Crtica o komunikaciji na forumu

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

nostromo

CSI Baščaršija
16.09.2014
262
1.147
143
Po mom mišljenju, potruditi se da pišeš ispravno je vid poštovanja prema čitaocima i kolegama sa foruma. Potrošiti par sekundi da pročitaš i ispraviš greškice prije nego pritisneš "post reply" nije još nikoga ubilo. Da se razumijemo, ne govorim o tipfelerima, oni se uvijek i svakome dešavaju.
Ali, kada vidim post bez znakova interpunkcije, obično još i sve mala slova, odmah zamišljam lika kako mi se obraća sa "brateeee", "jaraneeee", "značiiii". :fuck:
Ali, sa druge strane, ja sam samo matori ters koji čeka da se ovaj ponedjeljak na poslu više završi... :)
 

Mahnita

Aktivan Član
11.08.2015
234
1.014
143
43
Isti smo, šta mi znamo o pismenošću, stari tersovi koji samo ubijaju vrijeme na poslu, čekajući Godoa, čitaj peMziju, u vrtlogu dima ;)

PS : Horacio je lik :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nostromo

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.597
2.598
Jučer sam se zabezeknio :D
Čeprkam po dvoru nešto,komšijin džukac poče da laje... netko ide cestom.
Taman sam bio na kapiji i vidim neki dečkić (6,7 razred oš otprilike i neka mala curica,vjerovatno mu je sestra) ... idu odozgor.
A odozdola idu 2-3 curice njegovog uzrasta i jedna manja.
I susretoše se na putu,malo desno od moje kuće ,ooooooo pa odakle vi ?
I onda krenu priča, nešto što me je bacilo u razmišljanje.

Jedna curica (alfa u toj skupini vjerovatno) kaže svojim prijateljicama (vjerovatno su si BF ili kako se to već zove) ;

Ovo je Pero ,bivši dečko od Mare.
I Pero se upozna sa te 2 curice i ja gledam šta radi :)
Izvadi Pero mobitel i uperi ga u novoupoznanu 'prijateljicu' i čksnn,čksnn,čksnn ... poče da ju slika u svim pozama.
Ova poče da sklanja facu,prekriva rukama ...al' Pero je uporan :D

I onda dolazi ono najzločestije koju komunikacija na društvenim mrežama nosi sa sobom.
Ta curica (alfa, 6,7 razred osnovne škole) povika da nadglasa sve ostale :love2:Jeste se upisali u moju grupa na fejsu ... znate ona grupa IMAMO SIDU ,(ili tako nešto)
JESTE VIDJELI ŠTA SAM OBJAVILA !!!
IZJEBO ME MAKI I PRENIO MI JE SIDU,HAHAHAHAHAHAHAHAHA

Sva imena su izmišljena,no Maki je jedan krasan dečko,dijete od kako je progovorio ima govornu manu tj muca jako,dečko koji je sada već odrastao momak,kulturan,voza bicikl,povučen,nikome ne smeta ...balavica od 12-13 godina objavljuje da ju je on i*****o i da joj je prenio sidu.

Danas,sutra će ta balavica doći na Vutra forum i početi ovdje provoditi ono što je izučila još dok je bila dijete... a to je nekultura,nepoštivanje,bezobrazluk i sve ono najgore što nosi ovaj današnji vid komunikacije.

Baš me zanima šta bi njena mama rekla na to.
Možda je i ona član kćerkine grupe ... IMAM SIDU :(

Dali to sve kreće u mladim danima ili šta već ?
 

Maksimilijan2

Aktivan Član
10.02.2015
253
412
63
mediji, društvene mreže, internet...klinci su preterano izloženi informacijama bez ikakve kontrole a uz to nema ko da ih ukori za svoje postupke
 

rKj420

2rep❤️
Poznanik Foruma
07.04.2013
1.375
6.806
258
Morocco
Svi sa sobom nosimo neko kucno vaspitanje i znamo onako kako smo uceni.
Dodje tu i tamo do neke "svadjice" kada ego igra ulogu, ego tripova ima i u realnom zivotu pa i ovde kod nas na forumu.Nisu krive tacke i zarezi, kriv je nacin na koje se stvari shvataju i iz kog ugla se gledaju.Ko hoce potrudi se da shvati sta je neko hteo da kaze pa mu gramatika i interpunkcija nije u prvom planu.Prihvatimo ljude onakvima kakvi jesu, ne moramo da ih menjamo i ispravljamo ko da su na casu maternjeg jezika.
Pravila neka moraju da se postuju da bi forum radio ko singerica.Za to su zaduzeni moderi i oni dobro znaju za pravac , sta je dobro, a sta ne.Nije ovo udruzenje taxista, vec ljubitelja marihuane i bilo bi lepo da se svi ponasamo u tom duhu :) Sto se mene tice problema u komunikaciji nema, osim ako necemo da trazimo dlaku u jajetu.
 

nostromo

CSI Baščaršija
16.09.2014
262
1.147
143
Koliko sam ja shvatio zadatu temu, ovdje niko nikoga ne ispravllja niti mijenja. Čisto ubijamo vrijeme do harvesta ispraznim sociološkim opservacijama i lažnim komunikološkim teorijama, što je još mnogo gore nego što zvuči jer smo pri tome često naduvani. :)
Peace 'n' Love...
 
Poslednja izmena:

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.597
2.598
Heba ga ti amnezia,pa zar si zaboravio par postova iznad ... pravopis nije bitan :D
I ne staj Mahnitoj na žulj,jer kad se vrati ... nagrabusio si ;)
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
hahaha ma otvorio ubi se od citanja ogromni sve postovi i dode njen prica kako je pismena i napada ostale a meni ne smeta ako nesto pogresno napises samo mi nenormalno smeta kad neko zamjeni kvakice npr "oći"
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Samotnjak

Sonic85

Aktivan Član
01.01.2016
97
323
53
38
Inteligencija i pismenost su dve totalno razlicite stvari,ja znam ljude koji nemaju osnovnu skolu a jako su inteligentni sposobni i vredni,a znam i pismene koji nisu nista od navedenog vec kontra,tako da ljude ne cenim po gramatici to je greska.Sto se tice komunikacije sa ljudima i zivota uopste,predlazem jednu knjigu koja po meni nesme da se zaobidje,OgMandino Najveci Trgovac na Svetu.
 
Poslednja izmena:

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.641
1.058
Jugoistočno odavde
Nemojmo mešati babe i žabe. Ne radi se ovde o tome da li nekoga poštujemo ili ne poštujemo na osnovu stepena pismenosti, već o tehničkim razlozima zbog kojih je više nego bitno da čovek na forumu, gde je pisanje jedini vid komunikacije, može precizno da prenese svoje mišljenje koristeći makar najosnovnija pravila pisanja da ne bi doveo sebe i druge u zabludu. Pitanje komunikacije je višeslojno i svakako je pogrešno svoditi ga na pitanje gramatike i vaditi ga iz konteksta. Dakle, ne pričamo o tome da ljude "cenimo po gramatici", niti da su pismeni ljudi mudriji od nepismenih, niti pričamo o tome koliko je ko sposoban i vredan, upoređujući pismene i nepismene, već pričamo o značaju unapređenja svih pomenutih faktora na ličnom nivou, da bismo se ovde svi bolje razumeli i verodostojno preneli jedni drugima svoje misli. ;)
 
09.03.2015
136
88
28
Vidim da se puno ljudi svidja tvoj nacin pisanja i tvoje takozvane crtice. Kako sam i ja jedan od njih zelim ti inspiraciju u svakom trenutku jer je zaista prava cast citati tvoje crtice. Hvala ti sto ih delis sa nama. :)