Da procveta lila ormar :) 250w [mh/hps] CBD Nordle Fem. 3kom.

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

zevalicaaa

Aktivan Član
16.11.2014
204
304
63
na udobnoj fotelji...
Ja nisam spomenula,ali ti jesi primetio za tu temp.u mraku.Da,i ja sam da je povisim za neki stepen,sada sam probala sa grejalicom koja izduvava topao vazduh.Stavila ispred vent.koji uvlaci vazduh u box,i ukljucivala je par puta-nije nista doprinelo,i dalje pada temp/kad ne duva grejalica,ocito/ na temp. malo iznad 18c.Hm,verovatno cu tu grejalicu zamenuti sa onom/imam/koja ima grejace i termostat na sebi pa tako to regulisati...
A i vlaga mi mnogo ide uvis,kada tako niska temp./sada vidim i do 90% da isla/.

@rKj420 hehe,i ja se nadam iskreno da je od tog sokiranja! Jer to bi znacilo da ce se i*odsokirati* od tog stanja ;)
Jesam ja sad kada presadila*ljudski*zalila,da procurela voda ispod saksija...ali,videcemo vec :)
Eto meni udarila i previsoka vlaga u mraku/osim sto niska temp.verovatno i plus to mokra zemlja/,ali da,i ja bih dosta a redje da zalivam Djolovce-a nisam Crnogorka :D .
A to kasnije,aha da bih postigla manju vlagu cu sesce onda probati sa manje vode/a ventilator i dalje je ostao ovaj jedan da radi 24h a drugi koji je spojen na crevo sam iskljucila,da ne radi kada je sijalica iskljucena/.
A reci mi ovo sto si rekao 3l zalivanje-mislio si po svakoj saksiji?
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Ako ima saksija 10l, zalijem sa 3 litara vode.
To je otprilike. Onda uzmes posudu u ruke, da osjetiš težinu posude.
Kada izgubi 70-80% težine, onda znaš da moraš opet zaliti vodom.
Isto oko ruba posude i zemlje vidis, da je zemlja odstupila od posude, to
isto opozorava, da treba zaliti vodom.
 

zevalicaaa

Aktivan Član
16.11.2014
204
304
63
na udobnoj fotelji...
Okej,onda bildujem da bih dizala saksije :skot::
Za moje saksije,to oko 4.5l ispada.Sada prilikom presadjivanja sam ih zalila negde po oko 3l...sledeci put cu po tome sto si rekao,*castiti* :) ih sa jos pola od tog dobijenog.
Mada se i slegla zemlja posle zalivanja/i po ivicama povukla tako i da vec lici na to da traze vodu ;) /pa sledeci put kada bude trebalo zalivanje-prvo cu im dodati jos po malo zemlje pa tako posteno zaliti.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI

zevalicaaa

Aktivan Član
16.11.2014
204
304
63
na udobnoj fotelji...
17.ti DAN...
Ima malo nekih promena,pa da prijavim.
Sijalicu spustila na nekih 20cm od biljaka,i ventilator-traktor ;)
malo fiksirala,zavezala-pa ne bruji vise toliko.Ali mi sada do izrazaja dosao onaj ventilator sto izbacuje topao zrak.Moram nesto da probam da ga oblozim,utisam-ima li ko neku ideju oko toga,da je uradio i dobro se pokazalo? /meni na pamet pada sa nekog gumom,ali sada nezgodno to sve kada je fiksiran u box.u/
Stiglo mi i naruceno djubrivo,i jos neke stvari-pa to mozemo uskoro uzeti u razmatranje,kada da krenem sa njihovom upotrebom i kako.Dobila tablicu/hehe,i to dve/ ali ipak da vidim iz vaseg iskustva kakav nacin doziranja se najbolje pokazao...

Sta znam,biljke i dalje izgledaju-pristojno.E sada kada spustila sijalicu blize njima,temp.se penje do 31.5c a vlaga pada do 40%/nisam ubacivala nista konkretno u box za dizanje vlage,osim vlazne krpe-to cu sad probati ubaciti teglu sa vodom i carapom u njom ili pelenu,a mozda i neki ovlazivac ako ne bude ovo pomoglo, imam ga u planu.Videcu/.
Ali i temp.dalje pada i vlaga dosta raste /kada su u mraku/ i pored ove grejalice koja povremeno duva u vent.za ubacivanje vazduha temp.do 16.7c se spustila ,a vlaga otisla do 85%.Hm,mozda da i ja napravim tu sijalicu u konzervi,kako ovde citala da koriste-za dizanje temp.u box.u.Ili je l' neko nesto drugo koristi,a da funkcionise? ?
Evo slika da dokumentuju tu pridoslicu djubriva/ne znam da li sada neko od moderatora moze promeniti u prvom postu sta imam od djubriva,ili to nebitno?/
A da i za LST se spremam-ne znam da li da pricekam jos malo,ili odmah da ih napadnem razvaciti ;) /e,pa to moze da se stavi u naslov-da se doda LST/?
I kako rece @Moj put ,da malo sprzila kosu,na sijalicu...i ja sam hehe,*teske povrede*od ventilatora dobila kada pipah po box.u/znaci,iskljuciti sve pa onda primeniti*majstorije* jer bez vec spomenute kose ili prstiju se lako moze ostati :zvezda::/
:wave:
 

Prilozi

  • PHOTO_20150227_154117.jpg
    PHOTO_20150227_154117.jpg
    229 KB · Pregleda: 98
  • PHOTO_20150227_151657.jpg
    PHOTO_20150227_151657.jpg
    156 KB · Pregleda: 87
  • Sviđa mi se
Reactions: Moj put
22.02.2015
112
129
43
Za vent ak je vec pricvrscen ha neznam..ja bi to inace samo dobro fiksiro pa koliko zuji nek zuji.

Žarulja u kutiji zakon stvar dignut ce temp i smanjit vlagu samim time..moze posluzit i grijac iz akvarija recimo, no zarulja sa termostatom ili sa dobrim omjerom radi/neradi se to moze rjesiti bez beda..cak ona od 40 wata wolframova rjesava problem, ali nedaj svjetlosti van, to je najbitnije.

A za vlagu, ako mos kupi perlit, posuda od sladoleda, do pola malo vise perlita..onda voda (najbolje destilirana) te nalijes da jedva prekrije perlit..to je zakon stvar jer pusta fino polako vlagu u zrak, a perlit popije 6x vode koliko je sam tezak..jako djelotvorna stvar :)

Eto dosta pisanja :D
 

rKj420

2rep❤️
Poznanik Foruma
07.04.2013
1.375
6.806
258
Morocco
Vidim spremila si kamenu vunu za klonove :D izbegavaj ove jiffy razgradive jer koren tesko prolazi kroz iste...Sto se tice biobizza, biogrow mozes odmah da im das kreni sa pola doze pa vidi kako reaguju.Ova ostala 3 komada kad prebacis na 12/12 :)

Edit: gledas all-mix jer magma je kvalitetna zemlja i ima sve u njoj za period vegetacije :) tabela je ista, stim sto malo pojacavaju dozu biogrowa kod light mixa :) u principu vegetaciju mozes bez icega da odradis samo sa cesmovacom 6.5 :) al kad vec imas rokaj xexexe
 
Poslednja izmena:

zevalicaaa

Aktivan Član
16.11.2014
204
304
63
na udobnoj fotelji...
@cerak1000 meni bili onako*slatki*pa uzela neki komad-a staklenu onu vunu cu koristiti za klonove...
@Monk Reborn ® pa jeste ga brat pricvrstio/dva/ali videcu da ga izmaltretiram ako bude mogao da ih izvadi iz rupe,pa nesto uradimo...ako ne-nek zuje do mile volje samo ako vrse posao :)
A to za sijalicu,mi se dopalo-tako cu videti da napravim/mada sam negde imala i akv.grejac-samo on radi ipak u vodi zar ne?/
Perlit,ne uzeh sada kada narucila...videcu ako ga negde po gradu nadjem,da tako probam.Hehe,to vidis da ja sama*skrtarim*puno na pisanju ;) ,pa mislis da dosta :D
@rKj420 niko ne voli razgadive,a /mada videla sam na nekoj slici da mi mentor to koristi ;) /oni su samo vise dekoracija...hehe,neko cvece ce se vec naci u njima :)
Aha videh po tablici njihovoj,da od druge nedelje-aj da malo *iscrpe*mozda neki dan zemlju-pa sledece zalivanje da pridodam njega...
Samo malo sam u nedoumici da li da idem po po tabeli*ALL-MIX* ili*LIGHT-MIX* jer ja imam ova 4 a nemam samo*BIO-HEAVEN* sto ide do kraja sa njima,da bi tacno bio ovaj *ALL-MIX*/*ROOT-JUICE*se onako samo spominje u prvoj sedmici/?
Je l' neko imao takav slucaj,ili sta mislis ti sta mi je raditi-po kojoj tablici da se pridrzavam?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: cerak1000

zevalicaaa

Aktivan Član
16.11.2014
204
304
63
na udobnoj fotelji...
20.ti DAN OD KAKO SU IZASLE IZ ZEMLJE...

Pozdrav svima :)
Nisam par dana nista pisala pa da *prijavim*desavanja....
Pre tri dana imala havariju sa nestankom struje/od bojlera/ u toku noci,tako da ne znam tacno ali jedno par sati su bile u mraku/kad primetila ja ukljucila sijalice/ali onda ni vent.nisu radili pa uglavnom temp.pala na 17c,a vlaga vrisnula do 95%!
Pratila neke posledice toga,nisam primetila/dobila info koje sredstvo da kupim ako pojavi bela budj/.
Sad,temp sa upaljenim sijalicama je oko 28c,vlaga onda malo pada ispod 50%/stavila krpe,sutra bi trebale da stignu pelene da probam kako sa njima,i u fazi sam i trazenja perlita/.Sa ugasenim odrzavan negde oko 18-19c,vlaga ide negde do 83%/kupljen materijal,sutra bi trebala se napraviti sijalica u konzervi,da povisi temp.i smanji vlagu/.

Ja sam sada napravila par fotografija ,da vidite kako to sve izgleda,hehe pa lepo se zeleni rekla bih da nije to sve to/zasad/lose :) .
E sad imam tri konkretne stvari,za koje bih rado cula vase misljenje:
1.Da li je vreme da zalijem/proslo 5 dana kako presadila i zalila odprilike 3l po saksiji od 15l/ da,zemlja deluje suva.
2.Da li je vreme da dodajem djubriva,sad kada zaljem ili sacekam sledece?
3.Da li je sada vreme da pocnem da radim LST ,ili malo jos da sacekam?
:wave:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ZdravaTrava
20.06.2014
1.394
3.958
188
Otok Jabuka
www.zdravakrava.hr
Ne sekiraj @saksija2 neće joj niš bit :)
1. Vjerovatno, toči dok ne procuri.
2. Vjerovatno ne
3. Vjerovatno da
Fotku daj i reci daj koju si zemlju koristila?

Isuse zevalico oprosti fulao sam dnevnik :fuck:haha.
ajoj

Al zevalice isti su odgovori nisam fulao. Ne treba još đubrit sigurno
:)
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Monk ®
22.02.2015
112
129
43
1.) Zabi prste u zemlju i sve ces znat i sama,
2.) Sljedece ako mene pitas..no ja uvijek dugo cekam.
3.) Daj koju sliku da vidimo kako sada izgledaju pa cemo biti pametniji :)
 

zevalicaaa

Aktivan Član
16.11.2014
204
304
63
na udobnoj fotelji...
@zdrava trava super sto jesi-ja zaboravila da ubacim fotografije-stizeee

Prst,pokazuje moze ;)
I ja bi sledece,ne bih da ih sprzim/TM je zemlja,*klot*/
Evo,ako se vidi...da se moze reci
 

Prilozi

  • Dj2 (1).jpg
    Dj2 (1).jpg
    252,4 KB · Pregleda: 92
  • Dj2 (2).jpg
    Dj2 (2).jpg
    318,8 KB · Pregleda: 85
  • Dj3.jpg
    Dj3.jpg
    258 KB · Pregleda: 84
  • PHOTO_20150303_224935.jpg
    PHOTO_20150303_224935.jpg
    272,7 KB · Pregleda: 85
  • PHOTO_20150303_224950.jpg
    PHOTO_20150303_224950.jpg
    166,4 KB · Pregleda: 76
  • PHOTO_20150303_225005.jpg
    PHOTO_20150303_225005.jpg
    196,1 KB · Pregleda: 79
  • PHOTO_20150303_223944.jpg
    PHOTO_20150303_223944.jpg
    178,1 KB · Pregleda: 86

zevalicaaa

Aktivan Član
16.11.2014
204
304
63
na udobnoj fotelji...
dobro je to, oces raditi neki trening
Da.LST...kada dobijem *zeleno svetlo* za to ;)
Ne znam,mozda opasno to ja da topiram...hehe,uvek se seti Djola 1 kako prosao ;)

A da,planiram da Djola 1 *iskoristim*za kloniranje...pa za to je jos rano?

Da, to je to, odgovori su točni :D
možeš i topirat misim vidi kaj oćeš od treninga. Možeš počet.
nego aj kad sam tu fino ti izgledaju biljke. Na mobitelu sam al kad sjednem sam komp ću prelistat malo dnevnik, sviđa mi se
Ja ne sumnjam da odgovori,nece biti .tocni. :)
Vidi i ti si za topiranje...moram znaci ipak jos jednom o tome razmisliti ;)
 
Poslednja izmena od urednika:

zevalicaaa

Aktivan Član
16.11.2014
204
304
63
na udobnoj fotelji...
Dobro,vidim i ja da male grane.Sacekacu da porastu.
A malo se pribojavam topinga,da ne upropastim nesto sa seckanjem,posteno...ili to bas nije toliko da se moze sve lako zeznuti?
A lST,ako ne budem topirala je l' vreme za njega,ili da sacekam jos neki dan?

@Tarzan sad videh kad napisah,vazi :)

A da pitam onda ovo: je l' bolje da je prvo zalijem pa odmah topiram ili suprotno,ili da ne radim u istom danu,ili nema veze to jedno sa drugim?
 
Poslednja izmena: