Da procveta lila ormar :) 250w [mh/hps] CBD Nordle Fem. 3kom.

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

zevalicaaa

Aktivan Član
16.11.2014
204
304
63
na udobnoj fotelji...
E,komsija onda ne bih ni ja-ali ja ipak cvetanje racunala od kada prebacila na 12/12 :rolleyes:
Tako da se ne mogu nadati tome,vidim...
A znam za vlagu i budj.Ahm,videcu koliko od nocas da je probam oboriti/da popravim sijalicu koju koristim kao grejno telo u toku mraka...iskreno se nadam da cu sa njom to regulisati/
 

zevalicaaa

Aktivan Član
16.11.2014
204
304
63
na udobnoj fotelji...
Pozdrav svima :) ,evo proslo je vec 10 dana od zadnjeg javljanja.Pa vreme da zabelezim neke novosti.

52. DAN CVETANJA/88. ZIVOTA

Od zadnjeg javljanja sam moje zverke dva puta zalila.Pre pet dana samo sa vodom/kojoj dodala kapi limuna da podesim ph/i pola sata odstojala da ispari hlor... i to Zverku 2 i Zverku 3 sa po 3.5l vode-dovoljno da dosta iscuri iz saksije.Dok sam Zverku 1 kojoj su dosta pozuteli listovi,po savetu zalila sa 20l vode...i to tako sto sam prvo sipala manju kolicinu da procuri iz saksije i tako je onda ostavila sat ipo.A zatim dodala ostalu kolicinu vode do 20l/kao na pocetku tako i u zadnjih par litara sa limunom podesila ph/.
Ne znam ni sama,sada mi ona ne deluje da joj se i dalje tako suse listovi...ali posteno to bas ne mogu oceniti,jer vec dosta je kod njih zutih.I na same druge dve zverke isto ima zutih listova,ali kada danas vadila iz boxa rekla bih da manje suvih listova nego pre izbacila iz njega...
Tako da danas sam zalila Zverku 2 i Zverku 3 sa djubrivima koja imam/prema BIOBIZZ.ovoj tablici/.Sa po 3.5l vode.
A Zverku 1 kod koje je zemlja jos vlazna,cu za neki dan kada se osusi...
Temp. se krece 19-27c
Sa vlagom i dalje imam problem kada padne temp.u boksu ili je vani bas vlazno,pa zna i dalje izgurati i preko 70% kada ne sija sijalica.A kada radi,onda je oko 50%.
Po preporuci,uskorocu nabaviti vise pc vent.pa ih staviti u visinu cvetova,dno-daprobam je tako regulisati.I samo strujanje vazduha ne dozvoli pojavu budji..
Sto se tice izgleda,slikala sam malo pa cete videti.
A sto se tice mirisa,pa oseca se-ostar onako kako su i naveli proizvodjaci daje mesavina belog luka i citrusa.Ali meni ne smeta cak mi i prijatan :) ...ostaje na prstima kada se predje preko listova.
Necu nikakav filter ugradjivati,box mi je u kupatilu a i tamo stalno otvoren prozor...
Pa vide se vec i smedji trihomi po cvetovima,napreduje to sve nekim svojim tokom.Kako sam ja nesto racunala polovinom juna/sestog meseca / bi trebalo da bude vreme berbe :) .Videcu da nabavim neki mikroskop do tada da bih to mogla pouzdano oceniti-naravno uz vasu pomoc ;)
Napravila ovih par slika-ali nesto mi aparat ne dozvoljava da izostrim,pa nisam zadovoljna sa tom ostrinom...
:wave:
DSCF0952.JPG
 

Prilozi

  • DSCF0945.JPG
    DSCF0945.JPG
    51 KB · Pregleda: 120
  • DSCF0953.JPG
    DSCF0953.JPG
    54,3 KB · Pregleda: 112
  • DSCF0955.JPG
    DSCF0955.JPG
    48 KB · Pregleda: 114
  • DSCF0956.JPG
    DSCF0956.JPG
    48,4 KB · Pregleda: 114
  • DSCF0959.JPG
    DSCF0959.JPG
    54,3 KB · Pregleda: 113
  • DSCF0961.JPG
    DSCF0961.JPG
    56,6 KB · Pregleda: 111
  • DSCF0962.JPG
    DSCF0962.JPG
    67 KB · Pregleda: 117
  • DSCF0963.JPG
    DSCF0963.JPG
    71,9 KB · Pregleda: 119
  • DSCF0964.JPG
    DSCF0964.JPG
    78,9 KB · Pregleda: 111
  • DSCF0965.JPG
    DSCF0965.JPG
    71,6 KB · Pregleda: 116
Poslednja izmena od urednika:

zevalicaaa

Aktivan Član
16.11.2014
204
304
63
na udobnoj fotelji...
Evo mene opet posle 10 dana :)...znaci:

62. DAN CVETANJA/98. ZIVOTA
Zalila prvo Zverku 1 pre neki dan sa vodom/3.5l/ a nocas Zverku 2 i Zverku 3 sa po 3l vode u koja dodala djubriva po BioBizz.ovoj tablici.Ako neko citao proslo javljanje i ovo sada i primecuje-i da u pravu je ,ja *ladno okrenula kako treba sa cim da ih zalijem :)
Hehe,to cemo sve prepisati dijagnozi :rolleyes: .Nadam se da nece im puno takvo zalivanje stetiti,sta cu...tek kada sedoh da pisem ovde i pogledah prethodno javljanje vidim sta sam uradila:oops: .Znam bravo za mene,hehe.
Ali nabavila sam barem bolji aparat-pa mozete da vidite kakvo je stanj trihoma,i da mi otprilike kazete kada je vreme da ih oberem/sto bi mi znacilo ako neko moze,jer za deset dana idem od kuce i necu biti tu narednih deset.Pa da li je to okej da ih*sredim* kada se vratim,znaci za dvadeset dana, ili i jos trebaju da dozrevaju cvetovi/.
Sto se tice temperature ona je sa ukljucenom sijalicom do 28c,a kada je iskljucena od 20 do 23c.
Ali vlaga me i dalje veoma muci i brinem se zbog nje-visoka je i ide od 45% kada ukljucena sijalica do preko i 80% zna nekad zakucati sa iskljucenom.Na tome stiglo se sada/moj crnac :) / da se proba poboljsati stanje.Ali polovicno uspesno ;) ,morace da bude nastavak borbe za neki dan.Naime ona sijalica u saksiji,koja sluzi da zagreva box kada iskljucena lampa nije htela da proradi.
Ali sam barem,na savet clana-hvala na tome, ubacila u box 3 kom.ventilatora.2 malo iznad biljaka da duvaju,a jedan pri dnu box.a.To uradjeno da se proba zaustaviti pojava budji koja moze nastati bas zbog te visoke vlage...
I isto po savetu,sam ubacila dva kartoncica u visini negde biljaka-zute boje i premazana vazelinom,ako se pojavi leteca gamad da se hvata na njih.
Eto to su neke mere zastite,pa videcemo koliko ce pomoci...
Inace listovi i dalje podosta zute-prvo ono na Zverci 1,sa koje sam sve te skinula da ne prizivam tu nesrecu budj.A sada su i na ove ostale dve zverke isto tako dosta zuti,njih jos nisam bas poskidala dok se skroz ne sasuse.Da li je to prihvatljivo posto se grow privodi kraju,ili manjak ipak N ili neceg drugog,to ne znam.
U svakom slucaju,puno sam se/opet/raspisala...
Evo nekih slika pa vi sami sve to mozete videti i bolje proceniti celu situaciju,a i pozeljno bi bilo neki komentar reci :)
:wave:
P.S.evo nevolje-pise da mi prevelika slika da bih je mogla postaviti!
Kada se snadjem kako to mogu promeniti,ubacicu slike-nadam se da ce moci...
 

Prilozi

  • 1.pdf
    131,2 KB · Pregleda: 41
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: toeto

zevalicaaa

Aktivan Član
16.11.2014
204
304
63
na udobnoj fotelji...
@toeto nesto sada probah preko nekog programa za slike ali ocito,hehe nisam uspela.

Ja eto nesto uspela samo u tom pdf formatu da prebacim preko tog programa...hm
Hehe,da ne ispadnem bas da nemam veze oko racunara nasla naravno PAINT kod mene samo jos da vidim kako da ih tako sacuvam.
hvala :)
 
Poslednja izmena:

zevalicaaa

Aktivan Član
16.11.2014
204
304
63
na udobnoj fotelji...
hm,kako ti kazes pa nema tako...nigde mi nema da promenim u jpg/mada ona vec i jeste u tom formatu/ a nema ponudjeno da smanjim rezoluciju...
Hehe,moram ja oko toga da se zabavim i to dobro,ali sutra :)
ili sve da ih onako prebacim ko prvo sto postavih kao pdf format.
 

zevalicaaa

Aktivan Član
16.11.2014
204
304
63
na udobnoj fotelji...
Cuti,snadjoh se nest-uz pomoc @Sativa Diva
Inace bih se tamo po onim programima za fotografiju mnogo zabavila...
Aha nestrpljiv si , ;)
A jos hehe,meni to sve ide u ulje...nisam takokao ti,da ne mogu iscekati :D

Samo da nadopunim malo inace o samom strain.u,nisam nigde spomenula neke njegove karakteristike:


CBD Nordle
CBD Nordle is a short and strong Christmas tree shape like plant. She produces dense and compact flowering clusters. One of the calmest most indica dominant strains we have, great for pain relief and muscle spasms. Nice tasty Indica with a relaxing effect!

Genetics (indica / sativa): 80 / 20
Flowering Time (weeks): 8 to 10
Yield (gr / m2 / 600W): 500
Pack Size: 5 seeds
Sex: Feminized
THC % (average): 5,5
CBD % (average): 5,5
Ratio THC:CBD 1:1
Aroma: Strong and pleasant body odor, scents of onion/garlic. Similar to freshly cut chives with fragrance of fruit that follows.

Analysis Report
report-cbd-nordle.png

Analysis by: Fundación CANNA
Analysis date: 21. March 2012
Analysis type: cannabinoid content (THC, CBD, CBN, CBG)
Analysis method: GC-FID THC: 6,43%
CBD: 8,97%
CBN: NF
CBG: 0,13%

Strain Highlights

Nordle, named after Howard Marks’ code word for “hashish,” is a high-CBD indica cross between Afghani and Sensi Star. With a CBD content as high as its THC concentrations, Nordle delivers mild effects that relieve pain and muscle spasms. Nordle, which flowers in 8 to 10 weeks, produces dense, conic buds with a pungent fruity and herbal aroma.



Strain Attributes
Flavors
  • 1. Sweet
  • 2. Berry
  • 3. Nutty
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: Stastopojo

zlotvor

Aktivan Član
05.02.2008
217
301
63
balkan
Lijepo izgleda! Bit će toga za sušenje ;)

Ako možeš, slike je bolje postaviti direktno na forum, jer postoji mogućnost da nestanu nakon nekog vremena.

Evo jedan odličan program za slike, uradak jednog našeg "zeme", IrfanView Program je besplatan za osobnu upotrebu.

Ja ga povremeno koristim još negdje od '96 godine.

I upute za smanjivanje slika:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: zevalicaaa

zevalicaaa

Aktivan Član
16.11.2014
204
304
63
na udobnoj fotelji...
@zlotvor program skinula,probacu...
@Sativa Diva ,hvala i procitala...
A kako @Sativa Diva diva spomenu da sam pri kraju svesna sam i ja.Pa zato bih bas htela da pitam za vase misljenje,jer nesto cu morati napraviti.A sama da donesem odluku nisam iskusna,radi bih poslusala vasa.
Naime, kako pise vreme cvetanja je od 8 do 10 nedelja.Zverke su mi sada u kraju 8 sedmice.A ja tacno za sedam dana /kada eto budu u kraju 9.te/idem od kuce i necu biti 10 dana...sto mi sada stvara malo glavobolju-sta raditi,kada biljke saseci,i moze li/samo zreli bud.ovi a ovi pri dnu ostaviti da sazrele/ polovicno?
Sada sam bas zapala malo u neku bzvz situaciju...ne bih nikako zurila,a ni bas zakasnila-bitno mi da to sve bude kako treba.Jer ja od toga pravim ulje,pa ipak ozbiljna upotreba.Eto ako neko moze zakljuciti,zna iz iskustva kako bi trebalo bila bih bas zahvalna da mi kaze.

lnace Zverku 1 sam jutros zalila sa 3l vode u koju dodala djubriva.
l sada su zverke u mraku.Tako da cu nocas opet ih slikati,potruditi se i bolje-ako bi tako mogli da imate bolji uvid u trihome i sta raditi oko ove odluke o tome kada najbolje da ih oberem...
:wave:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: zlotvor

zevalicaaa

Aktivan Član
16.11.2014
204
304
63
na udobnoj fotelji...
65. DAN CVETANJA/101. ZIVOTA
Zverke zalivene vodom/u koju dodate kapi limuna da spustim malo ph/,i to Zverka2 i Zverka3 sa po 3.5l a Zverka 1 sa malo,jer skoro zalivana,a morala sam i nju da ubuduce ih do kraja zajedno zalivam-i neko kada ne budem tu da ne komplikujem sve to oko zalivanja...

D.J. kako ce izgledati na kraju,videcemo-i videcemo kakav ce ponajpre biti ucinak :)
Posto dobila savete,hvala na njima...odlucila sam da ipak branje ostavim kada se budem vratila kuci,znaci za nekih 16 dana.Tada ce pasti sve zverke pod noz :gled: .
Znaci od sada ih samo zalivam vodom,flush,mrak i branje...
Evo ja probala opet aparatom uslikati bolje i to pod lupom.Nije nesto,hehe trudicu se i dalje dok ne pokazem te trihomeeyessss: