Crtica o šabaneriji i banalizaciji jednog sistema vrednosti

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.640
1.058
Jugoistočno odavde
Dok čekam svojih pet minuta neprocenjivog slobodnog vremena između svih obaveza novopečenog tate i zamišljam trenutak kada ću opet u cugu srediti džoint do samog flopa, dođe mi jedna svetla misao puna gorke nostalgije i vrati me u neke daleke devedesete kada je vutru još uvek pušila samo prava ekipa, a duvanje bilo statusni simbol, mentalni stimulans intelektualne elite i nosailac posebnih ljudskih vrednosti koje su oblikovale celu jednu generaciju sve do poslednjih trzaja umirućeg Rock and Roll-a na ovim prostorima. Činilo se tada da sem tih marginalnih grupa većina iscrpljenog društva živi u blaženom neznanju, negodovanju i stvaranju mitova o vutri, koji i dan danas, kao stabilno utvrđene predrasude, čine veliki deo opšteg stava o Cannabisu. Pioniri zdrave priče o duvanju i celoj jednoj kuturi, tih godina bili su suočeni sa neviđenom ekspanzijom kiča i hiper seljačina koji su kao pečurke sa navučenim trenerkama do guše, počeli da niču i tamo gde ih niko ne sadi, a svojim otrovom mentalne ograničenosti, nažalost, dotakli sve delove društva, pa tako i one poslednje oaze slobodoumnih ljudi, oaze ideja i pozitivne energije. I dok su jedni otkrivali svetu istinu o jednoj izuzetnoj biljci koja u svojoj suštini nosi sistem vrednosti, život i lek, drugi su pronašli još jedan način da ispadnu frajeri, važna muda i lokal biznismeni, još više u javnosti degradirajući status marihuane što je dovelo do toga da šira javnost veruje da je trava uvod u nekakav svet droge i kriminala. I dok smo trepnuli i povukli dim tražeći u tom dimu neku ličnu inspiraciju, već te za rukav vuče hiper seljačina sa pogledom plitkim ko lavor i pita: Ima li te trave da se i mi drogiramo? - Ti isti što su verovali da džoint ubadaš u venu, odjednom su postali naduvani, ko rođeni s buksnom i uvek spremni da te otruju nekom svežom predrasudom o travi. To su isti oni što na forum banu puni sebe, a popiju ban već posle prve rečenice; oni koje ovakvi forumi ne mogu promeniti, jer niih ne zanima Cannabis, već droga; jer njih ne pokreće strast, već alavost i računica. Ta ista šabanerija, i danas, kada je prava priča o Vutri dostupna milionima, degradira svojom banalnošću ime biljke koja suštinski predstavlja sistem vrednosti ogromnog broja slobodoumnih ljudi, lek i životni smisao milionima.
I eto dok čekam svojih pet minuta za duvku, dođe mi ta svetla misao puna gorčine...jer znam da se i danas deset takvih hiper seljačina prikači na forum- ne da bi naučili, već da iskoriste, otmu i obesmisle. Na sreću, čini mi se, ne opstanu dugo na ovakvim mestima, samo nagoveste da su tu i da ceo jedan deo sveta pripada njima...tu negde, svuda oko nas. ;)
 

DiskoKobaja

Banned
Banovan
22.03.2015
879
592
113
Madelin
A to je isto ko s partya ja sam iso i jeo 505- zbog boljeg dubljeg dozivljaja glazbe a drugi da bi bauljali poput zombija i hvalili se sutra kako su strpali 6-8 u sutu u sebe.. A i ridjobradi druze ljudi se drogirwju da im bude lepo,a ko smo mi da ih sortiramo??
 

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.640
1.058
Jugoistočno odavde
  • Šta ja imam s tim što se neko drogira i ko o drogiranju uopšte govori? Ja travu ne doživljavam na taj način, te nikog ne sortiram. Govorim o degradaciji nekih vrednosti usko vezanih za cannabis, od strane osvedočenih glupana i pomodara. Zbog toga danas i postoje ovakvi forumi, da svedoče istinu i skidaju ljagu sa travke; da zbog takvih šabana 20 godina unazad objašnjavaju narodu da trava nije heroin i da je uživanje u marihuani podjednako velika strast i deo hedonističke prirode čoveka, isto kao i uživanje u ljutom, pecanju, seksu ili vožnji motora.
 

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.640
1.058
Jugoistočno odavde
Opet si loše skontao. Nikakva krajnost, ništa spiritualno i patetično. Fora je u tome što je neki polu-svet zajahao sve sfere društva, degradira vrednosti i kulturu čitave jedne generacije i pretvara u kič i instant zadovoljstvo sve što ga okružuje, dovodeći čoveka u proces obrunute evolucije gde se polako ali sigurno vraća do amebe, s tim što bi na tom putu dugo, dugo bio majmun. Uostalom tekst je prilično jasan. ;)
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
jbg svaka nova tehnologija dode sa manama tako i ova svjetska povezanost(internet,tv) umjesto da nam dadne edukaciju(sto je u mogucnosti) previse se usmjerava na brzu zaradu bez rada, i zabavu.kad malo pogledas 70% ljudi radi poslove koji su u jednu ruku beskorisni, zaboravljamo lagano kako se zivi.

ne znam fino da recima opisem sta hocu da kazem al i ja sam osjetio tu promenu sto ti barba pricas
 

DiskoKobaja

Banned
Banovan
22.03.2015
879
592
113
Madelin
Opet si loše skontao. Nikakva krajnost, ništa spiritualno i patetično. Fora je u tome što je neki polu-svet zajahao sve sfere društva, degradira vrednosti i kulturu čitave jedne generacije i pretvara u kič i instant zadovoljstvo sve što ga okružuje, dovodeći čoveka u proces obrunute evolucije gde se polako ali sigurno vraća do amebe, s tim što bi na tom putu dugo, dugo bio majmun. Uostalom tekst je prilično jasan. ;)
A sta odmah tako nerece da te ceo svet razume... Slazem se s ovim.... potpuno!!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Barbarossa

changadmt

Aktivan Član
13.05.2015
523
1.980
163
35
jos jedan razlog zasto sam poceo da growam...koliko sam morao takvih tipova da upoznam za zivota da bih dosao do trave. Manijaci, nasilnici, ubice, prevaranti, svi oni su prepoznali potencijal u nasoj svetoj biljci, i to onaj koji donosi dobru zaradu...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nostromo

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.640
1.058
Jugoistočno odavde
Hvala, drug! :)
Doso sam do jednog zakljucka citajuci ovaj forum ,izgleda da niko nikad ovdje od vas nije imao normalnog dilera travom.. cudno .... bas cudno...
Druze, a ono sto ja kontam citajuci tvoje postove je da opasno masis sustinu. Ona fora: ko o cemu, baba o ustipcima.;)
< a drua stvar: ovde sam prvenstveno jer ne zelim da imam dilera, a znao sam jako dobre ljude iz te branse.
 
Poslednja izmena:

DiskoKobaja

Banned
Banovan
22.03.2015
879
592
113
Madelin
@Barbarossa ti si prvi koji je ikad ovdje napisao i to tek SAD da si znao ok ljude ince je uvjekk svi neke dilove il nakaze imali, bit ce da sam onda bio ja miljenik srece,a sto se tice ostalih da ne navodim poimenice u pravu ste jer kako me moje teenegersko iskustvo surfanja po lakim drogama naucilo najbolju robu uvjek imali najveci klosari/debili...
 

changadmt

Aktivan Član
13.05.2015
523
1.980
163
35
E ti stvarno masis poentu...:) ja se i dan danas druzim sa nekim ljudima koji su prinudjeni da tako zaradjuju,i ne krivim nikog za to..."dilera" ima raznih,iz svih slojeva drustva i svih tipova licnosi, od studentarije do starijih ljudi,ali je takodje chinjenica da po velikim gradovima ni ne moze da prodaje bas ko hoce,samostalno...u gomili slucajeva i taj student sto prodaje paketice je nabavio od nekog dzibera agresora, ili mu neki takav lupa reket,ili pak mora,pored policije, da se skriva i od takvih da mu ne otmu i.t.d.