Crtica o šabaneriji i banalizaciji jednog sistema vrednosti

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Stvarno imaš smisla za pisati i napisati...da je divota to čitati...
Svi tekstovi koje napišeš sa guštom pročitam a vjerujem i svi ostali ovdje jer fakat osim šta imaš žicu za growanje pišeš ko blesav.
Kažeš 4 knjge,ha jebemti fakat ne kužim..to ti je to ...isto kaj pričaš ono šta valja i vrijedi papci sklanjaju ..zbog svojih idiotnih razloga i naravno na štetu svih slobodnoumnih..krivo mi je kapetane što je tako...fakat je :/
Ali tko zna,da si odmah postao neki super turbo poznati pisac možda te nebi imali MI ovdje kao što imamo sada :)
(Mi smo te prepoznali )
I btw dobro si rekao,dođu i otmu..totalno kriva percepcija i upotreba informacija bez imalo upotrebe i ono malo mozga valjda sta imaju ne znajuci da bas to..tim postupcima degradiraju i bacaju cijelu situaciju puno unazad ..a to vidimo mi kojima je to važno zapravo .. boli njih đon..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Barbarossa

Rope73

Form
Poznanik Foruma
02.06.2015
591
4.662
163
51
"A sta cu pisati kad je vec sve napisano!?"
Pisi,imas sta reci. Neces se obogatiti,auditorij ti je sve manji, nema para od "njih" ali, sta ce citati,izucavati djeca djecine djece?
Hocemo li ih ostaviti na milost i nemilost ovome (srednji rod uvijek). Kako je meni prijatelj rekao.
"Glupo je reci pisi. Ti si duzan da napises sve sto imas reci a, imas itekako sta i kome da kazes."
Ja Zlatan,ja Ronaldo...Ja karleusa...
Barba,ima vas nekolicina koje je fakat lijepo citati i kad je gorcina u pitanju. :)
 
01.08.2015
48
14
8
52
Dok čekam svojih pet minuta neprocenjivog slobodnog vremena između svih obaveza novopečenog tate i zamišljam trenutak kada ću opet u cugu srediti džoint do samog flopa, dođe mi jedna svetla misao puna gorke nostalgije i vrati me u neke daleke devedesete kada je vutru još uvek pušila samo prava ekipa, a duvanje bilo statusni simbol, mentalni stimulans intelektualne elite i nosailac posebnih ljudskih vrednosti koje su oblikovale celu jednu generaciju sve do poslednjih trzaja umirućeg Rock and Roll-a na ovim prostorima. Činilo se tada da sem tih marginalnih grupa većina iscrpljenog društva živi u blaženom neznanju, negodovanju i stvaranju mitova o vutri, koji i dan danas, kao stabilno utvrđene predrasude, čine veliki deo opšteg stava o Cannabisu. Pioniri zdrave priče o duvanju i celoj jednoj kuturi, tih godina bili su suočeni sa neviđenom ekspanzijom kiča i hiper seljačina koji su kao pečurke sa navučenim trenerkama do guše, počeli da niču i tamo gde ih niko ne sadi, a svojim otrovom mentalne ograničenosti, nažalost, dotakli sve delove društva, pa tako i one poslednje oaze slobodoumnih ljudi, oaze ideja i pozitivne energije. I dok su jedni otkrivali svetu istinu o jednoj izuzetnoj biljci koja u svojoj suštini nosi sistem vrednosti, život i lek, drugi su pronašli još jedan način da ispadnu frajeri, važna muda i lokal biznismeni, još više u javnosti degradirajući status marihuane što je dovelo do toga da šira javnost veruje da je trava uvod u nekakav svet droge i kriminala. I dok smo trepnuli i povukli dim tražeći u tom dimu neku ličnu inspiraciju, već te za rukav vuče hiper seljačina sa pogledom plitkim ko lavor i pita: Ima li te trave da se i mi drogiramo? - Ti isti što su verovali da džoint ubadaš u venu, odjednom su postali naduvani, ko rođeni s buksnom i uvek spremni da te otruju nekom svežom predrasudom o travi. To su isti oni što na forum banu puni sebe, a popiju ban već posle prve rečenice; oni koje ovakvi forumi ne mogu promeniti, jer niih ne zanima Cannabis, već droga; jer njih ne pokreće strast, već alavost i računica. Ta ista šabanerija, i danas, kada je prava priča o Vutri dostupna milionima, degradira svojom banalnošću ime biljke koja suštinski predstavlja sistem vrednosti ogromnog broja slobodoumnih ljudi, lek i životni smisao milionima.
I eto dok čekam svojih pet minuta za duvku, dođe mi ta svetla misao puna gorčine...jer znam da se i danas deset takvih hiper seljačina prikači na forum- ne da bi naučili, već da iskoriste, otmu i obesmisle. Na sreću, čini mi se, ne opstanu dugo na ovakvim mestima, samo nagoveste da su tu i da ceo jedan deo sveta pripada njima...tu negde, svuda oko nas. ;)

Always in motion, the future is

Pa tako je bilo i pred 30 godina. Samo smo tada bili amaterski marginalci, a sada, kako smo odrasli, s nama je postala droga mainstream, pa je prepuna love, tim profesionalizirana proizvodnja, marketing i distribucija. Pa u tom smjeru islo i drustvo, prema idealnom potrosacu, samo sto taj danas, zbog vecih potreba, cise nema para, za svoja mentalna putovanja, pa gaji za sebe i bliznje. Zato smo i tu, na forumu, da gustamo malo
 

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
U svim kategorijama društva postoji gledanje unazad, ono "eh, u doba moje mladosti stvari bejaše drugačije, a sada je sve otišlo dođavola". To se vidi i u politici, i u sportu, u omladini, školi, zdravstvu, ishrani, poslu, religiji, u bukvalno svim kategorijama.
Ne stajem ni na jednu stranu. Ni da je situacija bila bolja, ni da je bila lošija. Ali prognoza na osnovu dosadašnjeg trenda mi govori da će u nekom budućem vremenu ljudi gledati sa nostalgijom na ovo sada vreme i o njemu pisati u superlativu.

Mislim da je stvar upravo u toj promeni, toj fluidnosti svega. Kao što niko od nas ne stoji u mestu, isti trend prati i sve oko nas.
A da li je to dobro/loše/pozitivno/negativno, sumnjam da možemo da donesemo neki objektivni, univerzalni, sud o tome.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.dr.Smok

Rolipop

Aktivan Član
11.02.2012
357
692
93
Tako je to, svatko od nas ima izbor, između ostalog ima izbor na koji će način doživiti te promjene sinergije trave i društva, neki od nas su pred izumiranjem dok su se neki upravo razvili...
Ja se osobno radujem Barbinim crticama, mnogo je uistinu raloga za to.
 

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Neki od nas jako dobro znaju da problem nije u nama vutroljupcima, ali drugi ne misle tako.
Zao mi je da vidim da neki mladi ljudi ovu biljku dozivljavaju kao drogu ili bezanje od neceg jer to nije i ne sluzi za to.
Izmedju ostalog sluzi upravo za suprotne stvari a uzasno je uspesna u introspekciji ili spoznavanju samog sebe jer kada se pogledas svojim ocima ali tudjim pogledom, onda veoma lako mozes uociti i ispraviti svoje nedostatke ili potencijalne mane kod sebe, naravno ako uspes u to da iste vidis ili spoznas.
Za ovo zadnje treba i vise strpljenja jer nekad takve stvari dolaze iskustvom t.e godinama.

Problem koji opisuje Barba gore je u opstoj devalorizaciji i nepostojanja(citaj gubljenja) moralnih vrednosti ukupnog drustva i dogodila nam se takozvana kolektivna amnezija po mnogim stavkama.

Proslo je vreme drustva kao pokretaca procesa i dosli su pojedinci koji su uzeli stvar u svoje ruke pri tom ne mareci za tudja mislenja i primarno tudji zivot kao takav.
Moje duboko misljenje je da danas igru vode uglavnom likovi koji su kao mladi bili jako frustrirani na dnevnoj bazi i sakupljali su svoje komplekse u sebi nadajuci se da ce nekad doci njihovo vreme.

Jos vise je tragicno to sto se cela provincija sjatila u gradove i od prevelike zelje da postanu gradjani preko noci, zaboravili su ko su i odakle, ali svoje navike kao sto je cepkanje nos ili pljuvanje po ulici nisu zaboravili.

Pogledajte samo ko je na vlasti u celoj bivsoj zemlji i postace vam vise nego jasno, naravno ko ima kapaciteta za to.

U danasnje vreme nisu ti potrebne nikakve radne sposobnosti da bi napredovao u poslu ili karijeri.
Dovoljno je da imas partisku knjizicu i jaku zelju i volju za laktarenjem, maltertiranjem svojih kolega i do granica ludila i nervnih slomova, i najgore od svega je sto na zalost znam za dosta takvih koji uzivaju u to sto rade.

Ponekad u svojim intimnim trenutcima zapitam samog sebe dali je ovo sto trenutno dozivljavam jedna velika zabluda i da vecina stvari koje radim je takva, zabluda?
I ne, nije to ono vecno filozofsko pitanje dali je dobro uistinu dobro i dali je zlo uistinu zlo.
I dali je belo zaista belo.
 
Poslednja izmena:

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
Kad smo već kod dilera trave, oni su svi ok i normalni ( oni koje ja poznajem), ali ja nisam normalan izgleda, jer smatram da diler treba bit fer i pošten.ako kupim gram za 100 kn, bacim na vagu, pokaže 0,8... Odmah ga zovem za pet, i uzmem mu to bez da platim, ako bude bezobrazan dobije i šamarčinu. Tako da ljudi mijenjaju mobitele i ne javljaju se više, i spao sam na dva poštena dilera od kojih mogu kupit vutru. Jbg gram je gram, a ne 0,8.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: DiskoKobaja

Paranoja Man

Banned
Banovan
17.11.2015
210
615
93
Zato sam ja paranoičan, jer šabani dominiraju :( a je ne želim da bilo ko misli da sam JA kao ONI !!! Inače, stava sam " i don't give a fuck" za tuđa mišljenja i kuloarske pričice.... sve su one proizvod iste, primitivne i prizemne prirode čovjekove, koja osjeća neodoljivu potrebu da sve oko sebe prokomentariše i etiketira.... a sve po sistemu copi/paste, jer danas je malo snagah za autentično mišljenje, tako i tumačenje tuđek lika i djela. Fuck em all !!!
 

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Mozda sam i sam postao sebi saban pa se kao ja nisam saban ili neko jeste.
Ne bi da budem pogresno skapiran ali..
Ljudi su postali etikete i sve je poslo nizbrdo i tu vise nema povratka..
Samo neuk ili veoma tvrdoglav covek nece se sloziti da je ovo pocetak sunovrata za ljude ili cak i za planetu zemlju.
 

Sonic85

Aktivan Član
01.01.2016
97
323
53
38
Odlican je tekst ima puno istine pogotovo za mladje generacije i sve te predrasude i izlizane floskule vezane za kanabis,imam 30 godina i 15 godina druzenja sa travom,ja sam kao klinac bio asmaticar i cesto boravio u Bolnici prikacen na Aminofilin,za moj prvi kontakt sa travom zasluzan je moj brat(tu je i on na forumu), tada je poceo pocetak kraja za moj zdravstveni problem,sto je stvorilo ne raskidivu vezu izmedju mene i Kanabisa,ja vise asmaticar nisam i sa plucima nemam nikakvih problema,otkacio sam se lekova i bolesti a za to je zasluzan Kanabis,i kada mi neko kaze da je u pitanju droga ja se prilicno iznerviram.Podrzavam ljude koji se bave grow-om zbog licne potrebe, prijatelja i ljubavi prema ovoj mocnoj biljci,a nemam nista protiv i da deo zavrsi na ulici mozda dodje i do mene :)
 
Poslednja izmena: