Domaja 400W HPS + MH

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
31.03.2011
0
59
0
54
Evo i mene opet :vb_wave:
fotke od danas







da predjemo i na prve probleme :sick:

ima jedno tri biljke kojima se listovi suse i uvijaju ka stablu
to izgleda ovako:



i ovako:



Malo mi je veca temperatura u boksu je nekad i do 35 stepeni.Prehranu nisam poceo jos ali planiram da kupim sutra neko djubrivo za fazu vegetacije.Ubacio sam ventilator-e tj. 3 PC ventilatora.Danas (posle fotkanja) sam im dodao sveze zemlje ali nisam zalivao.Bojim se da nisam preterao sa vodom mada mislim da nisam :)
danas su 11 dana pod svetlom i jos smo u rezimu 18/6 a od sutra planiram da predjem na 12/12
ima li nekih ideja kako da resim ovo?
sutra uzimam djubrivo, znam, bicu oprezan i koristicu 30% od prepisane doze tako da pocnem polako ;)
eto pocese i prvi problemi :)

svi saveti su dobrodosli ;)

ps: da probacu sutra da nadjem ph tester ili ako nista one stapice...
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
ne moj hraniti prvih cca 30dana a temp smanji kontaj kako ce da bude leti samo ovo je jos nista.. smanji i zalivanje .. umotaj te case u alu_foliju.. da koren ne dobija svetlo.... mozda da ubacis neki bolji vent u cooltube i jos jedan za izvacenje iz boxa sta ja znam ne razumem kako je tako velika tamp ili jednostavno da ides sa hps od 250.....
 
31.03.2011
0
59
0
54
te case su slucajno fotkane , one idu u kukuruz (ovih dana) ;) nece ostati u boksu...
digao sam upravi sijalicu gore, to ce mu dodatno smanjiti temperaturu
znaci mislis da moze biti do nje?

ps:eek:nda nista od prehrane, rano je suvise...
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
nista od prihrane sprzices bilje... jos kad ih presadis u vece posude bice dovolnjo hrane za vege mozes u zadnjim danima vegetacije pognojiti sa necim za list...

pa na zemlji tii pise sigurno tj. na kesi .. ako nisi koristio prirodno... kolko dana otprilike netreba dodavati gnojivo ...

preporucio bi ti da ove bijke koje su sprzene zamenis ovima koje nisu a ove stavis u kukuruz.... npr..
 
31.03.2011
0
59
0
54
vec sam se uplasio da nesto nije uredu :) dodao sam zemlje i podigao sijalicu i te biljke su zivnule :) nedam ih jos ;) mada imam ih dosta zdravih (i previse) u boksu, neka najjache pobede :p sad znate zasto sam krenuo sa mnogo biljaka u malom boksu 8oX8o :) definitivno mi je prejaka sijalica u boksu :( 4ooW je mnogo i planiram da uzmem 25oW ovih danaproblem postoji jer je mi je boks na dosta toplom mestu u toku dana, posebno kad je sunce pa stavim dok radi svetlo i smrznute dve flashe vode iz zamrzivacha :) a na one donje otvore stavim tri redno vezana ventilatora za comp koji rade stalno i guraju vazduh u boks.slikacu sve to sutra ujutro.poz ;)
 

Dolf

Aktivan Član
27.09.2009
104
11
18
32
sve na svom mestu

Ja isto tako rasadjivao kao ti i sve bez problema nisam imao problema sa petljanjem korena i sl.

Sretno ti bilo da imas masnih vrhova.
zivela domaja
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
549
113
Ne sjećam se
Sve iznad 30C je pretoplo i ne paše im to, ili se počnu izduživati i divljati ili pak se osuše, a kad počnu vrhići onda budu pufasti i prozračni... Zato ti se događa to s listovima, a male su još i osjetljive. Također, ovisi isto koju si zemlju uzeo, bitno je da nije prekisela, mora biti blago kisela od 6-6.5. Ako je pH ispod 6 onda to baš nije dobro.
Boz
 
31.03.2011
0
59
0
54
E hvala drugari na lepim zeljama i savetima ;)Sad da nastavimo svezim-jutarnjim fotkama iz djul baste :)






i ove dve zadnje problematicne sam izvukao :) sad im je bolje ;) mada moram da kazem da sam ispao zesce glup :( okrenuo sam unutra da duva veliki ventilator koji je trebalo da izvlaci temperaturu napolje...ccc zato mi je temperatura bila visoka, sad je oko 20-25 stepeni a kad neradi svetlo pada do 15-16.Kako sam ispao dileja strasno okrenem najbitniji ventilator koji mi hladi sijalicu naopako jao magarca strasno :p meni se takve stvari retko deseavaju ali jebiga eto desi se :) Danas je biljkama 18najsti dan pod svetlom.U rezimu su 12/12 i pomalo ih ali cesce zalivam.Pokusacu da nabavim PH tester ako bude parica jer mislim da mi je sad bas bas potreban...
 
