Critical+ 2.0 fem. (dinafem) MH 400w, HPS 600w

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
27.12.2014
112
238
43
Kolumbija
Evo vutrici napravio sam jucer lst na biljozama i mislim ih topati ? dali se slazete da ih topam ili samo lst da ih ostavim tako zavezane ili moze obadvoje? I kad ju topam trebaju mi sterilne skarice ili ? Danas cu staviti pokoju sliku da vidite kako to izgleda :)
Pozz
 

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
Možeš i toping i lst,kako ti je volja,ti odlučuješ u zavisnosti kakav oblik biljke želiš i kolikim prostorom raspolažeš.
Ja topiram noktima,opusti se :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: weedie
27.12.2014
112
238
43
Kolumbija
CiliHead hvala na savjetu poigrat cu se pa cu oboje napraviti :) Prostora imam tako da necu imati problema s time.
Danas objavim jos slike da vidite kako to izgleda hvala ekipa! Pozdrav. :wave::respect:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Frizhideron

Frizhideron

Aktivan Član
15.12.2014
171
329
63
nisam zalazio u detalje fotki, ali se odmah vidi da je to ok.
ako hoces da topiras, gledaj da to bude sto dalje od prebacivanje na 12-12, da biljka dodje sebi i da se oporavi. gledaj da svakim topingom napravis dva vrha tamo gde si ubedjen da trebaju 2 nove da se naprave. i svaki toping najviseg vrha stimulise sve ostale 'vrhove'... pa nemoj preterati s topingom. cekaj jos nedelju dana najmanje za 12-12
 
27.12.2014
112
238
43
Kolumbija
Da svakako ih nisam mislio prebaciti na 12/12 bar jos 2 tjedna ..
Pa onda na 12/12. Sta bi mi od gnojiva dobro doslo za cvat imam bloom i f+ od hesija dali treba jos nesto ubaciti?
Hvala na savjetima :thumb:
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.267
35.819
2.698
Weed California USA
Daj par detalja.
Kolko je visoko lampa
Kolike su temperature
Kolko cesto gnojis/zaljevas i sa cime.

Pitam zato kaj biljke izgledaju dosta mrsavo i jadnjikavo. Critical ispod 400w mh i u potH mora imat fan list veci od dlana i sve bi to trebalo malo masivnije izgledat.
 
27.12.2014
112
238
43
Kolumbija
lampa od biljki je 60 cm
temp 28-29C max
vlaga 50%
zaljevam svaki 4 dan s 4 L vode nicime ju ne gnojim za sada.
A mislim da bi trebao ?
To je vjerovatno i problem.
 

Frizhideron

Aktivan Član
15.12.2014
171
329
63
U vegetaciji prvi period je ok sama zemlja (naravno da je plus da joj dajes dodatke..) ali kad krene cvetanje, kad poraste, kad bude bila 'gladnija', bilo bi preporucljivo da joj pocnes davati nesto za bolji razvoj.
za sada, jedino sto bih menjao je da spustis malo to svetlo (ili podignes biljke) i ja sam pravio skoro tu gresku, i drzao na 40ak cm (doduse 250w) ali sad je na 20-30 cm. ti na manje od pola metra (tj oko 40cm) mozes staviti ako nije toplo. Imas i u dnevncima druge 400w teme, otvori par 'popularnijih' pa vidi kako to otprilike izgleda. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: weedie
27.12.2014
112
238
43
Kolumbija
Ma lampu stalno korigiram otprilike po nekom osjecaju opet da biljci nije pre blizu niti daleko.. Tako da mislim da mi je trenutacno bitnija preporuka za gnojenje .. sta da uzmem osim toga blooma i f+ od hessija. Smatram da sam joj i u vege trebao gnojiti s necim bez obzira na dobru zemlju.
Svakako hvala poigrat cu se danas s lampom pa cu je jos spustiti.
:thumb::let:
 

Frizhideron

Aktivan Član
15.12.2014
171
329
63
Pa ta dva su ok za cvetanje.
Imas gomile tema i o tome :D
U sustini, hesi je lak za koriscenje i pocni kad prebacis na cvetanje. Do tada priblizi malo biljkama svetlo (ako stavis ruku i vidis da ne pece, tj ako je dobro za ruku dobro je i za biljku)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: weedie

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Da svakako ih nisam mislio prebaciti na 12/12 bar jos 2 tjedna ..
Pa onda na 12/12. Sta bi mi od gnojiva dobro doslo za cvat imam bloom i f+ od hesija dali treba jos nesto ubaciti?
Hvala na savjetima :thumb:
Ja bih ti toplo preporucio da u fazi cvet.ubacis i boost takodje od hesija,to je neka vrsta aditiva i jako se dobro pokazala za growanje jer biozica mnogo bolje usvaja hranljive elemente.Ono sto sam primetio ja licno nisam da se vezu i rastezu grane sa kanapom,iz razloga da ako si stegao jako cvor svremenom kako se biljka razvija,jaca i deblja tu do tog veza ili ti cvora stvara se ucecenja i moze da se desi da ti precvika granu,bar se meni to desilo nije mi skroz precvikalo granu ali tu je bila skoro i to nebih provalio da mi nije ta grana zaostajala u razvoju i tek onda sam skonto sta sam uradio,zato sada ih podvezujem sa onom zicom za telefon i uvek jos ostavim lufta 2-3mm u vezu da moze da radi.Inace sve 5...
 
27.12.2014
112
238
43
Kolumbija
bigeskalibur hvala na savjetu nisam ih stegnuo jako imaju lufta, ali svakako hvalča na upozorenju pitanje dali bih bacio oko na to mislim da cu i ja zice koristiti i cini mi se puno jednostavnije sa zicom. Sto se tice gnojiva poslusat cu te i uzet cu taj boost od hesija nemoze odmoci! :rasta::thumb:
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Hesi_Boost_05-400x400.png
evo ti ijedna slicica,ali ja tek sad vidoh malo mu je skocila cena u poslednjih pola godine 0,5 je oko 1600din plus dostava, a ja sam prosle god u maju 1l platio 1480din,bas deru,ali elem kad su nase curice u pitanju i to zadovoljstvo nema cenu...:respect: :rasta: :joint2:
 
27.12.2014
112
238
43
Kolumbija
UPDATE DAN 33. vege

Evo ekipa malo da se javim sve 3 biljke sam topirao.To sada izgleda po meni odlicno dobro se razvijaju rastu jako brzo i planiram kroz tjeedan max tjedan ipo staviti hps 400w ili 600w too cu jos vidjeti. Za sada nisam ih gnojio s nicime, samo voda koja odstoji sat dva s malo limunske. Dosao mi je boost1l i imam bloom 1l i f+ 1l hesi.

Jel imate kakve preporuke za gnojenje :D Definitivno mi treba :D

Pisss! :thumb::wave::sun2:

Evo par slika ovaj puta su slike malo losije pod mh ali vidljivo je.
Drugi puta ce biti bolja kvaliteta :D
IMG_20160418_182119.jpg IMG_20160418_182135.jpg IMG_20160418_182149.jpg IMG_20160418_182155.jpg
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
malo su ti mrsave iskreno,ali zdravo izgledaju,vidi spusti jos malo reflektor i ako ih nisi hranio vreme im je to se vidi,mozes komotno polako da ih prebacis na cvetanje da se nemuce bez hrane ima da se udvostruce u cvetanju.Kad prebacis na cvetanje odmah ih nahrani sa pola doze boosta i blooma i onda sledece zalivanje voda pa fuul doza hesija,stim da,boost stavljaj samo prva dva hranjenja i dalje nastavljas samo sa bloomom do negde 4 nedelje cvetanja gde onda kreces sa sva tri djubriva odnosno boost+bloom+PP,bar ja tako radim i pokazalo mi se kao dobar ucinak.Inace ja isto nehranim snicim do cvetanja stim sto ja kada prebacim na cvetanje odmah dam hranu dva puta za redom odnosno prvi put pola doze a drugu dozu full i onda idem redovno jedanput voda jedanput hrana i sve tako do kraja,stim ssto ja jos dajem u nekom periodu oko 5-6 nedelja cvata jednu dozu
FitoFert Paradajz (12.5:6:31) iz razloga sto ima vecu dozu magnezijuma i jos neki nutrioniteta koje su bitne u tom stadiumu bioze,ali eto to je neko moje iskustvo al eto da sacekamo i ostale drugare da cujemo i druga misljenja...
 

Chan

Chasing dreams
01.11.2015
898
3.715
163
Hladni sever
Drug pozz
Bilje su mrsave zato sto ne mozes da spustis reflektor jer ti problem stvara temp, a nemas odgovarajucu ventilaciju
To mora da bude masivnije i manji razmak izmedju grana
Nemoj se opterecivati djubrenjem jer u 20l saksijama ima i za vise od 40 dana hrane, pa cak i za deo cvetanja
Resavaj ventilaciju i spustaj svetlo
Sretno :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur