Dinachem @ BioTabs & Cultilite 150w LED

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.040
398
Pozdrav i :respect: cijeloj ekipi na :vutra:
Dijelom na nagovor dragih ljudi a dijelom ko dužnost prema forumu, odlučih otvorit dnevnik:)
Sjeme : Dinachem od Dinafem-a.
Zemlja : Terra Brill Blumenerde + perlit
Gnjojivo : BioTabs
Stavljena direkt u zemlju 22.11. iznikla 25.11. i ovakva je bila nakon tri dana
image.jpg :) U međuvremenu presađena u pot od 5 litara u kojem je bila do jučer, zalijevana samo vodom, pH 6,3-6,5.
Prije i nakon presađivanja :
image.jpg image.jpg
Dobila je oko 16 litara zemlje, Terra Brill+ 10% perlita i 3/4 Strtrex i mycotrex u zemlju, to mi se pokazalo dovoljno i puna doza Bactrex i Orgatrex.
E sad, s obzirom da čeka ICE:) da bude gotov, još uvik je u vege boxu ispod 150w cfl-a i za jedno desetak dana ide ispod Cultilite 150w led. Za sad je ICE ispod njega:gled:
Bilo je malo problema sa tripsima, prskana sa Ed Rosenthal's Zero Tolerance i ne vidim da ih još ima. Valjda:D. Temp 19-20 noć, 25-27 dan, vlaga od 30 do 60%, ne vidim da smeta:thumb:
Toliko za uvod, trening još nije određen ali bit če vjerovatno malo od svega:razvaljen::
Eto, ako san šta zaboravi pitajte me, malo san:razvaljen::. A svim vutrašima i posebno vutrašicama sretan grow:djede::respect:
Komentari, kritike i šale dobrodošle:wave::sun2:
 

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.040
398
Zahvaljujem:). Mislim da san pri bilo koje druge aktivnosti na forumu dužan bar jedan dnevnik a za kasnije čemo vidit, možda bude još;)
Nego da se nadopunim malo, nisam spomenuo da je od gnjojiva dobila i tri komada BioTabs tableta, jedna na svakih 5 litara zemlje. Ostavim je sad par dana pa vjerovatno toping :bocni::. Iako bi imala mjesta za rast i da joj ništa ne radim ali ipak malo da dobije formu:):thumb:

@LOod, hehe, hps je dobio nogu u korist cfl-a, otom potom;). Ova ide pod led, sljedeća možda pod cfl:). Možda isto Dinachem:D
 
Poslednja izmena:

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.040
398
:) S obzirom da biljčica od kad je presađena raste još brže, trebalo je obavit neke radnje, pa u tu svrhu malo slikovitog update-a:)
26. dan od klijanja, napredak je više nego zadovoljavajući...
image.jpg
image.jpg image.jpg :)
A kako vege box ima samo 60 cm visine, trebalo je napravit toping:bocni:: i usput su skinute dvije najdonje grančice. Uvik kad topiram skinem malo više od samog vrhića jer mi se čini da biljka bolje napreduje kad su i najgornje grančice malo bolje razvijene. Sad to ovako izgleda...
image.jpg
image.jpg image.jpg :thumb:
I ovo šta je skinuto....
image.jpg
Nikakvi ekstra radovi, samo šta je bilo neophodno. Zalijevanje preskočeno, nema još potrebe. Nazirala se jedna pistilica pred sami vrh iako nije ni bitno jer još ostaje u vegetaciji:razvaljen::
Sad još koji dan da se malo pruži i onda ide neki trening:bocni::
Samo to za sad, da se zabilježi:). Pozdrav i :respect:
 

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Jedino što ja ne bih toliko skinuo vrh. Ipak je utrošila vremena da baci još sprat internoda. Ali naveo si razlog i pratim. Vjerovatno promijenim mišljenje jer ti imaš puno puno više iskustva i znanja nego ja. Za 26. dana od klijanja super napredna!:thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Pantagan