31.03.2011
0
59
0
54
Danas uzeh Wuxal Super i stavio nesto manje od 2 mililitra ( odmerio sam medicinskim spricem ) na balon od 5L kupovne Jazak vode.
trebao sam po uputstvu sa flasice djubriva staviti 5 mili na 5 litara ali sam se odlucio za vise nego duplo slabiju dozu ;) zalio sam prvo dve saksije gde su mi biljke bile malo slabije i ove biljke u casama od pola litre, nih sam presado iz casa jogurta u case od pola litre i u nedelju idu na njivu...sada je 24tvrti dan i polako pocinjem sa prehranom :) vreme se prolepsalo tako da temperatura u boksu je od 16-17 pa do 23-24 sto je sada super ;) sijalicu sam spustio na nekih 25-30cm od biljki...sve izgleda dobro, biljke su lepe i stablo im je dosta debelo, lepo se razvijaju...sutra fotke ;) vise informacija o djubrivu:

azot (N) - 8 %
fosfor (F) - 8 %
kalcijum (Ca) - 6 %
sumpor - 0,9%
bor (B) - 0,01 %
bakar (Cu) - 0,007 %
mangan (Mn) - 0,013 %
gvožđe (Fe) - 0,015 %
molibden (Mo) - 0,001 %
cink (Zn) - 0,005 %
+ kao helatin EDTA
 
31.03.2011
0
59
0
54
stanje savrseno, malo slabija vlaga koju sam potero preko 40% posle fotkanja, od veceras fotke :


kao sto vidite nemogu da se pozalim na nista :)
, nadam se samo da ce sto vise biti zenki :) nestrpljiv sam ko konj :p obilazim boks dva puta dnevno i dobro su podnele biljke jucerasnju prehranu :) vidi se po njima da im je prijalo...ovo seme sto sam odabra da posadim je domaja do jaja :) ( bila ) kakvu odavno nisam pusio...od prehrane planiram sada svaka 3 dana da dajem trecinu doze ;) i zalivam po manje.Sledece od prehrane ubacujem HESI SuperVit, koncentrovani mix 15 vitamina i 10 amino kiselina :) ali tek za jedno 7 dana sam mislo da malo jos porastu pa da da forsiram vodu dva zalivanja pa ubacim hesi u prehranu.Znaci veoma sam oprezan sa prehranom i trecinu doze dajem uvek ali zalivam cesce.Imam dosta iskustva sa ovim saksijama i znam da je vec sad zemlja ispostena dosta...Eto toliko drugari za ovo javljanje :) pozdrav ! ! !
 
  • Sviđa mi se
Reactions: HazeSeeker
31.03.2011
0
59
0
54
pozdrav drustvo ;) nema me 0.0 rintam ko konj...sada mi treba brza pomoc pa da izbacim ove muzijake iz boksa.ja bih rekao da jesu muzijaci, a vi?
ajd javite da izbacim mudonje veceras ;)
evo ih, ima ih dvojica, od deset nije lose :







ja sam siguran gotovo 100% ajde potvrdite samo vi pa da lete napolje :icon_arrow: :icon_lol:
 
31.03.2011
0
59
0
54
dobro dosta mi je jod dva dodatna glasa, lete iz mesta ;) odo pljugnem jedan i rasteram mudonje...eto me za po sata :)
 
31.03.2011
0
59
0
54
eto najurio sam dvojicu :) sad sumnjam jos na jednu biljku, nisam siguran...moram pratiti ovih dana
 
31.03.2011
0
59
0
54
zdravo ljudi :)
Nisam bas imao vremena za dnevnik a moram da priznam ni za biljke :( eto me opet sa jednim muzijakom kojeg najurih veceras
evo fotki muzijaka:






Ostalo mi je jos 6 zenki u boksu :)
 
31.03.2011
0
59
0
54
Evo malo fotki boksa i zenkica :)







Danas im je 36ti dan u boksu pod MH i kao sto vidite situacija nije sjajna jer sam bio prezauzet a u jednom trenutku sam morao da preselim boks :( tako da je mozda bilo malo i stresa.Nebitno, ovo je prvi moj indoor uzgoj sa domajom, sledeca tura ide sa nekim ekstra feminiziranim semenom.Planiram jos jedno 7 dana pa da ih bacim pod HPS sijalicu...Pokusacu da stavim i par klonova veceras pa sledeci put cu pisati o tome ;)
Naravno svake sugestije i komentari su dobrodosli... ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.