Crtica o...dobro je i ovako...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.638
1.058
Jugoistočno odavde
Listajući ovih dana stranice svetskih Uzgajivača i you tube snimke napucanih grow room-ova, dođe mi jedna svetla misao o tome kako sam nekako postao tužan kada udjem u svoju spavaću sobu, koja bi zapravo trebalo da bude dečija, ali pošto sam u njoj udomio svoj hobi, više nije ni spavaća, a naročito ne gostinjska.
Gledam sve te opuštene likove koji u sred Novembra bosi u papučama šetkaju od svojih spavaćih soba do grow room-ova i prave video zapise mljackajući dok govore, čak i zamuckuju u svom orgazmičnom predstavljanju; prodaju "muda za bubrege", usput po potrebi ovlaš dodiruju skupocenu opremu, a s' vremena na vreme pomiluju vrhove svojih brutalno osrednjih biljaka...
Nosim termo čarape i dok otkopčavam box osećam kako su mi noge utrnule od hladnoće.
- Kako li je biljkama?-pitam se i razmišljam da li da ugasim bojler ako pojačam radijator...al' prvo da sačekam da rerna ispreče jeftino lisnato testo jer ako izbaci sklopka eto opet kalkulacije i šetnje niz stepenice....
-I dok mu skupi Co2 sistem ne ispada iz kadra, On govori o svom nekom ppm-u držeći petolitarsku kantu najskupljeg djubriva na svetu...tu oko njega svetlucka nekih 6.000w...
Kupio sam prošle godine najmanja pakovanja AN (vid'la žaba da se konj potkiva, pa i ona digla nogu)...istrošila se brzo, nema veze.
-Može i bez toga- mislim se...
Može bez ičega kod nas...samo ne može bez volje.
I koliko god novca da dajemo, samo krpimo rupe da bi zakrpe što više ličile na te neke blještave snimke sa you tube-a...
I ličimo, sve više ličimo...držimo dah u inat, sve dok ne crkne balast, a rezervnog nema...
I skoro da tugujem tako u negrejanoj sobi, gde se od garderobe gaća i čarapa jedva i nasluti grow box...
Tugujem tako, dok se na Vutri ne pojavi neki klinac sa par cfl-ki i semenom iz keta i podseti me da može i tako malo da bude veliko... jer to malo kad ga nemaš postane tako veliko i neophodno...
I sada dok me polako savladava san, a dim nikako da izadje iz glave, znam da tamo u prohladnoj sobi moje biljke ne žive savršen život, ali su bar voljene i site.
To jesu, za toliko se ima... :)
 

Ceracki Mustang

Dr. Green Thumb
17.12.2015
797
2.901
163
43
Sta znam, oduvek sam bio skroman. I iskreno najlepse su mi biljke iz inprovizacija :D i dalje nemam ovlazivac, i dalje cepam sa skoro istim pc ventovima, a cak nije i da nisam imao novaca da ih uzmem. Mogao sam da skupim, al zaista ni nevidim potrebu :D Bato moj, nista bez slatkih muka :D
 

Felt

Psilocybe Semilanceata ( Liberty cap )
Poznanik Foruma
21.06.2015
707
3.749
163
Prvi indoor bio mi je unutar starog dimnjaka 99 godine.Krenuo sa običnom žaruljom(neznanje),al nakon razgovora sa starijim rođakom iz Slo. saznao sam da ta žarulja nije za uzgoj te neka nabavim neonku.
Pošto sam baš imao u posjedu jednu koja je bila spojena "plug and play" mojoj sreči nije bilo kraja.Morao sam se skrivat u ono vrijeme,a nema ni sada razumijevanja za moj hobi tako da sam osuđen na out do neke blistavije budučnosti.
Kad ta blistava budučnost dođe imam prostor kao da je stvoren za uzgoj.150x200 udubljenje unutar prostorije gdje imam sve potrebne utičnice i ono najbitnije ispuh od dimnjaka koji se ne koristi zadnjih 20 godina.Prostor je takav da je ulaz kroz veliki ormar te ga je praktički nemoguče detektirat od bilo koga .....
Do tada,do tog trena uživat ću u outdoor guerilla pustolovinama koja su sastavni dio mog života.Ne mogu zamisliti godinu bez outa.
 
Poslednja izmena:

Talicni

Aktivan Član
27.06.2015
137
668
93
Brate one tvoje bestije ne da lice na one sa you tuba, nego bi oni mogli na casove kod tebe :) .. ja sam pratio onog tvog mazara, i na kraju kad si je izvukao iz box-a i uvatio onu hedinu.. pfff.. nemam reci, davno lepsu sliku nisam video. I nisi sam nikad, uvek imas nas ovde. Respect
 

Evgenije

Aktivan Član
08.11.2017
206
1.158
143
ljudi ja sam sad pre 2 nedelje zapoceo svoj prvi grow. Radim po 12h dnevno i nisam vec dugo imao nikakav hobi. Ovo mi je prijalo neverovatno cak i zena kaze da ne moze da veruje koliko meni ovo prija. i nemam bas nikakvu zelju da imam neke fensi spravice u boxu skoro sve mi je diy i bas zbog toga mi je jos drazi grow. i mislim da ce mi harvest biti mnogo drazi i da bude 0,3g/w nego tim likovima sa fensi spravama kad izvuku preko 1g/w. uzivajte u svom hobiju :)