Critical Kush BF X5 CFL250 MH600 HPS600 RDWC with drips @Snoopy90

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

snoopy90

Aktivan Član
15.11.2009
171
129
43
33
Lijep pozdrav ekipa.
Nakon dužeg vremena odsustva I'm coming back . Ovako iza sebe imam uspješno odradjenih 6-7 sto Indoor sto outdoor uzgoja dok mi je ovo prvi susret sa hydrom.

Prvo da nabrojim opremu koju koristim,
Tent 1.2x1.2x2.0 image.jpg
CFL250w ( prvih 10 dana gdje su mi se biljke malo izdužile jer Reflektor nije pokrivao površinu sistema ) image.jpg
MH600w HPS 600w image.jpg
Reflektor image.jpg
Balast image.jpg
Ventilacija
- za hladjenje lampe koristim S&P 500M3/H 6 Inch spojen na isti timer sa lampom i radi na punoj brzini image.jpg dok za upuh svježeg zraka koristim isti ventilator samo slabiji 350M3/H 5 inch koji uvlači vanjski zrak.
Za ispuh koristim 480m3/H image.jpg
Za kontroliranje upuha i ispuha koristim image.jpg
Oscilirajući ventilator image.jpg
Ovlaživac zraka image.jpg
RDWC sistem je DIY a koristio sam
posude 20l
Vodena pumpa 4000 l/H image.jpg
Pumpa za zrak 60 l/min image.jpg
Airstones image.jpg

Krenuo sam sa obicnom vodom iz slavine a za prehranu koristim komplet GH nutrieneta.
PH metar image.jpg dok EC jos uvijek nije došao na red.
No dosta sad o opremi da predjemo na bitno. Hydrogel kuglice su dobro isprane i stavljene zajedno sa Rockwool da se natapa u čistoj vodi podnesenoj na ph 5.5. Sjemenke su stavljene na klijanje 26.07. Prvih 10 dana provele su u vodi sa podešenim pH na 5.6 ali posto je slavinska voda prvih dva dana sam imao problem stabilizirati pH. Prvih 6-7 dana sve je teklo glatko osim sto su se izdužile dok nisam dobio ovlaživac zraka koji sam bez puno razmišljanja stavio na maksimum kad Lampa radi jer sam nesto brijao da vlaga zraka u vegetaciji treba biti 70% i smjestio ga direktno ispred oscilirajućeg ventilatora. Dakle termometar mi je pokazivao normalnu temperaturu no međutim bebice su se smrzavale od te vlage nošene ventilatorom i biljke su stale sa rastom i počele žutiti. Nakon sto su mi klikeri proradili shvatio sam pogrešku i premjestio ovlaživac na drugo mjesto u boksu i smanjio ga. Par dana je prošlo od toga i biljke su počele dolaziti sebi i vratile su lijepu zelenu boju. Naime osim toga sumnjam da je bio jos jedan problem. Nisam rekao na početku teksta ali 8 dan dao sam im 1/4 propisane doze prehrane i par dana nakon toga jedne noci mi je bola temp malo viša i isparilo je 2 litre vode koje sam ja nadoknadio sa 2 l ali mislim daje bila malo prejaka koncentracija. Mislim da je PPM bio otišao u nebo ( mislim jer nemam metar za ppm). Prije dva dana sam izvadio 2 litre nutrijent tekućine i zamjenio sa cistom vodom i biljke dolaze sebi. Korijen jos nije dodirnuo vodu i ne idu brzinom kojom sam očekivao al nadam se da ce biti ok. Ako sam nesto zaboravio a zanima vas slobodno pitajte.
Evo par slikica da vidite kako to izgleda image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    19,1 KB · Pregleda: 160
Poslednja izmena:

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.426
298
109
The Mighty Jungle
ec metar obavezno nabavi i radi sa ro vodom a ne vodom iz slavine, uzmes gnojiva za hydro uzgoj i samo po uputama, odlicna oprema.. super izgleda :thumb: sretan uzgoj
 

snoopy90

Aktivan Član
15.11.2009
171
129
43
33
Hvala Tarzan. Nabavit cu ali sam sad trenutno bez para a gnojivo imam za Hydro General Hydroponics komplet.
 

snoopy90

Aktivan Član
15.11.2009
171
129
43
33
Pitanje❓Tek sam na početku trećeg tjedna a svaki dan mi u sistemu fali 2-3 vode. Ne vjerujem da biljke u ovoj fazi mogu toliko popiti, mislim da ta vođa ispari. Ako sad moram nadolijevati toliku količinu vode sto se biti poslje kad počnu piti??? Sta raditi po tom pitanju? Temperatura je 24-26 kad radi Lampa.
 

FantomSB

Aktivan Član
10.10.2012
275
691
93
41
Auuuuuuu nice setup. Pratim
Nadam se samo da ovaj ogromni vent za cirkuliranje zraka ne koristiš sada kad su biljćice ovako male?