pH, nije zanemarivo odstupanje...Nadam se da nije previse spusten ph vode s kojom sam zalijevao, ako ovo ne radi kako treba.

Trece, nesaglediv problem je bilocime ugrijati prostoriju te kubikaze koja nema grijanje. Ali, sutra ću pokušati nešto s kaloriferom nekim na tajmeru. Zvuci nadobudno, jer sve ce mi ispuhati u sobu koju kalorifer ne bi zagrijao citav dan. A extra 1000w je boli glava kroz 6 sati.

@Chan Chan Hvala sto suosjecas majstore!!
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Chan

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Ph zemlje-supstrata s vremenom raste sam, biljcici ne smeta ( Hesi preporuča pH 5,8 - 6,2 ) ali joj smeta fluktuacije kod svakog zalijevanja. Predložio bih ti da drzis pH konstantno na 6,5. i pratiš runoff, flus ako dojde do 6,9-7. Temperaturu moraš dovesti u red, kod mene u dnevniku imaš grijalicu na žarulju od 75w , reguliram tajmerom, do sada, stigao mi je STC 1000 termostat, tako da ću trošiti još manje struje, postoje i keramičke žarulje 100 i 200w elegantnije izgleda i manje prostora zauzimaju, pa vidi što ti više odgovara, kakvih 1000w to planetu zagrijava :thumb:
 

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Mislim da najprije moraš uzet u obzir da ti je taj soil mix full organic pa se nadam da su ti i ta AN gnojiva organska a ne mineralna, isto tako pH nije potrebno namještati, a tekućine za snižavanje pH mogu samo narušiti mikrobni život u zemlji koji između ostalog i regulira pH po svojoj mjeri, jer kod organske zemlje je bitnije da pH odgovara mikrobima koji se dalje brinu da biljka primi sve što joj treba. Dok god si siguran u dobru kvalitetu svoje vode, (npr. da neke tvari kao natrij, klorid, bor ne prelaze koncentracije gdje postaju toksične, i da ima dovoljne količine magnezija i kalcija) nebi trebao imati nikakvih problema.
Vjerujem sad kad si ih zalio da će one krenut bez problema, i pošto imaš tako velike posude, sljedeće zalijevanje bi bilo poželjno dat vodu od ispod iz tanjurića jer će se korijen prije razgranat u potrazi za vodom a time i prije ojačat biljku.
S obzirom da imaš 40L zemlje u posudi a biljka tek 2-3 lista vjerujem da je tu još pregršt hrane za nju do sljedećeg gnojenja, makar dodavanjem viška organskog gnojiva nebi trebalo da ju previše brine.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: soulfingers
31.03.2015
56
222
33
iza brda
Da vlaga uvijek bude preko 50% brine se ovlaživač koji je uveden danas.

@1310
Problem mi je vent koji cupa van sve sto ja zagrijem, a prostorija je visoka i ima veliku kubikazu i tesko ju je zagrijati. Nema nikakvog drugog grijanja. Evo po "noci" dok sam bio na poslu sam im ostavio kalorifer na tajmeru da se pali svakih pola sata na 15 minuta (15on-30off-15on-30off...), dakle u tih 6 sati je radio 2 sata rasporedjeno kroz vrijeme. I dalje najniza temperatura dok me nije bilo 16* (kalorifer je 1000w, pod pasivnim upuhom). Trebam slobodan dan da vidim temperaturu kroz vrijeme, posto je moguce da je tih 16 stupnjeva bilo u jednom trenu, isto kao i mogucnost da je bilo citavo vrijeme, ne mogu znati...

@truare
Slažem se, zemlja je organska, međutim za AN gnojiva znam da nisu, doduše AN Tarantula je, čiste bakterije, ali ostala Advanced Nutrition gnojiva nisu. U prošlom growu nije bilo problema zbog toga. Skeptičan sam za zalijevanje odozdo, jer je stvarno velik pot, a mala posudica, sunjam da bi se voda uspjela do korijena probiti. Gnojiti planiram tek nakon 20tog dana.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Cek, cek malo da vidim dal se dobro razumijemo. Prostorija u kojoj je boks je hladna, ne grijes prostoriju nego boks, vent izbacuje sve sto se skupo zagrije u hladnu prostoriju. Moras se poigrati, mozes probati, glavni vent za ispuh reguliraj broj okretaja ( kod mene ne cvili, blauberg vent i regulator, vidim kolege s nekim drugim aparatima imaju probleme sa iritirajucim zvukom, strujici predlazu trafo i s njim regulirati i brzinu i potrosnju struje, bez buke), reduciraj usis preko noci. probaj s teglom ( oprez, odozdola ju treba postaviti isto na keramiku jer kuri parket) tegla nek je vece zapremine tj. plosnosti, za pola sata je ugrijana i isijava 50 C ( termostat je dusu dao za ovo, mozes i tajmerom regulirati) slozi teglu za pola sata i probaj, dzabe grijanje na kamin i ne kosta nic
 
  • Sviđa mi se
Reactions: soulfingers

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
u mom slučaju je box bio praktički na vanjskoj temperaturi, nekad i u minusu i jedino mi kalorifer radio posao na tim temperaturama, al to potroši struje previše. Drugi put ću probat samo sa grijanjem supstrata nekako pomoću grijača u bliku žice od 15-ak watta, dok ću ambijentalnoj temperaturi dopuštat puno niže temperature. ima malo više o tome ako se progugla nešto tipa "root zone heating"
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
Pasivan ulaz zraka iz prostorije koju griješ nekom grijalicom,ispuh iz boxa u prostoriju i neka tako kruži ... rješenje svih problema ;) Velike posude,male biljke,hladno ... još ako zaliješ sa puno vode pa se ta voda ne troši iz posuda ...samo ćeš si probleme još veće napravit.
Moraš to rješavat ako želiš napredak :)
 
31.03.2015
56
222
33
iza brda
Hvala momci! Rat temperaturi je proglašen.Kalorifer/grijalica 1000w 15min on-15min off koji puse prema pasivnom ulazu po "noci", drzi temperaturu min 17 - max 20. Naravno, to ce ispast 3 sata 1000w rada. Postavlja se pitanje dal da upalim lampe na 24-0 ili barem na 20-4 pošto je isti vrag što se struje tiče. Dal je to stresno biljkama i dal se uopce smije u ovoj fazi vegetacije produljivati itd. (rizik za hermice?)?

@1310
Prostorija nema svoje radijatore, a nalazi se unutar kuće koja je grijana. Međutim, s obzirom na vanjske temperature od ~10* u tom prostoru bude ~15*. Mjesta u boxu vise nema ni za cackalicu pa je grijalica usmjerena ka pasivnom ulazu. Naravno sve što unutra potegne, vent i izbaci. Vent ima brzinu 1 i 2, trenutno je na 1. Nisam ekspert za struju, ali mislim da koliko god da smanjim, nakon 5 minuta rada, vent ce pocupati van sve. Što se tegle tiče, nju zagrijem u pecnici ili? Imam i problem što mi "noć" počinje u 10, a često moram na posao već u 6. A i sobu moram držati zaključanom.

@mtran
Nisam primijetio termostat na svom, premda postoji tajmer sa po 15 min sirinom regulacije. Problem je i mjesto u boxu, on mora puhat prema rupi jer unutra ne stane nikako.

@truare
Problem dosta sličan mom, samo je soba ~15-16 stupnjeva. Danas ću si dat vremena vidjeti o čemu se radi ovo s grijanjem korijena

@VenloNL
Dajem sve od sebe, problem je što ta prokleta soba vjerojatno gubi više topline nego što je ja mogu stvoriti bez barem električnog radijatora od 2500w. Ili kalorifera 1000w, koji od 6 sati - radi preko 4
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310
31.03.2015
56
222
33
iza brda
Edit na ovo prije, primijetio sam u nekim dnevnicima zarulju s teglom za zadrzavanje grijanja. Strah me eksperimentirati sa time jer se zna dogoditi da me nema 40 sati. Da ne bih na zgarište došao.

Danas navečer pokušat ću smanjiti površinu sobe (prepoloviti), staviti madrace preko prozora za izolaciju na maksimalno. Ubaciti cu radijator na tajmeru koj ima i neki termostat i pratiti sutra čitav dan. Jedno je sigurno - temperatura će biti kakva treba na Uskrs. Strah me samo računa :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

Felt

Psilocybe Semilanceata ( Liberty cap )
Poznanik Foruma
21.06.2015
707
3.749
163
Racun ce biti papren sigurno,al na to racunas kad se bavis ovim hobijem.Samo moras razmislit sto je najbolje.
Meni je izaslo nekih 400 kn,3 mj,1 biljka,automat sa 300w led,2 venta i mala keramicka grijalica od 50w koja je grijala 4 sata po noci.Dakle 3 mjeseca,rezim 20/4,al izvuko sam 115 grama suhog.Isplatilo se visestruko te upravo raste jos jedan automat prije outa da se bavim necim.Taj ce dat isto ako ne i vise.Imas slike u galeriji
;) Ovo ti je za neku smjernicu pa racunaj:thumb:
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Radostna vijest, proljece je stiglo, tvojim mukama blizi se kraj, jos cemo ti svi zavidjet na prostoru i klimi. Posudi neku grijalicu za taj prostor, mozda dva tjedna, a za jesen se bolje pripremi, nije ni ideja 20/4 ili 24/0 za odbacit za auto sorte. najbolje je krenut od citanja, sretno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: soulfingers

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
koliko sam uspio nać da taj način grijanja donosi ogromne uštede u velikim plastenicima umjesto grijanja zraka tako velikog prostora. Samo je drugačiji pristup, preko sistema cijevi u zemlji kroz koje šiba topla voda. Govore da dok god je korijen na njemu ugodnoj temperaturi, ambijentalne temperature mogu bit do 10C niže nego inače bez utjecaja na rast.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Triptank and mtran

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.563
163
Trichome City
Ako nisi ograničen vremenom, samo guraj pomalo, daj im puno ljubavi, i sve će izać na dobro. Samo pomalo i strpljivo, niže temperature će ih usporit, ali neće ih ubit. ako već nemaš mentora, idi pogledat malo mentorski kutak .
 
  • Sviđa mi se
Reactions: soulfingers
31.03.2015
56
222
33
iza brda
Update: Vegetacija dan 14.
Mislim da to sad ok napreduje.

Dosadašnji mogući problemi su bili prehladni "noćni period koji je padao do 15-16C, sad je dignut na 17-18C sa grijalicom 1000w (15min on/15min off kroz mrak). Moguće malo onizak pH - pri idućem zalijevanju će biti manje snižavanje pH. Tegle oko 40 litara, moguće usporavale rast prema gore jer se biljka, kazu, prvo koncentrira na korijen - jbga, to ce se isplatit :D.
Dnevna temperatura oko 25, vlaga oko 55-65%.

Pitanje za trening, koji je ovo kat na zadnjoj fotki, planiram između trećeg i četvrtog topirati - pitam jer su katovi jako jako blizu, vjerojatno zbog mh zarulje, koju imam prvi puta.
Ima li netko bolju ideju ili vrijeme za trening?
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    461 KB · Pregleda: 49
  • 2.jpg
    2.jpg
    448,8 KB · Pregleda: 47
  • 3.jpg
    3.jpg
    426,7 KB · Pregleda: 47
  • 4.jpg
    4.jpg
    506,3 KB · Pregleda: 49
  • 5.jpg
    5.jpg
    312,7 KB · Pregleda: 49
  • 6.jpg
    6.jpg
    255 KB · Pregleda: 50